Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2017., 23:38   #5141
Za sve ljude koji imaju iskustva ili znanja, a idealno oboje

Od kad sam završio faks, zaposlio sam se hvala Bogu u struci i radim minimalno deset sati dnevno, tj. sjedim minimalno deset sati dnevno. Nisam ni prije bio nešto mršav, ali sad sam baš pretjerao.
Prije nekih mjesec dana sam sa 131kg na svojih 172cm krenuo mršaviti. Izbacio sam većinu nepotrebnih ugljikohidrata (kruh, tjestenina, krumpir, bijela riža i sl.), sve sokove i generalno alkoholna pića (popijem pivo, čašu vina i sl kad je neka prilika naravno), unosim prvenstveno proteine i povrće, sve ono što preporučuju svi. Također, 5-6 dana tjedno, ovisno o obvezama, treniram HIIT po sat vremena, nekad uz njega iskombiniram i neku yogu, iz osobnog užitka. Napretkom sam prezadovoljan, navečer liježem u krevet i jedva čekam jutarnji trening!

OVDJE POČINJE BITNO

moje pitanje je vezano uz dodatke prehrani. Moja praksa je bila ovakva: ujutro prije treninga sam popio dvije kapsule fat burnera (koji mi zbog kofeina ujedno i mjenja kavu), nakon treninga odmah pijem whey i kapsulu magnezija (to mi je otkriće jer je smanjilo bolove u mišićima do neprepoznatljivost). Imam dva pitanja i otvoren sam za sve opcije i mišljenja:

1) Je li to što radim ok? Fat burner pola sata prije treninga, whey odmah po završetku ili bi nešto izmijenili?

2) gotov sam s fat burnerom i sada razmišljam možda uzeti nešto drugo, shopovi su puni L tirozina, L ovog i L onog, CLA i svega mogućeg - što bi eventualno preporučili a da je možda bolje od klasičnog fat burnera?
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:10   #5142
1. Ok
2. Svi ti podižu performanse za nezamjetno, ako imaš love kupi sve L-ove i CLA, ako ne, ostavi se.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:16   #5143
Bok svima!

Trebam vasu pomoc, naime htjela bih smrsaviti 10kg i oblikovati tijelo. Visoka sam 167cm, 75kg, 34g. Prije sam vjezbala ali nikad nisam pazila na prehranu, sad vec duze vrijeme ne vjezbam, cca 1 g a radim uredski posao. Jasno mi je da moram paziti na prehranu, vjezbala bi kod kuce rano ujutro prije posla, kuci imam bucice od 3kg, i utege za zglobove od 2kg. Ono sto mene sad zanima kako tj s cime da pocnem? Koliko dugo da mi traje jedan trening (vremenski)? Vjezbala bi 5xtjedno.Nasla sam vjezbe Shaun T25, jel mi to dovoljno?Ili da se radije primim neceg drugog? Sto se tice prehrane koliko kcal je potrebno unositi?Kako da to izracunam?I da li je potrebno da bas vazem obroke ili mogu npr.pojesti za rucak cca 300g spinata i cca 200g piletine?Od dodataka prehrani da li je potrebno nesto uzimati?Ako da, molim preporuke?Koliko obroka dnevno i koji je optimalan razmak?I da li ima neka hrana moju ne bi trebalo konzumirati osim junka i slatkog?S obzirom da bi vjezbala rano ujutro mogu li nataste pa prvi obrok jedem poslije treninga?

Post je poduzi no nadam se da ce se naci netko voljan odgovoriti mi na pitanja. Hvala!
BackInBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:29   #5144
Evo jedan kalkulator s googlja

http://www.calculator.net/calorie-ca...it=0&x=56&y=20

Znači 1500kcal na dan je solidan start. Što se treninga tiče tu se ne bi štel mešat. Ti treninzi kod kuće su mi totalna nepoznanica.

P.S. Bez vagice ništa!
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:59   #5145
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Pisala sam tu nedavno o maslacu od kikirikija...odličan je! I fakat sam se navukla ali doziram ga.

...

Vi koji jedete kikiriki, postoji li koji "zdraviji" ili jedete isti?

Rule of the thumb, kao i inace, je sto manje ukusan i sto skuplji - to zdraviji.
Uni ukusni i jeftini su - nezdravi.

Uzeo jednom od MyProteina, kao zdrav, ovo-ono, relativno skup - cisto ga se ne da jesti.

Onaj iz Lidla, s crvenim poklopcem, crunchy - bas fin.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:31   #5146
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Rule of the thumb, kao i inace, je sto manje ukusan i sto skuplji - to zdraviji.
Uni ukusni i jeftini su - nezdravi.

Uzeo jednom od MyProteina, kao zdrav, ovo-ono, relativno skup - cisto ga se ne da jesti.

Onaj iz Lidla, s crvenim poklopcem, crunchy - bas fin.
Osim Lidla, u kojim dućanima kupujete?

Pa nije valjda da svi hranu prek neta kupujete
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:17   #5147
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Osim Lidla, u kojim dućanima kupujete?

Pa nije valjda da svi hranu prek neta kupujete
U ovim ducanima zdrave hrane. Bilo je vec govora.

Ovaj post u kojem se pise da oni zdravi nisu ukusni nema veze s vezom. To je maslac od kikirikija, ne moze biti los. I taj myprotein je isto fin, samo ga se treba posoliti i promijesati jer je podosta uljan.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:36   #5148
Ja sam si mljela kikiriki u sjeckalici sama.
Kupis u Sparu npr nezasoljeni kikiriki i meljes s mrvu maslinovog ulja.
5 min posla. Nije bas smooth ko kupovni, ali je dost dobar.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:18   #5149
Ja sam probao taj "zdravi" maslac od kikirikija iz Konzuma, i iz Polea, i rađe bih jeo samo kruh bez ičega nego s tim maslacem. Odurna i bljutava su oba bila. Meni potpuno nejestivo.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:33   #5150
Quote:
Stravinsky kaže: Pogledaj post
Za sve ljude koji imaju iskustva ili znanja, a idealno oboje

Od kad sam završio faks, zaposlio sam se hvala Bogu u struci i radim minimalno deset sati dnevno, tj. sjedim minimalno deset sati dnevno. Nisam ni prije bio nešto mršav, ali sad sam baš pretjerao.
Prije nekih mjesec dana sam sa 131kg na svojih 172cm krenuo mršaviti. Izbacio sam većinu nepotrebnih ugljikohidrata (kruh, tjestenina, krumpir, bijela riža i sl.), sve sokove i generalno alkoholna pića (popijem pivo, čašu vina i sl kad je neka prilika naravno), unosim prvenstveno proteine i povrće, sve ono što preporučuju svi. Također, 5-6 dana tjedno, ovisno o obvezama, treniram HIIT po sat vremena, nekad uz njega iskombiniram i neku yogu, iz osobnog užitka. Napretkom sam prezadovoljan, navečer liježem u krevet i jedva čekam jutarnji trening!

OVDJE POČINJE BITNO

moje pitanje je vezano uz dodatke prehrani. Moja praksa je bila ovakva: ujutro prije treninga sam popio dvije kapsule fat burnera (koji mi zbog kofeina ujedno i mjenja kavu), nakon treninga odmah pijem whey i kapsulu magnezija (to mi je otkriće jer je smanjilo bolove u mišićima do neprepoznatljivost). Imam dva pitanja i otvoren sam za sve opcije i mišljenja:

1) Je li to što radim ok? Fat burner pola sata prije treninga, whey odmah po završetku ili bi nešto izmijenili?

2) gotov sam s fat burnerom i sada razmišljam možda uzeti nešto drugo, shopovi su puni L tirozina, L ovog i L onog, CLA i svega mogućeg - što bi eventualno preporučili a da je možda bolje od klasičnog fat burnera?
Izbacivanje svega nabrojanog je ključna za dramatične promjene. Još ako uz to treniraš.....nebo zemlja razlika.

Zaboravi na hebene fat burnere. Da rade ne bi bilo debelih osoba.

Što se tiče suplemenata po vlastitom iskustvu mogu preporučat Magnezij Citrat ili neki drugi kvalitetni oblik (nikako oxide), Cink (citrat, sulfat ili glukonat. Oxid izbjegavaj) i C vitamin kao najobičniju askorbinsku kiselinu u prahu.
Uz to računaj da kada uzimaš magnezij i cink da ono što tamo piše nije 100% elementarnog minerala. Npr. kada piše 25mg cink glukonata je samo 3.25mg elementarnog cinka.
https://examine.com/supplements/zinc/

Isto vrijedi i za magnezij.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:52   #5151
Evo da se i ja javim.
Ovako moja priča počinje, zainatim se i odlučim smršati.
Izbacim večeru tj koristim dijetu 8 sati. Ima pomaka ali vrlo malo.
Odlučim neke vježbe sa interneta od neke stranice, 30-dnevni program. Radio sam 26 dana s malim pauzama i od tada sam se promijenio, ruke su mi dobile misice,noge ojacale, trbuha najmanje skinuo. Btw sad cu imati 15 godina... I zelim imati six pack za krizmu i na sistematskom kilaza super , taman. No muci me taj stomak, nema ni strija nestale su ali mast ne nestaje. Moram priznat evo ljeto pa se vise mogu tim pozabaviti. Zapustio sam se i veceram i jedem slatko i sve to, nisam se skoro ni udebljao... Postoji li sansa da ovo ljeto nekim vjezbama za kuci,orbitrekom i aplikacijama za mrsavljenje tj.vjezbe, ojacam ruke(biceps,triceps) i skinem stomak i oblikujem polako misice. Oprostite ali ja sam novi!
Bazinganto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 20:12   #5152
Quote:
Bazinganto kaže: Pogledaj post
Izbacim večeru tj koristim dijetu 8 sati!
Vrlo loša ideja.

Quote:
Odlučim neke vježbe sa interneta od neke stranice, 30-dnevni program
Druga loša ideja. Ne postoji program koji će napraviti išta vrijedno spomena u 30 dana.

Quote:
Zapustio sam se i veceram
Samo ti večeraj.

Quote:
i jedem slatko i sve to, nisam se skoro ni udebljao... Postoji li sansa da ovo ljeto nekim vjezbama za kuci,orbitrekom i aplikacijama za mrsavljenje tj.vjezbe, ojacam ruke(biceps,triceps) i skinem stomak i oblikujem polako misice. Oprostite ali ja sam novi
Dakle, želiš dobro izgledati na plaži ovo ljeto.
Zakasnio si na taj vlak. Ako želiš postići išta vrijedno spomena, okani se mentaliteta da ćeš vježbati mjesec i pol dana prije plaže i postići neke rezultate. Prihvati trening i dobru prehranu kao stil života (ko pranje zubiju recimo), pa ćeš sljedeće godine moći loviti žemske po plaži.

Ne trebaju ti nikakve aplikacije ni orbitreki. Stvar je jednostavna. Za rast mišićne mase trebaju ti osnovne vježbe (optimalno čučnjevi, deadlift, pressovi, veslanja, zgibovi), a za mršavljenje kalorijski deficit.
Trenirati samo ruke također ne valja. Ako treniraš, treniraj cijelo tijelo.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 20:33   #5153
Šta se mučiš odgovarat i ove quotove slagat, deni mu rippedbody START HERE pa ako se vrati za mjesec dana s nekim konkretnijim pitanjima, možemo i na skype što se mene tiče.

https://rippedbody.com upiši mail tu, nek ti pošalje ebook i ajmo na posao.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 00:02   #5154
https://www.instagram.com/p/BQNXz3PAcSX/
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 00:50   #5155
Hvala eqinor, pa nezz jel to s vecerom pametno...
Pa nije mi cilj samo tih 2 mjeseca izgledat lijepo, mislim opcenito ali nikakvih obveza ljeti nemam,tomu se mogu posvetit. Znaci imam orbitrek od sprava i recimo planiram svaki dan po 30-40 min vjezbat, pa trenirat ruke,noge i trbuh. Problem je sto sam ja ogranicen, mogu raditi neke vjezbe,recimo ovo preko google playa se zove 30-dnevni fitness izazov. Hocu da smrsam i malo misica nabacim ali neznam kako da pocnem tu je problem tj.s cim
Bazinganto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:22   #5156
Mršavljenje

Evo da odgovorim na par pitanja od bazinganto:
Što se tiče večere pitao sam i školsku doktoricu je li to zdravo? Ona kaže da nije te da bi za večeru trebalo biti nešto vrlo lagano npr.kriška-dvi paštete a ne kilo janjetine npr
Čuo sam za tu dijetu 8h ali recenzije su šarolike. Mislim da vrlo malo može pomoći, ali opet nije 100% pouzdana, no ti probaj ako misliš da je dobro.

Što se tiče izbacivanje večere, to možeš. Recimo navečer pojedi neku voćku ili napravi čaj/ probaj prakticirati zeleni čaj. Još jedna super stvar,sad će ti sezona lubenica i sad možeš to za večeru. Em je zasitna i ukusna, em ti čisti bubrege i izbacuje vodu... Mršavljenje je i umna igra... Ali probaj bez večere, ako možeš super,ako ne ili ogriješiš onda pojačaj trening.

Hm pa nije ti nikad kasno,ako si dovoljno uporan. Doduše ako baš nisi u formi onda jednostavno idi par dana na orbitrek da dođeš u minimalnu formu. Orbitrek ti je sjajan,samo treba malo vremena da on odradi svoje. Više o orbitreku pročitaj na forumu ja mislim gdje je rekreacija i nađi orbitrek pa sve lijepo pročitaj tamo što drugi korisnici kažu.

Dotaknimo se ovog 30-dnevnog programa, hm preko google playa te aplikacije su ti zanimljive,ali iz osobnog iskustva probaj zaobići. Sigurno imaš youtube i pronađi svakakve vježbe od fitness trenera, teretana i sl. Sam si rekao da si skinuo kilazu s tim vježbama , jednostavno nađi ih i prati upute. A što se tiće bicepsa,tricepsa i sl. moraš sve raditi, zato na yt imaš 30-dnevnih kućnih programa za cijelo tijelo. Nije to preobrazba ali uvod u rutinu vježbanja sigurno... Naći ćeš nešto, samo ne posustaj čak i ako sve se topi a stomak ne s vremenom hoće, neće ti to u 1 dan splasnut, radi po pravilu i nema problema

S obzirom da pretpostavljam da kući nemaš ni utege(ako griješim ispravi me) onda ti je tijelo najbolja sprava. Kombiniraj orbitrek i vježbe(obavezno sklekove,čučnjeve,trbušnjake po potrebi) još ako imaš kifozu poradi i vježbe kifoze. Imaš stvarno cijeli youtube, čemu teretane i te stvari kad možeš sve i kući.

DON'T FORGET: nemoj brojati kalorije pusti samim tokom, to postaje ovisnost. Vidiš promjene po odjeći, nađi motivaciju u nekome koga ne voliš,a izgleda bolje od tebe ili omiljeni komad odjeće. Eto to je sve...

Što se tiče ovog rippedbody.com to bi bilo za profesionalce, imamo mi i hrvatske verzije, nije to ništa kad ti staviš link i sam se snađi...
fitinfutureanto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:33   #5157
Quote:
fitinfutureanto kaže: Pogledaj post
Evo da odgovorim na par pitanja od bazinganto:
Što se tiče večere pitao sam i školsku doktoricu je li to zdravo? Ona kaže da nije te da bi za večeru trebalo biti nešto vrlo lagano npr.kriška-dvi paštete
Nisam pročitao cijeli post, ali ovo moram iskomentirati - rekla ti je da za večeru nije zdravo pojesti što točno? Ali je PAŠTETA zdrava. Toj doktorici ne bih dao da mi stavi flaster preko ogrebotine, a kamoli da bih poslušao nešto što može ozbiljnije utjecati na zdravlje. Pašteta zajedno s hrenovkama je top najveće smeće od hrane koje postoji, dobro da ti nije rekla da to zaliješ sa pola litre CocaCole pa onda odeš spavati
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 02:41   #5158
To si u pravu! Puno nestručnih ljudi radi u medicini , apsolutno si u pravu. Pašteta i hrenovke pa i razne vrste kobasica škode. Pa i salame ove nove. Pokušavamo izbjegavati ali današnji užurbani tempo života nam ne da!
fitinfutureanto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 10:42   #5159
Quote:
fitinfutureanto kaže: Pogledaj post
Što se tiče večere pitao sam i školsku doktoricu je li to zdravo? Ona kaže da nije te da bi za večeru trebalo biti nešto vrlo lagano npr.kriška-dvi paštete a ne kilo janjetine npr
Ovakvu glupost dugo nisam cula
Mislim, koji izbor izmedju dvoje, pa za poludit
(s tim da je janjac ok, al kud bas kila )

Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Nisam pročitao cijeli post, ali ovo moram iskomentirati - rekla ti je da za večeru nije zdravo pojesti što točno? Ali je PAŠTETA zdrava. Toj doktorici ne bih dao da mi stavi flaster preko ogrebotine, a kamoli da bih poslušao nešto što može ozbiljnije utjecati na zdravlje. Pašteta zajedno s hrenovkama je top najveće smeće od hrane koje postoji, dobro da ti nije rekla da to zaliješ sa pola litre CocaCole pa onda odeš spavati :facepalm:
Savrsen recept za nealkoholnu masnu jetru
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 00:41   #5160
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Vrlo loša ideja.

.
Ako radi fasting od 16 sati,tak je svejedno ak mu pase. Nisam primjetio nikakvu razliku od fitanja,6 klasika obroka,podebljavanja makrosa,rezanja istih te svih ostalih mogucih kombinacija.

Jedina je razlika sta nekome pase i u kojoj mjeri. No ako je pocetnik,uvijek je ok krenuti sa osnovama.
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.