Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 20:20   #21
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ja do daljnjega ostajem pri CS3, ne zelim izgubiti plugine.
Cak mi je Lightroom bolji od Photoshopa, i puno je brzi.
zato sam ja 'kupio' samo novi fotošop, ostatak creative suitea mi je trojka, skupa sa fotošopom cs3 koji i dalje koristim ako mi trebaju plugini.

actione i brusheve tako i tako samo kopiras iz foldera u cs3 u folder cs4 pa to nije tlaka.

a sto se tice lightrooma, on i fotošop se nikako ne zamijenjuju, nego se vise nadopunjuju. lightroom redovno koristim za importanje, taganje, pickanje, slideshowove i jos puno puno toga, ali na kraju 80% fotki zavrsi u fotoshopu na zavrsnoj obradi i glancanju.

jedina stvar koja me iritira kod novog PS-a je to sto kad kliknem desnim na sliku i edit in photoshop CS4 vise ne napravi kopiju koja se pojavi odmah pokraj originala u lightroomu i na kojoj se vide sve promjene cim saveas.

CS4 ima mogucnost obrade RAW-a, tj. otvori RAW u ps-u i onda poslije savea u psd, ali taj psd se ne pojavljuje u katalogu pokraj originala, i to me uzasno zivcira.

prije sam imao naviku samo kliknut save u PS-u, vratit se u lightroom, nastavit s poslom dalje i kad sam gotov sa svime oznacit fotke i exportat u jpege i gotova prica.

sad moram svaki put ili ubacivat psd-e u katalog i onda exportat, ili saveat svaku fotku iz fotošopa kao jpeg na neko mjesto, ili kopat po original folderu i trazit psd-e ili bog-te-pitaj-sta-sve-ne... pa onda poslije kombinirat exportano iz lightrooma i jpege iz fotošopa u isti folder...

mislim, nije nesto sto ce me ubit, al komplicira zivot nepotrebno. btw, ako netko zna rijesenje za ovaj problem, bio bih mu zahvalan.
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:53   #22
Netko je pitao za cijenu Photoshopa u Europi:

http://www.adobe.com/de/products/
https://store2.adobe.com/cfusion/sto...re=OLS-DE&nr=0

Photoshop CS4 dodje 1010 eura,
a ako ga zelite updejtati s prijasnje verzije Photoshopa dodje
296 eura,

i nemojte sad postati cijene u SADu jer nismo u SADu, i za download verziju
Adobe ima dvaput skuplju racunicu za Europu.


Photoshop nikad ne bi kostao 100 dolara, jer Adobe nema konkurenciju.
Do snizenja cijene bi doslo tek kada bi se javio neki Photoshop klon od neke druge kompanije. To je pravilo trzista. Dok god imas monopol, ne snizujes cijene.



why do Adobe hate there Customers? (151 messages)
http://forums.dpreview.com/forums/re...9824961&page=1
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:59   #23
toliko skup!

što se snižavanja cijena tiče, pustite me da živim u uvjerenju da postoji još nekoliko 'nice' korporacija kojima nije stalo da vam ogule kožu (adobe, google, apple, ...) pliiiz
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:05   #24
Suzdrzite se prica o piratluku, pliz. Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:22   #25
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Suzdrzite se prica o piratluku, pliz. Hvala.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:52   #26
naućite se koristit fotić, a ne photoshop koristit
ilead is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:48   #27
to je to... viva la generacion '76
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:53   #28
ma da, PS je i onako napravljen tek nakon što su počeli izlazit prvi Poin&Shoot (eto vidite da imaju i istu skraćenicu) kako bi se mogle popravit sve te jadne slike...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 13:35   #29
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
naućite se koristit fotić, a ne photoshop koristit
Zašto ne oboje? Photoshop nadilazi mogućnosti fotoaparata.
doktorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:02   #30
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
naućite se koristit fotić, a ne photoshop koristit
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:46   #31
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
naućite se koristit fotić, a ne photoshop koristit

Naučite koristiti Photoshop vi koji znate koristiti samo fotić.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 17:43   #32
Bez prepucavanja, molim. Fala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 20:14   #33
Quote:
minja kaže: Pogledaj post
Da Zbog toga sam se nadao da je autor ironičan.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 17:30   #34
Odlučio sam da se moram malo više posvetiti obradi fotki.

Koje pluginove koristite/preporučujete?

hvala
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 17:36   #35
ja samo neat image, odličan za izoštravanje i uklanjanje šuma
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 17:48   #36
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
naućite se koristit fotić, a ne photoshop koristit
Dobro eksponirana fotka je početak svega. Photoshop je danas ono što je nekada bila tamna komora i taj alat treba na takav način doživljavat.

Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Naučite koristiti Photoshop vi koji znate koristiti samo fotić.
Digitalna fotografija bez Photoshopa je kao filmska fotografija bez tamne komore.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:10   #37
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Photoshop je danas ono što je nekada bila tamna komora i taj alat treba na takav način doživljavat.
Ne znam imam li pravo to pisati kao potpuni amater, ali fotografija pretjeranom upotrebom PS-a gubi bit. U zadnje vrijeme se moze naci takvih obrada koje bi prije nasle mjesto u nekakvom slikarskom (akvarel, tempera ...) podforumu nego na fotografiji.
PS ili nekaj slicnog da, ali u razumnim mjerama.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:20   #38
Nema mi smisla to ograničavanje na kategorije. PS je moćan alat baš iz razloga što može dati odlične rezultate kreativnim radom. Znači ako fotografija postane nešto sasvim drugo, ne treba je odbacivati. Najgore mi je kada se samo cropa, namjeste se boje, svijetlo, kontrast, clonira se neka sitnica koja smeta u pozadini, .... Nažalost, mnogi nemaju dovoljno dobre aparate da bi to postigli bez PSa.

Isto tako, dobra 'in-camera' fotka je također vrijedna.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:23   #39
rib@, to sto navodis je istina, ali je puno cesci razlog "loseg krajnjeg razultata" neznanje koristenja ps nego da je razlog zaigranost autora.
Faute is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:31   #40
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
naućite se koristit fotić, a ne photoshop koristit
polako, ni mi tebi ne govorimo da naučiš koristiti č i ć
__________________
If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.
tripod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.