Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 07:00   #1
Kako steći volju za radom i koncentraciju ?

Probat ću biti što kraći i jasniji.

Mlad sam još,imam 25,valjda ima "spasa".

Ukratko nemam navike za učenje,rad.

Po mišljenju mnogih nisam glup ali sam užasno lijen.Išao sam u srednju tehničku,kasnije tehnički faks i ono što je bilo povezano s brojevim i rješavanjem zadataka-relativno lako sam rješio i nije mi bila tlaka to rješavati.

Istodobno,otvoriti bilježnicu/knjigu i pogledati neki duži tekst (govorimo o knjiga do 150-200 stranica,nije pravo i sl u pitanju) za mene je oduvijek glupost jer nemam koncentracije,lijenost i sl.

Zadnjih godinu i pol,sam totalno ispao iz svakog štosa,malo duži tekst na internetu za mene je previše,a rad na učenju nečega,jezika,čitanja je science fiction

Kakve ste vi bili po tome pitanju i postoje li neke metoda da se krene s time.

Inače,općenito sam bezvoljan,provedem hrpu vremena gubeći vrijeme i listajući forum,portale po netu bez da išta napravim
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:51   #2
provocira mladic tu zivili lezerno i jos ima vremena za zajebanciju pa sad nasao publiku da zajebava

il te neko jebe u mozak pa te uvjerio da imas problem ili jos gore da si ti problem .. ili se tebi malo jebe u mozak ... a to onda je ljenost

inace ako ti je glupo citati 200 stranica teksta onda ti je glupo citati .. ne zato jer si ljen nego zato jer ti je glupo

npr. nekima je glupo sto se ja uopce obracam tebi i pisem post a jos vise sto ti objasnjavam ocito

p.s. mislis da svi citaju 200 stranica teksta?! nisi cuop da ljudi lazu i zbog manjih gluposti a i na kraju krajeva najlakse je napisati stotine stranica gluposti i onda prozivati ljude da su ljeni citati ... naprimjer Carevo novo ruho
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:52   #3
Kada pričaš o "lovi" znači da nemaš samopouzdanja u svoje seksualne vještine ili misliš da nisi dovoljno privlačan curama.
Nekakav kompleks u tebe sigurno postoji i znam da ne trolaš.
Ovo je već floskula ali potraži neku grupu za NLP, KBT i sigurno će ti pomoći da promijeniš negativne stavove o sebi.
Ovo ti ne pišem kao znanstvenik već kao virtualni prijatelj.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 07:56   #4
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Kada pričaš o "lovi" znači da nemaš samopouzdanja u svoje seksualne vještine ili misliš da nisi dovoljno privlačan curama.
Nekakav kompleks u tebe sigurno postoji i znam da ne trolaš.
Ovo je već floskula ali potraži neku grupu za NLP, KBT i sigurno će ti pomoći da promijeniš negativne stavove o sebi.
Ovo ti ne pišem kao znanstvenik već kao virtualni prijatelj.
Kao što sam malo prije napisao,dosta ljudi ovdje ima slične probleme,destrukcije unazad nekoliko godina i teško je to ičime riješiti.

Novac je za mnoge problem,jer budimo realni, novac je potreban za sve.Pritom ne govorim o milijunima.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 04:02   #5
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Novac je za mnoge problem,jer budimo realni, novac je potreban za sve.Pritom ne govorim o milijunima.
novac je potreban za "sve" isto kako je droga potrebna narkomanu za "sve"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 04:43   #6
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Probat ću biti što kraći i jasniji.

Mlad sam još,imam 25,valjda ima "spasa".

Ukratko nemam navike za učenje,rad.

Po mišljenju mnogih nisam glup ali sam užasno lijen.Išao sam u srednju tehničku,kasnije tehnički faks i ono što je bilo povezano s brojevim i rješavanjem zadataka-relativno lako sam rješio i nije mi bila tlaka to rješavati.

Istodobno,otvoriti bilježnicu/knjigu i pogledati neki duži tekst (govorimo o knjiga do 150-200 stranica,nije pravo i sl u pitanju) za mene je oduvijek glupost jer nemam koncentracije,lijenost i sl.

Zadnjih godinu i pol,sam totalno ispao iz svakog štosa,malo duži tekst na internetu za mene je previše,a rad na učenju nečega,jezika,čitanja je science fiction

Kakve ste vi bili po tome pitanju i postoje li neke metoda da se krene s time.

Inače,općenito sam bezvoljan,provedem hrpu vremena gubeći vrijeme i listajući forum,portale po netu bez da išta napravim
Ajde relax
Takvima kao ti sam predavala
Nisu bili glupi nego "
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 07:30   #7
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Ajde relax
Takvima kao ti sam predavala
Nisu bili glupi nego "
DA bar jesam glup
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 10:43   #8
@Lorse

Učenje i rad nisu jedno te isto, kao ni koncentracija koja je potrebna za njih. Jesi li zaposlen?
WordsOfSinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 01:42   #9
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
DA bar jesam glup
OK .. evo malo kreativniji savjet

imas mozga .. pocni razmisljati o zivotu bez rada i plana/organizacije

pocni sa svakidasnjim trenutnim zivotom .. izbaci bilo kakav rad i razmisljanja koja te dovode do ostvarivanja svojih privatnih i/ili poslovnih ciljeva

nadam se ako se odlucis za taj ekperiment da ces imati sustav samokontrole i da neces zavrsiti u teskoj depresiji ili nekim drugim kronicnim stanjima kakvih ima na svakom koraku u ovom drustvu koje je sve samo ne radisno i koncentrirano

mislim si bolje se drzi maste i zamisli samo jer ako se vec sad zalis na ljenost da nazovemo to pravim imenom onda bolje da te ne ponese karakteristika u teze situacije od trenutne

isto nije za bacit da objektivno pogledas oko sebe i doneses SVOJ zakljucak gdje se nalazis u kakvoj okolini i od kuda tvoji kriteriji po kojima i sebe kritiziras
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:37   #10
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
DA bar jesam glup
Dok ne shvatiš da nisi pametan nećeš shvatiti da imaš slabe kriterije prema sebi.

Tim stilom ćeš sigurno propasti i postati ćeš prilično glup, jer se tako duh čovjeka gasi.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:15   #11
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Probat ću biti što kraći i jasniji.

Mlad sam još,imam 25,valjda ima "spasa".

Ukratko nemam navike za učenje,rad.

Po mišljenju mnogih nisam glup ali sam užasno lijen.Išao sam u srednju tehničku,kasnije tehnički faks i ono što je bilo povezano s brojevim i rješavanjem zadataka-relativno lako sam rješio i nije mi bila tlaka to rješavati.

Istodobno,otvoriti bilježnicu/knjigu i pogledati neki duži tekst (govorimo o knjiga do 150-200 stranica,nije pravo i sl u pitanju) za mene je oduvijek glupost jer nemam koncentracije,lijenost i sl.

Zadnjih godinu i pol,sam totalno ispao iz svakog štosa,malo duži tekst na internetu za mene je previše,a rad na učenju nečega,jezika,čitanja je science fiction

Kakve ste vi bili po tome pitanju i postoje li neke metoda da se krene s time.

Inače,općenito sam bezvoljan,provedem hrpu vremena gubeći vrijeme i listajući forum,portale po netu bez da išta napravim
Po mom mišljnju tvoj problem je - depresija, u nekom od oblika. Za razliku od loma ruke gdje znaš da si pao, odeš na hitnu, tamo te slikaju i pokažu ti snimku loma, kod depre se to lako zamjeni s lijenošću, trenutnom bezvoljnošću koja je prisutna kod svih, itd.. a ustvari si toliko u depri da ti je tlaka otić do liječnika i popričat s njim (da ti da uputnicu za koga već treba), naravno brine te i što će reći okolina ako doznaju, da si lud (a lud nisi ). Pa bolje ostat doma i sve to pripisat lijenosti. Često uz to ide anksioznost, spomenuti poremećaj pažnje, makar svaki je čovjek različit..

Neki od simptoma depresije:

Dugotrajna potištenost bez stvarnog razloga
Gubljenje svakog interesa za život
Pad koncentracije, očituje se prilikom učenja ili posla
Promjene u apetitu, od mršavljenja, do debljanja
Nemiran san, poteškoće prilikom spavanja
Samoubilačke misli ili strah od počinjanja samoubojstva
Umor
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:14   #12
Meni je veći problem kako se maknuti od posla sad kad sam na godišnjem.
Stalno mislim što bih mogla još "srediti", kakvu bih novu prezentaciju mogla napraviti, što bih sve mogla poboljšati.... Umjesto da se opustim i maknem, ja smišljam nove ideje i bavim se poslom. A bezveze, ne znaš što je gore...
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:05   #13
A što tebe stvarno motivira? Što bi radio da već imaš u životu sve što ti treba?
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 01:13   #14
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
A što tebe stvarno motivira? Što bi radio da već imaš u životu sve što ti treba?
Ništa?
__________________
No one gives up on something until it turns on them, whether or not that thingy is real or unreal.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:50   #15
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ništa?
Kako sad 'ništa'???

Zar nisi napisao da bi jeo ljude?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:44   #16
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ništa?
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako sad 'ništa'???

Zar nisi napisao da bi jeo ljude?


Pa ne bi bio gladan ako bi imao sve što mu treba
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:39   #17
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
DA bar jesam glup
kada se vratiš i baciš pogled na temu ... počni raditi, bilo što. Od sređivanja stvari doma što je idealno ako sistematski pristupiš što ti neće biti problem obzirom kako su lijeni ljudi prilično često vrlo inteligentni ... treba ti iskra da probije blokadu "čemu".
Bolja je verzija raditi sa nekim ... samoća je strašan atenuator.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:30   #18
organizam na nekoj razini debelo ispod svjesne mora imati takva usmjerenja i takve motive i takve identifikacije da oni čine da nešto čini

to uostalom več jest tako, svo ponašanje je manifestacija i izraz nekog potpuno iracionalnog momenta kojeg čovjek najčešče nije svestan

također te stvari imaju veze sa neurologijom, naprosto kako kome mozak radi, koji su u te i te jedinke neki kapaciteti, potencijali, naspram neke druge

ostalo je neko rano djetinjstvo i formiranje osnovnih osnova

tu se praktički ništa nemože bez ili jebenih šokova i traume ili gadne prjetnje, što eventualno overrajda iracionalne inhibicije, odbijanja i izbjegavanja, ili nekog sustavnog kondicioniranja dok se novi obrazac ne integrira ali opet i to propada kada se izgubi ono što tjera na dril, vjerovatno trenutne okolnosti ili prisutnost tih i tih drugih

naprosto je to golem napor za mozak, pogotovo ako čovjek nije več istreniran

to da nekim ljudima to ide pa su nam oni kao primjer i model je potpuni bullshit, najbolje je da ti takvi nikada nisu u stanju niti početi objašnjavati kako to čine, izvaljuju neke floskule tipa volje i želja, takve bi onda valjda trebalo klonirat, neče drugi tako funkcionirat samo zato jer bi baš bilo ljepo isto kao što neče klincu koji brije na nogomet narast zato dulje noge

nitko nije iz matere izašo jednak
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:56   #19
ustvari u čemu je stvar, to sa voljom se potpuno krivo razumije, odnosno, dominantna koncepcija danas je čovjeka kao slobodnog subjekta koji je svjestan agent, a koji se identificira sa osobom koja osoba se identificira sa funkcioniranjem svjesnog uma, i ta neka konceptualizacija onda kao raspolaže idividualnom voljom, pa je neuspjeh započinjanja ili izvršavanja nekog ponašanja kao stvar manjka volje, ili neuspjeha korištenja te volje

to je sve potpuno krivo

volja nije nešto personalno, čovjek ne koristi volju, volja pokreče čovjeka, čovjek je impersonalan organski sutav kojeg neki kurac animira baš isto kao plastičnu bocu na valovima ili izmjene agregatnih stanja neke tvari u okolišu, skoro pa da nema razlike

onda se čini da ako čovjek lupa glavom u zid usljed neke nesposobnosti možda je to naprosto krivi zid, možda se čavli čavlaju čekičem a ne pilom, drvo pili pilom a ne čekičem, možda taj čovjek uopče nebi trebo lupat glavom u taj zid, možda ima hrpa drugih zidova, možda ima i koja vrata

možda naprosto treba shvatit da nismo jednaki, jer smo ljudi, jer jako puno života ode na to lupanje glavom u krivi zid
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:19   #20
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
kada se vratiš i baciš pogled na temu ... počni raditi, bilo što. Od sređivanja stvari doma što je idealno ako sistematski pristupiš što ti neće biti problem obzirom kako su lijeni ljudi prilično često vrlo inteligentni ... treba ti iskra da probije blokadu "čemu".
Bolja je verzija raditi sa nekim ... samoća je strašan atenuator.
Prije sam i držao više sobu u redu,sad i to manje.

Nema tu sreće više....ne vjerujem da sam toliko glup,ali imam toliko mana da je to strašno.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.