Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 22:10   #381
Gdje kupiti neku jeftinu ogradu za zastitu vocnjaka od divljaci, 100 metara ograde treba. Dali bi mozda bila dobra i mreza protiv sunca? http://uradi24.hr/wp-content/uploads...51-300x390.jpg Ili gdje kupiti nesta sta zapisti svako malo da rastjera divljac?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:48   #382
Mene zanima jeli ima negdje institut đe pošalješ npr. limun i oni ti reću koja je sorta tega ploda, lista ili neznam granlčice?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:13   #383
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jeli ima negdje institut đe pošalješ npr. limun i oni ti reću koja je sorta tega ploda, lista ili neznam granlčice?
Postoji Stanica za južne kulture u Dubrovniku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:04   #384
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti neku jeftinu ogradu za zastitu vocnjaka od divljaci, 100 metara ograde treba. Dali bi mozda bila dobra i mreza protiv sunca? http://uradi24.hr/wp-content/uploads...51-300x390.jpg Ili gdje kupiti nesta sta zapisti svako malo da rastjera divljac?
plastične mreže zaboravi jer ih pokidaju, grizu itd... farmer pletivo ti je cijenom najpovoljnije, 50 m možeš naći za tristotinjak kn od proizvođača, nećak je naručio negdje iz slavonije, Orahovica ili tu negdje u krugu 50km jer mu je u tom trenu bilo najpovoljnije a trebao je 3 km za nasad aronije. Google će ti pomoći naći najbolju ponudu no mreža (1.5m ili višlja, srna i 1.5m preskoči na neravnom terenu) i nije skupa kao stupovi ako nemaš drvene koji imaju manu što nisu trajni. Radiš li klasičnu ogradu, stupove stavljaj višlje od mreže da iznad postaviš još dva reda pocinčane žice na cca 20 cm razmaka pa kod mreže 1.5 m dobiješ ogradu visine 1.9m.
Druga opcija je električni pastir, može biti i na akumulator kojeg mjenjaš i puniš kući ili solarno napajanje (solarne panele vole ukrasti ako nisi tu) a uređaju koji prave buku su kratkotrajno učinkoviti, divljač se brzo privikne na zvukove od kojih ne prijeti opasnost...

kratko njuškanje i http://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/...-oglas-7471953 1.5 visine, farmer pletivo po 300 i 330kn za 50 metara ali ima ga i povoljnije ako ideš proizvođaču
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:53   #385
Pozdrav svima

Zanima me nabava sadnica haskapa i aronije..Gdje se može nabaviti kvalitetna i pouzdano dobra sadnica to dvoje grmolikih plodova o kojima se sve više govori ?
Braga Brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:40   #386
Quote:
Braga Brut kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Zanima me nabava sadnica haskapa i aronije..Gdje se može nabaviti kvalitetna i pouzdano dobra sadnica to dvoje grmolikih plodova o kojima se sve više govori ?
Preporučujem prvu mesnicu.
Ako tamo nema onda na prvoj benzinskoj...
Logično da ćeš potražiti u nekom rasdaniku.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:52   #387
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Preporučujem prvu mesnicu.
Ako tamo nema onda na prvoj benzinskoj...
Logično da ćeš potražiti u nekom rasdaniku.
Mesnica ?! Koja ?!

No, dobro, sad pustimo komiku..Bilo je duhovito..

Pitao sam o kvalitetnom rasadniku..Zanima koji je najbolji, gdje je vrhunska i pouzdana kvaliteta ?

Rasadnika ima stotine, a mene zanima područje sjeverne-sjeverozapadne Hrvatske..Koji je najbolji, to je pitanje ?
Braga Brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 15:22   #388
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
plastične mreže zaboravi jer ih pokidaju, grizu itd... farmer pletivo ti je cijenom najpovoljnije, 50 m možeš naći za tristotinjak kn od proizvođača, nećak je naručio negdje iz slavonije, Orahovica ili tu negdje u krugu 50km jer mu je u tom trenu bilo najpovoljnije a trebao je 3 km za nasad aronije. Google će ti pomoći naći najbolju ponudu no mreža (1.5m ili višlja, srna i 1.5m preskoči na neravnom terenu) i nije skupa kao stupovi ako nemaš drvene koji imaju manu što nisu trajni. Radiš li klasičnu ogradu, stupove stavljaj višlje od mreže da iznad postaviš još dva reda pocinčane žice na cca 20 cm razmaka pa kod mreže 1.5 m dobiješ ogradu visine 1.9m.
Druga opcija je električni pastir, može biti i na akumulator kojeg mjenjaš i puniš kući ili solarno napajanje (solarne panele vole ukrasti ako nisi tu) a uređaju koji prave buku su kratkotrajno učinkoviti, divljač se brzo privikne na zvukove od kojih ne prijeti opasnost...

kratko njuškanje i http://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/...-oglas-7471953 1.5 visine, farmer pletivo po 300 i 330kn za 50 metara ali ima ga i povoljnije ako ideš proizvođaču
Puno hvala
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 19:55   #389
Quote:
Braga Brut kaže: Pogledaj post
Mesnica ?! Koja ?!

No, dobro, sad pustimo komiku..Bilo je duhovito..

Pitao sam o kvalitetnom rasadniku..Zanima koji je najbolji, gdje je vrhunska i pouzdana kvaliteta ?

Rasadnika ima stotine, a mene zanima područje sjeverne-sjeverozapadne Hrvatske..Koji je najbolji, to je pitanje ?
Malo šale ne škodi.
Ovdje imaš obje vrste koje tražiš.
http://www.fragaria.hr/webshop-proiz...nije-28-8.aspx
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:48   #390
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Malo šale ne škodi.
Ovdje imaš obje vrste koje tražiš.
http://www.fragaria.hr/webshop-proiz...nije-28-8.aspx
Neka Te Bogovi prate na putu koji sam odabereš.
Braga Brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:03   #391
Koliko brzo raste lipa, ako netko zna.
elcomandante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:13   #392
Quote:
elcomandante kaže: Pogledaj post
Koliko brzo raste lipa, ako netko zna.
dovoljno brzo
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:05   #393
Jako brzo.
korčula01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:43   #394
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti neku jeftinu ogradu za zastitu vocnjaka od divljaci, 100 metara ograde treba. Dali bi mozda bila dobra i mreza protiv sunca? http://uradi24.hr/wp-content/uploads...51-300x390.jpg Ili gdje kupiti nesta sta zapisti svako malo da rastjera divljac?
Nakon sta su dvije vocke pogrizene, premazao sam sve vocke sa svinjskom masti i nikakvih problema vise nije bilo.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 11:25   #395
Wink Narudžba - Sadnica iz Srbije

Da li tko želi naručiti neke voćne sadnice iz Srbije?
Min do 10 kom.

Želio bi naručiti nekih 15 sadnica pa da podijelimo troškove dostave.
Dostava bi bilo za Zg.

Prije 2.g. sam već naručio iz jednog rasadnika iz Srbije 30 sadnica, mogu reći iz svog skromnog iskustva da su kvalitetne te su se sve lijepo primile.

Rok dostave je do nekih max 1 mj dana, jer rasadnik radi na principu dok ne skupe veći broj narudžbe pa onda šalju u HR.

Tko je zainteresiran neka pošalje poruku.

Cijene sadnica se kreću od cca 1 eur pa na više ovisno koja se voćka naručuje i sl.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 18:22   #396
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
Da li tko želi naručiti neke voćne sadnice iz Srbije?
Min do 10 kom.

Želio bi naručiti nekih 15 sadnica pa da podijelimo troškove dostave.
Dostava bi bilo za Zg.

Prije 2.g. sam već naručio iz jednog rasadnika iz Srbije 30 sadnica, mogu reći iz svog skromnog iskustva da su kvalitetne te su se sve lijepo primile.

Rok dostave je do nekih max 1 mj dana, jer rasadnik radi na principu dok ne skupe veći broj narudžbe pa onda šalju u HR.

Tko je zainteresiran neka pošalje poruku.

Cijene sadnica se kreću od cca 1 eur pa na više ovisno koja se voćka naručuje i sl.
a imaš ti dozvolu za to ?????
Hebala vas srbija i bosna i švercanje smeča iz njih....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 05:06   #397
A sta u ZG ili okolici nema rasadnika gdje bi mogao kupiti nekoliko sadnica nego ih ides narucivati iz inozemstva? Ne razumijem uopce u cemu je stos.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:16   #398
Pa računica je vrlo jednostavna recimo tada prije 2.g kada sam naručio, breskve sam plaćao po kom 1,8 eur a kod nas jedna sadnica je tada bila 35-40 kn.

Pa ako se kupuje veća količina ( kao što sam ja te god. sadio 30 sadnica) onda se bome isplati.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:27   #399
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
a imaš ti dozvolu za to ?????
Hebala vas srbija i bosna i švercanje smeča iz njih....
to pitanje prije pitaj dalmoše koji naručuju iz Srbije sadnice loze u velikim količinama

ne sadim velike nasade za potpore i sl., voćnjak za svoje potrebe pa nemamo pojma da li treba ili ne...i da tebe nezanima me
i da sadim uz potpore prije bi izvana uzeo ako je cijena 2,5 puta manja nego kod nas.
za ove sadnice koja sam već posadio prije 2.g. za kvalitetu mogu reći da sam jako zadovoljan sve se primile i prve koje su dale plod po vrstama odg. što se naručivalo.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 19:15   #400
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
to pitanje prije pitaj dalmoše koji naručuju iz Srbije sadnice loze u velikim količinama

ne sadim velike nasade za potpore i sl., voćnjak za svoje potrebe pa nemamo pojma da li treba ili ne...i da tebe nezanima me
i da sadim uz potpore prije bi izvana uzeo ako je cijena 2,5 puta manja nego kod nas.
za ove sadnice koja sam već posadio prije 2.g. za kvalitetu mogu reći da sam jako zadovoljan sve se primile i prve koje su dale plod po vrstama odg. što se naručivalo.
To pitam sve vas koji za par kuna uštede švercate smeče iz bosne ili srbije...
I onda kad uvezete boleštine svi drugi krivi osim vas....
da u vrtnim centrima jesu sadnice 30-40 kn jer je to 5 ruka i ko god sadi veče površine ode kod proizvođača sadnica i kupi ih po 10-15 kn
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.