Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 15:20   #1
NU2-Nadan Vidošević, privrednik ili karikatura?

Ne sjećam se kad mi je toliko prisjeo nedjeljni ručak kao danas, slušajući Nadana Vidoševića u NU2.

Osjećam toliku mučninu da ću tek za par sati biti dovoljno priseban napisati nešto suvislije.

Do tada, ukoliko mod ne obriše temu, pozdrav.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:24   #2
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se kad mi je toliko prisjeo nedjeljni ručak kao danas, slušajući Nadana Vidoševića u NU2.

Osjećam toliku mučninu da ću tek za par sati biti dovoljno priseban napisati nešto suvislije.

Do tada, ukoliko mod ne obriše temu, pozdrav.
Stanković je postavljao nezanimljiva i prizemna pitanja. Općenito je često vrlo prizeman. Kad je počeo sa zamjenom stana i navlačenjem oko toga, rekla sam "Doviđenja!".
Baretić je bio samo zavidan, ali zato potpuno neduhovit. Razveselila sam mu se, s obzirom na odličnu knjigu Osmi povjerenik. Baretić bi trebao uzbjegavati druženje utorkom s Tomićem i Pavičićem(Jurica). Postaje im sve sličniji!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!

Zadnje uređivanje rama : 13.01.2013. at 16:25. Reason: p
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:37   #3
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se kad mi je toliko prisjeo nedjeljni ručak kao danas, slušajući Nadana Vidoševića u NU2.
Osjećam toliku mučninu da ću tek za par sati biti dovoljno priseban napisati nešto suvislije.
Stanković je vrlo dobro uspio razotkriti demagoga Vidoševića.
Neće stati na ovome, Nadan će sigurno u pozadini pokrenuti akcije protiv Ace.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:05   #4
Stanković bi trebao razmotriti svoju taktiku,malo više raditi sa pametnijim od sebe.Ova taktika provokacije da se izvuče ono"krvavo ispod kože"ne ide na staru foru.
Treba taktičnosti i preciznosti,i to one mikroskopske,ima suradnike oko sebe.Mislite malo,o karakteru gosta pa po tome složite konstrukciju pitanja iz koje se da najvišei zvući.

Koliko je istina što govori Vidošević ne znam,ali je svakako snalažljiv čovjek za svaki režim.
Baretić nek se drži pisanja knjiga.To mu bolje ide.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:31   #5
Koliko god da se sa Nadanom u mnogim stvarima ne slažem,u ovoj emisiji je u nekim stvarima bio u pravu.Pogotovo kada je rekao da se ne mogu premijer i guverner nalaziti na božićnoj zabavi zajedno,a onda guverner premijera kritizira preko Reutersa i oko uloge HNB-a u doprinosu rješavanja ove krize...
Stanković je u nekim elementima ove emisije ispao primitivan i pomalo smiješan.Potrošio se Aco...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:33   #6
Kad se sjetim da je imao sanse biti predsjednik
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:40   #7
U zemlji koja grca u gospodarskim problemima dovesti čelnika HGK i onda odraditi emisiju u stilu Red Carpeta, natezati se oko nekakvih slika i stana, je skandalozno. Dosadno, plitko, izgubljenih sat vremena...
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:16   #8
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Koliko god da se sa Nadanom u mnogim stvarima ne slažem,u ovoj emisiji je u nekim stvarima bio u pravu.Pogotovo kada je rekao da se ne mogu premijer i guverner nalaziti na božićnoj zabavi zajedno,a onda guverner premijera kritizira preko Reutersa i oko uloge HNB-a u doprinosu rješavanja ove krize...
Stanković je u nekim elementima ove emisije ispao primitivan i pomalo smiješan.Potrošio se Aco...
I, još da guverner pripit baulja po Jelačić placu!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:19   #9
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
U zemlji koja grca u gospodarskim problemima dovesti čelnika HGK i onda odraditi emisiju u stilu Red Carpeta, natezati se oko nekakvih slika i stana, je skandalozno. Dosadno, plitko, izgubljenih sat vremena...
Ne nego pokušaj diskreditacije i prikazivanja u lošem, čitaj lopovskom i prevaratskom svijetlu. Pa bome je uspio u tome. Nadan nije ništa bolji niti lošiji od prosječnog hrvatskog političara koji gleda kako bi samo namirio svoje dupe, a ostalo je sve manje važno.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:25   #10
Kako, netko tko je na čelu komore koja se financira nametom, može uopće biti okarakteriziran kao privrednik?
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:26   #11
Nedostaju mi Mosorovi komentari...

Potrošio se Aco odavno. Predstavnici najjače oporbene stranke ne žele biti gosti Nu2.

Ako što je ukinuta emisija Otvoreno i Latinica, Nu2 bi trebao biti slijedeći.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:00   #12
Ovo pitanje o slikama, je pitanje svih pitanja nije to red carpet, kupnja slike simbolizira simobilira nepostojanje kriteija u Hrvatskoj, on je to toj logici moga kupit slike i platit ih 100 milja kn i rec da pomaze umjetnicima, šta nije pomoga vrhunskim umjetnicima koji prodaju slike po sto kn i doslovno su gladni kruha, osnovni problem ove zemlje je šta nema kriterija kod zapošljavanja kod javnih natječaja, propisi su napisani dvosmisleno, trosmisleno odnosno omogućava se manipulacijama istim recimo pozivaš se na zakon o transpartnosti podataka, oni se pozovu na tajnu, šta to opčina ima tajno radit.
pernia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 08:09   #13
Stanković je po običaju vodio svoju emisiju na prizeman i nametljiv način, spriječio je razgovor o interesantnim pitanjim o kojima se moglo razgovarati s čovjekom koji je na čelu HGK. A Vidošević ih je htio otvoriti nekoliko: politika čvrste valute koja se vodi od sredine 90tih, Škregino uvođenje PDV-a sa stopom koja je došla na 25 %, istovjetna ekonomska strategija koju se drže i SDP i HDZ, pitanje odnosa sa Rusijom.

Vidošević je počeo govoriti o svakoj od tih tema, međutim Stanković nije prepoznao njihovu važnost, nego je odmah skrenuo razgovor na osobno ujedanje. Čovjek jednostavno nema kapacitet za krupnije teme, to se uvijek iznova pokazuje.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 08:45   #14
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nedostaju mi Mosorovi komentari...

Potrošio se Aco odavno. Predstavnici najjače oporbene stranke ne žele biti gosti Nu2.

Ako što je ukinuta emisija Otvoreno i Latinica, Nu2 bi trebao biti slijedeći.
slažem se smanjiti politiku nedjeljom. nek daju filmove. dosta smo zatrovani preko tjedna
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:09   #15
Quote:
pernia kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje o slikama, je pitanje svih pitanja nije to red carpet....
Slike skupa s njegovim stanom su minoran novac, zanemariv u odnosu na probleme Hrvatske. Da je u emisiji bio neki nebitni činovnik pa da su sat vremena gubili na takve gluposti, još bih i razumio, ali imati prvog čovjeka HGK i onda se baviti dokazivanjem kako je isti kao i ostali političari?
Pa eto, ja sam očekivao puno više.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:11   #16
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Stanković je po običaju vodio svoju emisiju na prizeman i nametljiv način, spriječio je razgovor o interesantnim pitanjim o kojima se moglo razgovarati s čovjekom koji je na čelu HGK. A Vidošević ih je htio otvoriti nekoliko: politika čvrste valute koja se vodi od sredine 90tih, Škregino uvođenje PDV-a sa stopom koja je došla na 25 %, istovjetna ekonomska strategija koju se drže i SDP i HDZ, pitanje odnosa sa Rusijom.

Vidošević je počeo govoriti o svakoj od tih tema, međutim Stanković nije prepoznao njihovu važnost, nego je odmah skrenuo razgovor na osobno ujedanje. Čovjek jednostavno nema kapacitet za krupnije teme, to se uvijek iznova pokazuje.
To su važne teme, prevažne da bi o njima govorila osoba kvalificirana da se, najblaže rečeno, DORH njome pozabavi.
Zato je Aco dobro pokazao, kako Nadan jedno priča a sasvim drugo radi.
Stavove koje Nadan u pojedinom trenutku zastupa isključivo imaju veze s njegovim konkretnim, materijalnim interesom, npr. naravno da Nadan zastupa devalvaciju kune kad je sam on, Nadan, do grla u dionicama.
Ako mu je do javnog interesa, neka državi vrati stan...zbog tog stana treba ga kvalificirati kao ratnog profitera.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:24   #17
Ma taj Nadan vam je čudo od sposobnog čovika, čudo kažem. Evo ja znam za jednu parcelu na najelitnijem dijelu Splita koju tadašnji vlasnik višegodišnjim upiranjem nije moga prenamijenit u građevnu, doša je Nadan kupia pracelu, dobia sve dozvole za par miseci i proda parcelu trećoj osobi. Ko je kriv ovom prvom vlasniku šta je on nesposoban a Nadan sposoban...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:32   #18
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Stanković je po običaju vodio svoju emisiju na prizeman i nametljiv način, spriječio je razgovor o interesantnim pitanjim o kojima se moglo razgovarati s čovjekom koji je na čelu HGK. A Vidošević ih je htio otvoriti nekoliko: politika čvrste valute koja se vodi od sredine 90tih, Škregino uvođenje PDV-a sa stopom koja je došla na 25 %, istovjetna ekonomska strategija koju se drže i SDP i HDZ, pitanje odnosa sa Rusijom.

Vidošević je počeo govoriti o svakoj od tih tema, međutim Stanković nije prepoznao njihovu važnost, nego je odmah skrenuo razgovor na osobno ujedanje. Čovjek jednostavno nema kapacitet za krupnije teme, to se uvijek iznova pokazuje.

Vidošević je htio otvoriti bilo koju temu kojom će se vrijeme potrošiti na napadanje i kritiziranje drugih a on će ispasti veliki znalac i skrenuti emisiju u tok koji njemu odgovara.
Stanković to nije želio dopustiti jer je bio svjestan da bi Vidošević izbjegao neugodna pitanja na taj način.

Daleko od toga da mislim da je Stanković dobro vodio emisiju
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 09:55   #19
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se kad mi je toliko prisjeo nedjeljni ručak kao danas, slušajući Nadana Vidoševića u NU2.

Osjećam toliku mučninu da ću tek za par sati biti dovoljno priseban napisati nešto suvislije.

Do tada, ukoliko mod ne obriše temu, pozdrav.

Nadan je dao eskluzivnu vijest u NU2, a to je smisao zadarske luke, dakle uskoro je afrika najvece središte za razvoj ekonomije, a najkraći put u europu je preko zadra
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 10:01   #20
Moralna nakaza
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.