Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2013., 13:08   #41
Quote:
Alicia_K kaže: Pogledaj post
kako me ova mala Sloane živcira, koji komentar
mala pothitno neka nabavi neki PR da je nauče što, kad i kako se priča, ovo je tako glupo rekla

Rođo, klasa ko i uvijek
ništa čudno. Nakon AO ženska je izjavila da ce sada zdrobiti pare od turnira na gucci/pradu ili kucu ili auto.
TripleDouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 17:33   #42
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Svaka njoj čast, ali ona nije bila VELIKA igračica pod broj jedan. Zna se što su veliki igrači i velike igračice. Ovdje se spominje jedan Sampras ili Federer, pa oni ulaze u rasprave za GOAT tenisa IKADA. Čitam i da ne gledam tenis mislio bih da je riječ o 10-strukoj pobjednici Grand Slama i igračici koja je bila prva igračica svijeta ? Ne želim poništiti njen uspjeh osvajanja Wimbledona, ali ipak smanjimo doživljaje o nekoj igračici koja je otišla na "vrhuncu"(igračkom nikako, rezultatskom jedino da u smislu W, ali to je bilo nešto neočekivano, "nerealno", nenormalno, ona je mogla nastaviti igrati i upisaivati "normalne rezultate kao i zadnjih par godina)
Kako nije bila, kako se to zna? Po kojim kriterijima??? ZNA SE da je najveći turnir na svijetu Wimbledon i da svi tenisači na pitanje najveća životna želja kažu - osvojiti Wimbledon. Bez obzira koliko drugih turnira, grandslamova i daviscupova osvojili, više vrijedi 1 Wimbledon nego 5 US Opena i Roland Garossova. Jer ga je najteže osvojiti, i zbog podloge i zbog hypea i zbog toga što svi na Wimbledon dođu motivirani više nego za ijedan drugi turnir.

Prema tome, Bartoli je (bila)? velika igračica i dosta o tome.
Naravno nije goat - ali šta, to je samo jedna, to je samo Navratilova. Prema tome sve ostale, i Graf i Seleš i Williamsice su obične mahunarke po toj logici, kad je samo jedna GOAT.
Isto u muškom tenisu, Agassi je GOAT i što sad,svi ovi ostali i Sampras i Borg i Nadal su "samo" veliki, ili malo manje veliki, tak svejedno kad je samo jedan GOAT (Agassi).

Isto tako, od 2000. godine Wimbledon su osvajale Williams svaka po 5-6 puta, Sharapova, Mauresmo i Kvitova. Znači Bartoli je 6. igračica u ovom stoljeću koja je osvojila Wimbledon - i onda da nije velika igračica? Svašta.

U cijeloj Open Eri Wimbledona, 46 žena je osvojilo titulu, i Bartoli je jedna od njih. Jasno je da je to velika igračica i uvijek će to ostati.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 17:46   #43
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Kako nije bila, kako se to zna? Po kojim kriterijima??? ZNA SE da je najveći turnir na svijetu Wimbledon i da svi tenisači na pitanje najveća životna želja kažu - osvojiti Wimbledon. Bez obzira koliko drugih turnira, grandslamova i daviscupova osvojili, više vrijedi 1 Wimbledon nego 5 US Opena i Roland Garossova. Jer ga je najteže osvojiti, i zbog podloge i zbog hypea i zbog toga što svi na Wimbledon dođu motivirani više nego za ijedan drugi turnir.
Bold - jel' shvaćaš kakvu si glupost lupio ?

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Prema tome, Bartoli je (bila)? velika igračica i dosta o tome.
Naravno nije goat - ali šta, to je samo jedna, to je samo Navratilova. Prema tome sve ostale, i Graf i Seleš i Williamsice su obične mahunarke po toj logici, kad je samo jedna GOAT.
Isto u muškom tenisu, Agassi je GOAT i što sad,svi ovi ostali i Sampras i Borg i Nadal su "samo" veliki, ili malo manje veliki, tak svejedno kad je samo jedan GOAT (Agassi).
Ti ili ne razumiješ pročitano ili se namjerno praviš "grbav". Ja nisam rekao da postoji samo jedna "velika" igračica na svijetu... Ikada. Samo sam rekao da Bartoli nije u tom krugu. Bartoli bok uz bok sa Stefi Graff, Monikom Seleš i Serenom Williams. Molim te, nemoj raditi svetogrđe, molim te... Da to su jedne od tih "velikih" igračica s kojima Bartoli nikada neće moći stati u istu rečenicu... Bez obzira koliko ti mene napadao, a povijest će ti to pokazati ako ja ne mogu

Andre Agassi GOAT(S'sung jesi to ti ? ) ? Što je danas nacionalni dan lupanja gluposti ? Umij se, pa dođi ponovno... Da, spada u jednog od "velikih" igrača koji će ostati upamćeni u povijesti, baš kao i Sampras, baš kao i Borg, Federer ili Nadal, odnosno Laver, Connors, Mac, Becker ili Lendl...

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Isto tako, od 2000. godine Wimbledon su osvajale Williams svaka po 5-6 puta, Sharapova, Mauresmo i Kvitova. Znači Bartoli je 6. igračica u ovom stoljeću koja je osvojila Wimbledon - i onda da nije velika igračica? Svašta.
Jel ti shvaćaš što sam ja htio reći pod "velika". Tu spadaju velikani svjetskog tenisa. Krema tenisa, najbolji od najboljih, muškarci i žene koji su u kontinuitetu bili u vrhu, dominirali teniskom igrom, Bartoli to nije napravila ili sam ja spavao zimski san ?

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
U cijeloj Open Eri Wimbledona, 46 žena je osvojilo titulu, i Bartoli je jedna od njih. Jasno je da je to velika igračica i uvijek će to ostati.
Od tih 46 koliko ih znaš nabrojati ? "velike" igračice iz povijesti ćeš znati nabrojati, one time wondere sigurno nećeš, a da se nije dogodilo u posljednjih 10 godina...

Ti krivo percipiraš o čemu ja pričam. Niti omalovažavam uspjeh Bartoli niti je drugorazredna igračica, ali daj malo... Nije "velika", nije u rangu gore nabrojanih koje si i sam spomenuo...

Ako je za tebe biti "velik", odnosno "velikan bijelog sporta" ako se osvoji Wimbledon onda ona priznajem jeste "velika". Ali moji kriteriji su drugačiji, odnosno definicija "veličine". Uostalom, ako je Bartoli velika igračica, što je onda Stefi, Monika i Serena ? A što Navratilova ? A što Ana Ivanović ili Petra Kvitova ?

Zadnje uređivanje Kiseli : 17.08.2013. at 17:57.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:00   #44
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Bold - jel' shvaćaš kakvu si glupost lupio ?
Pitaj tenisače, mlade, stare, svejedno , jel bi radije osvojili 1 wimbledon ili 5 Us-opena

Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Jel ti shvaćaš što sam ja htio reći pod "velika". Tu spadaju velikani svjetskog tenisa. Krema tenisa, najbolji od najboljih, muškarci i žene koji su u kontinuitetu bili u vrhu, dominirali teniskom igrom, Bartoli to nije napravila ili sam ja spavao zimski san ?

Od tih 46 koliko ih znaš nabrojati ? "velike" igračice iz povijesti ćeš znati nabrojati, one time wondere sigurno nećeš, a da se nije dogodilo u posljednjih 10 godina...
Znam, Bartoli ću uvijek znati nabrojiti.
Nije bitno je li wonder ili nije - čak mislim da je bezobrazno govoriti takve stvari, kad čak i Federer kaže da je Bartoli veliki radnik...

Ako ćeš ti govoriti da joj se posrećilo, ja mogu reći da bi osvojila 5 Wimbledonda za redom da nije imala ozljeda... znači na taj način nema neke diskusije. Gleda se rezultat, gleda se trofej.

Agassi je, po tvojim valjda kriterijima jedan od 4 igrača koji ima career grand slam i jedini koji je uz to osvojio i ATP World Tour u svoje vrijeme (wikipedia ) po tome znači samo jedan od tih 4 može biti goat, za mene je to on, za tebe netko drugi...valjda koji ti se više sviđa po stilu

A imam dojam da se tebi Bartoli ne sviđa, pa ju zato sad tu pokušavaš "smanjiti"

Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Ako je za tebe biti "velik", odnosno "velikan bijelog sporta" ako se osvoji Wimbledon onda ona priznajem jeste "velika". Ali moji kriteriji su drugačiji, odnosno definicija "veličine". Uostalom, ako je Bartoli velika igračica, što je onda Stefi, Monika i Serena ? A što Navratilova ? A što Ana Ivanović ili Petra Kvitova ?
Ok

Naravno, i one su velike igračice, ali opet ponavljam nema smisla govoriti o više i manje velikim igračicama - imamo Goat, imamo velike igračice, i imamo ostale.
__________________
Zbogom žohari

Zadnje uređivanje netsky prospekt : 17.08.2013. at 18:25. Reason: spajanje postova
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:01   #45
Otišla je da joj zbog dopinga ne uzmu Wimbledon
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:05   #46
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Pitaj tenisače, mlade, stare, svejedno , jel bi radije osvojili 1 wimbledon ili 5 Us-opena
Čistom logikom, teže je napraviti pet stvari od jedne, tako da ta teorija u startu pada u vodu. Jel se teže popet na drvo pet puta ili jednom ?


E sada, što bi radije netko želio, to je drugo pitanje. Ja osobno najvišem volim Australian Open kao turnir, ali Wimbledon istina ima neke svoje čari koje nema niti jedan drugi turnir. Kada bih bio igrač više bi volio osvojiti jedan Wimbledon od jednog Australian Opena, ali isto tako bi radije pet Australian Opena nego samo jedan Wimbledon

Sasvim sam uvjeren da se igrači/ce isto trude i na Wimbledonu i na Australian Openu. Poneki se isto trude i na 250-icama(pitaj Ferrera)
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:21   #47
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Ružni udarci? Ne postoji ružan udarac, postoji samo učinkovit i neučinkovit. Višak kilograma? Valjda ona zna kolko joj je kila optimalno za tenis, a ne ti ili ja. Stvarno nikakvi argumenti za antipropagandu
Znači estetski dio udarca ne postoji? Ako dva igrača imaju jednako učinkovt forhend ali jedan udara jednoručni kako je Bog htio a drugi dvoručni tebi će biti svejedno? Ne bi rekao. Seleš je bila zvijer od igračice ali ono dvoručno udaranje forhenda je horor za moje oči i poimanje lijepog.
Đoković slajs, Čilić bekend, Gulbis forhend? itd..

Da je Rodžer imao jednako jeben forhend ali ga je udarao dvoručno, nema šanse da bi ikad navijao za njega. Eto.

Slažem se da za kilograme ona najbolje zna ali kada netko dođe na finale najvećeg turnira i vidi debelog igrača garantiram ti da će se zapitati kako je to moguće. Samo pogledaj prijašnje šampione.

Ja nju vidim kao antipropagandu. Ja ću sigurno gledati tenis bez obzira tko je u vrhu kao i većina onih koji prate Masterse i manje turnire ali kada netko neutralan vidi debelog igrača koji udara loptu kao da im je neprijatelj to neće baš pomoći da se zainteresiraju za sport. Ajde barem nema krikove kao Šarapova i Azarenko, to je mnogo iritantnije i još veći turn off.
Fapmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:31   #48
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Znam, Bartoli ću uvijek znati nabrojiti.
Nije bitno je li wonder ili nije - čak mislim da je bezobrazno govoriti takve stvari, kad čak i Federer kaže da je Bartoli veliki radnik...

Ako ćeš ti govoriti da joj se posrećilo, ja mogu reći da bi osvojila 5 Wimbledonda za redom da nije imala ozljeda... znači na taj način nema neke diskusije. Gleda se rezultat, gleda se trofej.
Gledaj... Nitko ne kaže da ona nije veliki radnik Ovdje se uvijek izvlače neke usporedbe, kompariraju se rezultati, neki su veći od ostalih. Činjenica stoji da je stigla do Wimbledona, a na putu do njega nije pobijedila niti jednu Top 10 igračicu. Ja sam isto rekao, jebeš to, ona ga je osvojila, ali dozvoli nam da malo kompariramo "težinu" ovog ili onoga. Kao što je Federeru "mrlja" H2H sa Nadalom ili takozvano "tranzicijsko razdoblje" koje mu se stalno spočitava, onda se smije i njoj spočitat imena preko kojih je stigla do svog prvog i zadnjeg Grand Slama. Jel' osvojila samo jednom Wimbledon ? Jel imala poprilično sreće s ždrijebom ? Svaka joj čast, stvarno, nisu se niti ostale igračice naguzile, no... Pričamo, kompariramo...

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Agassi je, po tvojim valjda kriterijima jedan od 5 igrača koji ima career grand slam i jedini koji je uz to osvojio i ATP World Tour u svoje vrijeme (wikipedia ) po tome znači samo jedan od tih pet može biti goat, za mene je to on, za tebe netko drugi...valjda koji ti se više sviđa po stilu

A imam dojam da se tebi Bartoli ne sviđa, pa ju zato sad tu pokušavaš "smanjiti"
Zaboravljaš, odnosno zanemaruješ jako puno činjenica i podataka kada pričaš o raspravi koja se zove: Tko je GOAT ?

Evo ti recimo Borg koji nikada nije osvojio AO, čak štoviše mislim da mu je 3. kolo najveći uspjeh. K vragu, nije osvojio niti US Open. Postavi anketu s pitanjem tko je po vama GOAT - Borg ili Agassi i gledaj rezultate. To ti je samo vrh sante, može se ovdje ići jako, jako duboko... Po meni postoje najmanje četiri igrača koje bi stavio ispred Agassija na listi GOAT-ova, ali to je moje mišljenje...

Moram priznati kako je kao tenisačicu nikada nisam volio, ali sam je poštovao zbog radne etike. Posebno zato jer izrazito cijenim igrače koji od sebe i onoga što su mogli naprave maksimum, a "mrzim" one koji imaju Bogom dan talent pa ga onda spičkaju očekujući kako će talent osvajati sve za njih...

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Ok

Naravno, i one su velike igračice, ali opet ponavljam nema smisla govoriti o više i manje velikim igračicama - imamo Goat, imamo velike igračice, i imamo ostale.
Ima, moramo napraviti nekakvu crtu... Baš kao što si ti nekako odvojio Agassija da je GOAT - zašto to nije Sampras koji ga tamburao tijekom cijele karijere, odnosno ima i više GS-ova i bolji H2H ? Samo zato jer nema RG ? Vidiš,, zajebane stvari, zar ne ? Kompariramo...
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:33   #49
Quote:
Fapmaster kaže: Pogledaj post
Znači estetski dio udarca ne postoji? Ako dva igrača imaju jednako učinkovt forhend ali jedan udara jednoručni kako je Bog htio a drugi dvoručni tebi će biti svejedno?
elaboriraj boldano, molit ću lijepo
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:49   #50
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
elaboriraj boldano, molit ću lijepo
A što je s ostatkom posta? Što imam elaborirati, dvoručni forhend je protuprirodni udarac. Da se razumijemo isto vrijedi i za dvoručni bekend ali on je opravdan pošto u usporedbi s jednoručnim ne limitira vlasnika već ima i neke svoje prednosti.
Fapmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:56   #51
A razglabate o nebitnoj igracici koju ce svi zaboravit za par dana ako vec nisu
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 19:45   #52
Quote:
Fapmaster kaže: Pogledaj post
A što je s ostatkom posta? Što imam elaborirati, dvoručni forhend je protuprirodni udarac. Da se razumijemo isto vrijedi i za dvoručni bekend ali on je opravdan pošto u usporedbi s jednoručnim ne limitira vlasnika već ima i neke svoje prednosti.
ma kakav protuprirodni udarac? tenis izmislili ljudi, ne priroda, igraš ga kako hoćeš da je u skladu s pravilima, o kakvom protuprirodnom udarcu ti pričaš pobogu?

s ostatkom posta se ne slažem, ali nije mi potrebna daljnja elaboracija
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 20:15   #53
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
ma kakav protuprirodni udarac? tenis izmislili ljudi, ne priroda, igraš ga kako hoćeš da je u skladu s pravilima, o kakvom protuprirodnom udarcu ti pričaš pobogu?

s ostatkom posta se ne slažem, ali nije mi potrebna daljnja elaboracija
u krivu si, vecina udaraca je prirodna tj zasniva se na kinetickom lancu. Što se pak tiče FHa, 2H FH je ruzan, i rijetko tko ga koristii s razlogom, jacina udarca bez pravilne tehnike je slabija i previse je predvidljiv naspram 1H. Udarac ko udarac je prirodan, ali jebeno ruzan, isto kao i dvorucni slajs
TripleDouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 20:40   #54
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
ma kakav protuprirodni udarac? tenis izmislili ljudi, ne priroda, igraš ga kako hoćeš da je u skladu s pravilima, o kakvom protuprirodnom udarcu ti pričaš pobogu?

s ostatkom posta se ne slažem, ali nije mi potrebna daljnja elaboracija
Mislio sam na ostatak posta o Bartoli. Ovo za polušalu s bogom si se ti uhvatio.
Normalno da svatko može igrati kako želi ali dvoručni forhend je svjesno limitiranje vlastitog potencijala pošto je jednoručni naidealniji/prirodan udarac čisto zbog mehanike ručnog zgloba.
Jesi li ikad probao udariti dvoručni forhend? Ja jesam i prvo što se čovjek zapita je kako uopće uhvatiti reket (reverse backhand ali to zahtjeva šaltanje ruku ili nekakva čudna kombinacija gripova) dok je drugo postavljanje na loptu koje je sasvim drugačije od standardnog gdje kod udarca u većini slučajeva koncentriraš težište na istu nogu.
Možda protuprirodno nije najbolja riječ ali je vrlo blizu.
Fapmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:40   #55
ograla je s produljenom drškom reketa koji je odobren za ljude koji igraju dvoručno FH, samim time što je prirodno ljevakinja, taj dvoriučni FH njoj je došo ko BH

al zanimljivi ste
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 00:43   #56
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Otišla je da joj zbog dopinga ne uzmu Wimbledon


Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 04:43   #57
Quote:
TripleDouble kaže: Pogledaj post
u krivu si, vecina udaraca je prirodna tj zasniva se na kinetickom lancu. Što se pak tiče FHa, 2H FH je ruzan, i rijetko tko ga koristii s razlogom, jacina udarca bez pravilne tehnike je slabija i previse je predvidljiv naspram 1H. Udarac ko udarac je prirodan, ali jebeno ruzan, isto kao i dvorucni slajs
na koju foru se jednoručni forhend zasniva na kinetičkom lancu, a dvoručni ne zasniva?

Ajme majko, pa vi ste ljudi totalno pukli ko kokice. Evo samo par riječi: fosbury flop, penholder, nadalov top spin.

Svatko igra bilo koji sport na način na koji mu najbolje odgovara, a da je unutar pravila. Nekad taj netko napravi inovaciju koja se pokaže kao revolucionarna za cijeli sport pa ga svi slijede, a nekad je to bolje samo za tog pojedinog igrača/igračicu.

Ne mogu vjerovat da ljudi koji imaju dovoljno inteligencije da se registriraju na forum spočitavaju nekom igranje "neobičnim stilom igre"
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 08:53   #58
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
na koju foru se jednoručni forhend zasniva na kinetičkom lancu, a dvoručni ne zasniva?

Ajme majko, pa vi ste ljudi totalno pukli ko kokice. Evo samo par riječi: fosbury flop, penholder, nadalov top spin.

Svatko igra bilo koji sport na način na koji mu najbolje odgovara, a da je unutar pravila. Nekad taj netko napravi inovaciju koja se pokaže kao revolucionarna za cijeli sport pa ga svi slijede, a nekad je to bolje samo za tog pojedinog igrača/igračicu.

Ne mogu vjerovat da ljudi koji imaju dovoljno inteligencije da se registriraju na forum spočitavaju nekom igranje "neobičnim stilom igre"
Procitaj post ponovno,zadnju recenicu, krivo si shvatio poantu, nije poanta da je udarac neprirodan (kako je netko tvrdio), nego je samo ruzan.

Inače ne kuzim šta si zapeo braniti Fartoli, po meni je totalno prehypeana priča, ženska je uzela WB na presmješan način, i ok super, ali ove sapunice s mirovinom su smješne.
TripleDouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:08   #59
ja mislim da je njen cilj popularizirat "air tennis" i nema ona sad vremena više igrat prave turnire...
Argus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 22:45   #60
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
elaboriraj boldano, molit ću lijepo
Marko 9,43 "... Bolje ti je sakatu ući u forhend, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi."
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.