Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 21:30   #41
Kolko se dobije kg crnog sljeza od posađenih 500m2??
Zna li netko koja je otkupna cijena suhe kadulje,i šta se suši - cvijet ili list
tomi100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 11:34   #42
koliko sljeza se dobije sa površine od 500 kvadrata ovisi o njezi biljaka. Što su uvjeti uzgoja bolji biljke će biti bujnije i prinos veći.
za cijenu kadulje pitaj neku firmu koja se bavi otkupom. suši se i cvijet i list.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:45   #43
tonka, gdje beres koprivu? inace, gdje berete koprivu, posto svi kazu da je nije dobro brati kraj puta zbog olova i necistoca koej u sebe apsorbuje, ali kopriva vecinom i raste kraj puta. Gdje je onda brati???
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:19   #44
pa koprive imaš svagdje. i pored puteva, i uz rubove šuma, u vinogradima...nađi neko mjesto koje nije jako prometno.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:25   #45
TReba mi bršljan ,metvica i listići zelenog čaja.Ponude na pm.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 21:22   #46
da li netko zna gdje mogu kupiti živu biljku, sadnicu, sjeme- gospinu travu, hibiskus, metvicu(nju znam da ima kupit zapravo), kamilicu, anis..bilo šta od tih ljekovitih?
emaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:31   #47
Quote:
emaema kaže: Pogledaj post
da li netko zna gdje mogu kupiti živu biljku, sadnicu, sjeme- gospinu travu, hibiskus, metvicu(nju znam da ima kupit zapravo), kamilicu, anis..bilo šta od tih ljekovitih?
većinu sjemenja koje tražiš možeš kupiti u nekom od vrtnih centara. ili u sjemenari na tržnici. sigurno ćeš naći metvicu, kamilicu, anis.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:52   #48
Šipak (plod divlje ruže)

Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
da li netko zna gdje se mogu kupiti sadnice obicnog šipka?
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nigdje. Nitko ih kod nas ne proizvodi niti prodaje.
Ali odeš u prirodu, uzmeš reznicu, ukorijeniš je i posadiš. I imaš šipak.
Ovisi što smatraš pod običnim šipkom. Pretpostavljam da misliš da divlju ružu (lat. Rosa canina) koja je u našim krajevima uobičajena za pripremu čaja. Za što ti treba: za čaj, sirup, marmeladu...?
Točno je da možeš uzeti reznicu iz prirode, ali obrati pažnju na činjenicu da kod nas u prirodi raste oko 30 vrsta i podvrsta divljih ruža, nisu sve Rosa canina, iako su vrlo slične. Teško ih je razlikovati i lako se pogriješi.
Ako misliš raditi marmeladu ili džem možda možeš razmisliti i o nekoj vrsti s većim šipkovima (plodovima) kao što je Rosa rugosa, eventualno R. dumalis ili R. villosa. Lakše se čiste i plod ima više "mesa".
Za čaj je R. canina najbolja jer se smatra najljekovitijom.
Ako namjeravaš uzgajati za otkup potraži po oglasnicima sadnice hibridnih sorti, mogu se naći ujesen. Za sebe se radije drži prirodnih vrsti.
Ja imam u uzgoju, samo za svoje potrebe, R. caninu, R. caninu Schmit, R. rugosu bijelu i crvenu i R. dumalis. Trenutno ih razmnožavam za sebe, nemam za prodaju, ali možeš me kontaktirati na private, možda ću ujesen imati i nešto viška.
haskap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:16   #49
Za one koji prodaju ljekovito bilje, mogu mi se javiti na pm sa cjenikom. LP
osinjak-bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 09:28   #50
dal vrši netko otkup bršljana?
zekoroger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 17:59   #51
Crnogorsko Ministarstvo poljoprivrede pokrenulo je kampanju zaštite pelina (kadulje ili žalfije), na prostoru Crne Gore, jer je ta začinska i ljekovita biljka ugrožena masovnim i nestručnim branjem. Najvise je trazena u SAD-u. Posebno su zabrinuti pčelari, jer se pelin tako uništava da ne može da cveta, zbog čega pčele ostaju bez jedne od najkvalitetnijih medonosnih paša.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/501...sovnim-branjem
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:01   #52
Quote:
haskap kaže: Pogledaj post
Ovisi što smatraš pod običnim šipkom. Pretpostavljam da misliš da divlju ružu (lat. Rosa canina) koja je u našim krajevima uobičajena za pripremu čaja. Za što ti treba: za čaj, sirup, marmeladu...?
Točno je da možeš uzeti reznicu iz prirode, ali obrati pažnju na činjenicu da kod nas u prirodi raste oko 30 vrsta i podvrsta divljih ruža, nisu sve Rosa canina, iako su vrlo slične. Teško ih je razlikovati i lako se pogriješi.
Ako misliš raditi marmeladu ili džem možda možeš razmisliti i o nekoj vrsti s većim šipkovima (plodovima) kao što je Rosa rugosa, eventualno R. dumalis ili R. villosa. Lakše se čiste i plod ima više "mesa".
Za čaj je R. canina najbolja jer se smatra najljekovitijom.
Ako namjeravaš uzgajati za otkup potraži po oglasnicima sadnice hibridnih sorti, mogu se naći ujesen. Za sebe se radije drži prirodnih vrsti.
Ja imam u uzgoju, samo za svoje potrebe, R. caninu, R. caninu Schmit, R. rugosu bijelu i crvenu i R. dumalis. Trenutno ih razmnožavam za sebe, nemam za prodaju, ali možeš me kontaktirati na private, možda ću ujesen imati i nešto viška.
To je u Hrvatskoj autohtona biljka,raste sama od sebe u Slavoniji.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 16:27   #53
Ako netko ima kakvu konkretnu informaciju neka napiše gdje se što otkupljuje,ali

-gospina trava i ostali biljke "za živce" se od sada po zakonu dobiva na bijeli recept ,a problem je u nabavi i sa mnogim drugim biljkama i više neće smjeti pisati "ljekovito bilje" nego -dodatak prehrani.Dakle samo na bijeli recept u ljekarni,na placu se nesmije prodavati (EU regulativa)

-kako će netko i organizirati otkup bilo čega kada za sakupljanje treba platiti tj imat dozvolu,dakle što će otkupljivač reći inspekciji kada mu dođu? Da otkupljuje od ljudi koji nemaju dozvolu i dati im popis ljudi kojima je platio? Vidim da se ove godine ne otklpljuje gljiva crna truba jer je kao loše kvalitete ove godine,no ja mislim da je pravi razlog u ovome gore.

Što se šipka tiče otkupna cijena mu je prošlih godina bila 6 kn po kg,no da netko i otkupljuje sada je prekasno kalendarski po kriterijima koje su tražili otkupljivači tj da šipak ne bude tamno crven
Šljeznoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:51   #54
Majcina dusica čaj

Trazim gdje naruciti vecu kolicinu
kuhanikrompir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2019., 12:18   #55
Irexs aroma

Otkupljuje li ova tvrtka ulje od smilja
Jel netko zna otkupljivača
Marko Markovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2022., 19:44   #56
Bok,

molio bi savjet gdje nabaviti ovu knjigu a da se ne plati 170kn.

https://www.rrif.hr/clanak-21254/

Dali ima koji OPG na forumu da se bavi branjem samoniklog bilja? Kako Vam to ide? Znači ja nebi prodavao bilje pod sirovinu već radio gotov proizvod.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2022., 09:40   #57
Koliko vidim na navedenoj stranici bi se mogla kupiti knjiga. Samo se moraš prijaviti i naručiti.
Inače, nema sreće od prodaje ljekovitog bilja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 07:27   #58
Ja bi to otvorio OPG uz redovni posao, tako da nebi ovisio o nekim obaveznim prihodima od OPG-a već hobi pretvorio u koliko toliku zaradu. Problem je što bi ja biljke prodavao za oralnu upotrebu pa time morao prolaziti analize ispravnosti. Jel ima tko kakve info koliko to košta?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 10:32   #59
Biljne prirpavke možeš prodavati samo kao dodatak prehrani, ne kao lijek.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2022., 19:52   #60
Quote:
Biljka kaže: Pogledaj post
Biljne prirpavke možeš prodavati samo kao dodatak prehrani, ne kao lijek.
Kako to misliš? Ako je regulativa da se nesmije zvati lijekom OK, ali ako misliš reći da ja svoj čaj nemogu nazvati "Za jačanje imuniteta" onda mi ništa nije jasno. Pa naravno da će se koristiti za liječenje slabog imuniteta.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.