Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 00:52   #241
Ide brzo ako zidas ravan zid ko kineski. Ali kad ga moras piliti. Slagati itd. A svaki kosta ko suho zlato vrlo brzo shvatis da je to sve samo marketing. Bez kompletnog porotherm sustava. Coskova. Prijlaza zidova. Spojeva zidova. A nasi o tome nemaju pojma kad ih pitas. Sve je to laž. Ne kupujte te lazi. Ja sam nasjeo. Nadam se da cu bar nekom pomoći.
tomdegol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:36   #242
Lightbulb APN B - izgradnja obiteljske kuće u Splitu

1) Zanima me ima li netko iskustva s izgradnjom kuće uz APN poticaj,
i
2) trebam izvođača za gradnju obiteljske kuće jer kako je lova iz kredita banke uplaćuje se izvođaču radova 100% na račun po troškovniku- preporuke i savjeti dobrodošli
__________________
05. 09. 2009. welcome to Dreamland
gatito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:47   #243
Evo stavio sam na svojoj temi jedan kompletni troškovnik obiteljske kuće u Primorsko-Goranskoj županiji, pa možda nekome bude od koristi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1008821
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:03   #244
Kratko pitanje, postoji li mogucnost da na nekoj webstranici zatrazim ponudu za nadogradnju kata na postojeci stambeni objekt, i koji dokument trebam pripremiti?
Glavni projekt je izradjen i uskoro bi trebala doci i gradjevinska dozvola, troskovnik naravno nemam.
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 16:37   #245
Pozdrav, jedno pitanje ako itko zna. Prije 10ak godina je muzev brat studio staru kucu. Mi bi gradili,ali... On nije rusenje prijavljivao. Dali je moguće napraviti novu kucu po mjerama stare, dali je potrebna građevinska za to? Dali treba ponovo placat priključak struje? Dali je to izvedivo ili nas je brat zeznuo s rusenjem?

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 19:58   #246
Izolacija temeljne stope od temljne ploce i izolacija temeljne ploce.
Dobio sam preporuku da to izvedem na sljedeci nacin. Da preklop izmedu izolacije temljne ploce u najnizoj tocki i izolacije temljne stope od temeljne ploce bude cca 50cm.
Sta kaze ekipa ovdje? Debljina bi bila cca 15 cm bocno u temeljnoj stopi i 8 cm u podu.
Ide se da vrijednosti budu blizu nisko energetskog objekta. Predvideno je podno grijanje.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:12   #247
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje ako itko zna. Prije 10ak godina je muzev brat studio staru kucu. Mi bi gradili,ali... On nije rusenje prijavljivao. Dali je moguće napraviti novu kucu po mjerama stare, dali je potrebna građevinska za to? Dali treba ponovo placat priključak struje? Dali je to izvedivo ili nas je brat zeznuo s rusenjem?

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
Možeš li biti konkretnija (studio ?)
Za svaki zahvat u prostoru je potrebna građevinska dozvola. Ukoliko ne postoji , (priključak)možeš zatražiti novi. Ukoliko je postojao priključak obrati se distributeru možda je priključak u mirovanju
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:06   #248
srušio
Po meni svejedno, tako i tako ne bi mogli bez dozvole napraviti drugu takvu kuću jer to nije ista kuća, a sad možete napraviti sve po željama. Jedino što vas je zeznuo je eventualno za kubike, al tu se možda da što spasiti.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:43   #249
Srušio,da...postojao je priključak struje. Dali je postupak izdavanja građevinske jednak kao da ispočetka gradini kucu i dali košta kednako(molim te reci ne ) kao gradnja na mjestu stare kuće?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:00   #250
Jednak je, čak bi rekao da je jednostavnije kad je livada. Ne košta jednako ako se mogu nekako spasiti "kubici", dakle trebalo bi vidjeti ima li ta stara (srušena) kuća kakve papire, je li možda bila starija od 1968., izračuna se kubikaža te kuće i doprinose (komunalni i vodni) platiš na razliku. Ako je ta stara kuća bila nelegalna, onda ništa od toga...
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:04   #251
Srušio,da...postojao je priključak struje. Dali je postupak izdavanja građevinske jednak kao da ispočetka gradini kucu i dali košta kednako(molim te reci ne ) kao gradnja na mjestu stare kuće?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:05   #252
Srušio,da...postojao je priključak struje. Dali je postupak izdavanja građevinske jednak kao da ispočetka gradini kucu i dali košta kednako(molim te reci ne ) kao gradnja na mjestu stare kuće?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 03:59   #253
Pozdrav ljudstvo.

Trebam pod hitno izmislit neku garažu, pa me zanima što i kako, koliko znam (možda i ne znam) moguće je graditi bez dozvole do 50 kvadrata, što mi je OK, recimo 6x8=48 kvadrata.
Garaža bi bila odvojena od kuće a u skoroj budućnosti kad se riješi potrebna papirologija bi se kuća proširila i naslonila na garažu. Zasad mi je garaža prioritet.
Što i kako, gdje...? Trebam arhitekta da da mi napravi plan i onda...?
Sorry što pitam osnove, dosad nisam nikada gradio (ni s papirima ni vez)

Ili da napravim privremeno neku alatnicu/spremu kao baraku a kasnije je razmontiram i iskoristim drvenu građu?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 04:11   #254
Drugo pitanje - kuća je prizemnica građena sedamdesetih godina, betonski blok 20 cm, bez vertikalnih cerklaža, krov od betonskih gredica plus 10-15 cm betona preko toga. . Ako mislimo dizati kat trebalo bi bi to nekako ojačati, Zar ne?
Jedan mi ing. građ. kaže da se to može jednostavno "ukapanjem" (ne znam kako da se drugačije izrazim) cerklaža u postojeće uglove kuće, odnosno treba otućii uglove (par sati posla, imam doma dvije teške HILTI), armirati, šalovati i naliti.
Kaže da je dosta do 15 cm, tako da cerklaž bude -15x15 cm. Al ako treba mogu ja probiti i do unutra
Tako bi se izbjegla neestetsko stršenje cerklaža s vanjske strane zida jer bi kasnije sve bilo pokriveno izolacijom i žbukom, potpuno ravan zid.

Mišljenje?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:29   #255
Koliko sam jučer pretraživala,legalno je do 10 kvadrata bez dozvole,ne 50.(to je vec veliki i komotan stan). Ali i u 10kvadrqta ti stane auto.

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:30   #256
I hvala fitz na odgovoru 😊

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:41   #257
Ne treba dozvola, ali treba projekt, prijava gradnje, legalni izvođač, nadzor, uporabna...

Nađi arhitekta pa vidi s njim što je najbolje. To ako je pomoćna zgrada onda to mora i biti, a mora se držati i odredbi prostornog plana za tvoje područje.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:11   #258
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne treba dozvola, ali treba projekt, prijava gradnje, legalni izvođač, nadzor, uporabna...

Nađi arhitekta pa vidi s njim što je najbolje. To ako je pomoćna zgrada onda to mora i biti, a mora se držati i odredbi prostornog plana za tvoje područje.
Koliko vremena pojede cijela procedura, jer imam samo nekoliko mjeseci?

To bi bila stvarna garaža, samo što bi u skoroj budućnosti kuća trebala biti proširena pa bi se naslonila na tu garažu. Al to bi i dalje ostala garaža (možda bih je još malo produljio, za 3-4m)
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:34   #259
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
Koliko sam jučer pretraživala,legalno je do 10 kvadrata bez dozvole,ne 50.(to je vec veliki i komotan stan). Ali i u 10kvadrqta ti stane auto.
a od kud ti to 10m2 ??
Svaka građevina osim nadstrešnice do 15m2 treba nekakve papire

Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne treba dozvola, ali treba projekt, prijava gradnje, legalni izvođač, nadzor, uporabna...
evo ti točnog objašnjenja
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:33   #260
pozdrav svima. kratko pitanjce samo, radi se o dogradnji postojece kuce pa me zanima dali se netko susreo da gradi u produzetku iste jer kod mene je kuca gradena 78 i nema veze s vezom s gradevinskom dozvolom s tim da nije metar od mede odmaknuta a tata kako je gradeviski radnik nesvida mu se da se rade nekakvi kutevi nego samo nastavak iste. dali postoji nekakav zakon koji to dozvoljava jer ovi napadaju samo metar od mede. kuca je takva kupljena ima grad. dozvolu koja je 4.5x10 a napravljena 8x6. hvala unaprijed
joooka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.