Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 22:21   #41
Nebrojeni Spasitelji umrli su za grjehe čoveka i od ruku čovjeka i kroz svoju smrt su se na nebu zauzeli za duše svojih dželata. Mučeništvo Bogočoveka i iskupljenje svjeta kroz njegovu krv bilo je esencijalno
načelo mnogih velikih religija. Gotovo sve takve priče mogu se povezati sa obožavanjem sunca, jer blistava kugla dana je Spasitelj, koji svake godine umire za svako stvorenje u njegovom univerzumu, ali se iz godine u godinu ponovno pobjednički uzdiže iz groba zime. Doktrina raspeća je nesumnjivo utemeljena na tajnim tradicijama drevne Mudrosti,ona je stalni podcjetnik na to da je božanska priroda čovjeka uvek razapeta u životinjskom organizmu. Neke od paganskih misterija uključivale su u ceremoniju inicijacije razapinjanje kandidata.
na križu, ili polaganje njegovog tjelo na oltar u obliku križa. Tvrdilo se da je Apolonije iz Tijane bio iniciran u egipatski Arkanum u Velikoj piramidi, gde je visio na križu dok nije izgubio svjest,
nakon čega je na tri dana položen u grob (sanduk). Dok je njegovo tjelo bilo bez svesti, za njegovu dušu se mislilo da je prešla u svet besmrtnika .Pošto je pobjedila smrt (uvidjevši da je život vječan), vratila se u tjelo, koje se tada podiglo iz sanduka, nakon čega su ga svećenici pozdravili kao brata, jer su verovali da se vratio iz zemlje mrtvih. Ovaj koncept je, u suštini, bio učenje misterija.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 00:14   #42
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nebrojeni Spasitelji umrli su za grjehe čoveka i od ruku čovjeka i kroz svoju smrt su se na nebu zauzeli za duše svojih dželata. Mučeništvo Bogočoveka i iskupljenje svjeta kroz njegovu krv bilo je esencijalno
načelo mnogih velikih religija. Gotovo sve takve priče mogu se povezati sa obožavanjem sunca, jer blistava kugla dana je Spasitelj, koji svake godine umire za svako stvorenje u njegovom univerzumu, ali se iz godine u godinu ponovno pobjednički uzdiže iz groba zime. Doktrina raspeća je nesumnjivo utemeljena na tajnim tradicijama drevne Mudrosti,ona je stalni podcjetnik na to da je božanska priroda čovjeka uvek razapeta u životinjskom organizmu. Neke od paganskih misterija uključivale su u ceremoniju inicijacije razapinjanje kandidata.
na križu, ili polaganje njegovog tjelo na oltar u obliku križa. Tvrdilo se da je Apolonije iz Tijane bio iniciran u egipatski Arkanum u Velikoj piramidi, gde je visio na križu dok nije izgubio svjest,
nakon čega je na tri dana položen u grob (sanduk). Dok je njegovo tjelo bilo bez svesti, za njegovu dušu se mislilo da je prešla u svet besmrtnika .Pošto je pobjedila smrt (uvidjevši da je život vječan), vratila se u tjelo, koje se tada podiglo iz sanduka, nakon čega su ga svećenici pozdravili kao brata, jer su verovali da se vratio iz zemlje mrtvih. Ovaj koncept je, u suštini, bio učenje misterija.


Načelno izlaganje,
načelna podrška!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:46   #43
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nebrojeni Spasitelji umrli su za grjehe čoveka i od ruku čovjeka i kroz svoju smrt su se na nebu zauzeli za duše svojih dželata. Mučeništvo Bogočoveka i iskupljenje svjeta kroz njegovu krv bilo je esencijalno
načelo mnogih velikih religija. Gotovo sve takve priče mogu se povezati sa obožavanjem sunca, jer blistava kugla dana je Spasitelj, koji svake godine umire za svako stvorenje u njegovom univerzumu, ali se iz godine u godinu ponovno pobjednički uzdiže iz groba zime. Doktrina raspeća je nesumnjivo utemeljena na tajnim tradicijama drevne Mudrosti,ona je stalni podcjetnik na to da je božanska priroda čovjeka uvek razapeta u životinjskom organizmu. Neke od paganskih misterija uključivale su u ceremoniju inicijacije razapinjanje kandidata.
na križu, ili polaganje njegovog tjelo na oltar u obliku križa. Tvrdilo se da je Apolonije iz Tijane bio iniciran u egipatski Arkanum u Velikoj piramidi, gde je visio na križu dok nije izgubio svjest,
nakon čega je na tri dana položen u grob (sanduk). Dok je njegovo tjelo bilo bez svesti, za njegovu dušu se mislilo da je prešla u svet besmrtnika .Pošto je pobjedila smrt (uvidjevši da je život vječan), vratila se u tjelo, koje se tada podiglo iz sanduka, nakon čega su ga svećenici pozdravili kao brata, jer su verovali da se vratio iz zemlje mrtvih. Ovaj koncept je, u suštini, bio učenje misterija.
Glupo do daske,nikakva podrška( za razliku od prethodnika).
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:21   #44
Muslimanu OK - a katoliku JOK.

Što samo govori kako je religija vlastita ćuprija, oliti most a ne materija univerzalne datosti.

Sve dok toga nema, nema ni sloge. Bogo sa nebesa ipak viri dolje i štriga...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:19   #45
Impozantna je lista ovjekovečenih smrtnika koji supatili za čovjeka da bi mogao primiti dar vječnog života. Među onima koji su historijski ili alegorijski povezani sa raspećem su Prometej, Adonis, Apolon,Atis, Bah, Buda, Krišna, Horus, Indra, Iksion, Mitra, Oziris, Pitagora,Kecalkoatl, Semiramida i Jupiter. Prema fragmentamim postojećim izvještajima, svi ti heroji dali su svoje živote služeći čovječanstvu i, s jednim ili dva izuzetka, umrli su kao mučenici zarad ljudskog napretka.Na mnogo misterioznih načina su okolnosti njihove srnrti bile namjerno skrivene, ali je moguće da je većina njih bila razapeta na križu ili drvetu. Prvi prijatelj ljudi, besmrtni Prometej, bio je razapet
na vrhu planine Kavkaz, a lešinar je postavljen nad njegovom jetrom da svojim kandžama grebe i kida njegovo meso i tako ga muči kroz čitavu vječnost. Prometej nije poslušao Zevsovu zapovest i ljudima je donio vatru i besmrtnost, te je patio za ljude, sve dok nije došao Herkul i oslobodio ga njegove vjekovne agonije.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:57   #46
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Impozantna je lista ovjekovečenih smrtnika koji supatili za čovjeka da bi mogao primiti dar vječnog života. Među onima koji su historijski ili alegorijski povezani sa raspećem su Prometej, Adonis, Apolon,Atis, Bah, Buda, Krišna, Horus, Indra, Iksion, Mitra, Oziris, Pitagora,Kecalkoatl, Semiramida i Jupiter. Prema fragmentamim postojećim izvještajima, svi ti heroji dali su svoje živote služeći čovječanstvu i, s jednim ili dva izuzetka, umrli su kao mučenici zarad ljudskog napretka.Na mnogo misterioznih načina su okolnosti njihove srnrti bile namjerno skrivene, ali je moguće da je većina njih bila razapeta na križu ili drvetu. Prvi prijatelj ljudi, besmrtni Prometej, bio je razapet
na vrhu planine Kavkaz, a lešinar je postavljen nad njegovom jetrom da svojim kandžama grebe i kida njegovo meso i tako ga muči kroz čitavu vječnost. Prometej nije poslušao Zevsovu zapovest i ljudima je donio vatru i besmrtnost, te je patio za ljude, sve dok nije došao Herkul i oslobodio ga njegove vjekovne agonije.
Koji od njih je uskrsnuo od mrtvih i 40 dana nakon uskrsnuća u puno navrata razgovarao sa sljedbenicima ,jeo sa njima kao Isus?Koji od njih je tvrdio da je Bog?
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:09   #47
Koji je on njih tvrdio da je bog?

Lol

Ne bih da vrijeđam ionako tešku situaciju vjernika koji se bore s paranojom no nije li samoreklamirani bog Lucifer?
Hvalisavac bog?

Toliko o tome
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:19   #48
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Koji je on njih tvrdio da je bog?

Lol

Ne bih da vrijeđam ionako tešku situaciju vjernika koji se bore s paranojom no nije li samoreklamirani bog Lucifer?
Hvalisavac bog?

Toliko o tome
Gdje ti spadaš?U koju grupu ateista po mom navodu na onoj temi "Zašto ateisti ..."Onu koja se bave tajnim okultnim znanjima i praksama?
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 22:57   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Muslimanu OK - a katoliku JOK.

Što samo govori kako je religija vlastita ćuprija, oliti most a ne materija univerzalne datosti.

Sve dok toga nema, nema ni sloge. Bogo sa nebesa ipak viri dolje i štriga...
Što ne prima Razum
-ne prima ni Duša-

-nasljednica Iskre Božanske!

A Duša nije materijalne prirode/supstance,
nego Božanskog porjekla!
Nije baš teško sve to uvezati/povezati!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 00:23   #50
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Gdje ti spadaš?U koju grupu ateista po mom navodu na onoj temi "Zašto ateisti ..."Onu koja se bave tajnim okultnim znanjima i praksama?
Pitao si tko je od njih rekao da je bog i dobio si odgovor sto mislim o tome.
Vidim da si prihvatio jako dobro kritiku to me stvarno veseli potvrdjuje pravilo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:05   #51
Ne zaboravimo spomenuti i mnoštvo heroja i polubogova koji su se žrtvovali za čovječanstvo, i spasili ih od nebrojenih nedaća i propasti svijeta: Supergirl, Supermen, Batmen, Spider-Man, Wonder Woman, Captain America, Iron Man, Hulk, Big Barda, Power Girl, Huntress, Black Widow, Shanna She-Devil, Cat....





Mnoge su potaknuli na nesebična djela, usmjerili ka dobru i nadahnuli u životu, posebno mlade.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 10:41   #52
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Što ne prima Razum
-ne prima ni Duša-

-nasljednica Iskre Božanske!

A Duša nije materijalne prirode/supstance,
nego Božanskog porjekla!
Nije baš teško sve to uvezati/povezati!
O čemu ti to...?

Duša božanskog podrijekla a sve puno bogova.

Teško ih je sve povezati/uvezati, najlakše je razvezati da je samo tvoj bog Iskra sve ostalo su bakrači.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 20:59   #53
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Što ne prima Razum
-ne prima ni Duša-

-nasljednica Iskre Božanske!

A Duša nije materijalne prirode/supstance,
nego Božanskog porjekla!
Nije baš teško sve to uvezati/povezati!
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
O čemu ti to...?

Duša božanskog podrijekla a sve puno bogova.

Teško ih je sve povezati/uvezati, najlakše je razvezati da je samo tvoj bog Iskra sve ostalo su bakrači.
+

Moj Bog je i Tvoj Bog!
Nolens!-volens!

Htjela-ne htjela!- jednog lijepog dana staćeš pred Boga,tamo Gore,ruku nizase,i položiti račune za svoj život na Zemljici.
NemaTamo -
ja sam
ateist,bezbožnik,nevjernik,agnostik;

vjernik,bogovjernik,bogoklanjać,bogoljubac,
čovjekobogoobožavatelj,čovjekobogopriznavatelj ,
bogočovjekoulizivač,bogočovjekopjevač,
čovjekobogokrstač;

bogohulnik,bogopsovać,bogonegator;

musliman,kršćanin,jerej,budista,neznabožac;

nego samo-što si radio na Zemljici
za svoga kratka života?!

Eto,račun se mora platiti!

Procjeni sama gdje su Ti šanse!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 10:00   #54
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
+

Moj Bog je i Tvoj Bog!
Nolens!-volens!

Htjela-ne htjela!- jednog lijepog dana staćeš pred Boga,tamo Gore,ruku nizase,i položiti račune za svoj život na Zemljici.
NemaTamo -
ja sam
ateist,bezbožnik,nevjernik,agnostik;

vjernik,bogovjernik,bogoklanjać,bogoljubac,
čovjekobogoobožavatelj,čovjekobogopriznavatelj,
bogočovjekoulizivač,bogočovjekopjevač,
čovjekobogokrstač;

bogohulnik,bogopsovać,bogonegator;

musliman,kršćanin,jerej,budista,neznabožac;

nego samo-što si radio na Zemljici
za svoga kratka života?!

Eto,račun se mora platiti!

Procjeni sama gdje su Ti šanse!

Ako tako misliš što će ti na zemlji religija, kad sve plaćaš sam i bez nje?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 13:01   #55
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako tako misliš što će ti na zemlji religija, kad sve plaćaš sam i bez nje?
Sah mat
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:08   #56
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
+

Moj Bog je i Tvoj Bog!
Nolens!-volens!

Htjela-ne htjela!- jednog lijepog dana staćeš pred Boga,tamo Gore,ruku nizase,i položiti račune za svoj život na Zemljici.
NemaTamo -
ja sam
ateist,bezbožnik,nevjernik,agnostik;

vjernik,bogovjernik,bogoklanjać,bogoljubac,
čovjekobogoobožavatelj,čovjekobogopriznavatelj,
bogočovjekoulizivač,bogočovjekopjevač,
čovjekobogokrstač;

bogohulnik,bogopsovać,bogonegator;

musliman,kršćanin,jerej,budista,neznabožac;

nego samo-što si radio na Zemljici
za svoga kratka života?!

Eto,račun se mora platiti!

Procjeni sama gdje su Ti šanse!
“Ja sam put i istina i život”, odvratio je Isus. Dakle, samo onaj tko prihvati njegova učenja i živi onako kako je on živio može imati život vječni, Još je rekao: “Nitko ne dolazi Ocu osim preko mene” (Ivan 14:6).
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:32   #57
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
“Ja sam put i istina i život”, odvratio je Isus. Dakle, samo onaj tko prihvati njegova učenja i živi onako kako je on živio može imati život vječni, Još je rekao: “Nitko ne dolazi Ocu osim preko mene” (Ivan 14:6).
Ili ti ga svi putevi vode u Rim.

Hail Cezar Isus !

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:30   #58
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
+

Moj Bog je i Tvoj Bog!
Nolens!-volens!

Htjela-ne htjela!- jednog lijepog dana staćeš pred Boga,tamo Gore,ruku nizase,i položiti račune za svoj život na Zemljici.
NemaTamo -
ja sam
ateist,bezbožnik,nevjernik,agnostik;

vjernik,bogovjernik,bogoklanjać,bogoljubac,
čovjekobogoobožavatelj,čovjekobogopriznavatelj ,
bogočovjekoulizivač,bogočovjekopjevač,
čovjekobogokrstač;

bogohulnik,bogopsovać,bogonegator;

musliman,kršćanin,jerej,budista,neznabožac;

nego samo-što si radio na Zemljici
za svoga kratka života?!

Eto,račun se mora platiti!

Procjeni sama gdje su Ti šanse!
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako tako misliš što će ti na zemlji religija, kad sve plaćaš sam i bez nje?
Znaš ti,D,dobro znaš,što je svrha religije na Zemljici!
Pomoći čovjeku da bolje i mirno proživi svoj krataki,
tegobni život na Zemljici živeći od svog rada,
poštujući život!

Svaki čovjek,baš svaki ima podjednaku šansu!

Neka sa više uspjeha,a neke slabije,
ispunjavaju svoju pravu zadaću među ljudima!

Povijest sve pokazuje!

Sve se plača,račun se mora položiti pred Svevišnjim!
Nema druge!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:38   #59
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
+

Moj Bog je i Tvoj Bog!
Nolens!-volens!

Htjela-ne htjela!- jednog lijepog dana staćeš pred Boga,tamo Gore,ruku nizase,i položiti račune za svoj život na Zemljici.
NemaTamo -
ja sam
ateist,bezbožnik,nevjernik,agnostik;

vjernik,bogovjernik,bogoklanjać,bogoljubac,
čovjekobogoobožavatelj,čovjekobogopriznavatelj ,
bogočovjekoulizivač,bogočovjekopjevač,
čovjekobogokrstač;

bogohulnik,bogopsovać,bogonegator;

musliman,kršćanin,jerej,budista,neznabožac;

nego samo-što si radio na Zemljici
za svoga kratka života?!

Eto,račun se mora platiti!

Procjeni sama gdje su Ti šanse!
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
“Ja sam put i istina i život”, odvratio je Isus. Dakle, samo onaj tko prihvati njegova učenja i živi onako kako je on živio može imati život vječni, Još je rekao: “Nitko ne dolazi Ocu osim preko mene” (Ivan 14:6).
Zar ta prastara extra dogma iz ranog Kršćanstva
da bez crkve nema spasa
(nulla Ecclesiam extra salus- jel tako nešto)
,koja je praktički bila upućena protiv neposlušnika iz vlastitog stada,
(a u srednjem vijeku poprimila širinu na sve izvan uskog kruga katolicizma,)

nije ustvari napuštena poslije Franc. revolucije,
i posebno poslije crk. sabora u Rimu 1964 g.?

Je li se ta ultra dogma ponovno oživljava?!

Uzgred,od ćega se to čovjek treba da spašava na Zemljici,i koga spašava? zanimljivo!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 23:24   #60
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Zar ta prastara extra dogma iz ranog Kršćanstva
da bez crkve nema spasa
(nulla Ecclesiam extra salus- jel tako nešto)
,koja je praktički bila upućena protiv neposlušnika iz vlastitog stada,
(a u srednjem vijeku poprimila širinu na sve izvan uskog kruga katolicizma,)

nije ustvari napuštena poslije Franc. revolucije,
i posebno poslije crk. sabora u Rimu 1964 g.?

Je li se ta ultra dogma ponovno oživljava?!

Uzgred,od ćega se to čovjek treba da spašava na Zemljici,i koga spašava? zanimljivo!
Ne spašava crkva nego Isus.
Jedan poznati Katolički teolog,Hans Kung napisa:"Ima mnogo onih vani koji su unutra (van crkve a u kraljevstvu Božjem) i mnogo onih unutra koji su vani(u crkvi a van k.Božjeg)."
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.