Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2005., 15:40   #61
Quote:
Mr_Orang3 kaže:

I sta ak budem trebao to zemljiste pod hipoteku? Jel ja onda dam ovaj dio para sto imam banci, a onda oni rade kupoprodaju?

Nisam jos cuo da banke prihvacaju hipoteku na zemljiste. Obicno traze zamjensku nekretninu dok se nesto ne izgradi.

Ako netko zna.....?
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 15:51   #62
Navodno se moze
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 16:14   #63
Može zemljište pod hipoteku.
Evo, ja trenutno to pomalo radim u Zabi, dok čekam građevinsku.
Odlučio sam dignut 'stambeni kredit za komunalno uređenje zemljišta'. Tim ću platit komunalije, što je kod mene nekih 9000€. Nakon što to platim općini, dobivam građevinsku i onda dižem 'stambeni kredit za izgradnju' za koji pod hipoteku dajem stan.
Još jednom upozoravam one koji ne znaju da po novome ne možete dobit građevinsku bez da prvo platite komunalije općini. Znači treba i s tim planirat troškove!!!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 13:17   #64
Znaci moze u ZABI. Moze li jos negdje?
Ali ti vec imas zemljiste i treba ti novac za komunalije. Sta ce biti kad krenes u izgradnju?
Ste se desava ako ja npr. dizem kredit za kupnju, kom. uredjenje i izgradnju? Recimo da sam kreditno sposoban ali treba mi vise nego sto taj teren vrijedi jer gradim!
Kad se kupuje stan onda je jednostavno jer isti stan ide pod hipoteku. Ali ako se gradi... mislim da ne mozes proci bez zamjenske nekretnine pod hipotekom. Varam li se?
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 18:19   #65
Quote:
Znaci moze u ZABI. Moze li jos negdje?
Ali ti vec imas zemljiste i treba ti novac za komunalije. Sta ce biti kad krenes u izgradnju?
Ste se desava ako ja npr. dizem kredit za kupnju, kom. uredjenje i izgradnju? Recimo da sam kreditno sposoban ali treba mi vise nego sto taj teren vrijedi jer gradim!
Kad se kupuje stan onda je jednostavno jer isti stan ide pod hipoteku. Ali ako se gradi... mislim da ne mozes proci bez zamjenske nekretnine pod hipotekom. Varam li se?
U tvom slučaju, teško da je samo zemljište dovoljno za hipoteku za kredit za izgradnju. Međutim, koliko ja znam (ali ne znam iz prve ruke, to ćeš morat provjerit u banci), za gradnju dižeš kredit na način da banka pod hipoteku stavlja tu buduću kuću koju ćeš izgradit, kada izgradiš. Ponavljam, to moraš provjerit, jer ne znam sigurno, o tome nisam pitao u banci.
Ja na zemljište dižem kredit za komunalno uređenje, a svoj stan dajem za kredit za izgradnju.
Inače, u svakom slučaju, ako ideš u gradnju ovako kao ja, onda moraš podić dva kredita - jedan za komunalije (za koji ti treba samo lokacijska i vlasnički list), a drugi za gradnju (za koji ti treba projekt i građevinska dozvola). To je zato što dok ne platiš komunalije ne možeš dobit građevinsku (dakle niti kredit za gradnju).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:05   #66
poticajno kreditiranje izgradnje/dogradnje kuće
www.apn.hr
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 07:36   #67
Koliko košta zemljište u Remetincu

Da li netko zna otprilike kako se kreću cijene građevinskog zemljišta cca 500-700m2 u Remetincu ili bližoj okolici?

Hvala!
stipe_mrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 20:38   #68
Vrijednost zemljišta

Koliko je manja vrijednost zemljišta ako nema; vode,plina,struje,kanalizacije ..a to sve je udaljeno 150m,osim kanalizacije koje uopće nema i nema asfaltirane prilazne ceste nego makadam.
Cocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 07:43   #69
Quote:
Cocaine kaže:
Koliko je manja vrijednost zemljišta ako nema; vode,plina,struje,kanalizacije ..a to sve je udaljeno 150m,osim kanalizacije koje uopće nema i nema asfaltirane prilazne ceste nego makadam.
Jel to uopće u građevinskom podrućju? Ako je, oko 30-40 % je manja cijena.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 08:38   #70
Quote:
Cocaine kaže:
Koliko je manja vrijednost zemljišta...
nije važno kolika je vrijednost zemljišta nego po kojoj cijeni se može kupiti...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 07:56   #71
Hrašče - kupnja zemljišta

Što mislite o Hrašču...lukavec?? Dali netko zna ima li osnovno škola tamo? Ja i suprug smo preko vikenda otišli tamo, pogledati građevinsko zemljište...meni se jako sviđa...samo neznam kako će djeci biti. Pomozite!!!
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 08:25   #72
Nije iz prve ruke ali evo jedno iskustvo; frendica moje kćeri sa 16 g. se preselila iz ZG u Hrašće jer su njeni tamo sagradili kuću. Mala je bila očajna. Kaže da putuje vlakom ili busom i da joj treba vječnost da dođe u školu. Nakon škole ne želi doma već ostaje u gradu jer kaže tamo ima samo kukuruzište i vatrogasni dom a u lokalnom bircu po cijeli dan vise samo lokalni cugeri. To je njena verzija koju ona priča kad dođe k nama ali kako je vas zanimalo kako djeca doživljavaju to mjesto, mislim da je to vrijedno to znati.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 10:12   #73
hrasce je selo

autobusne linije nisu svakih 5 minuta

za skolu ne znam, al naviknite se da ste od trenutka useljenja dotepenci
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 11:59   #74
Hrasce

Dotepenci.... to cete biti u bilo kojem selu, takav smo mi jednostavno narod.
Meni je Hrasce OK, ima tamo jako lijepih kuca i nekih poznatih faca. blizu si grada. Ima osnovna skola, vrtic... fizeraj, gostiona... ali za jedan miran zivot a jos uvijek u zagrebackoj zupaniji, mislim da je sasvim OK.
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 12:28   #75
Hrašće spada pod grad Zagreb, nije Zagrebačka županija.

Glavna cesta Zagreb - Velika Gorica nije tako daleko, a onuda prolaze autobusi ZET-a jako često.

Uskoro će tu negdje biti i ulaz na novi autoput SK-ZG pa će se autom puno brže dolaziti u ZG.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:26   #76
za lukavec ti mozhe biti nezgodno shto je ispod "zrachne linije" tj svi avioni za Pleso ti preljechu preko Lukavca... neljepo je za chut, ljepo je za vidit... ljudi kazhu da se naviknu, al ja se nebi tamo selio...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 00:46   #77
poznajem juru u hrašću.
da, i ranku
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 11:54   #78
Quote:
atlantis kaže:
al naviknite se da ste od trenutka useljenja dotepenci
To je strašan problem pri odabiru mjesta stanovanja, pogotovo ako imaš ambiciju postati predsjednik "Dobrovoljnog vatrogasnog društva"
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:50   #79
Quote:
stipe_mrc kaže:
Da li netko zna otprilike kako se kreću cijene građevinskog zemljišta cca 500-700m2 u Remetincu ili bližoj okolici?

Hvala!
ja znam
hrtrunks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:51   #80
Quote:
stipe_mrc kaže:
Da li netko zna otprilike kako se kreću cijene građevinskog zemljišta cca 500-700m2 u Remetincu ili bližoj okolici?

Hvala!
a zakej te zanima??
hrtrunks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.