Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 11:34   #21
Quote:
casy kaže: Pogledaj post
helou evo mene... upravo zavrsion intervju

prvo i osnovno bitno je znati malo njemackog ako ne to onda engleski , ja sam na njemackom pricala jer mi znam ajmo reci...
-u pocetku neugoda i lagana trema... i onda ono sve rijeci zaboravis i to... uzasno hahah pukla se smijat sta cu , tad mi je ta gospoda rekla da se ne brinem da je tako ona s engleskim. I rekla je kao ako ne znam neku rijec da je kazem na engleskom ili drugom jeziku ona ce si prevest...
- totalno se vidi kakva je njemacka... strasnooo ej... toliko ljubazna i nasmijana i rekla je svoje misljenje, sta bi trebala promjenit u CV-iu i to je ona zapisala u CV i promjenit ce to...
- sto pita? pita sve iz cv-ia , znaci ime prezime pa sve do dolje...i do kraja... onako lagano bez opterecenja stvarno... veci gust mi je bio s njom pricat nego s nekim prijateljem ( doslovno )
- pitala me je dali imam rodake u njemackoj , dali sam zivjela tamo i tako to...
- onda dode na to za poslove... ja sam napisala kao nesta tipa arhitekt u vrtu... ona je pitala zasto to ... ti kazes i onda ti ona ponudi jos poslova slicni tome i ustvari ful mi je bacila bubicu u uho za neki bolje placeni posao :klap:
-objasnila mi je placanje svega... znaci imate na nekoj stranici (sutra ce mi ju poslati pa mogu prosljedit) di pise koliko para za koje zanimanje dobivate.. sto ste veci razred vise para. recimo moj posao otprilike zaraduje ajjmo reci 700eura to placa onaj koji vas je uzeo za posao, a tada od organizacije dobivate 119 eura da bude ukupno 819 kako i pise svugdje... kako je rekla sama nakon tog skolovanja vasa placa se udvostrucuje odnosno i vise od toga. rekla je kao da je to sasvim dovoljno mladoj osobi bez djece ili slicno...
-projekt ovako ide... : ja vec mogu pocet sa njemackim mislim da je rekla 15.3 . to traje oko 2 mjeseca , tada nakon polozenog njemackog, salje se CV firmi za koji posao zelite raditi ( ne znam pojasnit :P ) onda se odlazi se na mjesec ili dva u njemacku ( 1.8 ili 1.9 ) odlazite na probni rok... ako poslodavac bude zadovoljan uzima vas i ostajete 3 godine tamo ili vise. ...takoder imate pravo jednom na godinu imati godisnji odmor tj odlazak kuci... kartu ( bila to za bus ili avion ili pjeske placaju oni... AKO, zelite sami trazit posao ili odlazit kad vam se prohtije doma ne dobivate pare tj placu odnosno naknadu od njih ( fairplay )
- cak mi je dala mogucnost da biram koju pokrajinu u njemackoj zelim
- onda mi je cak bila i psiholog :klap: pripremala me na to da ce mi falit obitelj , zemlja i slicno... i da moram sama sebe tjerat na to da ja to mogu i da ja to zelim... tada sam rekla da meni to nije problem da ja ustvari ful zelim ici u njemacku da ju volim i tako...
- procijenila me je kao dobrog kandidata i rekla da se cujemo jer ce mi poslat sve sta mi treba da mogu lagano pocet... sad na dalje sve ovisi o meni

ako itko ima pitanja nek pita

Samo jedno pitanje.. Idem sutra za vozaca na razgovor i zanima me samo gdje ucis njemacki tj u kojem gradu u svom ili tamo gdje oni odrede da je tecaj?
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:16   #22
Casy hvala na informacijama sad barem znam sta me ceka otprilike na razgovoru..kako to da samo 2 mj ides na tecaj..sta nije 400 sati u pitanju? Po meni bi bar trebalo 4 mj za to

Gosp heinsenber dobro pitanje i mene zanima isto to..
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:26   #23
The job of my life

znaci ovako da vam ja kažem koliko ja znam , imam 19 godina i prijavio sam se još u 10. mjesecu prošle godine potom sam išao na razgovor u Osijek 13.12 pa sam potom imao preko skyep-a razgovor sa njemicom izgleda da sam i to prošao čim sam pozvan 10.3.2015 u Osijek ja mislim na završni razgovor i dogovor i moram si naci jezicnu školu i doci im sa ponudom , cilj je B1 stupanj a ide se 1.8 u njem , znaci svaki dan se ide po 4 sata i moguce je završit za 3 mjeseca A1 , A2 i B1 kategoriju .
a što se tice ovih 818 eura plačenog tamo meni je rečeno 900 ali nema veze , kolega mi je u rostock otišao prošle godine preko isto ovog projekta i kaže da se mogu lijepo novci zaradit još na prekovremenima i na subotama(nijemac vam nece radit subotu) a i subota je duplo plačena od ostalih dana ja mislim tako da cifra od 800 eura dolazi na otprilike 1200 eura , za stan i hranu vam je dovoljno 500 eura koliko sam upucen i ostatak je vaš , tako da vam ostaje 700 eura da trošite i živite lagodnim života i nemorate brinuti ni zbog čega

Pozdrav
krešimirbanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:32   #24
Quote:
krešimirbanović kaže: Pogledaj post
znaci ovako da vam ja kažem koliko ja znam , imam 19 godina i prijavio sam se još u 10. mjesecu prošle godine potom sam išao na razgovor u Osijek 13.12 pa sam potom imao preko skyep-a razgovor sa njemicom izgleda da sam i to prošao čim sam pozvan 10.3.2015 u Osijek ja mislim na završni razgovor i dogovor i moram si naci jezicnu školu i doci im sa ponudom , cilj je B1 stupanj a ide se 1.8 u njem , znaci svaki dan se ide po 4 sata i moguce je završit za 3 mjeseca A1 , A2 i B1 kategoriju .
a što se tice ovih 818 eura plačenog tamo meni je rečeno 900 ali nema veze , kolega mi je u rostock otišao prošle godine preko isto ovog projekta i kaže da se mogu lijepo novci zaradit još na prekovremenima i na subotama(nijemac vam nece radit subotu) a i subota je duplo plačena od ostalih dana ja mislim tako da cifra od 800 eura dolazi na otprilike 1200 eura , za stan i hranu vam je dovoljno 500 eura koliko sam upucen i ostatak je vaš , tako da vam ostaje 700 eura da trošite i živite lagodnim života i nemorate brinuti ni zbog čega



Pozdrav
hvala na odgovoru.. Svaka cast
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 23:38   #25
- posto sam ja oko sat vremena od zagreba ( iako spadam pod osijek u jednu ruku) i dalje mi je isplativiji zagreb posto tamo trenutno boravim kako sam joj ja rekla , dala mi je povratnu informaciju da idem u zg tj ona me pitala dali mi je problem zg .
. sve ovisi preko cega se ko prijavljuje na to i odakle je...
-razgovor je stvarno lagan nije neki problem samo treba biti opusten i to je to ...
-nemam pojma stvarno meni je rekla oko 2 mjeseca taj tecaj mozda ovisi ko kako zna stvarno ne znam zasto i kako
-ja sam se prijavila zadnji dan i eto obavila razgovor i sad jos tecaj te odlazak u njem na razg itd... buudemo vidjeli bitno da nas odaberu

sretnoooooooooo svima koji imaju razgovore i bez panike nadam se da cemo svi proci da mozemo zajedno popit kavu negdje u njemackoj :P
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:53   #26
Quote:
casy kaže: Pogledaj post
- posto sam ja oko sat vremena od zagreba ( iako spadam pod osijek u jednu ruku) i dalje mi je isplativiji zagreb posto tamo trenutno boravim kako sam joj ja rekla , dala mi je povratnu informaciju da idem u zg tj ona me pitala dali mi je problem zg .
. sve ovisi preko cega se ko prijavljuje na to i odakle je...
-razgovor je stvarno lagan nije neki problem samo treba biti opusten i to je to ...
-nemam pojma stvarno meni je rekla oko 2 mjeseca taj tecaj mozda ovisi ko kako zna stvarno ne znam zasto i kako
-ja sam se prijavila zadnji dan i eto obavila razgovor i sad jos tecaj te odlazak u njem na razg itd... buudemo vidjeli bitno da nas odaberu

sretnoooooooooo svima koji imaju razgovore i bez panike nadam se da cemo svi proci da mozemo zajedno popit kavu negdje u njemackoj :P
Casy hvala ti na svim inf..pomogla si puno otvaranjem ove teme..nisi ni svjesna koliko hehe..uglavnom evo da kazem kako sam prosao upravo se vracam iz zg u ri..stvarno je bilo lagano..cak smo i prevoditelja imali non stop tako da se nismo morali ni truditi da pricamo na nekom od stranih jezika..prvo smo prosli mali test iz matematike..kad je spomenula matematiku..pomislio sam na najgore hahaha al zadatci su bili toliko lagani da bi ih rijesio netko i sa 4 razreda osnovne... i pisali smo esej (na hr) tako da smo svi prosli..cak mi se i buduce kolege cine super...tako da imam samo rijeci hvale..jedino nanlm je bed sto se sad moramo preselit u zg i naravno nac nekakv posao da mozemo placat stan..i zivjet od necega..sljedeca 3-4 mj. Dok ne zavrsimo tecaj od 500 sati..za kavu u nj. Nikad nije problem haha mozemo cak i u zg
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:51   #27
Quote:
delicilous kaže: Pogledaj post
Casy hvala ti na svim inf..pomogla si puno otvaranjem ove teme..nisi ni svjesna koliko hehe..uglavnom evo da kazem kako sam prosao upravo se vracam iz zg u ri..stvarno je bilo lagano..cak smo i prevoditelja imali non stop tako da se nismo morali ni truditi da pricamo na nekom od stranih jezika..prvo smo prosli mali test iz matematike..kad je spomenula matematiku..pomislio sam na najgore hahaha al zadatci su bili toliko lagani da bi ih rijesio netko i sa 4 razreda osnovne... i pisali smo esej (na hr) tako da smo svi prosli..cak mi se i buduce kolege cine super...tako da imam samo rijeci hvale..jedino nanlm je bed sto se sad moramo preselit u zg i naravno nac nekakv posao da mozemo placat stan..i zivjet od necega..sljedeca 3-4 mj. Dok ne zavrsimo tecaj od 500 sati..za kavu u nj. Nikad nije problem haha mozemo cak i u zg
Tu smo da si medusobno pomognemo, ljudi smo !

A vidis svi imamo drugacije , ja sad moram odabarat zanimanje itditd blah

E mene samo zanima sta su ti rekli za taj tecaj ? Mislim sve sta su ti rekli? Dali ce bit u obrtnickoj u zagrebu ili imaju nesta svoje? Navodno sredinom 3 mj pocinje a sad nezz

Ma moze i kava i pivo ! Bitno da nismo sami tamo
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:18   #28
Quote:
casy kaže: Pogledaj post
Tu smo da si medusobno pomognemo, ljudi smo !

A vidis svi imamo drugacije , ja sad moram odabarat zanimanje itditd blah

E mene samo zanima sta su ti rekli za taj tecaj ? Mislim sve sta su ti rekli? Dali ce bit u obrtnickoj u zagrebu ili imaju nesta svoje? Navodno sredinom 3 mj pocinje a sad nezz

Ma moze i kava i pivo ! Bitno da nismo sami tamo
ti moras odabrat zanimanje zato jer si se prijavila direkt na njihovu stranicu, a tamo se samo ispune samo neke opcenite inf..znam jer sam se ja prijavio na isti nacin al par dana kasnije naletio sam na informacije za istu stvar samo sto se prijavis direkt jednoj firmi koja je u suradnji s njima a oni su trazili osobe koje bi isle za frizere i vozace..
sto se tice tecaja, rekli su da ce nam javit na mail, tako da ne znam ni ja dal ce biti u obrtnickoj komori il u kakvoj skoli.. inace pocinje 30.3..
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:35   #29
Pozdrav svima. Recite mi molim vas da li su jos uvijek moguce prijave za ovo?
preX87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 10:32   #30
Quote:
delicilous kaže: Pogledaj post
ti moras odabrat zanimanje zato jer si se prijavila direkt na njihovu stranicu, a tamo se samo ispune samo neke opcenite inf..znam jer sam se ja prijavio na isti nacin al par dana kasnije naletio sam na informacije za istu stvar samo sto se prijavis direkt jednoj firmi koja je u suradnji s njima a oni su trazili osobe koje bi isle za frizere i vozace..
sto se tice tecaja, rekli su da ce nam javit na mail, tako da ne znam ni ja dal ce biti u obrtnickoj komori il u kakvoj skoli.. inace pocinje 30.3..
jooooj a meni rekla od 15.3 , a dobro nema veze, bitno da se krene s tim i da se to laganim putem pocne rjesavat...posto ucimm njemacki malte ne 15 i vise godina...jedino me strah te njihove slozene gramatike koja mi nejde al ajde..
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 10:39   #31
Quote:
preX87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Recite mi molim vas da li su jos uvijek moguce prijave za ovo?
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=21492 evo recimo ovo... nije to o cemu pricamo ali mozda netko vidii pa se odluci ili u slucaju da si i ti jedan od njih

sad sam ostalo trazila i nemogu nista vise naci a sumnjam da ce biiti jos natjecaja
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 14:04   #32
Quote:
casy kaže: Pogledaj post
jooooj a meni rekla od 15.3 , a dobro nema veze, bitno da se krene s tim i da se to laganim putem pocne rjesavat...posto ucimm njemacki malte ne 15 i vise godina...jedino me strah te njihove slozene gramatike koja mi nejde al ajde..
Vjerovatno zato sto ces biti u drugoj grupi..posto brijem da 30.3 krecemo mi koji smo jucer prosli za vozace..
jos ako tolko godina ucis nebi trebalo bit problema s tobom..

traze frizere jos.. pa ako te zanima javi se na pm pa cu ti mail poslat
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:09   #33
pozdrav svima, ja sam se prijavio jos krajem prosle godine. imao sam onaj video interview pocetkom veljace i onda je ta savjetnica proslijedila dalje informacije projekt partnerima. ugl, trenutno se dopisujem s tim projekt partnerima i kazu da ce me smjestit u neko od poduzeća u saksoniji.

mene sad zanima, zna li tko sta se tocno radi tokom tog internshipa te na temelju cega oni odluče hoce li te ostavit za ausbildung ili ne? koliko kandidata uopce bude?

znam da su malo glupa pitanja, al eto, ne znam koje sanse osoba ima za ostati na ausbildungu nakon internshipa. nadam se da netko ima neki dodatan uvid u sve to.
Bungee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:14   #34
Quote:
Bungee kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ja sam se prijavio jos krajem prosle godine. imao sam onaj video interview pocetkom veljace i onda je ta savjetnica proslijedila dalje informacije projekt partnerima. ugl, trenutno se dopisujem s tim projekt partnerima i kazu da ce me smjestit u neko od poduzeća u saksoniji.

mene sad zanima, zna li tko sta se tocno radi tokom tog internshipa te na temelju cega oni odluče hoce li te ostavit za ausbildung ili ne? koliko kandidata uopce bude?

znam da su malo glupa pitanja, al eto, ne znam koje sanse osoba ima za ostati na ausbildungu nakon internshipa. nadam se da netko ima neki dodatan uvid u sve to.
koliko je vremena proslo od intervjua do toga da su ti se javili projekt partneri? Ja sad cekam i cekam i cekam i nitko pa ni savijetnica vec tjedan i vise ne salje mail

za taj probni kao rok znam da je rekla da hoce vidit koliko dobro jezik ide i dali ucis brzo i radis naravno

ovo dalje ne znam :/
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:31   #35
Quote:
casy kaže: Pogledaj post
koliko je vremena proslo od intervjua do toga da su ti se javili projekt partneri? Ja sad cekam i cekam i cekam i nitko pa ni savijetnica vec tjedan i vise ne salje mail

za taj probni kao rok znam da je rekla da hoce vidit koliko dobro jezik ide i dali ucis brzo i radis naravno

ovo dalje ne znam :/
bok, prošlo je 3 tjedna od video chata do javljanja projekt partnera.

baš bih htio da se javi netko tko je vec dolje (ili poznaje nekog tko je dolje) čisto da ga pitam par stvari u vezi tog internshipa.
Bungee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:32   #36
mene zanima sljedece: za tecaj , oni koji su se direktno na stranicu prijavili sto s tim ? dali treba otici nekuda na tecaj ili sta . totalno sam izgubljenaaaaaa a a a a
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 09:28   #37
Casy jel ti imas tecaj u zg?
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 10:31   #38
Quote:
delicilous kaže: Pogledaj post
Casy jel ti imas tecaj u zg?
ma pitala sam mailom njih tamo i mogu tek na tecaj kad mi se jave poslodavci itd... ako i kad mi se jave ne znam jos... ali cu u zagreb ic... blize mi je
casy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:35   #39
Quote:
casy kaže: Pogledaj post
ma pitala sam mailom njih tamo i mogu tek na tecaj kad mi se jave poslodavci itd... ako i kad mi se jave ne znam jos... ali cu u zagreb ic... blize mi je
A tako..znaci ti zapravo jos cekas..ne znam kolko te zanima za frizera..njih jos trebaju..to bi ti bilo sigurno i vec sad u aprilu..ako te zanima poslat cu ti mail..na pv
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 09:32   #40
Quote:
delicilous kaže: Pogledaj post
A tako..znaci ti zapravo jos cekas..ne znam kolko te zanima za frizera..njih jos trebaju..to bi ti bilo sigurno i vec sad u aprilu..ako te zanima poslat cu ti mail..na pv
a vidjeh na faceu na stranici 'the job of my life germany' su stavili da 7.4 (ako se ne varam) pocinje tečaj za odabrane mene nije nitko kontakritao jos...
ma ne... prijavila bi se ja za frizerku al bi netko bez kose ostao vrlo brzo nazalost nije za mene taj posao haha ali hvala !
casy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.