Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2015., 22:12   #21
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Pijem si pivicu s curom i nemre mi bit bolje
meni je druga pomogla ... mislim piva

uzivajte!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 00:48   #22
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
jasno ko objektiv kojim se gleda na pitanje

ali posto sam u moru subjektivnih dozivljaja .. bio bi zahvalan na malo subjektivnijem (osobnom) misljenju .. iskustvu ili bilo cem .. hebiga .. znam da trazim puno .. ko kad netko vice im ali doktora u kuci j amoram sad;

"ima li umjetnika u kuci?!"

.. hebiga .. objektivnost je u pitanju .. subjekt je u kriticnom stanju .. bez subjekta nema ni objekta
Subjektivno, pare. Lova tako da možeš slobodno živjeti, proživjeti i uživati u životu kako god hoćeš, a ne se npr. jadati na forum.hr-u
rolror is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 01:25   #23
Quote:
rolror kaže: Pogledaj post
Subjektivno, pare. Lova tako da možeš slobodno živjeti, proživjeti i uživati u životu kako god hoćeš, a ne se npr. jadati na forum.hr-u
ja sam slobodan kad nemam para .. inace novac je ugovor .. kad god primis novac prihvacas uvjete tog ugovora .. a oni su daleko od pojma slobode .. bar onako kako ja dozivljavam slobodu a dozivljavam je jer se uspjesno rjesavam love

jadanje na forumu hr? ... jeli forum hr nesto posebno od bilo kojeg drugog medija komunikacije .. kao na primjer razgovori u kaficima .. skolama .. na radnim mjestima .. ja ne vidim razliku .. no to je moje misljenje na temelju mojeg iskustva

na kraju krajeva ne kritiziras li u isto vrijeme i sebe?

osobno novac mi nije vrijedan nicega a najmanje samog sebe

Zadnje uređivanje F.A.Q : 24.07.2015. at 01:43.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 03:18   #24
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ja sam slobodan kad nemam para .. inace novac je ugovor .. kad god primis novac prihvacas uvjete tog ugovora .. a oni su daleko od pojma slobode .. bar onako kako ja dozivljavam slobodu a dozivljavam je jer se uspjesno rjesavam love

jadanje na forumu hr? ... jeli forum hr nesto posebno od bilo kojeg drugog medija komunikacije .. kao na primjer razgovori u kaficima .. skolama .. na radnim mjestima .. ja ne vidim razliku .. no to je moje misljenje na temelju mojeg iskustva

na kraju krajeva ne kritiziras li u isto vrijeme i sebe?

osobno novac mi nije vrijedan nicega a najmanje samog sebe
Pošto patim od višegodišnje socijalne fobije i jedini komunikacijski kanal mi je forum(ne društvene mreže) te pošto nikada nisam vodio razgovore po kafićima ne bih znao.

Pa nema ničeg lošeg u kritiziranju samoga sebe.

Ja mislim da bi kada bih imao dosta novaca, ne mislim na nekakvu normalnu plaću, nego na milione. Da bih nekako prebrodio tu socijalnu fobiju, ali naravno nisam siguran, pošto sam više manje švorc i ovisan o roditeljima
rolror is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 10:47   #25
Quote:
rolror kaže: Pogledaj post
Subjektivno, pare. Lova tako da možeš slobodno živjeti, proživjeti i uživati u životu kako god hoćeš, a ne se npr. jadati na forum.hr-u
Mozes imati para koliko hoces i ne znati uzivati u zivotu. Ja Imam utisak da sto vise para imam-manje uzivam,jer imam sve manje vremena, a vise obaveza(kao sto FAQ rece-pare su obaveza Ako cekas pare da bi ti se zivot promjenio...mjenjaj ga sad, pa mozda izadjes,uplatis loto i dobijes
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 18:45   #26
.. novac je isprika .. medju gomilom isprika
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 02:56   #27
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ako cekas pare da bi ti se zivot promjenio...mjenjaj ga sad, pa mozda izadjes,uplatis loto i dobijes
Disciplina Kičme Novac Neće Doći Uživo
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 23:27   #28
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
.. novac je isprika .. medju gomilom isprika

Dolar i lira su hrpa papira

Sto je vrijedno? Pa po mome misljenju osjecaj prihvacenosti {barem od strane samoga sebe, ako vec teze ide s drugima}

Vrijedno je i saznanje da se svijet mijenja, a ljudi cine svijet {tako da je promjena prisutna, ali i prolazna}

Pinekad mi ke lakse mozak na pasu, ali na dulje staze mi to pocne djelovati veoma nejasno.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:00   #29
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Vrijedno je i saznanje da se svijet mijenja, a ljudi cine svijet {tako da je promjena prisutna, ali i prolazna}
ne cine samo ljudi svijet .. zapravo covjek "sam" cini svijet .. odnosno njegov dozivljaj svijeta je njegov svijet .. vrlo prirodno i logicno ali da ne zapocinjem filozofsku temu na psihokaucu

Quote:
Pinekad mi ke lakse mozak na pasu, ali na dulje staze mi to pocne djelovati veoma nejasno.
meni je tesko i ovako i onako .. odnosno nisam u mogucnosti pustiti mozak na pasu

p.s. majstore jesi kad jebo majku onako iz dubine duse bilokome ili bilocemu .. onako opusteno i iskonski? ma pitam jer sam ja prije bio cini mi se tak .. ma cini mi se da ne prelazis tu granicu nikad .. ako nisam daleko od istine nadam se da neces nikad ni trebati
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:56   #30
Ajajaj, ma sve je to dio procesa {koji za mene predstavlja puno vise nego ono sto sam mislio da mogu sakriti sebi i od sebe}

He, he, psovanje, a rijetko psujem, ali nekad bas pase, prije bih se i previse suzdrzavao, trpio u sebi guravsi pod tepih, i kako to vec biva, eto dodje cas da se nesto i kaze na taj nacin {ma koliko god to neki smatrali nekulturnim}

Granice? Uh, sto mi je taj pojam intrigantan, rekao bih cak i neprirodan. Dobro, opet, neke stvari sam i naucio u ovih dvadesetpet svojih godina, tako da ono, ipak vidim kada se povremeno dogodi taj zastoj u mozgovnim procesima.

Ipak, ono, i taj stil, dakle dubljih pogleda na aktualnoati me opet povremeno cini nekako isnusnijim u pokusajima da probam dolaziti do boljih odluka.
Opet, za plovidbu vodama mozgovnih procesa ipak mislim da je potrebno da bolje osvijestim pravog istinskog sebe {cvrsceg nego prije}

Sto to je sto je prihodilo tome? A ono, prerijetki izlasci iz zone ugode, previse misljenja o tome da bi se neki postupci shvatili veoma drugacije nego sto su bili zamisljeni {uz jos famozno trazenje manjih gresaka}

To povremeno pocinje sliciti na sapunicu, gdje je povremeno prisutna zelja za ,,zabranjenim vocem''

Uh, nesto volim te metafore, mislim, nekako na taj nacin mi se lakse ovim putem izrazavati, nekako osjecam bolju kreativnost kod sebe time.
Kako bi se sportskim rjecnikom reklo ,,Igra nikad ne prestaje!''

E, sad okolnosti dovode do tog povremenog osjecaja nejasne krivice, ili pak prikaza da je stvarnost surovija nego sto sam i mogao pomisliti.
Pa, eto, nadam se da ipak ta kreativnost negdje i dodje na vidjelo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:05   #31
majstore zivot je prekratak .. jebi mu majku jer smrt je preduga .. pogotovo ako je dozivis prerano .. i jedino je sto mozes dozivjeti .. onda je kasno i tak i tak vise nis ne vrijedi .. a sjecanja blijede

hebate .. kako mi j epoznata tvoj aspika .. cuvaj se .. zelim ti puno srece u zivotu sa takvim nadama i procesima .. ne izazivaj srecu .. izazovi malo sebe ak ti smijem savjetovat .. izazovi se iskustvu .. iskusi izazov kako god hoces .. tesko mi te pohvatat u tvojoj "igri pojmova" .. upotrebljavas pojmove ko .. ma sve ti je Obrnuto i izvrnuto iz moje perspektive respect! .. nije to lako .. samo nebi te htio u tome podrzavati da nebi bilo crvkutavih vrapcica na grani u buducnosti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 01:38   #32
Vrijedno je saznati da postoje mogucnosti koje otvaraju vrata, cekanje na lijepe trenutke koji su ispunjeni i u kojima se radost.

Vrijedno je i to da ta prolaznost ima u sebi dublje poruke {koje pojedinac otkriva bas onda kada napokon krene u djelovanje}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 18:07   #33
Thumbs up Situacija je delikatna — povucimo se na još jednu platnu listu...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ti si vrijedan isključivo sebi, i na to se koncentriraj..
Pusti druge ljudi, ne pokušavaj ih razumjeti jer nisi u stanju ući u tuđu tikvu, kao da pokušavaš razumjeti o čemu tvoj pas razmišlja. Ljudi su i dobri i loši ovisno o pogledu i situaciji, postavi granice i definiraj očekivanja. Ako vidiš da su ti očekivanja od ljudi previsoka prilagodi se..

U današnjem svijetu ništa nema čvrstu vrijednost, osim u tvojoj i mojoj glavi, sve se mijenja, ti se mijenjaš, ljudi se mijenjaju itd. Tvoja potreba za čvrstom vrijednošću proizlazi iz vlastite nesigurnosti i straha. Kao da si upao u bujicu života i sad bi se htiouhvatiti za neku štangu koja je toliko čvrsta da se možeš zavezati oko nje i nema šanse da se ikad utopiš. To ne postoji, jebi ga, nemaš nikakve sigurnosti da ćeš se sutra probuditi, biti zdrav, niti da će život izgledati onako kako si zamislio. Što prije shvatiš da imaš samo sebe i u sebi trebaš tražiti utjehu (ili u Bogu) to je bolje za tebe. Pusti druge, dotakni ih se koliko možeš, želiš i koliko ti je potrebno, više ili manje ovisno o osobi a o ostalom se ne opterećuj, pusti vodu niz livadu, tako je lakše živjeti.. Ne traži čvrstu stijenu u živom blatu jer ju nećeš naći, pokušaj ne potonuti...
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 13:57   #34
Vrjedno je znati da neke svoje odluke pokusavam shvatiti na nacin da cujem i misljenje drugih ljudi. To ne znaci nuzno da cu ja svoj stav promjeniti, ali mozda dodje i do jos bolje inspiracije. Nastojim nekako pogledavati situacije iz vise perspektiva, radilo se to o setnji koja traje desetak minuta, ili kavici koja traje i po nekoliko sati.

Koncentraciju polaganim tempom ipak poboljsavam, a sad, koliko ce me ljudi shvatiiti...na to ipak u nekoj vecoj razini i ne mogu utjecati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 02:51   #35
Vrijedno je osjetiti dobrotu i radost....i inspiraciju usred noci....nakon dugo vremena napisah haiku {to je dodatni stimulans}

A i Miso kaze

Svima nama ljubav treba
Treba kao komad neba
Budi covjek dobre volje
Zeli svakom sve najbolje


I dakako, ak ste za, probajte se radovati proljecu na livadi cvijecu, na to dodajte kocku vedrine i nadjite srecu jer nece pasti nista s neba.....zrelo grozdje brzo prodje, al je najsladje!
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 03:25   #36
Quote:
The Maystor;55536768[B kaže:
]Vrjedno je znati da neke svoje odluke pokusavam shvatiti na nacin da cujem i misljenje drugih ljudi.[/B] To ne znaci nuzno da cu ja svoj stav promjeniti, ali mozda dodje i do jos bolje inspiracije. Nastojim nekako pogledavati situacije iz vise perspektiva, radilo se to o setnji koja traje desetak minuta, ili kavici koja traje i po nekoliko sati.

Koncentraciju polaganim tempom ipak poboljsavam, a sad, koliko ce me ljudi shvatiiti...na to ipak u nekoj vecoj razini i ne mogu utjecati.
Da "jako si mlad" pa slušaš mišljenja drugih ali bih te pitao izneseš
li ti kada čvrsto mišljenje koje bi drugi mogli "izkoristiti" za "bolju inspiraciju"

Ljudi te shvaćaju onoliko koliko želiš da te shvate (ako imaš sreće)

Budući da sam extrovert ja nemam problema pokazati
ponašanjem ili riječima što mislim i uvijek nastojim pomoći
ako sam u stanju.

Bitno je shvatiti da današnji ljudski "autizam" nije nikako dobar.

Svi se mi raspištoljimo na Forumu a u živo kakimo u gaće, neki više,
neki manje.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 03:50   #37
A tako, cvrsto misljenje? Hm, rekao bih da u nekim temama jos nisam stekao dovoljno znanja da bih ucvrscivao misljenje. Tako da, kada pokusam vidjeti stvari iz vise perspektiva, tada nekako i nastojim odluciti po nekoj svojoj logici.

Ponekad me to i privremeno i cini sretnijim, no eto, mozda i ponekad previse popustam, a toi zelim mijenjati, ali tijekom ne tak davne proslosti me dosta toga kocilo u tome. A da, nekako kad se ovako udubim u pisanje, povremeno odlutam od glavne misli, pa ispadne malo nejasno, no eto, nastojim povezati kroz asocijacije i neke srodne teme u ono sto zelim prezentirati, zato sto mi je tako ipak lakse.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.