Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 19:44   #3681
samson radi kako sam opisao-za to je stvoren i takvim principom rada treba služiti,kako ste ga vi prepravili i kako kod vas radi to više nije samson i ne služi namijenjenoj svrsi a ta je da kod povećanja temperature zatvara a kod smanjenja otvara vrata za primarni zrak na kotlu, a što će tih 220V paliti baš u trenutku starta ventilatora plamenika i držati dok ventilator plamenik radi sa neujednačenim naponom i prekinuti kad se ventilator plamenika isključi,nije mi jasno što mi želite reći,bilo bi mi drago kad bi skicirali shemu sa kojom bi mogao pomoću oscilirajućega napona paliti spomenuti sklop koji radi na konstantnih 220V,
kako otvarati i zatvarati el.klapnu dimnjaka (čiju shemu sam stavio u temu) sinkronizirano sa radom pelet plamenikom ferroli sunp7
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:37   #3682
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
samson radi kako sam opisao-za to je stvoren i takvim principom rada treba služiti,kako ste ga vi prepravili i kako kod vas radi to više nije samson i ne služi namijenjenoj svrsi a ta je da kod povećanja temperature zatvara a kod smanjenja otvara vrata za primarni zrak na kotlu, a što će tih 220V paliti baš u trenutku starta ventilatora plamenika i držati dok ventilator plamenik radi sa neujednačenim naponom i prekinuti kad se ventilator plamenika isključi,nije mi jasno što mi želite reći,bilo bi mi drago kad bi skicirali shemu sa kojom bi mogao pomoću oscilirajućega napona paliti spomenuti sklop koji radi na konstantnih 220V,
kako otvarati i zatvarati el.klapnu dimnjaka (čiju shemu sam stavio u temu) sinkronizirano sa radom pelet plamenikom ferroli sunp7
Samson zaboravimo to nije bitno, kod mene radi uredno kako sam opisao.
Prije ventilatora postoji neka elektronika gdje ima neko stanje ili radi ili ne radi. Od tud treba uzeti podatak i preko nekog tiristora otvoriti ili zatvoriti vaš relej za motor za klapnu.
Ako se stanje mjenja između 0 i nekog napona do 12 volti tada se može flip-flop sklopom ( ttl ili cmos ) izraditi sklop koji bi držao točno određeno vrijeme da zatori ili otvori klapnu. Ako možete naći tu točku i izmjeriti napon mogu vam složiti mali sklop koji bi otvarao ili zatvarao postojeći relej.
Ako imate šemu od ssr možete prikazati istu.
Druga mogućnost je sa motorom koji ima krajnji prekidač, da motor stane u krajnjem položaju.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 12:00   #3683
shema ssr-a je u dajcevom postu br.3654, matičnu ploču od sunp7 se ne usudim dirati (ne smatram se kompetentnim za taj posao a na svojim greškama pogotovo skupim ne želim učiti),dakle imamo utvrđeni izlaz sa matične koji kontrolira rad ventilatora, mi trebamo paralelno sa početkom rada tog ventilatora koji ima oscilirajuću vrijednost napona do 220V startati el.klapnu koja mora imati konstantni napon 220V za svoj start,dakle imamo točku spajanja-imamo periferni modul koji moramo spojiti na tu točku,karakteristike znamo,kako i sa čime?
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 12:51   #3684
Quote:
pzec kaže: Pogledaj post
........Modulacija je to riješila a u konkretnom slučaju modulacije nema pa tako sve nije isto.
Kak misliš - nema modulacije?
Dozator radi konstantnom brzinom i trpa čikove u čikobernicu?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:22   #3685
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
shema ssr-a je u dajcevom postu br.3654, matičnu ploču od sunp7 se ne usudim dirati (ne smatram se kompetentnim za taj posao a na svojim greškama pogotovo skupim ne želim učiti),dakle imamo utvrđeni izlaz sa matične koji kontrolira rad ventilatora, mi trebamo paralelno sa početkom rada tog ventilatora koji ima oscilirajuću vrijednost napona do 220V startati el.klapnu koja mora imati konstantni napon 220V za svoj start,dakle imamo točku spajanja-imamo periferni modul koji moramo spojiti na tu točku,karakteristike znamo,kako i sa čime?
Treba neki senzor koji bi na osnovu vrtnje ventilatora i dok traje ista otvorio klapnu a nakon prestanka vrtnje zatvorio istu. Moguće iskoristiti sklop od automatskog paljenja svjetla u automobilima.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:21   #3686
mbukal, pošto proizvođač ferolija, a i mnogi drugi, nije predvdio takvu opciju i negdje prosto "izvukao" pun napon pri radu gorionika, moraš se poprilično namučiti. Da bi ušao u ovu priču moraš biti vičan kombinovati releje i njihove kontakte. U grubo, to bi trebalo ići ovako: Pri startu gorionika ventilator radi punom snagom. Taj napon preko kontakta na motoru klapne, proslijediti i dati impuls sklopu od jednog običnog i jednog vremenskog releja. Klapna se otvara ali vremenjak broji neko vrijeme (2,3 ili 5 minuta zavisno od podešavanja samog gorionika). Sve sledeće "ovjere" ili impuls koji održava vremenjak u brojanju i klapnu otvorenu, prosleđuješ sa motora dozatora. Vrijeme na vremenskom releju mora biti malo veće od vremena između zadnjeg doziranja pa sve dok gorionik ode u gašenje. Malo izgleda komplikovano gledajući u slova ali ko se zna igrati žicama, zna o čemu pričam. Sretno
dusanmijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:16   #3687
Gdje se moze naci zamjenski grijac za BioJunko 25kW ili gdje naci informacije o kakvom se grijacu tocno radi?
hrvoje_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 08:44   #3688
Pozdrav..treba mi konbinacija peci na pelete i drva za centralno grijanje u novu kucu...molim par modela preporuka!
Hvala...
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:34   #3689
Vidi Centrometal, VW term ...
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:59   #3690
Lee pametan savjet,gdje da to tražim,jednostavno rješenje,imaš kakvu koja bi se dala štelat ovisno o cugu dimnjaka
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:27   #3691
Quote:
eduardo12345 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..treba mi konbinacija peci na pelete i drva za centralno grijanje u novu kucu...molim par modela preporuka!
Hvala...

Imaš PP !
Centralash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:46   #3692
Quote:
dusanmijat kaže: Pogledaj post
mbukal, pošto proizvođač ferolija, a i mnogi drugi, nije predvdio takvu opciju i negdje prosto "izvukao" pun napon pri radu gorionika, moraš se poprilično namučiti. Da bi ušao u ovu priču moraš biti vičan kombinovati releje i njihove kontakte. U grubo, to bi trebalo ići ovako: Pri startu gorionika ventilator radi punom snagom. Taj napon preko kontakta na motoru klapne, proslijediti i dati impuls sklopu od jednog običnog i jednog vremenskog releja. Klapna se otvara ali vremenjak broji neko vrijeme (2,3 ili 5 minuta zavisno od podešavanja samog gorionika). Sve sledeće "ovjere" ili impuls koji održava vremenjak u brojanju i klapnu otvorenu, prosleđuješ sa motora dozatora. Vrijeme na vremenskom releju mora biti malo veće od vremena između zadnjeg doziranja pa sve dok gorionik ode u gašenje. Malo izgleda komplikovano gledajući u slova ali ko se zna igrati žicama, zna o čemu pričam. Sretno
Moglo bi i elektronika, jednostavnije je
Napajanje fiksno za elektroniku 5 VDC stabilizirano može se uzeti negdje sa ploče ili izgraditi isto.
Mali trafo 220:9 volti sa ventilatora, ispravljač i stabilizator na 5 VDC
Kada se upali ventilator imamo 5 VDC nakon ispravljača, koje vodimo na ILI kolo jedan ulaz drugi mora biti na visokom nivou stalno, sa fiksnog napona 5 VDC. Jedna promjena ostvarena, sad izlaz koji je pozitivan 1, sa kolom NE pretvorimo u negativan impuls i okinemo neki vremenski relej sa 555 podešen da drži toliko dok ne otvori klapnu. Kada ventilator stane opet imamo 0 na izlazu iz napajanja preko ventilatora i sa tom 0 dobijemo drugi impuls koji opet okine vremenski relej sa 555 određeno vrijeme znači zatvori. Izlaz iz 555 na postojeći relej kao upravljanje klapnom.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:58   #3693
pobudu 220V uzimati sa matične i nastaviti sa vremenskim relejem je zajebancija-velika prevelika ,vrijeme ne može biti konstantno nikako jer kotao postiže radnu temperaturu ovisno o potrebi za isporućivanjem toplinske energije, povezivati više uređaja da bi radio jedan sklop isto je prevelika zajebanci.a ,Lee je predložio do sada najjednostavnije riješenje a to je: indikator protoka zraka - sklopka "sa perom" koju uključuje protok zraka,ta ideja mi se mam dopala jer mi djeluje i efikasno i jednostavno, tko što zna o ovakvim prekidačima koje preklapa snaga pritiska zraka od par paskala, probati ču još i sa par ssr-ova (kad mi dođu u ruke),
a kaj hoću-hoću jednostavno a funkcionalno riješenje za regulaciju dimovodne el.klapne u sinkronizaciji sa ferroli sunp7
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:44   #3694
[QUOTE=mbukal;64356683]pobudu 220V uzimati sa matične i nastaviti sa vremenskim relejem je zajebancija-velika prevelika ,vrijeme ne može biti konstantno nikako jer kotao postiže radnu temperaturu ovisno o potrebi za isporućivanjem toplinske energije, QUOTE

Po ovome vidim da nisi prijedlog shvatio na pravi način. Niti se šta uzima sa ploče niti je vrijeme vezano za dužinu rada gorionika. Ako želiš sklopku "na pero" i "jednostavno" riješenje, izmjeri pritisak na mjestu gdje si planirao da je postaviš pa mi javi. Imam takvu sklopku i pritisak koji je " okida" se podešava.
dusanmijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:26   #3695
reci nešto o toj sklopci dušane,može fotka-skica,adresa gdj treba pisati ako je hoću nabaviti
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:17   #3696
Diferencijalni presostat sa regulacijom aktivacije od 1-125 mm vodenog stuba
dusanmijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 06:25   #3697
Quote:
dusanmijat kaže: Pogledaj post
Diferencijalni presostat sa regulacijom aktivacije od 1-125 mm vodenog stuba
Možda nivo sklopka iz vešmašine!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:49   #3698
Odokativno, presostat na ves masini odradjuje na 200-250 mm vodenog stuba. Ako pri odrzavanju plamena imate toliki pritisak ili veci, eto rijesenja i to jeftinog. Cisto sumnjam......
dusanmijat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:35   #3699
Quote:
dusanmijat kaže: Pogledaj post
Odokativno, presostat na ves masini odradjuje na 200-250 mm vodenog stuba. Ako pri odrzavanju plamena imate toliki pritisak ili veci, eto rijesenja i to jeftinog. Cisto sumnjam......
Ima vijak za štelanje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:42   #3700
ideja apsolvirana sveze glede presostata, dali ste mi nadu u realizaciju projekta, presostat bi bio idealno rješenje, em ga se ima gdje staviti (T spojnica sa komadom pvc cjevčice i spojen paralelno sa siguronosnim presostatom te montiran na slobodno mjesto od programatora koji je premiješten na ploču kotla) - jednostavno za održavanje, ako tko ima iskustva sa veš mašinama pa da zna koliku moć preklapanja ima presostat sa veš mašina bilo bi poželjno da iznese svoja iskustva, ferroli plamenik ima najniži pritisak u potpali cca. 45~55Pa ,dakle bila bi potrebna tolika preklopna moć tog presostata koji bi zadovoljavao uvjete

Zadnje uređivanje mbukal : 21.06.2017. at 16:19.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.