Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 12:15   #21
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
koliko znaš ljudi da imaju isti čučanj i dl? (da su baš testirali maksimum u oboje i da im je ispa isti...)

a pogotovo zgibove i millitary...
meni su zgibovi i millitary tu negdje


poanta je da ne bi trebale biti prevelike razlike između mišića antagonista
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 13:33   #22
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
meni su zgibovi i millitary tu negdje


poanta je da ne bi trebale biti prevelike razlike između mišića antagonista

ja opet ponavljam

koliko ljudi znaš da im je to tako?

ček, imaš 80 kg military?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 14:36   #23
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
meni su zgibovi i millitary tu negdje


poanta je da ne bi trebale biti prevelike razlike između mišića antagonista
To je dobra poanta.
Svaki trening treba biti balansiran, ili eventualno usmjeren uklanjanju nekog postojećeg disbalansa.
Brojke baš za military i pull up, doduše, sumnjam da su u puno slučajeva blizu jedna drugoj.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 19:56   #24
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
ja opet ponavljam

koliko ljudi znaš da im je to tako?

ček, imaš 80 kg military?
Ja neznam zašto si zapilao sa tim koliko zna ljudi. Znaći ako nezna nikog onda to nije tako. Ja neznam 10 ljudi koji mogu jednonogi čućanj sa 10 kg napraviti, ali zato znam bar 50 koji rade raznorazne čućnjeve sa 100 kg, jer te specifićne vježbe neće niko radi, da ne kažem da svi rade, trbuh,prsa, biceps i ostale plaža mišiće. Ja ti govorim kako bi trebalo biti, ostali su ti objasnili zašto., sad ti i mene pitaj koliko lljudi znam da im je tako, pa da ti odma kažem: vrlo malo, i to i je najžalosnije u cijeloj prići
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 20:08   #25
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Ja neznam zašto si zapilao sa tim koliko zna ljudi. Znaći ako nezna nikog onda to nije tako. Ja neznam 10 ljudi koji mogu jednonogi čućanj sa 10 kg napraviti, ali zato znam bar 50 koji rade raznorazne čućnjeve sa 100 kg, jer te specifićne vježbe neće niko radi, da ne kažem da svi rade, trbuh,prsa, biceps i ostale plaža mišiće. Ja ti govorim kako bi trebalo biti, ostali su ti objasnili zašto., sad ti i mene pitaj koliko lljudi znam da im je tako, pa da ti odma kažem: vrlo malo, i to i je najžalosnije u cijeloj prići
e pa ja znam jako puno ljudi koji rade čučnjeve, mrtva, bench i ostala dizanja pošto treniram dizanje utega

i niko, al baš niko nema isti čučanj i dl, ni blizu
kao šta niko nema ni isti BOR i bench
i kao šta niko nema istu težinu u zgibu i military-u

te idealne situacije su glupost
niko nije tako "idealno" građen

ti možeš namjerno radit sa istim težinama u tim disciplinama, al to će značit da ćeš u 3 od 6 disciplina radit sa puno manjim intezitetom nego šta možeš...

ako si već građen na jedan način i ako su ti poluge u tijelu bolje za mrtvo nego za čučanj, nećeš nikad imat isti čučanj kao dl...
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:39   #26
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Smatram da je veliki mišići "dolaze" od dizanja velikih težina, pretežno kroz složene (compound) vježbe/pokrete. I vice versa.

Da li i vi dok trenirate idete na maksimalne težine, dakle manji broj ponavljanja od ustaljene "bodibilderske" prakse(6 do 8 ponavljanja).

Za sad mi je primarni cilj 300 funti ne benču - nekih 135 kg. (Za sad sam na 120 kg 1RM )
Vjerujem da će dostizanjem tog objektivno mjerljivog cilja doći i do znatnog pomaka u onom nemjerljivom, estetskom pogledu.

Tako da zadnjih nekoliko treninga koncipiram obično na manjem broju ponavljanja, a većim kilažama.


Vaši komentari.....
ja na teskim compound vjezbana (benc,mrtvo,cucanj, Overhead press, nabacaj) prvo napravim 2-3serije sa kilazama blizu maximuma a onda jos 3serije 6-10ponavljanja. diglo me je 30kg u mrtvom, 15 u cucnju i 20 na benchu
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:45   #27
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Smatram da je veliki mišići "dolaze" od dizanja velikih težina, pretežno kroz složene (compound) vježbe/pokrete. I vice versa.

Da li i vi dok trenirate idete na maksimalne težine, dakle manji broj ponavljanja od ustaljene "bodibilderske" prakse(6 do 8 ponavljanja).

Za sad mi je primarni cilj 300 funti ne benču - nekih 135 kg. (Za sad sam na 120 kg 1RM )
Vjerujem da će dostizanjem tog objektivno mjerljivog cilja doći i do znatnog pomaka u onom nemjerljivom, estetskom pogledu.

Tako da zadnjih nekoliko treninga koncipiram obično na manjem broju ponavljanja, a većim kilažama.


Vaši komentari.....
ja na teskim compound vjezbana (benc,mrtvo,cucanj, Overhead press, nabacaj) prvo napravim 2-3serije sa kilazama blizu maximuma a onda jos 3serije 6-10ponavljanja. diglo me je 30kg u mrtvom, 15 u cucnju i 20 na benchu
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:46   #28
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
e pa ja znam jako puno ljudi koji rade čučnjeve, mrtva, bench i ostala dizanja pošto treniram dizanje utega

i niko, al baš niko nema isti čučanj i dl, ni blizu
kao šta niko nema ni isti BOR i bench
i kao šta niko nema istu težinu u zgibu i military-u

te idealne situacije su glupost
niko nije tako "idealno" građen

ti možeš namjerno radit sa istim težinama u tim disciplinama, al to će značit da ćeš u 3 od 6 disciplina radit sa puno manjim intezitetom nego šta možeš...

ako si već građen na jedan način i ako su ti poluge u tijelu bolje za mrtvo nego za čučanj, nećeš nikad imat isti čučanj kao dl...
Ne radi se o tome dal ćeš imati ili neimati, neko će imati dok drugi neće, tu utjeće miljun stvari. Radi se o tome dali treniraš na naćin da imaš ili ne treniraš. Dal radiš tjedno 5 puta bench, a veslanje jednom misećno, a takvih je 80 %. Ja sam napisao kako bi bilo "idealno", a to dal je netko idealno građen ili ne netrbamo ni raspravljati, nema idealnoga. Pozdrav
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:21   #29
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Izbjegavaj raditi bilo koju vježbu do otkaza
Kako definiraš "otkaz"? Počeo sam nakon duuuugo vremena ponovo trenirati u teretani, i to po starom principu: 6 do 10 ponavljanja na maksimalnoj težini, dakle skoro do otkazivanja mišića. Nekada sam to radio jer sam bio dovoljno mlad i lud za to, danas sam našao i teoretsku osnovu: Zove se High Intensity Training, koji je izgrađen na dva principa: Maksimalno opterećenje, rijeđi treninzi (dva puta tjedno je dovoljno). Navodno je to analogija muškim predatorima u carstvu životinja, koji su daleko mišićaviji od ženki, iako su većinu vremena neaktivni, dok su ženke u stalnom pokretu. Međutim, kad se mužijak napregne, onda do iznemoglosti (u lovu), tako da je to - uz hormonalne razlike - objašnjenje njihove veće mase mišića.

Ima li netko iskustva s tim? Poznato i kao "Heavy Duty".
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:14   #30
http://www.elitefts.com/documents/Sheiko29.htm
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 05:54   #31
Quote:
croatian6 kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome dal ćeš imati ili neimati, neko će imati dok drugi neće, tu utjeće miljun stvari.Radi se o tome dali treniraš na naćin da imaš ili ne treniraš. Dal radiš tjedno 5 puta bench, a veslanje jednom misećno, a takvih je 80 %. Ja sam napisao kako bi bilo "idealno", a to dal je netko idealno građen ili ne netrbamo ni raspravljati, nema idealnoga. Pozdrav
ja govorim u slučaju da oboje radiš i da radiš punim intezitetom

ja npr. sad ne radim mrtvo (teško), barem dok ne približim čučanj najvećoj težini koju san moga dignit u mrtvom
i kad dođem do te brojke, šta misliš da će meni mrtvo i dalje bit toliko?
oće vraga, u roku dva tjedna će poletit daleko poviše toga iako ga nisam radio

a to je zato šta sam dobro građen za vuć...

niko nema taj "idealni" omjer
zato mi je glupo šta to uopće spominješ
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:23   #32
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Kako definiraš "otkaz"? ....

.
U produžetku si sam odgovorio. Neznam dal misliš na HIT trening, nešto tipa chad waterbury?
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:44   #33
Točno, mislim na HIT trening. Imaš istkustva s tim? Meni je idealno, jer nemam puno vremena za teretanu.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:47   #34
Danas je bilo ludilo

130kg x 1 (spotter je pridržavao u početnoj fazi dizanja, kasnije sam ja izvukao, i to iznenađujuće lako. Koliko je spotter pridonio dizanju ne znam, nije puno definitivno, ali ja i dalje ne računam to kao uspješan pokušaj. Definitivno je bolje nego prošli put )

zatim sam nastavio normalne serije

10x100 kg
8x100 kg
7x100 kg
6x100 kg
5x100 kg

Svaka serija ni blizu otkaza. Bilo je dosta rezerve za isforsirati još jedno ponavljanje, ali to u zadnje vrijeme ne prakticiram.
Idući put radim 5 serija sa 110 kg, pa koliko ide ide.

Ostatak treninga:
5 serija dipseva
3 serije stojećih triceps ekstenzija EZ šipkom
3 serije uskog benča
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:29   #35
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

10x100 kg
8x100 kg
7x100 kg
6x100 kg
5x100 kg
ja nebi radio uski bench na isti dan kad i ovo... i uz ovakve serije sa stotkom kako uspijevas dizati "samo" 130kg?
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:34   #36
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
ja nebi radio uski bench na isti dan kad i ovo... i uz ovakve serije sa stotkom kako uspijevas dizati "samo" 130kg?
to se zove loša adaptacija cns-a

meni je npr.teže napravit trojku sa 150 kg nego jedinicu sa 180... (govorim za čučanj)
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:46   #37
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
to se zove loša adaptacija cns-a

meni je npr.teže napravit trojku sa 150 kg nego jedinicu sa 180... (govorim za čučanj)
isto je i kod mene sa cucnjem...

ja sam totalno pogodio trening.... prije maximum u benchu je bio 125kg, sada radim 6x120kg uski bench...(4tjedna razmak)

ako hocete uploadat cu sutra program
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:53   #38
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
isto je i kod mene sa cucnjem...

ja sam totalno pogodio trening.... prije maximum u benchu je bio 125kg, sada radim 6x120kg uski bench...(4tjedna razmak)

ako hocete uploadat cu sutra program
ja sam za bench bio napravio Smolov Jr. ciklus

3 tjedna, 4 puta tjedno bench

isto dobija nekih 10 kg


na početku cns sve znači, zato treba imat i dobar program sa dobrom progresijom ako želite dizat veće kile, a ne stalno pumpat sa istim kilažama
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:16   #39
dečko od 17 god na deadliftu diže 306 kg

http://www.youtube.com/watch?v=M6UUJbb2T6E

iced jel ti ovo poticaj
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:19   #40
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
dečko od 17 god na deadliftu diže 306 kg

http://www.youtube.com/watch?v=M6UUJbb2T6E

iced jel ti ovo poticaj
ovo je meni poticaj

http://www.youtube.com/watch?v=UURIs159pYI


a iskreno, ja mislin da san moga tog momka već prestić u dl-u... (barem to šta diže u tom videu, jer je sad puno jači, al on ima 150 kg )
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.