Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 13:02   #281
Jupiter Libra 10°17'57 in house 7 retrograde
Saturn Libra 9°37'07 in house 7 retrograde
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:08   #282
e sine koje ti sreće imaš. našli su se u najboljem mogućem znaku, saturn egazltiran (ali samo donekle) jupiter peregriniran. I sad će sve venera presuditi.

ovo ti može ukazivati na brak sa osobom iz totalno drugačijeg kulturnog okruženja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:14   #283
Ja sam cerka, ali posto sam dobra cerka zovu me i sine cesto. Venera mi je u 11.kuci u Jarcu i ta nista ne presudjuje, no se dosadjuje
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:15   #284
pa nema veze ništa to ne mijenja. muž ti lako može biti stranac na položaju, no totalno različit od tebe.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 09:49   #285
može neko objašnjenje natalnog retro neptuna i urana u Konjunkciji u rvoj kući u jarcu???
minevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:13   #286
Quote:
minevra kaže: Pogledaj post
može neko objašnjenje natalnog retro neptuna i urana u Konjunkciji u rvoj kući u jarcu???
To je generacijski aspekt, formirao se posljednji put 1992. godine. Jako bi bio izražen da je u konjunkciji s ASC i tada bi govorio o vidovitosti i jedinstvenom geniju ukoliko prima skladne aspekte. Ovo je i aspekt "borca" za osobna prava i aspekt svijesti o ljudskom jedinstvu što će posebno biti aktivno u doba Plutona u vodenjaku (ulazak je 2023. godine).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 00:29   #287
ok..thx a recimo imam neptun u trigonu sa venerom,merkurom i suncem. a uran imam trigonu sa venerom i merkurom...te neptun konjunkciji sa saturnom????
minevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:36   #288
Pretpostavljam da su planete s velikim brojem aspekata jače izražene u karakteru osobe, no može li se reći da veliki broj aspekata Mjeseca povećava osjećajnost, Merkura inteligenciju, ili je takvo rezoniranje previše pojednostavljeno !?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 11:19   #289
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su planete s velikim brojem aspekata jače izražene u karakteru osobe, no može li se reći da veliki broj aspekata Mjeseca povećava osjećajnost, Merkura inteligenciju, ili je takvo rezoniranje previše pojednostavljeno !?
Jest. To kako se manifestira veliki broj aspekata neke planete jako ovisi i o samoj prirodi i položaju planete (jačini). Npr. kada Mjesec prima puno aspekta u natalnoj karti, prije se to može nazvati terminom "povećanja osjetljivosti" nego "osjećajnosti" (kako si navela)...naime kada tijelo kao što je Mjesec prima puno aspekta, to je pokazatelj nestabilna života jer je takav život pun promjena, "fluktacija", život podložan mnogim plimama i osekama. A to je prije svega zbog toga jer je priroda Mjeseca takva da uvjetuje instinktivne reakcije, pokazuje uslovljeno emocionalno ponašanje, duševnost, podložnost utiscima i ritmu promjene. Kod Merkura je slično pa veliki broj aspekata Merkura može stvoriti nespokojstvo, konfuznost jer njegova moć da podjeli, razluči, motivira na integraciju može biti raspršena na mnogobrojne strane (interese).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 12:23   #290
Razumijem, znači bilo bi poželjno uzemljiti se, usmjeriti i fokusirati energiju na određeno područje interesa, a ne dopustiti joj da se rasprši i na taj način uzaludno utroši ( poglavito što se Merkura tiče ). Hvala ti na razjašnjenju!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:53   #291
pluton

sta bi značilo kad je pluton u kvadratu sa venerom.
ajde budite dobri pa mi odgovorite
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:52   #292
amstaff, imaš o tom i svim drugim aspektima na

http://www.cafeastrology.com/natal/v...toaspects.html
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:45   #293
Quote:
sta bi značilo kad je pluton u kvadratu sa venerom.
Venera kvadrat Pluton pripada redu napetih aspekata, a kako je Pluton jedan od nosioca karme ili da se izrazim modernije.....nosioca "genetike" kod ovog aspekta je preporučljivo istražiti odakle on dolazi (preko natalnih karata članova obitelji). Jer ono što je važno kod ovog napetog aspekta jest da on u svojoj osnovi sadrži kompulzivni strah osobe da kada jednog dana bude nekoga jako voljela da će ga potpuno izgubiti. Taj strah je nesvjestan i prenešen "iz davnina"....a njegovi korjeni potječu iz snažnog iskustva gubitka ljubavi koje mora da je postojalo u njenoj prošlosti.


No evo nešto o samom aspektu:

Venera simbolizira težnju da se ujedine suprotnosti i govori o potrebi da se uspostavi suradnja, sklad i veza. Ali Venerin princip svjedoči i o tome da se istinski sklad s drugima može ostvariti tek kada se istinski razumiju vlastite emotivne potrebe, kada se istinski voli i cijeni sebe. S druge strane je Pluton - energija koja se mora osloboditi jer Pluton predstavlja potrebu da se do površine (do svijesti) dovede sam uzrok i korjen problema ne bi li se isti problem prepoznao i uklonio (transformirao). Plutonova funkcija uvijek odgovara kritičnim fazama životnog ciklusa, fazama u kojima je kraj neizbježan jer je kraj nečega jedini način da se rodi novi početak. Kada su u aspektu ova dva tijela onda najsnažnije i dolaze do izražaja njihove temeljne razlike: Venera je ta koja uvijek teži kompromisu, dok je Pluton potpuno beskompromisan ("sve ili ništa").

Zato svaki aspekt između Venere i Plutona u svojoj srži opisuje potrebu osobe da iskusi (osjeti) temeljito i preobražavajuće ljubavno iskustvo, ne bi li iskusila osjećaj potpune pripadnosti drugome biću. No ono što u napetom aspektu s Plutonom Venera "nije spoznala" jest da se istinska bliskost i pripadnost drugome biću može ostvariti jedno ako se spozna značenje i vrijednost ljubavi prema vlastitom. Te da joj tu svu silnu žudnju i čežnju za ljubavlju ne može ispuniti niti jedna druga osoba doli nje same. Kada osoba pronađe "voljenu metu" nesvjesno pokušava mijenjati partnera prema svojoj projekciji (ne prihvaća voljenu osobu onakvom kakva ona zaista jest). Sva "ljubavna razočaranja" koja ovaj aspekt donosi nastaju usljed te projekcije.

U svakidašnjem životu ta Plutonova potreba da otkrije dublje značenje ljubavi istovremeno privlači osobi u život snažna i intenzivna (fatalna) emotivna iskustva (veze) i vodi "u naručje" partnerima koji u sebi sadrže potencijal za takvo iskustvo....iskustvo od kojeg se jako teško oporavlja. Tj. privlače ih osobe koje su i same imale/imaju u životu dublje životne probleme, ljude koji su i sami bili "vrlo blizu opasnosti". Kod konjunkcije uvijek postoji intenzivna potreba za takvim iskustvom, dok u napetom aspektu kvadrata uvijek postoji prepreka kada osoba želi ostvariti takvo iskustvo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:07   #294
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera kvadrat Pluton pripada redu napetih aspekata, a kako je Pluton jedan od nosioca karme ili da se izrazim modernije.....nosioca "genetike" kod ovog aspekta je preporučljivo istražiti odakle on dolazi (preko natalnih karata članova obitelji). Jer ono što je važno kod ovog napetog aspekta jest da on u svojoj osnovi sadrži kompulzivni strah osobe da kada jednog dana bude nekoga jako voljela da će ga potpuno izgubiti. Taj strah je nesvjestan i prenešen "iz davnina"....a njegovi korjeni potječu iz snažnog iskustva gubitka ljubavi koje mora da je postojalo u njenoj prošlosti.
No evo nešto o samom aspektu:
Venera simbolizira težnju da se ujedine suprotnosti i govori o potrebi da se uspostavi suradnja, sklad i veza. Ali Venerin princip svjedoči i o tome da se istinski sklad s drugima može ostvariti tek kada se istinski razumiju vlastite emotivne potrebe, kada se istinski voli i cijeni sebe. S druge strane je Pluton - energija koja se mora osloboditi jer Pluton predstavlja potrebu da se do površine (do svijesti) dovede sam uzrok i korjen problema ne bi li se isti problem prepoznao i uklonio (transformirao). Plutonova funkcija uvijek odgovara kritičnim fazama životnog ciklusa, fazama u kojima je kraj neizbježan jer je kraj nečega jedini način da se rodi novi početak. Kada su u aspektu ova dva tijela onda najsnažnije i dolaze do izražaja njihove temeljne razlike: Venera je ta koja uvijek teži kompromisu, dok je Pluton potpuno beskompromisan ("sve ili ništa").
Zato svaki aspekt između Venere i Plutona u svojoj srži opisuje potrebu osobe da iskusi (osjeti) temeljito i preobražavajuće ljubavno iskustvo, ne bi li iskusila osjećaj potpune pripadnosti drugome biću. No ono što u napetom aspektu s Plutonom Venera "nije spoznala" jest da se istinska bliskost i pripadnost drugome biću može ostvariti jedno ako se spozna značenje i vrijednost ljubavi prema vlastitom. Te da joj tu svu silnu žudnju i čežnju za ljubavlju ne može ispuniti niti jedna druga osoba doli nje same. Kada osoba pronađe "voljenu metu" nesvjesno pokušava mijenjati partnera prema svojoj projekciji (ne prihvaća voljenu osobu onakvom kakva ona zaista jest). Sva "ljubavna razočaranja" koja ovaj aspekt donosi nastaju usljed te projekcije.
U svakidašnjem životu ta Plutonova potreba da otkrije dublje značenje ljubavi istovremeno privlači osobi u život snažna i intenzivna (fatalna) emotivna iskustva (veze) i vodi "u naručje" partnerima koji u sebi sadrže potencijal za takvo iskustvo....iskustvo od kojeg se jako teško oporavlja. Tj. privlače ih osobe koje su i same imale/imaju u životu dublje životne probleme, ljude koji su i sami bili "vrlo blizu opasnosti". Kod konjunkcije uvijek postoji intenzivna potreba za takvim iskustvom, dok u napetom aspektu kvadrata uvijek postoji prepreka kada osoba želi ostvariti takvo iskustvo.
Mene prosto ne mogu zaobici ti teski aspekti

Odlicno tumacenje Fish pronadjoh se tu
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 22:06   #295
x

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera kvadrat Pluton pripada redu napetih aspekata, a kako je Pluton jedan od nosioca karme ili da se izrazim modernije.....nosioca "genetike" kod ovog aspekta je preporučljivo istražiti odakle on dolazi (preko natalnih karata članova obitelji). Jer ono što je važno kod ovog napetog aspekta jest da on u svojoj osnovi sadrži kompulzivni strah osobe da kada jednog dana bude nekoga jako voljela da će ga potpuno izgubiti. Taj strah je nesvjestan i prenešen "iz davnina"....a njegovi korjeni potječu iz snažnog iskustva gubitka ljubavi koje mora da je postojalo u njenoj prošlosti.


No evo nešto o samom aspektu:

Venera simbolizira težnju da se ujedine suprotnosti i govori o potrebi da se uspostavi suradnja, sklad i veza. Ali Venerin princip svjedoči i o tome da se istinski sklad s drugima može ostvariti tek kada se istinski razumiju vlastite emotivne potrebe, kada se istinski voli i cijeni sebe. S druge strane je Pluton - energija koja se mora osloboditi jer Pluton predstavlja potrebu da se do površine (do svijesti) dovede sam uzrok i korjen problema ne bi li se isti problem prepoznao i uklonio (transformirao). Plutonova funkcija uvijek odgovara kritičnim fazama životnog ciklusa, fazama u kojima je kraj neizbježan jer je kraj nečega jedini način da se rodi novi početak. Kada su u aspektu ova dva tijela onda najsnažnije i dolaze do izražaja njihove temeljne razlike: Venera je ta koja uvijek teži kompromisu, dok je Pluton potpuno beskompromisan ("sve ili ništa").

Zato svaki aspekt između Venere i Plutona u svojoj srži opisuje potrebu osobe da iskusi (osjeti) temeljito i preobražavajuće ljubavno iskustvo, ne bi li iskusila osjećaj potpune pripadnosti drugome biću. No ono što u napetom aspektu s Plutonom Venera "nije spoznala" jest da se istinska bliskost i pripadnost drugome biću može ostvariti jedno ako se spozna značenje i vrijednost ljubavi prema vlastitom. Te da joj tu svu silnu žudnju i čežnju za ljubavlju ne može ispuniti niti jedna druga osoba doli nje same. Kada osoba pronađe "voljenu metu" nesvjesno pokušava mijenjati partnera prema svojoj projekciji (ne prihvaća voljenu osobu onakvom kakva ona zaista jest). Sva "ljubavna razočaranja" koja ovaj aspekt donosi nastaju usljed te projekcije.

U svakidašnjem životu ta Plutonova potreba da otkrije dublje značenje ljubavi istovremeno privlači osobi u život snažna i intenzivna (fatalna) emotivna iskustva (veze) i vodi "u naručje" partnerima koji u sebi sadrže potencijal za takvo iskustvo....iskustvo od kojeg se jako teško oporavlja. Tj. privlače ih osobe koje su i same imale/imaju u životu dublje životne probleme, ljude koji su i sami bili "vrlo blizu opasnosti". Kod konjunkcije uvijek postoji intenzivna potreba za takvim iskustvom, dok u napetom aspektu kvadrata uvijek postoji prepreka kada osoba želi ostvariti takvo iskustvo.





točno,od rieči do riječ!!!!muchoss gracias
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:23   #296
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kontakt između Mjeseca i Plutona slično je položaju Mjeseca u Škorpionu. Dakle, emocije su strasne, sve se oko sebe doživljava sa velikim intezitetom, ide se u krajnosti, iz ljubavi u mržnju i obratno. Emocije kad umru, umru i tu je onda kraj za sva vremena. Kad se voli voli se do kraja sa cijelim bićem, i traži se isto zauzvrat.
uvijek mi je gust tvoje postove citat
istina je vecina sto si napisala, mada ja nemam kvadrat nego opoziciju sa plutonom (mjesec-bik, pluton-skorpijon), al vazi i za mene ovo. Jedino ovo za emocije kad umru da se vise ne vracaju, kod mene ponekad nije tako. Nekad se i povrate, ali ne sa istim intenzitetom kao i prije, nego su umanjene, osobu na drugaciji nacin dozivljam.
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:38   #297
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera kvadrat Pluton
Venera simbolizira težnju da se ujedine suprotnosti i govori o potrebi da se uspostavi suradnja, sklad i veza. Ali Venerin princip svjedoči i o tome da se istinski sklad s drugima može ostvariti tek kada se istinski razumiju vlastite emotivne potrebe, kada se istinski voli i cijeni sebe. . No ono što u napetom aspektu s Plutonom Venera "nije spoznala" jest da se istinska bliskost i pripadnost drugome biću može ostvariti jedno ako se spozna značenje i vrijednost ljubavi prema vlastitom. Te da joj tu svu silnu žudnju i čežnju za ljubavlju ne može ispuniti niti jedna druga osoba doli nje same. .
A ja pak imam Veneru u jarcu na ascendentu u kvadratu sa plutonom. Već sam dobila odgovor od Fish: Ova pozicija u biti opisuje zaljubljenost u samu sebe, samo što to Venera nikada ne bi priznala jer je vrlo vrlo dobra glumica. Zato takva Venera ispod šarma dobro krije svoje stvarne porive i manipulativnost, jer njoj nije cilj zadovoljiti druge, već sebe (1. polje-ja). Pretpostavljam da je u mom slučaju gori taj kvadrat (donosi napetost) nego to što je u 1.polju (izgonu).

Zadnje uređivanje ex cecilia : 17.04.2009. at 15:18.
ex cecilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:10   #298
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera kvadrat Pluton pripada redu napetih aspekata, a kako je Pluton jedan od nosioca karme ili da se izrazim modernije.....nosioca "genetike" kod ovog aspekta je preporučljivo istražiti odakle on dolazi (preko natalnih karata članova obitelji). Jer ono što je važno kod ovog napetog aspekta jest da on u svojoj osnovi sadrži kompulzivni strah osobe da kada jednog dana bude nekoga jako voljela da će ga potpuno izgubiti. Taj strah je nesvjestan i prenešen "iz davnina"....a njegovi korjeni potječu iz snažnog iskustva gubitka ljubavi koje mora da je postojalo u njenoj prošlosti.

ISTINA ja imam mracne misli kad nekog volim da ce umreti...neka mi je bog u pomoci to je jace od mene...studiram psihologiju ali misli covekove nikakva nauka ne ume da usmeri...sreca ta stanja su kratka i vrlo retka


No evo nešto o samom aspektu:

Venera simbolizira težnju da se ujedine suprotnosti i govori o potrebi da se uspostavi suradnja, sklad i veza. Ali Venerin princip svjedoči i o tome da se istinski sklad s drugima može ostvariti tek kada se istinski razumiju vlastite emotivne potrebe, kada se istinski voli i cijeni sebe. S druge strane je Pluton - energija koja se mora osloboditi jer Pluton predstavlja potrebu da se do površine (do svijesti) dovede sam uzrok i korjen problema ne bi li se isti problem prepoznao i uklonio (transformirao). Plutonova funkcija uvijek odgovara kritičnim fazama životnog ciklusa, fazama u kojima je kraj neizbježan jer je kraj nečega jedini način da se rodi novi početak. Kada su u aspektu ova dva tijela onda najsnažnije i dolaze do izražaja njihove temeljne razlike: Venera je ta koja uvijek teži kompromisu, dok je Pluton potpuno beskompromisan ("sve ili ništa").

Zato svaki aspekt između Venere i Plutona u svojoj srži opisuje potrebu osobe da iskusi (osjeti) temeljito i preobražavajuće ljubavno iskustvo, ne bi li iskusila osjećaj potpune pripadnosti drugome biću. No ono što u napetom aspektu s Plutonom Venera "nije spoznala" jest da se istinska bliskost i pripadnost drugome biću može ostvariti jedno ako se spozna značenje i vrijednost ljubavi prema vlastitom. Te da joj tu svu silnu žudnju i čežnju za ljubavlju ne može ispuniti niti jedna druga osoba doli nje same. Kada osoba pronađe "voljenu metu" nesvjesno pokušava mijenjati partnera prema svojoj projekciji (ne prihvaća voljenu osobu onakvom kakva ona zaista jest). Sva "ljubavna razočaranja" koja ovaj aspekt donosi nastaju usljed te projekcije. ISTINA

U svakidašnjem životu ta Plutonova potreba da otkrije dublje značenje ljubavi istovremeno privlači osobi u život snažna i intenzivna (fatalna) emotivna iskustva (veze) i vodi "u naručje" partnerima koji u sebi sadrže potencijal za takvo iskustvo....iskustvo od kojeg se jako teško oporavlja. Tj. privlače ih osobe koje su i same imale/imaju u životu dublje životne probleme, ljude koji su i sami bili "vrlo blizu opasnosti". Kod konjunkcije uvijek postoji intenzivna potreba za takvim iskustvom, dok u napetom aspektu kvadrata uvijek postoji prepreka kada osoba želi ostvariti takvo iskustvo.
DOKLE VISE...NE ZELIM VISE TAKVE VEZE...hocu mir, spokojstvo

ps.divan tekst
__________________
moj natal : http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:16   #299
Evo da opisem moj tranzit PL na moju natalnu venericu (jadna mucenica cela je u kvadratima smrc...)
Kada se PL priblizavao mojoj veneri ja sam upoznala fatalnog coveka.

dve pune godine sam umirala, ali bukvalno, spavala u zamracenim prostorijama, jedva zivela, na mahove sam dobijala energiju ali je i to malo energije bilo usmereno na "njega"
On mi je bio i vazduh i voda..

Upoznala sam ga u kaficu koji je ukopan u zemlju sa jedva vidljivim prozorcetom (opet PL-pod zemljom)

Za sve to vreme Pl mi je takodje bio na veneri i u solaru pune dve godine (2006 i 2007)

Takodje mi je i sekundarni mars bio na veneri (sto je opet ukazivalo da je on "pravi" )
Da ne pricam o jos nekim vaznim aspektima, dovoljno je da kazem da mi je tranzitni SA bio na JMC a njemu na SMC

I da mi tran. JU bio na nat. marsu (vladaru 7) itd....

ja preziveh...jedva

Ne znam sta me spasilo da li moj PL120MO ili vec nesto ...sam bog...
znam da sam u jednom trenutku molila boga ili da mi pokaze pravi put ili da me uzme!
Bilo je strasno...
u svakom smislu...no nije najgore sto ta "ljubav" nije bila za mene nego sto sam tih dve godine sretala tako lose ljude da su me dodatno icrpljivalji i ubijali....
Nadam se da je moj opis tranzitiranja PL na veneri bio vise nego dovoljan da se neko ko ima kao ja natalno PL90VE i ako ce za zivota doziveti neki tranzit PL na VE, neka se spremi za taj tezak prelazak...
Milekic kaze da se takvi tranziti tesko prezive...
Ono sto je dobro, je sto sam ja sad jaca, snaznija i bolja osoba!
Svako ko je bio los u mom zivotu bio je vremenom eliminisan...
a ja osecam spokojstvo jer znam da ce sada sve biti bolje lepse i svetlije
__________________
moj natal : http://www.dodaj.rs/?3Z/12o/4scPdmoR/natal.gif
zelena dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 19:24   #300
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera kvadrat Pluton pripada redu napetih aspekata, a kako je Pluton jedan od nosioca karme ili da se izrazim modernije.....nosioca "genetike" kod ovog aspekta je preporučljivo istražiti odakle on dolazi (preko natalnih karata članova obitelji). Jer ono što je važno kod ovog napetog aspekta jest da on u svojoj osnovi sadrži kompulzivni strah osobe da kada jednog dana bude nekoga jako voljela da će ga potpuno izgubiti. Taj strah je nesvjestan i prenešen "iz davnina"....a njegovi korjeni potječu iz snažnog iskustva gubitka ljubavi koje mora da je postojalo u njenoj prošlosti.

...opisuje potrebu osobe da iskusi (osjeti) temeljito i preobražavajuće ljubavno iskustvo, ne bi li iskusila osjećaj potpune pripadnosti drugome biću.

...istinska bliskost i pripadnost drugome biću može ostvariti jedno ako se spozna značenje i vrijednost ljubavi prema vlastitom. Te da joj tu svu silnu žudnju i čežnju za ljubavlju ne može ispuniti niti jedna druga osoba doli nje same. Kada osoba pronađe "voljenu metu" nesvjesno pokušava mijenjati partnera prema svojoj projekciji (ne prihvaća voljenu osobu onakvom kakva ona zaista jest). Sva "ljubavna razočaranja" koja ovaj aspekt donosi nastaju usljed te projekcije....

U svakidašnjem životu ta Plutonova potreba da otkrije dublje značenje ljubavi istovremeno privlači osobi u život snažna i intenzivna (fatalna) emotivna iskustva (veze) i vodi "u naručje" partnerima koji u sebi sadrže potencijal za takvo iskustvo....iskustvo od kojeg se jako teško oporavlja. Tj. privlače ih osobe koje su i same imale/imaju u životu dublje životne probleme, ljude koji su i sami bili "vrlo blizu opasnosti". Kod konjunkcije uvijek postoji intenzivna potreba za takvim iskustvom, dok u napetom aspektu kvadrata uvijek postoji prepreka kada osoba želi ostvariti takvo iskustvo.
Fish, može li se u sličnom tonu protumačiti i kvadrat Pl s Mjesecom?

samo proširiti s "ljubavi" na osjećaje i vezivanje općenito obzirom da mjesec predstavlja naše unutarnje, tj osjećajno
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.