Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2003., 21:07   #61
Quote:
Seminom kaže:

Kada pogledam u koliko sati si poslao ovaj post, onda znadem gdje radis !!
Kazes projekt ! - A koliko dugo traje projekt ? I onda ?


Ona nadjes novi

Quote:

Evo kod mene su npr. Arces NCC i Scale On, ako netkoga zaposle onda samo na odredjeno vrjeme, ono da "vidimo sto znades", dok projekt traje; ali za netkoga iz pocetka poceti ( doci kao frishki iz Hr.) iz nule, neznam !!!!!
Van ne odlaze ljudi bez iskustva , vec dapace sa dovoljno iskustva na osnovu kojega su i dobili papire za rad/immigraciju
To sto neki zele zivjeti u zapecku je vise stvar filozofije i mentaliteta

evo ja sam vec 6 godinu contractor, nikada nisam imao "stalni" posao u Kanadi, sto moju mamu dovodi do ludila

I da nisam imao uopce downtime, puna zaposlenost cijelo ovo vrijeme. (kuc,kuc)
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 12:29   #62
Quote:
Seminom kaže:
bizz:....Vodafone - Düsseldorf. Stalno traze ljude za projekt (EAI). Kazu, fali nam ljudi. A kad dodjes tamo, nema posla. Sjedis, surfas, radis nesto na laptopu (za sebe), itd. A placa ide

Kada pogledam u koliko sati si poslao ovaj post, onda znadem gdje radis !!
Kazes projekt ! - A koliko dugo traje projekt ? I onda ?
Evo kod mene su npr. Arces NCC i Scale On, ako netkoga zaposle onda samo na odredjeno vrjeme, ono da "vidimo sto znades", dok projekt traje; ali za netkoga iz pocetka poceti ( doci kao frishki iz Hr.) iz nule, neznam !!!!!
Post poslan u 12:21. What's the point?
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 08:26   #63
Haj !

Ovako, evo ovo ti je moja prica... Zavrsila sam fax, zaposlila se, radila dvije i pol godine, pocela se osjecati kao da imam 40 (posao,kuca,posao,kuca), dala otkaz i otisla na brod...

U godinu i pol na brodu vidjela sam pola svijeta, putovala, dobro se zabavljala... Jos uvijek sam na brodu, ovo je zadnji ugovor, nakon toga tko zna. Ne planiram se jos kuci vracati

Pozdrav !
papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 14:58   #64
Quote:
Glory: mislim da nikad necu razumit kapitalizam ni ljude koji dolaze iz tog sistema i s tim mentalnim sklopom
I onda ti je lijek odlazak u inozemstvo i redom pobroja sve kapitalisticke zemlje? Zenska pamet
Jos radis za stranca, dakle ne za naseg nekog novopecenog kapitalistu... Odlazak van je vrlo, vrlo mudra ideja
A da ti prvo probas promijeniti firmu kod nas? Koji faks uopce zavrsavas i sto radis?

A ovo o odlasku vani i upoznavanju stranih kultura su price za malu djecu ako ides van kao Gastarbeiter. Za brodove ne znam, mislim da tu papalina ima pravo, tko to voli
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:23   #65
jeste banderas, u pravu si apsolutno... zenske su siroko poznate kao blesavija bica, priznajem da uopce ne znan usmjerenje u kojem bi krenila, ali eto...tako je kako je...mislin da san se previse zabila u posa i krajnji cilj tako da san zaboravila smisao putovanja...glede posla, jucer kupih petu kucu u zivotu, uzmi u obzir da pregovaram za jos dvadeset i vodim citav biznis od potrage do kupovine te daljnje distribucije...
__________________
Glo
Glory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:38   #66
Quote:
bankei_ri kaže:
JA sam razmisljao o odlasku u Svicarsku (tamo imam neke sanse za legalno useljenje). Radim u IT-u, pa posao (po pricama) ne bi trebao biti problem. Placa je cca barem peterostruko veca, posao je dobro organiziran itd itd. Uglavnom s profesionalne strane bih bio na dobitku.
Mislim da ipak malo pretjerujes, pogotovo s ovim "barem". U HR su u ITu place oko 1.000 EUR, to bi znacilo da su u CH barem 5.000 EUR? Nekako ne vjerujem u to. Te price su redovno preuvelicane.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:43   #67
Glory draga, ono s pameti je zajebancija, ali daj ti meni lijepo objasni smisao u bjezanju od kapitalizma odlaskom u kapitalisticke zemlje
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 17:27   #68
hmm..dobro pitanje..kapitalizam uz hrpu shita ima i neke karakteristike koje mi odgovaraju, primjerice nasi ljudi ce od svega napravit nepremostivi problem dok zapadnjacima nista nije tesko, posebice ultra bogatima po nasim pojmovima.. dosla san u kontakt s nekima od njih i zanimljivo je vidit covika koji je tezak milijune funti a ponasa se neposredno, prirodno i normalno i puno se lakse radi s njim nego s nekim nasim ko ce ti izmislit milijun komplikacija di ih ne bi tribalo bit uopce..znaci, nemaju neke psihicke blokade koje nasi ljudi imaju.. upravo zbog toga bi tila promjenit okolinu i bacit pogled vani mada mislim da to nije dugorocno rjesenje zbog neg. pojava u kapitalizmu... najiskrenije, volila bi radit posal koji me ne bi ogranicija na jedan ured, jednu drzavu, jedan team (mada mi to nije mrsko), ne znan..previse san znatizeljna i promjenjiva pa to ne mogu racionalno pojasnit (nije da ne bi volila vidit istocne zemlje, ali uz budget kojim raspolazem sada je to nemoguce)
__________________
Glo
Glory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 17:38   #69
bizz:...Post poslan u 12:21. What's the point?

Sto si se uplasio sto sam s´kuzio da na radnom mjestu surfas ?
.....Ma mislio sam to ironicno !.... ima par firmi u NRW-u koje dozvoljavaju zaposlenima da za vrjeme rada rurfaju, a to su iz telekomunikacijske branshe ! ......a kada sam vidio 12.21 h, onda sam prepostavio da si na radnom mjestu !
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 17:45   #70
Quote:
Seminom kaže:
bizz:...Post poslan u 12:21. What's the point?

Sto si se uplasio sto sam s´kuzio da na radnom mjestu surfas ?
.....Ma mislio sam to ironicno !.... ima par firmi u NRW-u koje dozvoljavaju zaposlenima da za vrjeme rada rurfaju, a to su iz telekomunikacijske branshe ! ......a kada sam vidio 12.21 h, onda sam prepostavio da si na radnom mjestu !
Imas pravo. Surfam na radnom mjestu da to nije normalno. Ne znam kako me trpe
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 17:48   #71
Quote:
banderas kaže:
Mislim da ipak malo pretjerujes, pogotovo s ovim "barem". U HR su u ITu place oko 1.000 EUR, to bi znacilo da su u CH barem 5.000 EUR? Nekako ne vjerujem u to. Te price su redovno preuvelicane.
pa nisu bas, samo bi trebalo govoriti o bruto iznosima jer je tesko preracunavati

ako je bruto 60K EURA to je 5K mjesecno , koliko ostaje je ovisno o tisucu faktora
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 18:11   #72
Winona:
Oni koji tako misle u dijaspori - misle zato jer se u vani brzo zaboravi lose ( pogovoto kad ti je zeludac pun ) a nostalgija radi svoje pa se ljudi prisjecaju samo lijepog.

"Ne mogu potvrditi, nisam zaboravio lose, jel ga nisam nikada upoznao,- zeludac pun ! pitaj prvu generaciju jel im je zeludac uvjek bio pun ? ( mozda iz srama budu slagali)"

Od dijasporasa koji su se vratili u zadnjih par godina u Cro - vise od polovice ih se brze bolje, dobro da se spoticali nisu, vratilo natrag u tudjinu iz koje su cijeli zivot prigovarali.

"usporedba ne znaci prigovarati"

Shvatili su da su nakon 15 - 20 godina provedenog vani ipak navikli na drugaciji zivot i da su u Cro veci stranci nego u
dijaspori

"Ako ljudima bila zelja se vratiti onda nisu navikli na drugaciji zivot, nego su upoznali i prilagodili se drugacijem zivotu"
" ...veci stranci ... - to je istina, a nije li to zalosno svoje korjene izgubiti ? - I TO SAMO ZBOG NEKE PISLJIVE LOVE ?

Ako zelite otici "van", onda se pitajte prvo: Hocu zivjeti za rad ili raditi da zivim ?
I nemojte za boga uvjek misliti za vas zapad sa otvorenih ruku ceka ! (bez obzira sa diplomom ili bez)
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 18:17   #73
Quote:
cunac kaže:
pa nisu bas, samo bi trebalo govoriti o bruto iznosima jer je tesko preracunavati

ako je bruto 60K EURA to je 5K mjesecno , koliko ostaje je ovisno o tisucu faktora
Ak se za Hrvatsku racuna netto, a tamo brutto onda se mozda nategne 1:5, ali mislim da nije u tome smisao
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 18:28   #74
Glory, kuzim te, ali mislim da taj problem zaista nema veze s kapitalizmom ili socijalizmom, mislim cak da nema ni s podrucjem. Neki ljudi ce ni od cega napraviti problem i komplikaciju i mislit za sebe da su centar svemira, a neki teski milijune ce lokat za sankom, zajebavat se i biti jednostavni do bola. Znam gomilu takvih primjera i kod nas i vani.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 19:02   #75
totalna istina...vjerovatno san prezasicena jednima i drugima i fali mi promjene
__________________
Glo
Glory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 20:27   #76
Quote:
Seminom kaže:

Ako zelite otici "van", onda se pitajte prvo: Hocu zivjeti za rad ili raditi da zivim ?
I nemojte za boga uvjek misliti za vas zapad sa otvorenih ruku ceka ! (bez obzira sa diplomom ili bez)
"Vani" se ne radi nista vise ili manje nego u HR, samo si bolje placen za svoje vrijeme
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 20:34   #77
Quote:
cunac kaže:
"Vani" se ne radi nista vise ili manje nego u HR, samo si bolje placen za svoje vrijeme
Meni se još jedna stvar svidjela - draga mi je radila za strance i kada bi se trebalo raditi prekovremeno, onda bi se lijepo otvorila tekica i upisivali prekovremeni, koji bi bili uredno plaćeni.

Naravno, shef bi imao pravo provjeriti da li je netko zaista imao posla ili je čitao novine u birtiji pišući to kao produženi teren...

Mislim da su vani radni odnosi u mnogo stvari poštenije uređeni nego kod nas.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 09:50   #78
Quote:
banderas kaže:
Ak se za Hrvatsku racuna netto, a tamo brutto onda se mozda nategne 1:5, ali mislim da nije u tome smisao
Misljeno je brutto. Ja u Rijeci ne znam puno IT-ovaca koji rade za za 1K EUR neto, uglavnom im je toliki brutto. ZGB tu stoji dosta bolje. U CH su inace vece place nego u NJemackoj i drugdje u EU, ali su i cijene puno vece. Ljudi koje znam u Baselu uredno po speceraj idu u nedaleku Njemacku.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 11:18   #79
Moje misljenje je da odlazak vani danas ni priblizno nije privlacan kao nekad. Ipak kad se uzmu u obzir i troskovi zivota vani, nije vise red velicine razlike u financijama izmedju HR i inozemstva kao sto je nekad bio. Prije se cak isplatilo otici na 5 godina i vratiti se, danas u Hrvatskoj s tim novcima koji ce ti ostati za 5 godina rada vani ne mozes nis posebno. Cinjenica je da se u Hrvatskoj danas ipak mogu zaraditi pristojni novci a i privatno poduzetnistvo uopce vise nije nemoguca misija prosjecnom covjeku. Za vrijeme studija prije 6-7 godina razmisljao sam o odlasku van, sad mi nije ni na kraj pameti. Generacija koja je diplomirala na ETFu prije 6-7 godina je odlazila vani, dekan mi je pricao o nekih 20ak % da su odlazili van, iz moje generacije ne znam nikoga da je otisao. Ovo se mozda odnosi samo na IT, ne znam kako je u drugim profesijama.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 19:01   #80
Evo Glory mojeg iskustva sa zivotom vani...

Otkad sam zavrsio faks bio sam promjenio 4 posla. 3 od ta 4 su ukljucivala rad vani....tocnije Njemacka. Nemogu reci da je bajno...

Zasto nije bajno..

dodjes ovdje, balkanac si i ocekuje se od tebe da radis vise nego oni. Puno sam radio i onda kad je bilo za manje para nego sada poslove iste vrste.

Isto tako imam zelju putovati, upoznavati druge kulture, a to je moguce samo duzim boravkom negdje.

E sad sve je to ok i ljepo kao ideja ali moj dojam svega toga je da sam vecinu vremena jebeno usamljen...od hrpe posla ne stignes van otici druziti se sa ljudima, a ako odes solo negdje bas i nije lako sam tako upoznati neke ok ljude.

Eto to je ukratko to...ne znam sto bih jos rekao, a da ne pocem pisati previse..

No nemoj da te ovo obeshrabri jer eto mozda sam ja samo nedovoljno drustven pa bi se netko drugi bolje snasao i vec imao hrpu poznanika da je na mom mjestu.

Pozdrav

Š
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.