Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 01:04   #1161
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nije mi namjera uvjeravati te da ti je situacija macji kasalj. Da, puno je strahova i predrasuda iz okoline koje ti otezavaju zivot cak i van ljubavne sfere.
No, ne trebas si dodatno otezavati zivot ubijajuci se u pojam stvarima koje se desavaju svima iako to ne cudi posto velis da si depresivan.

Imam uparenih primjera psihoza oko sebe - ozbiljne veze i brakovi.
5-6 veza nije uopce mala brojka iz moje perspektive. Ja s' bila u manje i sve su pukle.

A sto se prijatelja tice - u godinama si kad je svima tesko graditi prijateljstva: ljudi rade (za razliku od vjecnog kafenisanja i skitanja u studentskim danima na pocetku 20-ih), nek jos imas koji hobi, nek druga strana ima hobi - vec je tesko usladiti se, a da ne pricam o ljudima koji zive s partnerima ili mozda imaju i djecu. Ponekad ne mogu vjerovati koliko mi se drustveni zivot srozao u 2. polovici 20-ih. S druge strane, ni nemam se potrebu nesto druziti s ljudima - dok napravim barem dio stvari koje zelim, vec se osjecam ispunjeno, a bome mi ni ne ostane nesto vremena.
hvala ti Xiang Chi na postu
ma reko sam da se neću opterećivati i opet se opterećujem

Možda mi sad i nije najbolje vrijeme za vezu, s obzirom na okolnosti i tako izgleda i treba biti.

ali nekad mi fali društva, više od ljudi koje vidim svaki dan na faxu, i doma.
ali eto, i ti si u sličnoj situaciji tako da idemo naprijed, sutra je novi dan.
laku noć
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:58   #1162
Arrow

Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Evo otvaram novu temu . I to na US, ne na psihologiji jer mislim da ću ovdje naići na mišljenje zdravih i nestručnih ljudi na ovom polju.

Kakvo vam je mišljenje o ovim bolestima? Biste li se upustili u vezu sa shizofreničnom, depresivnom ili manično-depresivnom osobom? A biste li ostali u toj vezi da ste naknadno saznali od čega boluje?
Naime, bolujem od shizofrenije (F20.0) od 2009. Sad imam 26 godina. Te kobne 2009. godine sam imao gadnu psihotičnu epizodu, kad sam mislio da sam ja smijenio Sanadera s vlasti, ali čak ni tada nisam nikome ništa napravio. Otada redovito uzimam lijekove, jesam malo usporeniji, ali to ne mora biti od lijekova jer sam oduvijek bio mirna osoba.
Kad sam pročitao neke slične teme, neki postovi su ok, ali neki su da ti se želudac okrene za 180. I kako živjeti sa tolikom stigmom? Mislim, ne moram ja reći s čime se borim, ali onda imam osjećaj da nešto skrivam, i kad to otkrijem dovodim je u neugodnu situaciju. A ako budem iskren, riskiram u startu da će se potencijalna cura gotovo sigurno okrenuti i pobjeći. Dosad sam bio u nekoliko veza, od kojih su zadnje 3 cure imale slične probleme. To me malo smeta, jer možda znači da moram birati samo između psihički bolesnih djevojaka. Iako su one bile normalnije od dobrog dijela 'zdravih' cura.

Ne moram ni reći jer se da zaključiti da mi ova situacija dodatno utječe na samopouzdanje.
Ja sam isto imao psihičkih problema, OKP i nespecificiranu psihozu te sam imao curu s poremećajem osobnosti. Najprije će takvi ljudi kliknut s onima sličnima sebi, koji su nešto slično ili isto prošli... kao i općenito u životu, interes i iskustvo je ono što spaja ljude.

Trenutno sam sam i nemam nikoga, nisam mogao izdržat s tom osobom s kojom sam bio i treba mi sad utjeha od druge neke osobe... ali ne bit ću samo kontradiciran ili popljuvan jer sam i u depresiji. Svejedno, napisao sam ovo s nadom da se netko javi dobar... može i u inbox.
FilipWoggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 09:03   #1163
Evo da dam i svoje skromno mišljenje zato jer i sam imam iskustva sa takvim osobama. Kao prvo ako se može druga strana mora proći preko te bolesti, prihvatit ju kao dio te osobe i ono najvažnije vidjet nju a ne njezinu bolest.
Naravno ima tu još drugih raznih faktora kroz koje prolaze i "normalni" ljudi hoće li veza uspjeti ili ne, ali ovo prvo je ono što psihički zdrava osoba mora napraviti ako želi imati išta ozbiljno sa psihički bolesnom osobom.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 01:07   #1164
Bok ekipa evo da se i ja ubacim. Naime ja sam friško izašao iz veze sa psihicki bolesnom osobom... Doticna ima poremecaj prehrane i mislim da je to najveci razlog nasem prekidu. Ona ne voli sebe i ocito ne moze shvatit ni podnijet da neko drugi nju voli a kamoli da ju vidi savrsenom. Odmah da kazem svoje misljenje: vjerujem da su takve veze moguce ako je druga strana strpljiva,jaka i usprkos svemu puna ljubavi i razumijevanja.
Ne znam dal' ja imam neki problem ali ja sam znao u sto se upustam i dao bi sve na svijetu da nije gotovo i ponovo bi sve prosao da treba. Ako itko ima ikakvih iskustava neka napise hvala!
__________________
My plan was to sit here for a while,drink some whisky and talk about old times.And I was going to tell you that I hadn't spent a day without thinking about you.
But just now,on the way to opening the door,I changed my mind.So just have one drink,tell me how happy you are and then you can go.
Thomas Shelby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:13   #1165
Ima mnogo psihički bolesnih osoba koje se "prodaju" za zdrave.
Rađe bih svjesno ušla u vezu s nekim tko to bar otvoreno priznaje.
Ionako smo svi malo ćaknuti, svatko na svoj način.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:59   #1166
Ocito ti fali konkretnog iskustva.
Jedno je biti luckast u granicama normale, a drugo je bas bolestan.

Prehlada i gripa nisu bas isto.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:54   #1167
Mislim da je otvorenost po pitanju toga vrlo bitna (ako ne i ključna), ali slažem se da to definitivno nije baš tako jednostavno.

But again, ima ljudi koji romantiziraju takve pizdarije, pa misle da mogu pomoć i u situacijama gdje osoba pomoć ni ne traži - a tu nikad nema kruha.

Svaka situacija je specifična, ali definitivno ne treba trpat sve u isti koš - zdrave, nezdrave i sve one između.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 09:28   #1168
Ne bih bila u vezi sa takvom osobu.

Imam primer iz sire familije, depresija i iamm primer drugarice. Sa njom je bas tesko komunicirati jer moras da pazis na svaku rec, pogotov online. Uz to, bila sam joj rame zaplakanje i jadikovke, nikada nije znala da kaze Ne, nikome. Izvuce mi energiju pr svakom susretu, iako npr.ima sjajan smisao za humor Morala sam da smanjim druzenje. Nemam vise strpljenja, ni zivaca za takve osobe.

Znam da mi je vise puta rekla da su im u dnevnoj bolnici, na grupi ( bila je 3 ili 4 puta u grupama) spomenuli da se medjusobno ne upustuaju u veze ( sa nekim iz grupe). Ona je to prekrsila vise puta. Samo je time stvarala nove probleme i boli!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:14   #1169
Da ali nazalost to sutra mozete biti vi,nitko.ne zna sto ga ceka
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:44   #1170
Sve 5, ali ovdje još više do izražaja dolazi Lordova izjava(ne da mi se guglati, pa ću vjerojatno ne-doslovno prenijeti, pokušavajući ipak reći smisao, kako sam ju shvatio).


Nitko od nas ne zaslužuje nekog samim svojim bivanjem. Ne znači da netko neće nekoga naći, pa čak i kvalitetnog partnera, kvalitetnu vezu, uz neku dijagnozu(ili neki drugi zdravstveni/fizički nedostatak), ali ako osoba sa dvije ruke i dvije noge, bez dijagnoze, normalno izgledajuća i ponašajuća samim svojim postojanjem ne zaslužuje nekoga(i slažem se s time, ne zaslužuje, iako nekad moje izjave o nepravdi kozmosa ponekad zvuče drugačije), ista stvar važi i za osobe s raznim dijagnozama ili nedostacima.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:48   #1171
[QUOTE=rocket86;64485411]Sve 5, ali ovdje još više do izražaja dolazi Lordova izjava(ne da mi se guglati, pa ću vjerojatno ne-doslovno prenijeti, pokušavajući ipak reći smisao, kako sam ju shvatio).


Nitko od nas ne zaslužuje nekog samim svojim bivanjem. Ne znači da netko neće nekoga naći, pa čak i kvalitetnog partnera, kvalitetnu vezu, uz neku dijagnozu(ili neki drugi zdravstveni/fizički nedostatak), ali ako osoba sa dvije ruke i dvije noge, bez dijagnoze, normalno izgledajuća i ponašajuća samim svojim postojanjem ne zaslužuje nekoga(i slažem se s time, ne zaslužuje, iako nekad moje izjave o nepravdi kozmosa ponekad zvuče drugačije), ista stvar važi i za osobe s raznim dijagnozama ili nedostacima.[/QUOTE]

Ma sve ok, bila sam konkretno jednaod tih koja bi s daašnji danom pregrizla jezik.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:19   #1172
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Sve 5, ali ovdje još više do izražaja dolazi Lordova izjava(ne da mi se guglati, pa ću vjerojatno ne-doslovno prenijeti, pokušavajući ipak reći smisao, kako sam ju shvatio).


Nitko od nas ne zaslužuje nekog samim svojim bivanjem. Ne znači da netko neće nekoga naći, pa čak i kvalitetnog partnera, kvalitetnu vezu, uz neku dijagnozu(ili neki drugi zdravstveni/fizički nedostatak), ali ako osoba sa dvije ruke i dvije noge, bez dijagnoze, normalno izgledajuća i ponašajuća samim svojim postojanjem ne zaslužuje nekoga(i slažem se s time, ne zaslužuje, iako nekad moje izjave o nepravdi kozmosa ponekad zvuče drugačije), ista stvar važi i za osobe s raznim dijagnozama ili nedostacima.
Slažem se s Lordom.

Ali, nažalost, zbog raznih predrasuda osobe sa dijagnozama i nedostacima, su ipak u goroj situaciji.
To istina mogu objektivno biti jako teške bolesti, tako da se i to da shvatiti.

Ova tema mi je puno pomogla da shvatim i prihvatim koje su šanse da uopće ja ili netko sa sličnim problemom dobijemo priliku kod nekog. Uglavnom, manje su nego da sam zdrav, sad koliko su manje, pitanje je. Ovisi o stanju u kojem je bolesna osoba, kao i o osobnim stavovima druge strane. Hoću reći da postoje osobe toliko bolesne da ih gotovo nitko ne bi prihvatio, kao i s druge strane osobe koje ne bi prihvatile bolesnu osobu ni pod razno ma kakva god ta bolest bila, sad se zadržavamo samo na psihičkim bolestima. Kad je bolest umjerena, a stavovi razumniji, situacija i nije tako bezizgledna.

Moje legitimno pravo je da otvoreno izrazim svoje želje i potrebe, ali je isto tako legitimno pravo svakoga da odabere ili odbije nekog zbog ovog ili onog razloga.
Ko sam ja da ikoga osuđujem.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:36   #1173
Ne drami.
Ljubavna situacija je stvar srece, poput lutrije.
Tu statistika ne pomaze, niti odmaze.

Kak ti grah padne, tako ti bude.

Ok, prosjecni ljudi imaju vise prosjecnih prilika za zivot u skladu sa socijalnim ocekivanjima.
No ne smatram da itko ista propusta ako izbjegne racionalan brak s nekim iz svog ranga koji je odlucio imati djecu kad i on.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:43   #1174
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post

Ok, prosjecni ljudi imaju vise prosjecnih prilika za zivot u skladu sa socijalnim ocekivanjima.
O ovome sam i ja na malo drugačiji način govorio.

Quote:
No ne smatram da itko ista propusta ako izbjegne racionalan brak s nekim iz svog ranga koji je odlucio imati djecu kad i on.
Ovo baš i ne kužim. Misliš reći da prilika ima dovoljno za sve u svakom slučaju?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:45   #1175
Ljubav i veze su uglavnom za zdrave ljude. Čast iznimkama. Cold truth.
Druga stvar je kad obole ljudi koji već jesu u nekoj dužoj vezi.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:46   #1176
Kakve je tko srece, stava i seksipila.
Bolje radi na tome da ne moras uzimati tablete koje utjecu na potenciju.

Ljubav i seks treba biti motivator, a ne razlog da tones dublje.
Eto, tu je teorija.
Praksu svatko treba sam proci.
Bio lud ili suvise pametan.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:48   #1177
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ljubav i veze su uglavnom za zdrave ljude. Čast iznimkama. Cold truth.
Druga stvar je kad obole ljudi koji već jesu u nekoj dužoj vezi.
Evo ako ti to kažeš, onda to mora da je istina.
Ti imaš iskustva s time, u bližoj okolini ili vlastita?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:51   #1178
Bliza okolina. Ali nebitno.
Ti istrazi svoju istinu.
Sretno ti bilo.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:53   #1179
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Kakve je tko srece, stava i seksipila.
Bolje radi na tome da ne moras uzimati tablete koje utjecu na potenciju.

Ljubav i seks treba biti motivator, a ne razlog da tones dublje.
Eto, tu je teorija.
Praksu svatko treba sam proci.
Bio lud ili suvise pametan.
Ma ne tonem ja uopće.
Samo pokušavam biti realan i svjestan situacije.
Nije baš život tako romantičan kakvim ga ti sada prikazuješ, ni moj, a ni općenito
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:56   #1180
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Evo ako ti to kažeš, onda to mora da je istina.
Ti imaš iskustva s time, u bližoj okolini ili vlastita?
Zašto bi ljudi birali bolesne ako im se nudi još uvijek dovoljno zdravih?
Žene evolucijski traže zdravije muškarce kako bi dijete imalo što bolje gene.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.