Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je vaš odnos prema trećem putu nakon svega što se dogodilo u zadnje dvije godine?
Glasao sam za Most, razočaran sam, ostajem uz njih 2 4.44%
Glasao sam za ŽZ, razočaran sam, ostajem uz njih 1 2.22%
Glasao sam za Most, razočaran sam, i sad sam za ŽZ 2 4.44%
Glasao sam za ŽZ, razočaran sam, i sad sam za Most 1 2.22%
Glasao sam za Most i zadovoljan sam njime 14 31.11%
Glasao sam za ŽZ i zadovoljan sam njime 6 13.33%
Glasao za Most/ŽZ, ali sad sam za druge opcije 2 4.44%
Glasao za Most/ŽZ, ali sad čekam nešto novo 1 2.22%
Glasao za Most/ŽZ, sad se vraćam starim strankama 1 2.22%
Glasao za Most/ŽZ, odustajem od glasanja 2 4.44%
Nisam glasao za Most/ŽZ i ne namjeravam 12 26.67%
Nisam glasao za Most/ŽZ, ali mogao bih 1 2.22%
Glasovatelji: 45. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 00:04   #21
Naravno da nisu, utjerali su strah u kosti uhljebničkim strankama poput HNSa, LSa, HSLSa...

Sada treba dočekati nove izbore (bilo bi puno bolje da prije pukne ova "Frankenštajn" vlada) i ići dalje.
Što više glasova za "neke nove klince", to bolje.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:10   #22
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
U sljedećem levelu žz će biti na mjestu mosta,
te će koalicijom sa sdp om napravit grešku.
Scenarijo je napisan već odavno
Bude li ŽZ koalirao sa globalistima i neoliberalima SDPeom, za mene ŽZ neće više postojati.


ŽZ želi natjerati da HDZ i SDP uđu u veliku koaliciju - tada bi se uz smjenu generacija mogao dogoditi DRUGI put.

mislim da je koalicija HDZ-HNS bila uvertira velike koalicije, sa sad vidimo, da ćato uvodi ministarstvo propgande pod Macanom, treba uvjeriti zadrte HDZeovce da je SDP dobar kao i HNS

Moguća je još i međufaza HDZ (ali s novim vodstvom) -Most, do tada će Žz biti dobra oporba.


Da li će Žz i most imati kadrove za vladu, možda i neće, ali barem da se otarasimo lopina.


Dakle, po mojoj procjeni Žz i Most su nada, a koliko će uspjeti neće biti lako, Hrvatsku treba izvuć iz ropstva bankaroida i stranih profitera, vratiti vlasništvo naših potomaka itd itd, a to traži jednu svjetsku promjenu paradigme.

Dakle, prema staroj paradigmi, mis mo dužni prebogatim milijarderima, a po novoj mi smo bili porobljeni i trebali bi od bankaroida tražiti odštetu, a to baš ne ide u zaključane glave.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:12   #23
Sada je na redu žz da sprčka 4 godine.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:34   #24
MOST nije uništio nadu u 3. put, MOST je uništio nadu da upravo on bude taj 3. put.

ŽZ je i dalje konzistentan u svojem djelovanju, još ničime nisu iznevjerili svoje birače, čak štoviše, baza im raste. Stoga, nada za 3.-im putem i dalje tinja.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:54   #25
Iako se rado promovira i ponavlja floskula kako je uništena perspektiva trećeg puta u Hrvatskoj, tu je tvrdnju vrlo lako oboriti jednostavnom i nepobitnom činjenicom kako izborni rezultati i ispitivanja javnog mnijenja jasno pokazuju da to nikako ne može biti istina pošto je treći put jači nego ikad prije.

Nikad prije stranke trećeg puta nisu imale toliko zastupnika u Saboru. Nikada prije nisamo imali ankete koje nam u kontinuitetu potvrđuju da treći put kupi barem 20ak % glasova. Nikada prije nismo imali najmanje dvije stranke trećeg puta koje po svim istraživanjima sigurno ulaze u Sabor, a i treća je vrlo blizu toga (Pametno).

Sjećate se one "afere" kada se pojavio dokument Krešimira Macana u kojem je opisana predizborna strategija IDSa (koji je Macana angažirao) a protiv njihovog izazivača Plinia Cuccurina?

Evo ovdje nešto o tome.

Uglavnom, jedna od najvažnijij stvari bila je uvjeravati ljude da Cuccurin nema šanse, da je njegov pokušaj osuđen na propast.

Iste vrste je i ova propaganda kako je uništen treći put i ona se provodi isključivo u korist starih struktura kojima je u interesu nametnuti takav dojam iako sve relevantne činjenice i podaci govore upravo suprotno - treći put je jači nego ikad prije.
Mostaja is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.12.2017., 16:59   #26
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
MOST nije uništio nadu u 3. put, MOST je uništio nadu da upravo on bude taj 3. put.

ŽZ je i dalje konzistentan u svojem djelovanju, još ničime nisu iznevjerili svoje birače, čak štoviše, baza im raste. Stoga, nada za 3.-im putem i dalje tinja.
uništio je nadu da je on taj treći put ali je uništio i svaku mogućnost trećeg puta
za dugo
Kome ćeš nakon ovoga povjerovati?
Ili se bar ponadati?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:08   #27
Ukratko...

Svaka stranka koja se predstavlja kao treći put, a u konačnici nakon izbora ne koalira s SDPom, je istovremeno uništila treći put...

Shodno tome odgovor na postavljeno pitanje je točan... Da, Živi zid i Most su uništili treći put. Za razliku od nekadašnjeg "trećeg puta" koji su svojedobno predstavljali Laburisti i Drug Don.
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:14   #28
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Bude li ŽZ koalirao sa globalistima i neoliberalima SDPeom, za mene ŽZ neće više postojati.


ŽZ želi natjerati da HDZ i SDP uđu u veliku koaliciju - tada bi se uz smjenu generacija mogao dogoditi DRUGI put.

mislim da je koalicija HDZ-HNS bila uvertira velike koalicije, sa sad vidimo, da ćato uvodi ministarstvo propgande pod Macanom, treba uvjeriti zadrte HDZeovce da je SDP dobar kao i HNS

Moguća je još i međufaza HDZ (ali s novim vodstvom) -Most, do tada će Žz biti dobra oporba.


Da li će Žz i most imati kadrove za vladu, možda i neće, ali barem da se otarasimo lopina.


Dakle, po mojoj procjeni Žz i Most su nada, a koliko će uspjeti neće biti lako, Hrvatsku treba izvuć iz ropstva bankaroida i stranih profitera, vratiti vlasništvo naših potomaka itd itd, a to traži jednu svjetsku promjenu paradigme.

Dakle, prema staroj paradigmi, mis mo dužni prebogatim milijarderima, a po novoj mi smo bili porobljeni i trebali bi od bankaroida tražiti odštetu, a to baš ne ide u zaključane glave.
s pernarom i sinčićem na čelu, hrvatska se pretvara u venezuelu u roku 6 mjeseci. nemam ništa protiv da protesne stranke imaju zastupnike u saboru koji govore sve što im padne napamet, ali mislim da nitko normalan ne misli da su sinčić i pernar u stanju voditi državu.

živi zdi trenutno raste jer je sdp u banani, ali ne vjerujem da će održati toliku popularnost do izbora, a još manje da će tu popularnost pretvoriti u mandate. primjerice, u svibnju 2017. je živi zid po anketama imao 7.6% podrške, a na izborima u zagrebu ( s lovrnovićem i pernarom na listi) nisu prešli prag. od 21 županije, u skupštine su ušli u tek njih 8. vjerovatno će imati duži rok trajanja od laburista ili oraha, ali jedna od odlika protestnih birača je da se lako zasite starih lica i onda brzo nađu novog mesiju.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 17:26   #29
Koji treći put, lijevi ili desni?
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:03   #30
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Ukratko...

Svaka stranka koja se predstavlja kao treći put, a u konačnici nakon izbora ne koalira s SDPom, je istovremeno uništila treći put...

Shodno tome odgovor na postavljeno pitanje je točan... Da, Živi zid i Most su uništili treći put. Za razliku od nekadašnjeg "trećeg puta" koji su svojedobno predstavljali Laburisti i Drug Don.
???
Opet
koliko se ja sjećam Božo je potpisao da neće ni sa jednom strankom a koja je participirala u zadnjih deset godina u Vladi
pa gle da su imali muda i prvi puta rekli - vidi ne možemo složiti Vladu idemo na izbore itekako bi lobirala za njih. Jer sam lobirala i prije tih izbora
No, da razočaranje u stvari uvijek uvijek dolazi od - naših očekivanja
Koji put opravdana koji put neopravdana ali vrlo dobro su se "prodavali" prije prvih izbora

kakve veze sada ima "nekadašnji" treći put?
Oni su izgovor kaj je Petrov lažac?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:05   #31
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Ukratko...

Svaka stranka koja se predstavlja kao treći put, a u konačnici nakon izbora ne koalira s SDPom, je istovremeno uništila treći put...

Shodno tome odgovor na postavljeno pitanje je točan... Da, Živi zid i Most su uništili treći put. Za razliku od nekadašnjeg "trećeg puta" koji su svojedobno predstavljali Laburisti i Drug Don.


Nakon što je MOST 2 puta išao s vašim HDZ-om opet su nekako Kmeri krivi jer su ljudi razočarani što je MOST dopustio da ih ista partija dva puta izigra...

Jebena "logika"...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:15   #32
glas za ŽZ je glas za oprobu i notornu demagogiju:

'Cigle' Živog zida: Stavovi koje je Sinčić iznio u Lideru

Naš politički okvir nije lijevo - desno, nego vjerovnik i dužnik. Bankari nisu poduzetnici, oni su, u tom smislu, treća kategorija

Država bi trebala osnovati više svojih, specijaliziranih banaka

Banke smiju ostvarivati profit, ali samo onoliki koliki im društvo dopusti


Problem je što HNB ne kreditira poslovne banke. One posuđuju novac od središnjica u inozemstvu ili drugih banaka koje posuđuju od Europske centralne banke. Problemi tog sustava su
valutna klauzula, visoka kamata i tečaj

PDV se treba smanjiti na 1 posto

Sposoban glavni državi odvjetnik i pravosudna inspekcija riješili bi probleme pravosuđa

NATO-u i Vatikanu treba reći da ne možemo ispoštovati to što smo potpisali

Velik dio državne imovine treba dati jedinicama lokalne samouprave

Ne bi koalirali sa SDP-om, HDZ-om, ali ni s Mostom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 19:56   #33
Problem je u tome što se svaka stranka mimo hdz-a i sdp-a i proglašava i tretira kao stranka trećeg puta.

Ja i dalje ne znam nabrojati pet konkretnih Mostovih mjera/reformi, a koje su ozbiljno pokušali provesti kad su bili pri vlasti . Živi zid, pak, koristi političku i ekonomsku neobrazovanost biračkog tijela pa prodaje muda pod bubrege, odnosno drveno željezo : hrpu socijalnih mjera usporedo s praktičkim ukidanjem poreza. Ljudima to zvuči super pa se ne opterećuju puno neostvarivoscu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:20   #34
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što se svaka stranka mimo hdz-a i sdp-a i proglašava i tretira kao stranka trećeg puta.

Ja i dalje ne znam nabrojati pet konkretnih Mostovih mjera/reformi, a koje su ozbiljno pokušali provesti kad su bili pri vlasti . Živi zid, pak, koristi političku i ekonomsku neobrazovanost biračkog tijela pa prodaje muda pod bubrege, odnosno drveno željezo : hrpu socijalnih mjera usporedo s praktičkim ukidanjem poreza. Ljudima to zvuči super pa se ne opterećuju puno neostvarivoscu.
prije prvih izbora su se lijepo reklamirali
i bilo je naznaka trećeg puta
vrlo brzo su ujebali i ništa korisnog napravili
i na koncu - tko je danas uopće - most?
što su? stranka? udruga? tko je nacionalno vijeće ? itd, itd....
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:47   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što se svaka stranka mimo hdz-a i sdp-a i proglašava i tretira kao stranka trećeg puta.

Ja i dalje ne znam nabrojati pet konkretnih Mostovih mjera/reformi, a koje su ozbiljno pokušali provesti kad su bili pri vlasti . Živi zid, pak, koristi političku i ekonomsku neobrazovanost biračkog tijela pa prodaje muda pod bubrege, odnosno drveno željezo : hrpu socijalnih mjera usporedo s praktičkim ukidanjem poreza. Ljudima to zvuči super pa se ne opterećuju puno neostvarivoscu.
Koje bi to bile?

Bandić Milan 365 - Stranka rada i solidarnosti
Građansko-liberalni savez
HRAST - Pokret za uspješnu Hrvatsku
Hrvatska demokratska zajednica
Hrvatska demokršćanska stranka
Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati
Hrvatska seljačka stranka
Hrvatska socijalno-liberalna stranka
Hrvatska stranka umirovljenika
Hrvatski demokratski savez Slavonije i Baranje
Istarski demokratski sabor
Most nezavisnih lista
Narodna stranka - reformisti
Nezavisna lista mladih
Promijenimo Hrvatsku
Samostalna demokratska srpska stranka
SNAGA - Stranka narodnog i građanskog aktivizma
Socijaldemokratska partija Hrvatske
Živi zid

Ili su to možda nezavisni zastupnici
Bilek, Vladimir
Esih, Bruna
Glasnović, Željko
Hasanbegović, dr. sc. Zlatko
Jankovics, Robert
Kajtazi, Veljko
Lacković, Željko
Lekaj Prljaskaj, Ermina
Radin, dr. sc. Furio
Škibola, Marin
Vučetić, doc. dr. sc. Marko
Žagar, Tomislav

Sve je to više ili manje naslonjeno ili na HDZ ili na SDP.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:54   #36
Skoro svi sebe prikazuju kao treći put, to pokušavam reći.

Jasno mi je da skoro svi, kad god ustreba, radosno popravljaju i osposobljavaju za promet prvi ili drugi put.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:59   #37
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Skoro svi sebe prikazuju kao treći put, to pokušavam reći.

Jasno mi je da skoro svi, kad god ustreba, radosno popravljaju i osposobljavaju za promet prvi ili drugi put.
treba vremena.....mlada smo mi jos demokracija.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:12   #38
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Skoro svi sebe prikazuju kao treći put, to pokušavam reći.

Jasno mi je da skoro svi, kad god ustreba, radosno popravljaju i osposobljavaju za promet prvi ili drugi put.
Shvatio sam pa sam i stavio ovaj popis.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:20   #39
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
sam pojam treceg puta sugerira da postoje prvi i drugi put. to je u startu pogresno postavljena pretpostavka.

pitanje eventualno moze biti jesu li unistili drugi put. mi sada imamo jedan put, onaj hdzsdp-a. alternativa sdphdz-u mogu ili ne mogu biti zivi zid, most ili neko treci.
Ovo je uglavnom točno. U našoj politici postoji samo jedan put i teško da ga itko može ugroziti. To je korupcijsko nepotistički put ili više narodski - fukara se grebe za novce. Uostalom, to je suština politike.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:10   #40
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
MOST i Živi zid nisu uništili treći put. Treći put je nikada jači. Treći put u Hrvatskoj ima antielitističku, antibirokratsku, socijalpopulističku ideologiju.
divide et impera
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.