Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 13:20   #61
znate li možda kako asistente plaćaju kad su terenske nastave i izleti?
Frankenweenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:43   #62
Koliko znam jednako. U ugovoru stoji da radiš tamo gdje te oni pošalju, bez obzira bila to škola, izlet, nastava u prirodi, škola plivanja...
Adzivu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:12   #63
Mislim da to trebaš provjeriti u svome ugovoru ili, ako ti ne piše, pitati onoga s kime si sklopila ugovor jer nije isto radiš li preko neke udruge, grada, županije...
U mom ugovoru ne piše ništa vezano uz to.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:36   #64
zna li neko koja je shema s ovim asistentima za koje vijest pise na teletekstu?
pise 15-29 godina kvalificirani djelatnici, placa 3900 kuna..?
zasto je nekima takva a nekima oko 2tisuce?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 13:01   #65
Zna li netko ima li novosti u vezi natječaja za asistente u Velikoj Gorici? Bio sam prošli ponedjeljak na razgovoru. Rekli su mi da će do kraja prošlog tjedna javiti svima jesu li zaposleni ili ne. Do danas se još nitko nije javio
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:05   #66
sad ste me iznenadili, gdje sam napisala da sam ja asistentica?
Frankenweenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:19   #67
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
zna li neko koja je shema s ovim asistentima za koje vijest pise na teletekstu?
pise 15-29 godina kvalificirani djelatnici, placa 3900 kuna..?
zasto je nekima takva a nekima oko 2tisuce?
štaaaaaaaa

ovo mi je prvi glas
nemam pojma o čemu se radi, ja spadam pod ove stare

netko je pitao za izlet, meni je bio plaćen kao običan dan...
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:22   #68
Quote:
SunshineAddict kaže: Pogledaj post
štaaaaaaaa

ovo mi je prvi glas
nemam pojma o čemu se radi, ja spadam pod ove stare

netko je pitao za izlet, meni je bio plaćen kao običan dan...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/drza...nastavi-972153
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:33   #69
no krasno

ne znam da li mi je smješnije što svatko ima drukčiju plaću, ili to što je dovoljno imati 15 godina da bi se radilo sa djetetom sa posebnim potrebama
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:57   #70
Quote:
SunshineAddict kaže: Pogledaj post
no krasno

ne znam da li mi je smješnije što svatko ima drukčiju plaću, ili to što je dovoljno imati 15 godina da bi se radilo sa djetetom sa posebnim potrebama
Hzz sufinancira
50% troška bruto plaće od 3.536,64 kune mjesečno.
50% troška prijevoza u maksimalnom iznosu do 200 kuna.

meni nije baš jasno to sufinanciranje
jer koliko kužim to je sufinanciranje za 8 satno radno vrijeme (nije navedeno drugačije), što znači da će onda taj asistent raditi s dvoje djece, jednim u jutarnjoj a drugim u popodnevoj smjeni?
ili će ustvari biti plaćen i prijavljen na puno r.v. a raditi manje?

i nakon godine dana, dijete dobije novog asistenta, koji će opet otići nakon što istekne mjera za njegovo sufinanciranje?

nisam stručnjak, netko tko bi trebao biti stručan u Gradu Rijeci veli da je to baš dobro za tu djecu i njihovu integraciju....

Zadnje uređivanje mačkonja : 11.11.2014. at 23:03.
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 00:04   #71
Ako sam ja dobro shvatio, financiranje asistenata preko projekta mladi za mlade je vatrogasna mjera. Ove godine su se asistenti trebali financirati preko projekta eu, no većini gradova i općina nisu prošli natječaji za financiranje iz eu fondova. I sada će zapošljavati preko hzz-a. Nadam se da će od iduće godine zapošljavati asistente neovisno o tome. Ja sam konkretno još prije dvije godine radio kao asistent preko stručnog osposobljavanja za 1600kn. A imam nekoliko prijatelja koji rade taj posao preko ugovora o djelu, dakle nemaju veze s burzom.
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 08:29   #72
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Hzz sufinancira
50% troška bruto plaće od 3.536,64 kune mjesečno.
50% troška prijevoza u maksimalnom iznosu do 200 kuna.

meni nije baš jasno to sufinanciranje
jer koliko kužim to je sufinanciranje za 8 satno radno vrijeme (nije navedeno drugačije), što znači da će onda taj asistent raditi s dvoje djece, jednim u jutarnjoj a drugim u popodnevoj smjeni?
ili će ustvari biti plaćen i prijavljen na puno r.v. a raditi manje?

i nakon godine dana, dijete dobije novog asistenta, koji će opet otići nakon što istekne mjera za njegovo sufinanciranje?

nisam stručnjak, netko tko bi trebao biti stručan u Gradu Rijeci veli da je to baš dobro za tu djecu i njihovu integraciju....
Znaci jedan dio novaca sufinancira HZz koji je povukao lovu iz eu fondova preko tog projekta mladi za mlade, a drugu polovicu place osigurava lokalna samouprava. Da, prijavljeni smo na puno radno vrijeme kao i npr uciteljice razredne nastave koje isto ne odrade nuzno tih 8 h u skoli. I da, dijete dobije novog asistenta nakon godinu dana. Ja radim sad vec treci tjedan preko te EU mjere, tj sufinanciranja HZZa, a neke gradove i opcine sufinancira ministarstvo umjesto HZZa.

Zadnje uređivanje 5rich : 12.11.2014. at 09:06.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:20   #73
Quote:
Frankenweenica kaže: Pogledaj post
sad ste me iznenadili, gdje sam napisala da sam ja asistentica?
Baš je velik problem što smo to zaključili i odgovorili ti na pitanje ili?

Quote:
SunshineAddict kaže: Pogledaj post
no krasno

ne znam da li mi je smješnije što svatko ima drukčiju plaću, ili to što je dovoljno imati 15 godina da bi se radilo sa djetetom sa posebnim potrebama
A baš tako...ovo je postao cirkus samo takav. :klap:
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:26   #74
i ja radim preko ugovora o djelu i nemam nikakve veze s hzz, uopce nisam niti prijavljen tamo (ni ne namjeravam ikad), nego me iznenadilo kako je sve drukcije
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:16   #75
da, kod svakog je drukčije očito...ja sam prošle god radila preko mladi za mlade i imala sam ovakve uvjete kakve opisujete (s tim da nije bilo toga da ne možeš radit druge godine, u mojoj blizini su se svi iz škola zalagali za to da ostanu isti asistenti) onda sam ove god 9ti mjesec radila na ugovor o djelu, a od 10og sam na ugovor na radu ali preko županije i tih famoznih EU fondova jer ajde moja županija je to predala na vrijeme, ali nemam puno radno vrijeme nego onoliko sati koliko sam u školi.

i još nisam vidjela plaću za 10ti mjesec :klap:
to nitko nema pojma kad će...ahhh
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:26   #76
Blondy-ri zar stvarno misliš da je ''provjeri u svom ugovoru'' konkretan odgovor na postavljeno pitanje?

evo, primjer odgovora pa ćeš shvatiti

Quote:
SunshineAddict kaže: Pogledaj post
netko je pitao za izlet, meni je bio plaćen kao običan dan...
Frankenweenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:06   #77
daj nemojte me zezat za place, a ja bas kontam da bi to najkasnije 11.iduceg mjeseca moga vidjet..ah!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:23   #78
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Da, prijavljeni smo na puno radno vrijeme kao i npr uciteljice razredne nastave koje isto ne odrade nuzno tih 8 h u skoli.
Samo me još zanima pošto znam cca koje sve obaveze imaju učitelji u osnovnim školama, osim pisanih priprema za nastavu, vođenja raznih dodatnih/dopunskih, prisustvovanje sjednicama i što sve ne, imaju li asistenti u nastavi takvih (sličnih) obaveza neposredno vezanih za svoj posao? Ili kad taj dan završi nastava mogu kući pjevajući

Jer npr. razredna nastava (1.-4.raz.) dosta često podrazumijeva da si recimo kao asistent gotov s poslom u npr. 11h jer imaju po 4h maksimum.
Meni se čini da nije u redu prema asistentima koji odrade pola radnog vremena (za tu istu plaću kao Mladi za mlade) i evidentira im se pola staža dok svi preko ove mjere Hzz-a rade isto pola satnice efektivno ali im ide puni staž.
Mislim da se nepravedno radi razlika odmah među zaposlenima.
Još tome dodati i one na stručnom osposobljavanju i one na ugovoru od djelu koji niti nemaju nakraju ikakav staž.
a svi rade isti posao
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:39   #79
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
Zna li netko ima li novosti u vezi natječaja za asistente u Velikoj Gorici? Bio sam prošli ponedjeljak na razgovoru. Rekli su mi da će do kraja prošlog tjedna javiti svima jesu li zaposleni ili ne. Do danas se još nitko nije javio
na razgovoru kažeš...divno, meni se nitko nije javljao. znači, otpisujem to
tashee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 16:44   #80
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
daj nemojte me zezat za place, a ja bas kontam da bi to najkasnije 11.iduceg mjeseca moga vidjet..ah!
pa dobro, nije na odmet misliti pozitivno

ja ju još uvijek ne vidim...navodno zato što sve škole nisu predale svu dokumentaciju...

ovo što je netko rekao za radni staž, da, ide ti 8 sati iako si tamo manje, nemaš drugih obaveza, tako sam ja bila prošle god...sad nisam tako nego preko županije pa mi ide toliko koliko odradim, tj pola.

a ista ja, isto dijete, isti posao...
mislim, tu logike nema, jer kad bi ju čovjek pokušao tražiti ne bi se dobro proveo, sve, sve, sveee je totalno nelogično i smiješno i nikako da se netko konačno uhvati tog posla pa da se zna što i kako i koliko za sve jednako... valjda će morati sad nakon ovih cirkusa u nastavcima, ili možda nastavak slijedi

onako, ALI NI TO NIJE SVE
SunshineAddict is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.