Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 10:52   #6101
Prekriješ taj dio kauča ili fotelju najlonom, na to staviš onu podlogu-pelenu, i preko toga neki prekrivač ili plahtu, svakako nešto što se može oprati. Naravno, nakon što sve dobro očistiš i osušiš. Nakon nekog vremena prestat će biti zanimljivo.

Ja sam ustanovila da kod nas pojedini materijali provociraju incidente - imala sam lanene zavjese u spavaćoj koji su stalno bile popišane. Naravno da ih nisam vraćala natrag Onda sam napravila grešku i preko fotelje u dnevnoj prebacila laneni prekrivač
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 23.05.2017. at 11:09.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:00   #6102
Ko zna kak to njima miriši i šta im smeta.

Volila bi na jedan dan imati njuh ko oni da vidim šta oni to sve njuše. Fascinantno mi je kako sa kirurškom preciznošću iz hrane odstrane ono što im ne paše (čitaj: pojedu sve osim tablete ).

Moja mačka je ovisnik o rc-u. Znala je kad joj nasipam punu zdjelicu dolaziti svakih 15 minuta i žderati. Onda se ja dosjetila kako bi je mogla zajebat. Nasipala drugu vrstu i izmješala, kao ono neće toliko žderati. Jel moram napomenuti da je napikavala rc jedan po jedan, a ostalo da je ostavila? Ćeš ti macu zajebati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:56   #6103
leloo - njezin je zaradio na grain free hrani (taste of the wild suha i mokra)...s hillsom se riješio, a s brit careom (za sterilizirane) održava....moja prva mačka nikad nije imala problema s tim, pa nemam iskustva....znam jedino za ovaj slučaj od frendice, jer je muku mučila s tim dok nije pronašla hranu s kojom je riješila...ne mora funkcionirati kod druge mačke....

moja sadašnja je tek prije koji dan napunila godinu dana, ali nadam se da neće imati s tim problema (dajem joj ujutro mokru canagan, preko dana ima na raspolaganju suhu canagan, a predvečer dobije mokru forthglade...2-3 x tjedno dobije sirovo meso)....i kaže mi vet da su mačori skloniji kamencima....

i moja prebire kad joj u suhu dodam antihairball brikete ili one dental brikete....valjda joj se ne sviđa miris tog raznog bilja unutra, iako su sami briketi većim dijelom pačetina i divljač...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:04   #6104
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Da, ocat.

Joj kad se zavuće u tkanine dosta je zeznuto istjerati mirise. Jel ti to prije radio ili radi samo sada? Pitam zato dok imaju urinarnih tegoba to znaju tako raditi dok se ne riješe tegoba jer povežu neugodu i bol sa wc-om i piškaju onda svuda di stignu.
Prije ponekad (no rijetko, obicno da izrazi nezadovoljstvo, bar pretpostavljam) a sad je poceo ucestalije radi tih nesretnih kamenaca. Prekrivanje nikako ne dolazi u obzir jer mu je tek onda zabavno, kad to moze ''zakopati'' i nije se napravila folija koju ne moze razderati da to postigne :-| ono za sto sam optimisticna je da ce se ucestalost smanjiti kad se smanji i problem s kamencima, a da bude sto manje ponavljanja treba dobro ocistiti. Za to uz ocat/sirce bih voljela dobro natopiti necim sto pise da razgradjuje enzime. Mah, valjda su svi isti pa cu naruciti neki random od ova 3...

Moj je isto bio na grain free. I to za sterilne. i eto corak ocigledno nema ''opcenito'' dobre hrane...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:48   #6105
Ma kod muških miceka uretra je dugačka i ide u s i zato oni imaju više problema nego ženke. Moji su oduvijek svi bili na istoj klopi, ženke nikada nisu imale problema s time, al eto mici jadan 2 puta ih imao. S time da nakon prvog puta sam ga hranila isključivo sa klopom za sterilizirane i džabe. Rekla mi je vetica da su njemu vjerojatno sve te klope preslabe za topljenje kamenaca.

Belfegora sad sam na temi o prvoj pomoći zalijepila link na stranicu pa me podsjetilo, ako nisi pročitaj ovo: http://catinfo.org/feline-urinary-tract-diseases/, meni je jako puno pomogla ta i još neke stranice kad je mici zadnji puta imao kamence.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:42   #6106
pozdrav,

dal netko ima iskustva sa hranom Brit premium sterilised? Znam da je Brit Care odlicna hrana ,a vidim da je ova relativno nova i jeftinija...uzela bi maci 8 kg... tnx
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:09   #6107
Frendica koristi bas tu suhu i mokru, jer ima 3 mačora za nahraniti, pa joj je ta najpovoljnija od kvalitetnije hrane...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:30   #6108
Može li preporuka hrane za mačića starog oko osam tjedana, nađen na ulici, bolestan, vid na jedno oko izgubio, vjerovatno će i na drugo, prima antibiotike, valjda pati od tog virusnog rinotraheitisa mislim. Dakle najbolja hrana koja bi mu digla imunitet i ojačala ga, makar fizički nije tako loše, osim očiju. Cijena trenutno nije bitna...Dajem mu dein bestes i felix junior vrećice, ima li šta bolje?
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 02:06   #6109
Sto bolja/jača kitten hrana. Sve sto mozes kupiti u supermarketu/konzumu to bas i nije; odi u najblizi pet shop pa pitaj za preporuku ili trazi sto veci udio mesa na sastavu. Hills, royal canin (za prvu ruku, jer su kvalitetniji), bilokoja grain-free hrana
Multivitaminska pasta, bilokoja (calopet 100kn ali vrijedi; VMP pasta; no ni one od 25kn nisu lose)
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:06   #6110
Javlja mi frendica da je macku kupila nove brit premium vrecice (mokra hrana) - fileti od puretine, piletine, govedine, pastrve, lososa i tune....macak ih tamani i jedva ceka nove obroke...jel tko jos to isprobao i kako vam se cini sastav?

To su ove svijetlo plave - https://www.pet-centar.hr/Proizvodi....6-53441da11e4e
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:29   #6111
Quote:
kevin love kaže: Pogledaj post
Može li preporuka hrane za mačića starog oko osam tjedana, nađen na ulici, bolestan, vid na jedno oko izgubio, vjerovatno će i na drugo, prima antibiotike, valjda pati od tog virusnog rinotraheitisa mislim. Dakle najbolja hrana koja bi mu digla imunitet i ojačala ga, makar fizički nije tako loše, osim očiju. Cijena trenutno nije bitna...Dajem mu dein bestes i felix junior vrećice, ima li šta bolje?
Prije 2 mjeseca je prijateljica nasla 2 bacena macica koji su tek otvorili oci...nakon duda faze, kupujemo im Oasy kitten i to:

Mousse (potpuna) - https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...acice-85g.aspx

Naturale (dopunska) - https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...etina-70g.aspx

Suha - https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...-piletina.aspx

Macici odlicno napreduju i zasad nije bilo nikakvih prehlada niti pada imuniteta...uskoro bi trebali i na prvo cijepljenje...suhu imaju cijelo vrijeme na raspolaganju, a mokru dobiju u 4 manja obroka tijekom dana i to 2x mousse i 2x naturale
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:30   #6112
Da li netko zna gdje nabaviti trainer suhu hranu za mačke? Kupovala sam im te kekse u pet centar i zoo city trgovini i više ih nemaju..A jedu ih ko lude..
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:47   #6113
Natural trainer i fitness trainer imas na zooplusu, suhu i mokru
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:17   #6114
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Natural trainer i fitness trainer imas na zooplusu, suhu i mokru
Ok,puno hvala
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:52   #6115
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma kod muških miceka uretra je dugačka i ide u s i zato oni imaju više problema nego ženke. Moji su oduvijek svi bili na istoj klopi, ženke nikada nisu imale problema s time, al eto mici jadan 2 puta ih imao. S time da nakon prvog puta sam ga hranila isključivo sa klopom za sterilizirane i džabe. Rekla mi je vetica da su njemu vjerojatno sve te klope preslabe za topljenje kamenaca.

Belfegora sad sam na temi o prvoj pomoći zalijepila link na stranicu pa me podsjetilo, ako nisi pročitaj ovo: http://catinfo.org/feline-urinary-tract-diseases/, meni je jako puno pomogla ta i još neke stranice kad je mici zadnji puta imao kamence.
Super su ovi linkovi i pisu uglavnom stvari koje i meni imaju smisla. Micek je sad ponesto bolje iako i dalje svako toliko "namirise" kauc ili sto mu se vec nadje zgodnim. Medjutim pohodio je veta preko nekoliko puta, u mokraci nema vise kamenaca, ni na UVZ se nsita sumnjivo ne vidi, jedino su mu leukociti stalno poviseni. Vet kaze da mu je to tako mozda i inace, ako je normalan da se ne zabrinjavam oko toga.

Uglavnom, sad bi ga makla s hard-core veterinarske hrane. E na ovim linkovima se moze nac super tablica, s nutrijentima i sadrzajem fosfora. Problem je sto nesto tako ne postoji (tj ja nisam nasla) za nase trziste...
I sad ni sama ne znam sta da kupim Ima neko mozda bolja saznanja o sastavima na nasem trzistu (sto veci udio proteina, manji UH, fosfor ispod 300 mg/100 kcal?
Mi smo mu prije uzimali carny i smillu za sterilne, feringu (mijesana pakiranje) i tako je dobio te kamence. Sad se na onoj vetovoj hillsovoj hrani zdebljao skoro kg iako smo poceli od manje kolicine i jos je dodatno smanjili. Htno bi ga vratila na nesto mokro...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:32   #6116
gdje se u zg može kupiti gourmet solitaire - https://www.purina.co.uk/cat/gourmet...ange/solitaire
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 10:11   #6117
Pozdrav svima, kroz nekih 10ak dana ću postati kitten mama i strašno sam uzbućena i nervozna
Što više čitam forum i razne teme čini mi se da manje znam
Odlučila sam se za BRIT CARE Cat Crazy I'm Kitten suhu hranu, imaju i neku mokru u vrećicama koja se isto čini ok, mislila sam možda obzirom da pred zgradom imam DM i Bipu probati one nekakve njihove robne marke..nisu skupe, jel netko probao ovu iz Bipe?
Za pijesak sam dobila preporuku za ovaj iz Mullera marke Pet Bistro jel netko koristio?
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:50   #6118
Brit care ima konzerve, a ne vrecice i to samo za odrasle...vrecice su Brit premium, sto nije isto....za mače svakako kupuj kitten hranu do 1. godine zivota...preporuka za mokru (i suhu, jer ima puno veci postotak mesa od brit care) - oasy kitten

Mousse (potpuna) - https://www.pet-centar.hr/oasy-mouss...acice-85g.aspx

Naturale (dopunska) - https://www.pet-centar.hr/oasy-konze...etina-70g.aspx

Svoju macku ne bih hranila dm i slicnim robnim markama...kupim joj suhe i mokre hrane za mjesec dana u specijaliziranoj pet trgovini, pa ne moram svako malo u nabavu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 17:35   #6119
Hvala ti puno za preporuku, nisam znala da postoji potpuna i dopunska hrana..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:36   #6120
Uvijek pise na deklaraciji...potpunu mokru mozes davati samu, bez suhe (postoje mice koje nece suhu), a dopunsku mokru samo uz potpunu mokru ili potpunu suhu...

Dosta prijatelja i poznanika oko mene koristi tu oasy i polazala se kao dobar omjer cijene i kvalitete....u 7. mj. smo prijateljica i ja pronasle izbacenog macica od mjesec dana i dobro napreduju na toj hrani....suhu ima na raspolaganju cijeli dan i zoba pomalo, dok mokru mu rasporedi na 4 obroka...ujutro i popodne je mousse (potpuna), a predvecer i navecer je naturale (dopunska)...

Ima i macka od 3 godine koji je na istoj hrani i slican rezim - suha stalno na raspilaganju, a mokra u 2 obroka, ujutro mousse ili delicatesse (ima oko 15 okusa, pa je svaki dan drugi), dok je predvecer naturale (ima 7-8 okusa i isto svaki dan drugi)....

Sto se pijeska tice, njena prepruka od ovih srednje cijene je sanicat ruža (bijeli bentinit i granule), grudajući obvezno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.