Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2006., 21:14   #21
Quote:
darin kaže:
zato sto su mi otkazali tecaj dan prije pocetka
Hm... nedjelja? Otkazali su ti tečaj u nedjelju? Kolko ja znam, svi tečajevi im počinju ponedjeljkom... Pa ne rade valjda nedjeljom... Nemoguće.... nedjelja kažeš? Hm...
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 22:10   #22
Quote:
darin kaže:
zato sto su mi otkazali tecaj dan prije pocetka, a bio je dogovoren dva mjeseca unaprijed...a ja sam vec uzela godisnji, otkazala hrpu stvari, popusila par projekata... nakon sta sam ih zamolila da mi posalju novu ponudu na mejl, asap, poslali su mi je nakon mjesec i pol, a tjedan i pol prije pocetka istog seminara. mozda samo ja imam peh, ali ipak mi je takav nacin poslovanja no dobro, kaj sad...otici cu na seminar, ak bude okej, onda necu dalje kenjkat.

I? Jesi bila? Kak je bilo?
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:15   #23
Algebra-grafički dizajner,web design

Zanima me da li je netko završio nešto od navedenog? Znam da ti posao nije zagarantiran završavanjem samih tečajvea, već me zanima da li se isplati upisivati iste radi samog znanja, tj. da li ste nešto tamo naučili.
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:55   #24
znam par ljudi koji su završili graf.dizajn i sad si znaju složit pozivnice za vjenčanje u freehandu. no radim u grafičkoj firmi i činjenica da je netko "završio tečaj" se malo cijeni; jednostavno treba radit i steć praksu.

mislim da možeš naučiti osnove. koliko to uopće košta (da bi se naučile osnove)?
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:02   #25
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
znam par ljudi koji su završili graf.dizajn i sad si znaju složit pozivnice za vjenčanje u freehandu. no radim u grafičkoj firmi i činjenica da je netko "završio tečaj" se malo cijeni; jednostavno treba radit i steć praksu.

mislim da možeš naučiti osnove. koliko to uopće košta (da bi se naučile osnove)?

tamo ces nauciti osnove programa koji se koriste za graficku pripremu

i to je to... ono 'pravo' znanje, nazalost, tamo necesh nauciti

niti che ti graficari cijeniti tecaj ako ne znash sjest i napraviti posao
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:21   #26
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
niti che ti graficari cijeniti tecaj ako ne znash sjest i napraviti posao
da, ovo zadnje je okrutno istinto.
to je pomalo uvjetovano činjenicom da danas već zaista svatko ima komp, instaliran photoshop i indesign i onda prelamaju letke u rgb-u, sa slikama na 72dpi sa neta i rade pdfove na postavkama za web i grafičarima je već puna kapa tečajevaca i uopće navale "samoukih freelancera" sa završenim tečajem koji sami crtaju "one crte u kutu" jer ne zna što je rezna cajhna i gdje se setira.
ako i zna onda nije čuo/la za napust. i tak do besvjesti.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:45   #27
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
znam par ljudi koji su završili graf.dizajn i sad si znaju složit pozivnice za vjenčanje u freehandu. no radim u grafičkoj firmi i činjenica da je netko "završio tečaj" se malo cijeni; jednostavno treba radit i steć praksu.

mislim da možeš naučiti osnove. koliko to uopće košta (da bi se naučile osnove)?
oko 4500 za 2 i pol mjeseca što je dosta skupo s obzirom da te ne uče tajne zanata već sam rad sa programima

a za svaki posao treba steć praksu da bi ga radio i teško s ikakvim tečajem ili školom znamo sve

samo treba negdje počet
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:54   #28
za algebru sam, od ljudi koji su tamo išli na tečajeve, za informatičke tečajeve čula sve same pohvale. dakle, predavači su dobri, profesionalni su i nude dobre programe. a koliko ćeš doista naučiti raditi neki novi posao je samo na tebi.

meni je inače glupo da ljudi upisuju te tečajeve onak k'o padobranci i jer misle da je to super za potpuno promijeniti karijeru pa biraju ono što misle da je isplativo. nema ti to smisla ako nemaš interesa, predznanja i ako nisi već jednom nogom u tome pa na tečaj ideš samo usustavit i izbrusit samouko stečeno znanje i vještine.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:57   #29
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
oko 4500 za 2 i pol mjeseca što je dosta skupo s obzirom da te ne uče tajne zanata već sam rad sa programima. a za svaki posao treba steć praksu da bi ga radio i teško s ikakvim tečajem ili školom znamo sve. samo treba negdje počet
razumijem da treba nekako počet.
osobno mislim da je to preskupa para za nešto što struka ne cijeni a to ti kažem iz prve ruke. to što stvar "piše" u radnoj knjižici to znači samo onome tko je tečaj završio nažalost. također, kada se traže ljudi, toliko ponuda stiže od prelamaša sa godinama prakse, preko onih drito sa faxa (koji misle da su boga za bradu uhvatili a isto ne znaju niš) do onih samo sa tečajevima koji odmah padaju na dno. tako da je 4500 bačena lova po meni, osim ako se nakon toga misliš neko vrijeme bavit freelance designom toliko da nakupiš reference kojima onda možeš popunjavati cv, jer tek to je ono što se cijeni kod dobivanja posla u grafici.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:58   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
za algebru sam, od ljudi koji su tamo išli na tečajeve, za informatičke tečajeve čula sve same pohvale. dakle, predavači su dobri, profesionalni su i nude dobre programe. a koliko ćeš doista naučiti raditi neki novi posao je samo na tebi.

meni je inače glupo da ljudi upisuju te tečajeve onak k'o padobranci i jer misle da je to super za potpuno promijeniti karijeru pa biraju ono što misle da je isplativo. nema ti to smisla ako nemaš interesa, predznanja i ako nisi već jednom nogom u tome pa na tečaj ideš samo usustavit i izbrusit samouko stečeno znanje i vještine.


poanta i je što već jesam relativno jednom nogom u tome ali mi fali 'ono nešto' pa sam mislila otići tamo jer nisam našla ništa približno njima (a na fax nemrem)

znam da dosta ljudi se jednog dana probudi, upiše neki tečaj i misli da će nakon što ga završi zarađivati brdo love... ja samo tražim još malo znanja sa strane

zato tražim tuđa iskustva sa njima
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:01   #31
onda ti dajem zeleno svjetlo za algebru, svi koje znam su jako zadovoljni njima (baš s web dizajnom i s web programiranjem, koji ide poslije toga), a i ja najesen planiram kod njih nešto upisivati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:01   #32
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
osim ako se nakon toga misliš neko vrijeme bavit freelance designom toliko da nakupiš reference kojima onda možeš popunjavati cv, jer tek to je ono što se cijeni kod dobivanja posla u grafici.
upravo tako i to znam i radim na tome

ali nikako nigdje da nađem samo korjene grafike, one osnove osnova, dosadnu teoriju, nešto od čeg sve počinje, boje, oblici, perspektiva ...
ne znam dal da kupim udžbenike za školu, fax il kaj god...u knjižnica nema baš previše, a na netu se nešto nađe
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:03   #33
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
onda ti dajem zeleno svjetlo za algebru, svi koje znam su jako zadovoljni njima (baš s web dizajnom i s web programiranjem, koji ide poslije toga), a i ja najesen planiram kod njih nešto upisivati
samo ne znam što izabrati između grafičkog dizajna i web dizajna
jer danas svaki drugi čovjek tvrdi da zna radit webove a kad ih pogledaš koma su...a sad da li ih tako rade jer su se sami učili i da li im je algebra pomogla da naprave nešto bolje
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 15:11   #34
web dizajn u algebri ti je zapravo više osnove web programiranja, samo se zove dizajn. dakle, html, php, css-ovi, više građenje weba... ali tak da ako te zanima dizajn više nego informatika, mislim da bi se mogla razočarati.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:12   #35
Quote:
mjolnir kaže: Pogledaj post
da, ovo zadnje je okrutno istinto.
to je pomalo uvjetovano činjenicom da danas već zaista svatko ima komp, instaliran photoshop i indesign...
e, al takvi daju ponudu

32 strane, B5, 4/4 naprave za 300 kuna i onda profici ispadnu preskupi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:14   #36
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
upravo tako i to znam i radim na tome

ali nikako nigdje da nađem samo korjene grafike, one osnove osnova, dosadnu teoriju, nešto od čeg sve počinje, boje, oblici, perspektiva ...
ne znam dal da kupim udžbenike za školu, fax il kaj god...u knjižnica nema baš previše, a na netu se nešto nađe

a) tipografija
b) teorija oblika
c) mesarosh (graficka biblija)
d) praksa u tiskari da skuzish proces
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:15   #37
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
samo ne znam što izabrati između grafičkog dizajna i web dizajna
jer danas svaki drugi čovjek tvrdi da zna radit webove a kad ih pogledaš koma su...a sad da li ih tako rade jer su se sami učili i da li im je algebra pomogla da naprave nešto bolje
nemresh raditi web dizajn ako ne znash graficki

samo sto je web bolja perspektiva za buducnost

la opet, webova imash templateova na milion pa ih skidash... grafickog nemash... tu morash imati znanje i zicu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:03   #38
frend je završio za web dizajnera u pučkom (za algebru ne znam kak je), no radi sam doma i nije baš nešto zadovoljan, kaže da su ti tečajevi više za neki gušt ili privremeni posao, unatoč činjenici da se upisuju u radne knjižice
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:23   #39
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
a) tipografija
b) teorija oblika
c) mesarosh (graficka biblija)
d) praksa u tiskari da skuzish proces
napokon!
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 11:25   #40
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
a) tipografija
b) teorija oblika
c) mesarosh (graficka biblija)
d) praksa u tiskari da skuzish proces
kaj taj mesaroš piše udžbenike ili?
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.