Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 15:23   #81
Najbolje ti je visak slobodnog vremena iskoristit na usavrsavanje ili ucenje novih stvari, sto bi kasnije iskoristila za nalazenje boljeg posla. Imala bi vecu placu i vise se ne bi pitala kako da zaradis koju kunu viska.

Ljepljenje kuverti ... sta nije to lanac srece ... ono posalji 100 kn, pa cu ti objasnit
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:48   #82
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je visak slobodnog vremena iskoristit na usavrsavanje ili ucenje novih stvari, sto bi kasnije iskoristila za nalazenje boljeg posla. Imala bi vecu placu i vise se ne bi pitala kako da zaradis koju kunu viska.
Da, to je istina, ali u večini slučajeva za učenje novih stvari ti treba lova. Ja sam studentica i upravo tražim poslić da si zaradim za tečaj jezika koji će mi pomoći u pronalaženju boljeg posla kada diplomirama. Ali bez posla nema ni učenja.

Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ljepljenje kuverti ... sta nije to lanac srece ... ono posalji 100 kn, pa cu ti objasnit
Mislim da si u pravu. Ne nasjedaj i ne šalji novce. Svako malo u novinama izađe neki članak o takvim prevarama.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 16:00   #83
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Da, to je istina, ali u večini slučajeva za učenje novih stvari ti treba lova. Ja sam studentica i upravo tražim poslić da si zaradim za tečaj jezika koji će mi pomoći u pronalaženju boljeg posla kada diplomirama. Ali bez posla nema ni učenja.
Istina, neke stvari je teze uciti sam, kao npr. strane jezike. A i za ostale stvari ti trebaju knjige ili bar internet. No, ti trazis privremeni poslic, da bi se mogla usavrsavati i naci jednog dana bolji. Ljepljenje kuverti i slicne stvari ti (mislim, ne tebi, nego vlasnici topika) nece pomoci da nadjes bolji posao, nego ces uvijek morati pronalaziti dodatne poslice da si povecas kucni budzet. A jednog dana neces imati vremena za dodatne poslice.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 16:27   #84
U parvu si
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:15   #85
Pogledaj ovaj link:

lažni poslovi

Tu ti je sve objašnjeno.
doktorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:27   #86
[QUOTE=Bezveze;9071218]Najbolje ti je visak slobodnog vremena iskoristit na usavrsavanje ili ucenje novih stvari, sto bi kasnije iskoristila za nalazenje boljeg posla. Imala bi vecu placu i vise se ne bi pitala kako da zaradis koju kunu viska.

Slažem se s tobom djelomično. Prvo za usavršavanje ti treba novac. Ja bih upisala postdiplomski, ali firma mi neće platiti, a meni je trenutno preskupo. Što se tiče raznih tečajeva iskreno mi se više ne da. Za vrijeme faxa učila sam 2 strana jezika i završila informatičke tečajeve, što se kasnije naravno isplatilo, jer danas imam solidna primanja.

Drugo, nisam pitala kako da iskoristim svoje slobodno vrijeme, već kako da zaradim koju kunu viška. Dakle, naglasak je na dodatnoj zaradi, budući da štedim za uređenje stana i kupovinu novog auta.

Što se tiče ljepljenja kuverti nemam pojma o čemu se radi, nikoga ne znam tko je to radio niti sam čula kakva iskustva. Samo sam vidjela oglas u novinama.

Mislila sam da mi netko kaže ako ima ideju da li postoji neki oblik dodatne zarade. Dakle, umjesto da popodne ispijam kavu s frendicama ili mužem (budući da još nemam djece) da iskoristim to vrijeme da nešto zaradim. Idealno bi bilo kad bi mogla davati instrukcije i pomagati djeci u učenju, ali sumnjam da bi to mogla s obzirom da nisam prosvjetni radnik.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:39   #87
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post

Drugo, nisam pitala kako da iskoristim svoje slobodno vrijeme, već kako da zaradim koju kunu viška. Dakle, naglasak je na dodatnoj zaradi, budući da štedim za uređenje stana i kupovinu novog auta.
Nije ni bio odgovor na to kako da iskoristis slobodno vrijeme, nego kako da ga iskoristis da bi kasnije vise zaradjivala, ali vidim ti zelis nesto samo kratkorocno.
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Što se tiče ljepljenja kuverti nemam pojma o čemu se radi, nikoga ne znam tko je to radio niti sam čula kakva iskustva. Samo sam vidjela oglas u novinama.
Svako malo na ovom podforumu je pitanje ljepljenja kuverti, cak ima i svjezi topik od jucer.
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post

Mislila sam da mi netko kaže ako ima ideju da li postoji neki oblik dodatne zarade. Dakle, umjesto da popodne ispijam kavu s frendicama ili mužem (budući da još nemam djece) da iskoristim to vrijeme da nešto zaradim. Idealno bi bilo kad bi mogla davati instrukcije i pomagati djeci u učenju, ali sumnjam da bi to mogla s obzirom da nisam prosvjetni radnik.
Pa, mozes poducavati, ne poducavaju samo prosvjetni radnici, mozda uz nesto nizu cijenu. Ako imas volje za to, oglas u neki od oglasnika ili po zgradama ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 16:25   #88
ja sam razmišljala baš ove dane da zovem za neke oglase kod kuće..naravno u "oglasniku" niš ne piše samo rad kod kuće, potrebno znanje rada na računalu i internetu

ima li tko kakvih iskustva što se ovoga tiće i jel zna šta se tamo zapravo radi?

a što se tiće tih koverti, to mi je poznato, samo koliko sam ja čula, moraš platit 250 kn za te koverte - mislim ono fore, daješ mi posao i još da ti ga ja plaćam, lopovi
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 17:10   #89
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
ja sam razmišljala baš ove dane da zovem za neke oglase kod kuće..naravno u "oglasniku" niš ne piše samo rad kod kuće, potrebno znanje rada na računalu i internetu

ima li tko kakvih iskustva što se ovoga tiće i jel zna šta se tamo zapravo radi?

a što se tiće tih koverti, to mi je poznato, samo koliko sam ja čula, moraš platit 250 kn za te koverte - mislim ono fore, daješ mi posao i još da ti ga ja plaćam, lopovi
Nista takvog sto moras unaprijed platiti nemojte uzimati.

Bilo je jednom neki program, jedan politicar je pokrenuo,ne sjecam se koji. Uglavnom radilo se o tome da su neke obitelji dobile mogucnost da kod kuce rade stolice. kao moglo se par tisuca kn zaraditi na mjesec.
kako je zavrsio program, ne znam ali je ideja bila ok.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:56   #90
Question Kakva su vaša iskustva s "poslovima kod kuće" koji se nude preko novinskih oglasa?

bok ljudi! imam jedno pitanje, pa ako netko zna neka se sto prije javi; u plavom oglasniku postoje oglasi za posao u kojem se traze osoba za rad kod kuce, punjenje koverti, slaganje igracaka,itd. ima li netko iskustva s time, koliko je to sigurno, tj. dobiju li se novci za to i koliko? e..
etnabatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 10:12   #91
Ovako ti to ide: javiš im se i oni ti kažu da nema problema, da pošalješ u kuverti neku lovu za poštarinu, skriptice i slično, ti pošalješ i onda čekaš......I ništa. To ti je to. Obična prevara. Bar koliko ja znam.
Laurarossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 23:51   #92
a, ne, ne, ne...
ti se javiš, oni ti kažu da pošalješ (ne znam kojim načinom točno) neke novce za priručnik, upute, tak nešto...onda kad pošalješ ti otkriju kako da zaradiš i ti - da daš oglas u oglasnike i od svakog tko se javi tražiš da ti pošalje novce kako bi ga uputio u posao :

meni je to urnebesno

za slaganje igrački ne znam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 10:47   #93
Quote:
etnabatt kaže: Pogledaj post
bok ljudi! imam jedno pitanje, pa ako netko zna neka se sto prije javi; u plavom oglasniku postoje oglasi za posao u kojem se traze osoba za rad kod kuce, punjenje koverti, slaganje igracaka,itd. ima li netko iskustva s time, koliko je to sigurno, tj. dobiju li se novci za to i koliko? e..
kloni se takvih oglas.
90 % takvih oglasa su muljaže.
pogotovo ako moraš dati novce na početku.pazi da te ne prevare.
nema davanja love na početku.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:36   #94
Slazem se. Gotovo uvijek je muljaza. Ja sam probavala kad sam tek dosla na faks, prije 10-tak godina. Ili su me trazili novac odmah na pocetku da bi se kasnije otkrilo da muljaju, ili bi trazili seks kao uvjet za posao (kafici, butici i slicno). Nakon nekoliko mjeseci sam odustala.

A to je bilo prije 10 godina, cisto se pitam kako je sada.

Jos jedna stvar - bilo je tu i tamo oglasa za koje se trazilo da za informacije o poslu nazoves neki 060 broj (oglas je obecavao posao za studente drustvenih znanosti i sl.). Jednom sam bila tako blesava da to ucinim, i onda su me uz razno razna izmotavanja navodili da nazovem jos nekoliko drugih 060 brojeva, ili bi mi se javili, pa ostavili da cekam... dosao mi racun 400 kn veci samo na konto toga, a posao, naravno nisam dobila.

Sve u svemu, budi izuzetno oprezna, nauci slusati svoj instinkt dok razgovaras s tim ljudima. Mozda koji put se nadju neki posteni oglasi za cuvanje djece i slicno, ili koji kafic ako imas zivce za to, ali gotovo sve je muljaza.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:14   #95
posao kovertiranje - sve što znate o tome, molim pomoć!!!

Zanima me da li je itko od vas radio posao kovertiranje kod kuce? Naime, u plavom oglasniku sam nasla oglas za kovertiranje kod kuce..trebam uplatiti 300 kn i onda mi oni salju te materijale na kucnu adresu i pise da se moze zaraditi do 3000 kn mjesecno.. Zanima me da li je to netko od vas radio i iskustva? ne znam dali je prijevara jer ipak moram uplatit tih 300 kn pa vas molim da mi napisete vasa iskustva!!! unaprijed puno puno hvala na odgovoru..
curka zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:43   #96


Ne mogu vjerovati da još uvijek ima ljudi koji nisu prokužili te sisteme.





Po stoti put, scenarij ide ovako: ti pošalješ 300 kn. Za par dana poštom ti stižu upute kako i gdje sve oglasiti isti takav oglas gdje će ovaj put TEBI ljudi slati po 300 kn, koje ti garantiraju da ćeš i ti navući još desetak naivaca da ti šalju lovu i zaraditi tako tih 3000 kn: Kapiš?


BOže mili....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 20:21   #97
Quote:
curka zg kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je itko od vas radio posao kovertiranje kod kuce? Naime, u plavom oglasniku sam nasla oglas za kovertiranje kod kuce..trebam uplatiti 300 kn i onda mi oni salju te materijale na kucnu adresu i pise da se moze zaraditi do 3000 kn mjesecno.. Zanima me da li je to netko od vas radio i iskustva? ne znam dali je prijevara jer ipak moram uplatit tih 300 kn pa vas molim da mi napisete vasa iskustva!!! unaprijed puno puno hvala na odgovoru..
posao za varanje ljudi.
dajte se uozbiljite.nema zarade bez znoja, kako vam to nije jasno.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:43   #98
ok hvala na odgovoru ako je to tako..ja bi cak i nasjela na to jer je lik dao svoje ime i prezime..si ti siguran da je to prijevara?znas iz iskustva ili?
curka zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:59   #99
Quote:
curka zg kaže: Pogledaj post
ok hvala na odgovoru ako je to tako..ja bi cak i nasjela na to jer je lik dao svoje ime i prezime..si ti siguran da je to prijevara?znas iz iskustva ili?
Ja znam iz vlastitog iskustva da je riječ o prijevari. Uplatio sam kako mi je neka gospođa rekla, ali je iznos bio 250 kn. Uplatio sam u pošti preko uplatnice neke, telegrafske mislim na nečije ime, tj. da li je to bilo njeno ime ili ne nemam pojma
Nakon tjedan dana ništa mi ne dolazi, dva tjedna ništa. Zovem na mob nitko se ne javlja, ponovno nakon tjedan dana, nitko se ne javlja. I pomirio sam se s tim da sam izgubio novac.

Nakon otprilike 6 mjeseci, došao portir po mene da me tražila policija i da su mi ostavili broj i ime kome da se javim. Nisam ja to povezao s tim poslom, pa si mislim da nije zbog nekog prekršaja ili sl. Nazovem ja broj i predstavi mi se gospodin iz policije i pita me jesam li ja uplatio iznos taj i taj toj i toj ženi. Ja kažem jesam, ali mi se nikad nije javila. Pitao me imam li kopiju te uplatnice i mogu li doći do njega u krim policiju.
Lipo sutradan put pod noge sa uplatnicom, da bi mi čovjek rekao da su na taj način preveslali i ukrali 93.000,00 kn. Eto toliko o tome. Pitao me želim li svjedočiti na sudu. Rekao sam da želim, ali nisu se više nikad javili i nemam pojma kako je to završilo. To je bilo prije otprilike 2 godine.

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav i ne nasjedaj
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:07   #100
hvala ti puno na odgovoru..ja bi stvarno nasjela!! puno puno hvala ljudi..ustedila sma 300 kn :-)
curka zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.