Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 13:44   #61
Guglanjem naletih na ovu staru temu pa ću vas nešto priupitati...

U subotu bih trebao raditi kao dječji animator (klaun) oko 45 minuta... Budući da nemam gotovo nikakvog iskustva u tom poslu, može li me nekto od iskusnih barem malo uputiti? Dati kakav link s jednostavnim trikovima, forama, napisati neku ideju..? Bilo što!

Bit ću zahvalan
__________________
Ako nisam sluš'o sve što postoji, onda nisam sluš'o ništa!
gunđalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:43   #62
Quote:
gunđalo kaže: Pogledaj post
Guglanjem naletih na ovu staru temu pa ću vas nešto priupitati...

U subotu bih trebao raditi kao dječji animator (klaun) oko 45 minuta... Budući da nemam gotovo nikakvog iskustva u tom poslu, može li me nekto od iskusnih barem malo uputiti? Dati kakav link s jednostavnim trikovima, forama, napisati neku ideju..? Bilo što!

Bit ću zahvalan
Kako si u to uletio
Gledala sam jednom jednog klauna na rođendanu, moram priznati da je bio super pripremljen, radio je hrpu trikova jedan za drugim, neke kao fora eksperimente, razne likove od balona.
Čini mi se dosta zahtjevno, stvarno je puno toga nanizao, jednu foru za drugom.
Možda da potražiš neke tutorijale na youtube, zna se naći od šminke do trikova za klaune
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:03   #63
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Kako si u to uletio
Gledala sam jednom jednog klauna na rođendanu, moram priznati da je bio super pripremljen, radio je hrpu trikova jedan za drugim, neke kao fora eksperimente, razne likove od balona.
Čini mi se dosta zahtjevno, stvarno je puno toga nanizao, jednu foru za drugom.
Možda da potražiš neke tutorijale na youtube, zna se naći od šminke do trikova za klaune

Hvala!
Uletio sam sasvim slučajno, za organizaciju za koju sam prije nešto radio... No u igri su još dvojica pa možda i ne budem izabran (još ne znam ).
Da, razmišljao sam o nekim trikovima, igrama, vicevima i tako... Nije lako, nije, nije! :
__________________
Ako nisam sluš'o sve što postoji, onda nisam sluš'o ništa!
gunđalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:30   #64
turistički animator

evo da se nadovežem za loše kritike animacijske tvrtke uragan, bilo je problema no sve je riješeno, ove sezone su svi otišli zadovoljni i plaćeni..
dancewm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:32   #65
tražim animatore, plesače

tražim plesače i plesačice bilo koje vrste plesa koji žele raditi po ljeti u sklopu animacije, ali bi bili dio plesnog tima te bi bili malo povezani sa konkretnim animacijskim poslom..svi zainteresirani mogu mi se ovdje javiti pa ću im prosljediti dalji info..
dancewm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:46   #66
Pozdrav svima)

Ja sam odradila sezonu za Sol Meliju i drugu za Istraturist i preporučam Sol Meliju. Prvo jer je velika firma, nije naša i sav animacijski program je kopija njenog....najbolja plaća, najviše slobodnih dana i najprofesinalnije odrade posao.

Ako niste spremni živjeti u "big brotheru", biti omraženi od većine ostalog osoblja hotela, raditi po 10-12 sati dnevno, bed vam je obuć se u klauna i komunicirat sa ljudima... nije posao za vas.
Ako nemate problema sa navedenim "Go for it!" )

Po meni je to jedno lijepo iskustvo (pogotovo prva sezona), dosta se nauči i ok zvuči u cv-u za daljnje poslove.

Od stranih jezika, engleski je dovoljan a svaki dodatni je bonus, pogotovo talijanski, njemački i ruski koji je najtraženiji. Rusa ima dosta ali su u većinom u (4+ zvijezdice) hotelima.
foxey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 20:21   #67
neslažem se

nikako nije istina da su sve animacije kopija solmelie?? tako je bilo na početku ali i druge su se razvile, tako da sada solmelia ne odskače od drugih, to što je strana firma ne znači da imaju sve naj..znam to osobno jer sam voditelj animacije.. jedino što ima je lova za kostime, ali kao što rekoh ima stvari u kojima uopće nisu najbolji..
dancewm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:21   #68
To da je strana firma, sam naglasila upravo zbog budžeta i opreme.

Oprosti ako si to osobno shvatio, nije mi bila namjera

Koliko sam shvatila ti imaš plesnu skupinu, koja ne bi fiksno bila vezana za jedan objekt i kao što si sam rekao "bili malo povezani sa konkretnim animacijskim poslom".
I posve je razumljivo da imate drugačije koreografije kako bi zaintresirali poslodavce, skroz pohvalno

Ali nemaju svi dovoljno, ako uopće, iskustva u plesu da bi mogli samo to raditi.
Dala sam savjet na osnovu osobnog iskustva i onog što sam čula od drugih kolega u tom poslu.

Ne se ljutit odmah
foxey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 00:21   #69
ja bi voljela raditi kao animator u Istri, znam sve i svašta, plešem, treniram, obožavam djecu..... ako to mogu raditi svojima svako ljeto besplatno, zašto ne i zaraditi na tome iduće ljeto????? ili zimu?? a govorim 4 jezika...
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:52   #70
hej ludi,evo kad nas su pocele audicije, pa ako nekog zanima, sve info mozete naci ovdje: http://www.facebook.com/ValamarAnima...rAnimationTeam

i evo jos nesto sta sam pripremila za fejs:

Tijek audicije:

Svi ćete pri dolasku dobiti jedan obrazac koji ćete ispuniti sa svojim osobnim podacima, te uz to i još ponešto o vama: školovanje, znanje stranih jezika, prijašnje zaposlenje, hobiji, zanimanja, ostale zanimljivosti, te kako ste čuli za audicije (tu,naravno,napišete-fejsbuk;D).

Nakon toga ćete u grupicama po max 10 osoba ulaziti na razgovor sa našim 'ispitivačima', odnosno voditeljima animacije (u večini slučajeva će to biti 3 osobe zadužene za odabir novih animatora), no njih se ne morate apsolutno ništa bojati (a zašto i bi), jer to su samo naši animatori, vaši budući šefovi, koji su prije par godina prošli sve ovo isto kao i vi sada

Tamo ćete dobiti sve potrebne informacije o našem poduzeću, poslu koji vas očekuje, mogućnostima koje vam pružamo, te ćemu se možete nadati nakon audicija.

A tada počinje najbitniji dio svega, a to su individualni razgovori, ona 'prava' audicija, gdje jedan po jedan kandidat izlazi pred naše voditelje koji ga kroz kratki razgovor i ispitivanje sposobnosti pokušavaju što bolje upoznati i pokušati mu naći mjesto u našem timu. No, nemojte se zavarati, ostalih 9 kandidata su i dalje u istoj prostoriji, no samo bez straha, jer svi smo tu da jednog dana, na kraju krajeva, radimo sa i pred ljudima

Ono što će vas naša 'komisija' ispitivati neće biti ništa drugo osim onoga što ste naveli u vašoj prijavnici, tako da, ako ste plesač, pripremite neki plesni korak, ako ste se bavili aerobicom, barem osnovni step-touch, ako znate lijepo pjevati, što ne otpjevati barem Zeko i potočić, ma zapravo, što god da imate za pokazati i reći o sebi i svojim sposobnostima, vrlo je važno i velik vam je plus! Samo se nemojte sramiti i reći ne, jer TO ANIMATORI NE RADE.

Ako se sada smijete i mislite da ne znate ništa od toga, don't worry, bitno je da ste nasmijani, otvoreni, spremni za naučiti i da se ne bojite ljudi Strani jezici su nam također vrlo bitni, tako da će svatko biti zamoljen barem nešto o sebi na nekom od stranih jezika koje je naveo ispričati.

I to je zapravo to, mali razgovor, malo smijeha i uz veliku podršku svim kandidatima, završili ste svoju audiciju za turističke animatore!





Još jednom da spomenemo u kojim gradovima nam se i u koje vrijeme možete pridružiti:

‎19.01. sri Dubrovnik 10:00 i 13:00 Dubrovnik - Babin kuk d.d.Dr.Ante Starčevića 45
20.01. čet Split 10:00 i 13:00 Hotel Park; Hatzov perivoj 3
21.01. pet Zagreb 11:00; 14:00 i 17:00 Hotel Dubrovnik, Gajeva 1
22.01. sub Zagreb 11:00; 14:00 i 17:00 Hotel Dubrovnik, Gajeva 1
23.01. ned Osijek 15:00 i 18:00 Hotel Central; Trg A. Starčevića 6
24.01. pon Osijek 10:00 i 14:00 Hotel Central; Trg A. Starčevića 6
25.01. uto Zagreb 11:00; 14:00 i 17:00 Hotel Dubrovnik, Gajeva 1
26.01. sri Zagreb 11:00; 14:00 i 17:00 Učiteljski Fakultet, Savska Cesta 77
27.01. čet Zagreb 11:00; 14:00 i 17:00 Veleučilište VERN; Importanne Galleria, 2.kat; Iblerov trg 10
28.01. pet Zagreb 11:00; 14:00 i 17:00 Veleučilište VERN; Importanne Galleria, 2.kat; Iblerov trg 10
31.01. pon Rijeka 11:00; 14:00 i 16:00 Transadria; Riva Boduli 1
01.02. uto Poreč 10:00 i 13:00 Hotel valamar Diamant, Brulo b.b.



Kako naši najstariji i najiskusniji animatori kažu: "Animator je Superman s poboljšanim psihofizičkim sposobnostima"

I tako zaista i je! Ako niste spremni biti 24/dnevno s ljudima, uvijek nasmijani, uvijek 'fit' i uvijek na vrijeme, onda to nije posao za vas. S druge strane, ako volite i razumijete turizam, ako ste mladi (ili se osjećate tako), veseli, komunikativni, otvoreni, nemate 'srama' pred ljudima ili mnoštvom ljudi, organizirani ste, imate (donekle) plesne, sportske, umjetničke, govorne ili pedagoške vještine - ONDA STE NA PRAVOM MJESTU!


No, ajmo početi sa jednim radnim danom u životu animatora:


BUĐENJE, DORUČAK, DOLAZAK U HOTEL (iz svojeg apartmana/sobe u hotelu/neposrednoj blizini hotela) MAX 10MIN PRIJE POČETKA AKTIVNOSTI

Ujutro: u cca 9h početak radnog vremena, svaki animator odlazi na svoje aktivnosti prema rasporedu; Maro (mini) club / Animation office / jutarnja gimnastika / škola plivanja / bike tura / sportski turnir / Teens club / Atelier/ food&beverage akcija, te pojedinačno ili u timu organizira aktivnosti koje mu je odredio njegov Animation team manager (dalje u tekstu: ATM). Aktivnosti traju dalje do podneva, kada se svi animatori nalaze zajedno najčešće na bazenu pri završetku aqua aerobica, kada animiraju goste na zajednički ples (club dance + Maro dance za najmlađe), te najavljuju i pozivaju goste da im se pridruže na sljedečim aktivnostima tokom dana.

PAUZA ZA RUČAK, KUPANJE, SUNČANJE, ODLAZAK U GRAD, TE ŠTOGOD VAM SRCE POŽELI

Poslije podne: u cca 15h počinje popodnevni dio aktivnosti (nakon što su i gosti obavili ručak), nastavljamo dalje sa aktivnostima; Maro club / Animation office / pool games / beach games / Teens club / Atelier / aerobic... Dan završavamo još jednim okupljanjem na bazenu cca u 18h, plesom s gostima, te najavom večernjem programa.

PAUZA ZA VEČERU, ODMOR, TUŠIRANJE, ŠMINKANJE, PRIPREMA ZA VEČERNJI PROGRAM

Navečer: priprema pozornice, odnosno prostora za večernji program prema naputku ATM-a, cca u 20:30h počinje zabava za najmlađe, Maro disco/Maro games/Maro clown party/Maro pirate day/Maro kids show, nakon toga slijedi muzika za ples (od strane dj-a ili banda), te u 21:30h večernji program u organizaciji animacije (Welcome party, plesni program, mjuzikl, igre s gostima, tematski party - Studio54, Wild wild west, White party, Pool party, Christmas joy...) ili vanjskih suradnika (Mađioničar, Abba show, Folklor, Elvis show...).

Nakon programa bilokoje vrste, te u izvedbi svih dnevnih programa - ono najvažnije - INTERAKCIJA I KOMUNIKACIJA S GOSTIMA!

I NAJVAŽNIJI DIO DANA: BEAUTY SLEEP!

*da ne zaboravimo reći da svaki animator ima pravo na 1 slobodan dan u tjednu, prema dogovoru sa svojim ATM-om.


Da još malo pojasnim koje vrste animatora postoje u Valamar animation team-u:

CHILDREN ANIMATOR - zadužen za organizaciju i izvođenje programa za djecu između 4 - 12 god. u Maro clubu: kreativne radionice, Maro olimpijade, Dan pirata, Maro disco, sportske turnire za djecu, školu plivanja (u suradnji s sportskim animatorom), pool games, Clown party...

TEENS ANIMATOR - voditelj Teens cluba za tinejđere od 13 - 18 god.: škola plesa, sportski turniri, beach games, pool games, paintball, karting, jahanje, adrenalin park, bike ture, shopping day, body painting...

ALLROUND ANIMATOR - organizator dnevnih i sportskih aktivnosti za odrasle, voditelj Animation office-a, te moderator večernjih zabavnih programa: sportski turniri, beach games, pool games, tematski party-i, igre s gostima, guest relation, info&promotion, geg time...

SPORT ANIMATOR - provodi aktivan odmor: jutarnja gimnastika, aqua aerobic, gym, body workout, nordic walking, pilates, yoga, aerobic, step aerobic, tai chi, škola plivanja, jogging...

SOUND & LIGHT ANIMATOR - podrška animatorima u izvedbi svih aktivnosti na kojima je potreban muzički support: sportski turniri, pool games, beach games, Maro disco, večernji programi, tematski dani...

ATELIER ANIMATOR - naša umjetnička duša, koja uči goste izrađivati suvenire, slike, nakit, modeliranje koje oni naknadno mogu ponjeti doma...

te voditelji team-ova

ANIMATION TEAM MANAGER - 'big boss', voditelj teama, organizator večernjih programa, slaganje dnevnih/tjednih/mjesečnih rasporeda, zadužen za promociju, plakatiranje, postavljanje obavijesti za goste, 'mama i tata' svim animatorima

ANIMATION TEAM MANAGER TRAINEE - 'little boss', zadužen za sve kao i animation team manager, pošto sa njime uči kako samostalno voditi team, 'brat i sestra' animatorima

DANCE CAPTAIN - plesač, voditelj plesnog tima za izvedbu večernjih plesnih programa/mjuzikala, zajedno sa ATM-om organizira večernje programe, uči animatore novim koreografijama


Dakle, long story short; SAVRŠEN POSAO za onog tko želi iskustvo u svim aspektima organizacije, vođenja, komunikacije s ljudima, ubijanje svakog straha i srama, a dolazi upakirano sa učenjem stranih jezika, upoznavanjem ljudi, te snažnom radnom navikom. Nije na odmet i to što ste na moru, imate plaćen smještaj i hranu, a sve što trebate je biti na raspolaganju ljudima i zabavljati ih, dok pritom zabavljate i sebe i uživate u onom što radite. Ne mora biti ni samo sezonski posao, jednom kad postanete animator i animacija vam uđe pod kožu, gotovi ste ma barem sljedečih 5 godina


hope it helps! sretno!!! p.
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 09:34   #71
@ pertla:

Gdje se prijavljujem za audiciju?
Jel imam uopće šanse dobiti posao ako znam samo Engleski i nisam radio nikad ništa slično?
hhump is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 13:29   #72
ako zelis, mozes poslati mejl sa zivotopisom na [email protected], no zapravo nije potrebno, samo dodji na audiciju u terminu i gradu gdje ti odgovara, tamo ces ispuniti obrazac za prijavu i to ti je dovoljno.

a gle, bilo bi sigurno puno bolje da znas jos koji jezik, no imas sanse i tako, ako si spreman nauciti, ako si otvoren i komunikativan i neces njemcu rec 'ne znam', nego ces ga pokusat shvatiti rukama i nogama i odgovorit mu na engleskom

ma samo ti odi na audiciju,ne skodi ti probat!
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 14:42   #73
Doći ću u petak u Hotel Dubrovnik pa kaj bude.
Kak da se pripremim za to, što mogu očekivat tamo?
hhump is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:37   #74
znam da je dugo,ali onome ko treba, koristit ce mu svakako - napisala sam gore vec sve. sretno!!


Quote:
pertla kaže: Pogledaj post
sve info mozete naci ovdje: http://www.facebook.com/ValamarAnima...rAnimationTeam


Tijek audicije:

Svi ćete pri dolasku dobiti jedan obrazac koji ćete ispuniti sa svojim osobnim podacima, te uz to i još ponešto o vama: školovanje, znanje stranih jezika, prijašnje zaposlenje, hobiji, zanimanja, ostale zanimljivosti, te kako ste čuli za audicije (tu,naravno,napišete-fejsbuk;D).

Nakon toga ćete u grupicama po max 10 osoba ulaziti na razgovor sa našim 'ispitivačima', odnosno voditeljima animacije (u večini slučajeva će to biti 3 osobe zadužene za odabir novih animatora), no njih se ne morate apsolutno ništa bojati (a zašto i bi), jer to su samo naši animatori, vaši budući šefovi, koji su prije par godina prošli sve ovo isto kao i vi sada

Tamo ćete dobiti sve potrebne informacije o našem poduzeću, poslu koji vas očekuje, mogućnostima koje vam pružamo, te ćemu se možete nadati nakon audicija.

A tada počinje najbitniji dio svega, a to su individualni razgovori, ona 'prava' audicija, gdje jedan po jedan kandidat izlazi pred naše voditelje koji ga kroz kratki razgovor i ispitivanje sposobnosti pokušavaju što bolje upoznati i pokušati mu naći mjesto u našem timu. No, nemojte se zavarati, ostalih 9 kandidata su i dalje u istoj prostoriji, no samo bez straha, jer svi smo tu da jednog dana, na kraju krajeva, radimo sa i pred ljudima

Ono što će vas naša 'komisija' ispitivati neće biti ništa drugo osim onoga što ste naveli u vašoj prijavnici, tako da, ako ste plesač, pripremite neki plesni korak, ako ste se bavili aerobicom, barem osnovni step-touch, ako znate lijepo pjevati, što ne otpjevati barem Zeko i potočić, ma zapravo, što god da imate za pokazati i reći o sebi i svojim sposobnostima, vrlo je važno i velik vam je plus! Samo se nemojte sramiti i reći ne, jer TO ANIMATORI NE RADE.

Ako se sada smijete i mislite da ne znate ništa od toga, don't worry, bitno je da ste nasmijani, otvoreni, spremni za naučiti i da se ne bojite ljudi Strani jezici su nam također vrlo bitni, tako da će svatko biti zamoljen barem nešto o sebi na nekom od stranih jezika koje je naveo ispričati.

I to je zapravo to, mali razgovor, malo smijeha i uz veliku podršku svim kandidatima, završili ste svoju audiciju za turističke animatore!
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:47   #75
a kakva je lova?
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:21   #76
ne bi o tome ovako javno, to ce ti sve na audiciji reci..
al vjeruj mi da ja u zg jedva nadjem bilokakav posao sa takvom placom,a ovdje jos i smjestaj i hranu dobijem free
ali opet,svaka firma ima svoja pravila i svoju visinu place.
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:45   #77
Danas sam zvao Carpe Diem i kažu da je poznavanje dva strana jezika zakonski uvijet za rad kao turistički animator.
Jel to istina i da li to vrijedi i za Valamar?
hhump is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 01:47   #78
Moj posao već 3 godine.... đizzz kako vrijeme brzo prolazi

Trebaš bit otvoren, komunikativan, bez predrasuda, zvuči kao klišej, ali je istina.

Biti spreman radit naprimjer aqua aerobic na najvećem suncu u sredini srpnja...
Radit van radnog vremena...
Biti kreativan, snalažljiv, dosjetljiv....

ako si prirodno otkačena osoba...
zabavljač u društvu, voliš plesati...
to je za tebe

Naravno, jezici....
Na najbolje pozicije (u najbolje hotele, resorte...) dospiju animtori koji pričaju francuski i ruski, tako je bar bilo zadnjih par godina...

Smještaj je uglavnom po depadansama, apartmanima... nešto rjeđe u hotelima gdje se radi.

animatori jedu s gostima u restoranu, što je super


za mene najbolji posao na svijetu bez pretjerivanja, toliko sam ljudi kroz animaciju upoznala i jezika usavršila (sad pričam tečno engleski, framcuski i talijanski)... mjesta vidjela... svijeta vidjela...

nebrojene su mogućnosti, naravno ako nekome leži biti animator...
__________________
o nama će pričat ka i mi o atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas,nemamo sreće
rose_des_sables is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 01:50   #79
Quote:
Charliese kaže: Pogledaj post
ja bi voljela raditi kao animator u Istri, znam sve i svašta, plešem, treniram, obožavam djecu..... ako to mogu raditi svojima svako ljeto besplatno, zašto ne i zaraditi na tome iduće ljeto????? ili zimu?? a govorim 4 jezika...

luda si ako ne iskoristiš priliku...

javi se u Carpe Diem, vjeruj mi
__________________
o nama će pričat ka i mi o atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas,nemamo sreće
rose_des_sables is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 09:52   #80
Quote:
hhump kaže: Pogledaj post
Danas sam zvao Carpe Diem i kažu da je poznavanje dva strana jezika zakonski uvijet za rad kao turistički animator.
Jel to istina i da li to vrijedi i za Valamar?
to zakonski uvjet nije vec cca 4god, otkad su iz zakona o turistickoj djelatnosti izbacili da turisticki animator mora imati polozenu licencu za animaciju,odnosno izvodjenje animacijskih programa, sto se placalo i polagalo na nekom od tur.fakulteta u hrv.

tako da, ne, u valamaru ako se dokazes da si sposoban i engleskim se sporazumjet sa strancima, odnosno ako imas volju i zelju, imas sanse.

tako da,dodji
pertla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.