Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 16:45   #281
nightfall, imaš pravo
Nisam razmišljala o ovom gužvanju knjiga (+za tvrdu torbu) a zaista je istina da ja nosim torbu u ponedjeljak a vraćam u petak (svejedno koja torba) i da će ona promijeniti još 67 puta mišljenje o tome koja bi bila ljepša/bolja.
Suma sumarum, neka se bori još ovu godinu s herlitzovom a onda ćemo razmatrati druge opcije
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 14:24   #282
Vidim da ste svi uglavnom rjesavali torbe u prvom mjesecu, pa malo dizem temu...

Zna li netko mozda hoce li NN obnavljati zalihe ili je to sto trenutno imaju to? Znam da su prosle godine imali Herlitz flexi u ponudi, no trazim ju od ljeta i nema je ni na webu ni u rijeckim ducanima Nemaju taj model ni drugi online ducani po hr. Jel ju netko vidio negdje po ducanima?

Drugi izbor mi je sport model, al nemaju NN vise bas ni od tog modela neki izbor, bar ne na webu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 21:46   #283
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Vidim da ste svi uglavnom rjesavali torbe u prvom mjesecu, pa malo dizem temu...

Zna li netko mozda hoce li NN obnavljati zalihe ili je to sto trenutno imaju to? Znam da su prosle godine imali Herlitz flexi u ponudi, no trazim ju od ljeta i nema je ni na webu ni u rijeckim ducanima Nemaju taj model ni drugi online ducani po hr. Jel ju netko vidio negdje po ducanima?

Drugi izbor mi je sport model, al nemaju NN vise bas ni od tog modela neki izbor, bar ne na webu.
http://www.bilanca.com.hr/proizvod/s...tz-flexi-auto/

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:28   #284
eh izbacio je i meni google to, al to su sve prastari modeli, nisu proslogodisnji. sto znaci da stoje na skladistu vec sigurno vise od dvije zime, ako je jos to skladiste bilo i vlazno... pitanje u kakvom su zapravo stanju
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:46   #285
I mi isto želimo herlitz sporti. Prvašić je, biti će u boravku pa mislim da mu flexi ne treba. Osim toga, presitan je za flexi. I Midi bi mu bila ok ali sporti mi je bolja zbog kopče.
Ja sam se zaljubila u ovu http://static1.ekupi.eu/ekupirs/494431.jpg ali ih više nema i sad čekam da vidim kakva će biti nova kolekcija...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:30   #286
koje su razlike između sporti, flei, midi i sl? po kojim kriterijima odabrati torbu jer vidim da se spominju i veličine djeteta i torbe? znači kada moje dijete stavi torbu na leđa kako bi to u idealnim uvjetima trebalo izgledati? na što obratiti pažnju?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:02   #287
razlike su male, a najbolje je otici probati, mojoj maloj je midi najbolje sjedao na ledja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 22:07   #288
al kaj to točno znači "sjesti na leđa"? kak bih ja to trebala znati dal mu dobro sjedi na leđima? ono, na svakoj imaš naramenice koje pretpostavljam možeš narihtati, pa mi nije jasno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:09   #289
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
razlike su male, a najbolje je otici probati, mojoj maloj je midi najbolje sjedao na ledja
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
al kaj to točno znači "sjesti na leđa"? kak bih ja to trebala znati dal mu dobro sjedi na leđima? ono, na svakoj imaš naramenice koje pretpostavljam možeš narihtati, pa mi nije jasno.
ovo i mene zanima
mi nismo probali, samo smo kupili po likovima koje je htjela

pogotovo ne kuzim da djetetu sjeda na ledja u sijecnju a u skolu krene za 9mjeseci (moja je od pregleda za skolu u travnju do rujna narasla 6cm)

inace, to kupovanje u sijecnju nije nis jeftinje nego ljeti, niti mi je to bilo jasno prosle godine, niti sada kad je Lei digla temu.

neki dan sam to htjela komentirati, pa mi se nije dalo.
sad smo bili s frendovima, oni na kraju nisu ovo ljeto kupili torbu,sve im se cinilo preskupim, frendovi im dali svoju (rabljenu koja je ko nova) sa uvjeravanjem da su super povoljne u sijecnju pa da bace oko tada.
ista cijena, samo dalekooooo manji izbor, neke su cak i skuplje.
stvar je jedino dal imas love u kolovozu i za torbu (nakon mora, i kada moras kupovat pribor, neki i knjige, i obuc dijete), pa onda ima smisla trosak raspodjeliti kroz godinu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 07:53   #290
pa evo, step by step joj je grebalo ramena, podstava na naramenicama je bila tako gruba da ju je preko majice smetalo, flexi ili sport, ne sjecam se vise, ima neke izbocine na ledjima koje su ju smetala
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:40   #291
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pogotovo ne kuzim da djetetu sjeda na ledja u sijecnju a u skolu krene za 9mjeseci (moja je od pregleda za skolu u travnju do rujna narasla 6cm)

inace, to kupovanje u sijecnju nije nis jeftinje nego ljeti, niti mi je to bilo jasno prosle godine, niti sada kad je Lei digla temu.
Boldano:
Naramenice se daju podesiti, ali treba ih podesiti tako da dijete norbu nosi na gornjem dijelu leđa http://www.radiodalmacija.hr/wp-cont...lske-torbe.jpg

Ovo je jednostavnim guglanjem izašlo van, nisam ja neki ekspert da vam tu sad solim pamet .

Ako dijete i naraste, pa podesit ćemo naramenice, nije to neki problem. Fora je da se djetetu kupi školska torba koju može nositi. Kao što znate u prvom razredu su djeca najrazličitije moguće visine i težine i tjelesne konstitucije. Zato nije isto kupiti neki ogroman ruksak/torbu klincu sa 17 kila i onom od 25. Mislim da se više o tome govori kad se kaže da ne paše svakom djetetu ista veličina torbe. Naramenice se ionako daju podesiti.

Ja nisam baš puno gledala torbe u sijenju /veljači,ali sam torbu slučajno kupila u veljači prije nego je mala kretala u školu jer sam naletjela u Narodnim novinama na sniženje Herlitz torbi koje su mi se jako sviđale (veličinom i dizajnom). I bile su jeftinije nego što su kasnije bile u kolovozu. Ali za druge marke ne znam koliko pojeftinjuju i isplati li se.

Moja ove godine nosi prošlogodišnju Herlitz torbu koja je kao nova, tako da mi je sve žao što sam joj obećala da ćemo (ako poželi) za treći razred kupiti novu. Ova je stvarno super, sve joj stane i taman je, za tjelesni ima onu vrećicu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:52   #292
nightfall, meni je jasno ovo sa podešavanjem naramenica (što mi je i logično), ali summer je očito mislila na nešto drugo, pa mi nije bilo jasno kak neka torba može sjesti, a druga ne jer se na svima naramenice podešavaju. sad je i ona sve lijepo objasnila.
torbu koju sad dobije nosit će 4 god. osim ak se totalno raspadne. nema "sad bih ovu sliku, sad bih onu sliku."
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:13   #293
Ja isto ne vidim bas nikakve promjene u cijenama, to za kupovanje u sijecnju i lov na popuste sam po forumima procitala

Sto se razlika medju modelima tice - na herlitz webu ima tablica u kojoj je sve lijepo poslozeno pa se vide razlike. Flexi jedini ima mogucnost reguliranja naramenica ovisno o visini djeteta, sto se meni cini jako zgodno jer ako racunam da ce torbu nositi iduce barem tri godine i da ce sigurno u to vrijeme izrasti kojih 20 cm, dobro je imati rjesenje koje raste sa djetetom. Sporti to recimo nema. I flexi ima puno vecu zapremninu, kad se prosiri dodje na 18l, sto je zgodno za vise razrede kad ce pretpostavljam i trebati vise mjesta.

no - meni se isto po fotkama flexi cini bas jako velika i voljela bih to uzivo isprobat negdje. a nigdje ju nemaju
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:19   #294
prvi put čujem da neka šk. torba nema podesive naramenice.

ok, koje su još dobre osim tog herlitza?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:20   #295
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
flexi ima puno vecu zapremninu, kad se prosiri dodje na 18l, sto je zgodno za vise razrede kad ce pretpostavljam i trebati vise mjesta.

(
Kako se proširi? Gledam sam slike na netu ali baš ne kužim gdje se ona može proširiti.Misliš li na ova dva džepa koja se mogu napuniti? Tu se dobije taj ekstra prostor?

Edit: Gledam sam slike i ta torba mi se stvarno čini velika za prvašića. Na ovoj slici mi se recimo čini ok, ali prema starosti male čini mi se da je mala bar treći razred. http://malakomaha.com.ua/image/data/..._flexi_z12.jpg
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:21   #296
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa evo, step by step joj je grebalo ramena, podstava na naramenicama je bila tako gruba da ju je preko majice smetalo, flexi ili sport, ne sjecam se vise, ima neke izbocine na ledjima koje su ju smetala
a to.

i da, sto se tice snizenja, mozda je ovo sada kaj su ovi gledali jucer prvi krug. u veljci bi moglo stvarno bit jeftinije
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:24   #297
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Kako se proširi? Gledam sam slike na netu ali baš ne kužim gdje se ona može proširiti.Misliš li na ova dva džepa koja se mogu napuniti? Tu se dobije taj ekstra prostor?

Edit: Gledam sam slike i ta torba mi se stvarno čini velika za prvašića. Na ovoj slici mi se recimo čini ok, ali prema starosti male čini mi se da je mala bar treći razred. http://malakomaha.com.ua/image/data/..._flexi_z12.jpg
Da koliko kuzim, ta dva prednja dzepa koja se mogu stegnuti cickom daju tih plus 3 litre mjesta. Inace ima 15L, prosirena do 18l.

Negdje sam na forumima naisla na komentare da djeci u ove manje modele ne stanu sve potrebne stvari

evo vise o tim ledjim sistemima koje imaju Herlitz Motion i Flexi: http://schoolbags.herlitz.eu/herlitz...gonomic-system

Ostale Herlitz se mogu samo djelomicno podesiti (mogu se skratiti naramenice, al ne ide cijeli sistem gore-dolje pa se ne moze regulirati da torba ne sjeda dobro na ledja, vec recimo visi preko guze i sl.)

Mi imamo to na alpinistickim ruksacima i kod velikog opterecenja (tezine u ruksaku) zbilja igra ulogu.

Al dobro - mozda to i nije toliko neophodno za prvih par razreda. Tako i onako nam je kvart nesiguran da bi isao pjeske prije negdje 4. razreda, pa ce se torba uglavnom voziti I meni zbilja ogromno djeluje na slikama, strah me to naruciti napamet da ne ispadne fakat prevelika
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:28   #298
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post

Al dobro - mozda to i nije toliko neophodno za prvih par razreda. Tako i onako nam je kvart nesiguran da bi isao pjeske prije negdje 4. razreda, pa ce se torba uglavnom voziti
Da, ovo je bitno. Hoće li torbu većinom voziti u autu ili nositi.
U manje modele stane manje stvari , ali bitno je što klinac ionako namjerava nositi. Znam da ima djece koja nose čudesa u torbi, a opet, ono što treba stane i u manje modele (npr. moja ima midi). Da, ne stane i poneka igračka, ne stane tzk (radi tenisica, odjeća bi stala), papuče ne nosi svaki dan pa ne trebaju ni one stati. Likovni ne nosi jer je u kutiji u razredu, kutijica s nekom mini užinom stane (jede u boravku). Tak da ovisi što bi klinac trebao nositi u školu svaki dan.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:38   #299
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Tak da ovisi što bi klinac trebao nositi u školu svaki dan.
E ovo! A to uopce ne mozes bas tocno znat dok ne krene. Ja recimo znam od mama starije djece da nasi ne nose papuce, a za likovni, tjelesni i ostalo ovisi od uciteljice do uciteljice i to cemo saznati tek kad krene. I sto uopce sve mora natrpati u tu torbu.

Kazem, meni Flexi djeluje kao win-win situacija ali nikako bez isprobavanja u zivo. Makar po dimenzijama je samo centimetar veca od Sporti modela. No ne usudim se. Previse je to love da bi napamet uzimala i isprobavala.

Koliko sam iscitala sa raznoraznih foruma dobre su, osim Herlitza (koji je nekako najbolji omjer love i dobivenog) - Step by Step (urnebesno skupo), Lego (takodjer preskupo) i Belmil (ako se tako pise, srpska firma; vidjela sam ih u zivo i nisu me se jako dojmile; ali imaju isto model koji se stima prema visini djeteta)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:22   #300
Pomalo se bacam u istrazivanje skolskih torbi.. jos ju necu kupovati, mislim da cu cekati ljeto kad svaki trgovacki lanac ima nesto u ponudi, ali sam htjela pitati- je li djeci zaista potrebna ona pernica na 3-4 kata ili je dovoljna obicna koja se otvori napola, ajmo reci na jedan kat.. mala ce svaki dan poslije skole na trening sto znaci da ce svaki dan nositi opremu (ok, triko nije neka tezina, ali ipak), plus extra uzinu i zelim joj smanjiti tezinu u torbi gdje god mogu. Pa gledam te pernice, sve su neke gigantske, pa se pitam je li to realno potrebno? Kakva su vam iskustva?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.