Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 14:38   #81
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Mene zanima od kojeg je materijala najbolje izvesti tu maskicu.
aluminij ..
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:39   #82
Quote:
mvi kaže: Pogledaj post
Ja sam bas taj materijal htjela ali ga tada nisam mogla nigdje naci.
Super sada znam gdje ga ima pa cu ga upotrijebiti za slijedeci radijator.
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:55   #83
Vidjela sam tog u Bauhausu
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 20:12   #84
Ja sam vidio i metalne maske s rupama - ali ne znam gdje se to može nabavit. Vrlo lijepo, a čini mi se da je čvršće od ovih drvenih letvica. A može služit i kao polica - npr. za cvijeće. Samo ne u sezoni grijanja, jer će cvijeće uginut od suhog i vrućeg zraka.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 23:18   #85
Ovako izgleda moja maska
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 23:34   #86
wow leilani bas lijepo izgleda

za razliku od onog gore na linku
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 23:56   #87
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
wow leilani bas lijepo izgleda

za razliku od onog gore na linku
Hvala!
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 02:53   #88
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
aluminij ..
Ne znam, ali i meni se čini da je metal bolje rješenje. Ne zbog čvrstoće, jer ionako se na maski ne drže neki teški predmeti... Nego zbog činjenice da je metal bolji provodnik topline, pa "preuzima" toplinu radijatora i dalje je isijava u prostor. Za razliku od drveta koje je bolji izolator, tj. na neki je način "brana" toplini koja iz radijatora treba isijavati u sobu...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 09:34   #89
Leilani:

1. izgledom maska izgleda lijepo (minimalistički)
2. funkcionalnost te maske je upitna tj. s tom maskom bitno umanjuješ funkciju radijatora i povećavaš si troškove grijanja (naravno ako si na nekoj gradskoj toplani boli te briga ) Ova maska na sebe preuzima dobar dio topline od radijatora i teže ga prenosi dalje od neke metalne maske. To što je maska od gore zatvorena ti spriječava prirodnu ventilaciju i strujanje toplog zraka.

Ocjene:

izgled: 4
funkcija: sjedni, 1!
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:23   #90
Quote:
mvi kaže: Pogledaj post
Leilani:

1. izgledom maska izgleda lijepo (minimalistički)
2. funkcionalnost te maske je upitna tj. s tom maskom bitno umanjuješ funkciju radijatora i povećavaš si troškove grijanja (naravno ako si na nekoj gradskoj toplani boli te briga ) Ova maska na sebe preuzima dobar dio topline od radijatora i teže ga prenosi dalje od neke metalne maske. To što je maska od gore zatvorena ti spriječava prirodnu ventilaciju i strujanje toplog zraka.

Ocjene:

izgled: 4
funkcija: sjedni, 1!
Kada sam ja radila tu masku drvo mi se cinilo najednostavnije za obradu.
O obradi metala nazalost ne znam nista iako bi i to bilo dobro nauciti.
Funkcija se nije ove godine pokazala bas za 1 ali iskreno govoreci nije niti bila hladna zima. Vidjet cu dogodine.
Radijator je prikljucen na gradsku toplanu pa se krivi izbor u odabiru materijala nece osjetiti na novcaniku.
Za sada odradjuje svoju funkciju.Sakriva dvadeset i nesto godina star radijator koji je prefarban u crveno.
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 17:17   #91
Nemam tu masku, radijatori mi trebaju za brzo sušenje veša.

Leilani, lijepo je.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 17:22   #92
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali i meni se čini da je metal bolje rješenje. Ne zbog čvrstoće, jer ionako se na maski ne drže neki teški predmeti... Nego zbog činjenice da je metal bolji provodnik topline, pa "preuzima" toplinu radijatora i dalje je isijava u prostor. Za razliku od drveta koje je bolji izolator, tj. na neki je način "brana" toplini koja iz radijatora treba isijavati u sobu...
Pa da,ali kako bi to izradio da ti izgleda lijepo i funkcionalno?
jedino ako se razumiješ u obradu metala,ali bilo bi jako ruzno da uzmeš par ploča loma i zavariš
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 18:13   #93
Moj prijedlog za jednu kombinaciju funkcije i kozmetike/estetike:

http://img186.imageshack.us/my.php?image=maska1mi8.jpg

ili s boka:

http://img406.imageshack.us/my.php?image=maska2mi5.jpg

Maska može i ne mora imati rupe po sebi, ali ono što je bitno nije potpuno zatvorena i zrak može cirkulirati, a opet pokriva taj ružni crveni radijator iz nekih prošlih vremena
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 02:28   #94
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Pa da,ali kako bi to izradio da ti izgleda lijepo i funkcionalno?
jedino ako se razumiješ u obradu metala,ali bilo bi jako ruzno da uzmeš par ploča loma i zavariš
Imam već ideju: vidjela sam jednu balkonsku ogradu na kojoj se koristio perforirani lim, kvadratičnih rupa. Otprilike jednake količine lima i otvora (oko 1x1 cm rupa, pa 1cm lim, pa opet rupa,...) Izgleda jako lijepo, i na kraju mislim da će moje maske biti takve...Zapravo je slično onim drvenim maskama na gornjem linku, samo ne dijagonalno postavljen raster, nego okomito/horizontalno). To je najljepše što sam dosad smislila, a da bude i dobro u funkcionalnom smislu...(imam "vlastito" centralno, i ne sviđa mi se ideja o većem gubitku topline...)
Još samo da nađem dobrog majstora bravara...Sugestije za Zg (na p.m.)?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:45   #95
Mislim da sam tako neke perforirane limove vidio u Sche....mayeru, samo su bili i poskupi..
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 12:37   #96
Dekorativni radijatori

...zanimaju me adrese gdje bi se to moglo pronaci u Zg..na netu sam nasla nesto malo, al me zanima da li ima specijaliziranih ducana..

..oni izgledaju otprilike kao cijevasti radijatori lojtre, ali su radene razne forme iz njih..ako uspijem staviti fotku, ovako nesto..

[/IMG]




Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:36   #97
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post

ovaj je prekrasan. takav bi i ja rado u kući. samo sam čula da ti cjevasti jako slabo griju. radijator treba puštati topli zrak iz sebe da ima efekta, a ne da su samo cijevi.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 13:49   #98
naći ćeš takve radijatore vjerovatno u Petrokovu , Tremocomercu ...ali isto tako moraš bit spremna iskeširati nekih 1ooo-2ooo eurića za tak šta...
KAZIRAGI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:55   #99
Quote:
KAZIRAGI kaže: Pogledaj post
1ooo-2ooo eurića za tak šta...
onda to kod mene neće ići....
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:58   #100
a kolku površinu stvarno može grijat takav radijator ? (ova zadnja slika)
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.