Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 14:00   #1
Problem kod instalacije Win10 - formatiranje diska

Ukratko, nedavno sam prešao na Win10, ali imam problem tjekom instalacije.

Imam 3 hard diska, i Win10 mi dopušta da instaliram Windowse samo na 1, ne mogu nikako promjeniti particiju. Dodavao sam particije, brisao, formatirao, ali i dalje isti problem. Ovo mi baci.

Samo da napomenem, formatirao sam samo u Win10 setupu, ne izvan. Znači da bi tek kasnije trebao formatirati dok su windowsi gore?

Slike:

http://oi63.tinypic.com/ml6n15.jpg
http://oi67.tinypic.com/152iy2q.jpg

Hvala na pomoći.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:05   #2
U biosu promjeni sa uefi na legacy pa onda bootaj windowse i instalacija bi trebala proc.. UEFI je novija stvar i on podrzava novije GPT, MBR je "stara" škola i kak sam vec naveo UEFI to ne podrzava nego samo GPT, tako da trk u bios i promjeni nesto tipa boot, sa uefi na legacy..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:23   #3
Stvar je da sam išao prvi puta kod instalacije windowsa na UEFI boot, jer mi je tako frend informatičar rekao. Dobro.. igrat ću se s tim malo kasnije. Hvala na postu.
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:37   #4
MBR ti je također ograničen na max 4 particije
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:38   #5
Problem je u tome sto ako si prije imao legacy mode i instalirao windowse i naknadno dodao jos 2 diska i oznacio ih kao MBR.. Zato imas takvih problema sada..

plus ovo sto je kolega tng napisao, najbolje bi bilo GPT napraviti, znaci iscupati hard diske i ostaviti samo jedan na kojem ide instalacija windowsa zatim onda naknadno "ukljuciti" preostala dva hdda. i preko disk managamenta ih formatirati, podjeliti sto god vec zelis..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.