Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2009., 17:12   #21
Emma Lumina, svako vježbanje je dobro...nije bitno jel to iz knjige, s fotke, jel papir ove ili one boje..no ako možeš stvoriti bolje uvjete, onda pokušaj s olovkom crtati na glatkom papiru, namjesti si stolicu na stol, sjedni pored toga i crtaj
olovka je uvijek B (za sjenčenje je poželjniji veći broj - B3 recimo)

znaš li "mjeriti" pri crtanju? to ti može dosta pomoći i proporcije će biti točnije

na tvom mjestu izbjegavala bi crtanje ovih suvremenih uredskih stolica i crtala bi onu najobičniju drvenu za vježbu.

također, zamoli profu iz likovnog da ti posudi nešto literature (traži Pejića - on je fino opisao sve likovne tehnike i u knjizi "Pristup likovnom djelu" ima dosta reprodukcija po kojima možeš vježbati)

nađi Michelangelovog Mojsiju i nacrtaj ga (glavu)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 02:51   #22
samo stolice s 4 noge dolaze u obzir

ajmo, di su radovi

ugljenom se crta na velikim formatima, olovkom na malim. ako crtaš, onda koristiš glatki papir, a ne hrapavi koji je za vodene i temperu.
Innocent.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:52   #23
Znam da je ovo totalno OFF tema ali pošto ima jako puno ljudi na ovom forumu iskoristit ću priliku.

Za diplomski radim u tehnici kolaža i trebaju mi stari časopisi, pa ako ih neko ima i htio bi ih se riješiti (domaći/strani/) nek mi pošalje mail na adresu: [email protected]

Ja sam u Zagrebu i dolazim!

HVALA !
markusprijekus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 00:51   #24
evo i ja razmišljam o arhitekturi ili nečem sličnom
i sad, zanima me da li se isplati odlazit na neke tečajeve? perspektive i to?
kolko sam čula neki kažu da ne pomaže previše a novci se bace uzalud

ili je bolje da sam 'sama svoj majstor' pa da vježbam uz tutoriale na internetu i knjige?
vz18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 16:17   #25
da, isplati se
pogledaj na Kutku za školarce i studente, imaš topic o Af, tamo možeš saznat više
material girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 19:26   #26
uvijek se isplati otići na tečaj kod nekoga tko zna posao... nije stvar u tome da ne možeš sama doma crtati, nego ne možeš uočiti sve svoje greške. treba ti netko pregledati rad i uputiti te u ono gdje fulavaš, da na sljedećoj slici to ne ponavljaš. to ne znači nužno da ti treba tečaj, ali kad bi imala nekoga tko ti može pregledati radove i dati ti objektivnu kritiku, to bi ti pomoglo... naravno, ako znaš što je dobro za tebe i prihvaćaš kritike

nekad je mi3dot.org forum bio odlično mjesto za to, dobila sam tamo dosta dobrih savjeta, ali u zadnjih par godina nažalost ne zadovoljava
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 23:12   #27
perspektive obavezno moras nauciti, i nemozes to tek tako sama nauciti.svakako si nadi nekoga tko ce ti pregledavati radove i dati neke savjete.probaj studio tanay!tutoriale tek kasnije pocni gledati kad naucis osnovne stvari.
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 13:06   #28
da, hvala na savjetu
otici cu kod jednog profesora pa da cujem njegove kritike i savjete
vz18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 00:25   #29
Quote:
Mystic_JoJo kaže: Pogledaj post
pa kaj ćeš u primjenjenoj ak neznaš crtat?
crtat nemožeš samo tak naučit,moraš imat i talenta,a bez talenta žali bože tečajeva...tečajevi služe da ti se talent koji imaš samo izbrusi i unaprijedi...
Slušaj, treba ti netko pokazati..
moj primjer - da je meni netko pokazao upisao bih primjenjenu. iako sam bio jedan od najboljih u crtanju u osnovnoj, nisam prosao, jer se nisam pripremao.
_____________

@Savjet:

- nemojte biti traljavi s vodenim bojicama/tempere
- vježbajte stolicu (da, i ja sam je mrzio ), tražite virualne linije, jer tako cete najbrze savladati perspektivu---ne znam kako da vam to objasnim, zato trebate nekoga tko ce bam pokazati finte.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 13:44   #30
Hm, opet je to individualno, ja se za prijemni nisam pripremila ma uopće, ništa, i prošla sam zbog talenta, ovo ti iskreno govorim, neki su dovoljno talentirani da upadnu bez pripreme(nije da se hvalim), i ne bi baš tako generalizirala.

Meni je bio dovoljan "osjećaj" da to sve napravim kako spada, neki imaju neki nemaju, ali činjenica je da će se ipak više morati truditi oni koji nemaju taj početni potencijal.
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:31   #31
kad upadnes u primijenjenu i dodes do druge godine kad biras odjel na koji ces ici onda se tek zapravo pokaze tko je zaista talentiran i uporan. grafika, slikarstvo (crtas, crtas i crtas) i arhitektura (vazna matematika, tlocrti, preciznost) su najjaci odjeli i najtezi. nije vazno znati samo crtati, najvaznije je kad ti zadaju neku temu za nacrtati da je ti shvatis, da budes jedinstven (bez kopiranja sa interneta). jako puno truda, isprobavanja raznih tehnika, i puno puno punoooo mašte.
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:23   #32
ako nekog zanimaju pripreme za likovnu akademiju (Osijek, Zagreb, Rijeka,...) više na www.ukro.bloger.hr/
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:12   #33
Prijemni

Može pomoć... brat mi želi upisati ŠPUD, imate kakve savjete? Kako prijemni izgleda? Mogu li nekome poslati njegov stolac da pogleda?

Koliko dugo traje prijemni? Odmah se crta jedno za drugim, stolac pa tempere ili? Ima još nešto možda bitno da saznamo oko prijemnog?

Puno hvala!
ribica_nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:29   #34
ja kad sam upisivao likovnu prvi dan olovka,drugi tempera i to je to

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.