Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 12:21   #1
"Bezuvjetna" roditeljska ljubav

ja osobno mislim da se desi da jedan od 100 000 ljudi dobije takve roditelje! vjerujem da ima roditelja koji zapravo ne vole svoju djecu, a za mene su to svi oni koji ne komuniciraju sa svojom djecom , zlostavljaju ih na fizički, sexualni ili verbalni način,ne žele upoznat svoju djecu i žele imat kontrolu nad životima dotičnih...hipotetski , da ja objavim da sam gay...stari bi ubio boga u meni i otjerao me od kuće...dal on mene voli....ne, nimalo!!hiotetski...ja imam anksiozne napadje i moji roditelji zakljuće da je to durenje i da pomoć nije potrebna , jer što bi susjedi rekli da saznaju da ja hodam sihijatru ili psihologu...jel to ljubav? i onda kada želite takve roditelje poslat u rodno mjesto onda ispadate nezahvalni što neznate cjenit njihovo žrtvovanje, jer kolikosu puta oni uskratili sebi da bi školovali svoju djecu...jel to ljubav, nabijanje krivnje?što mislite??
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:25   #2
Quote:
zoija kaže: Pogledaj post
ja osobno mislim da se desi da jedan od 100 000 ljudi dobije takve roditelje! vjerujem da ima roditelja koji zapravo ne vole svoju djecu, a za mene su to svi oni koji ne komuniciraju sa svojom djecom , zlostavljaju ih na fizički, sexualni ili verbalni način,ne žele upoznat svoju djecu i žele imat kontrolu nad životima dotičnih...hipotetski , da ja objavim da sam gay...stari bi ubio boga u meni i otjerao me od kuće...dal on mene voli....ne, nimalo!!hiotetski...ja imam anksiozne napadje i moji roditelji zakljuće da je to durenje i da pomoć nije potrebna , jer što bi susjedi rekli da saznaju da ja hodam sihijatru ili psihologu...jel to ljubav? i onda kada želite takve roditelje poslat u rodno mjesto onda ispadate nezahvalni što neznate cjenit njihovo žrtvovanje, jer kolikosu puta oni uskratili sebi da bi školovali svoju djecu...jel to ljubav, nabijanje krivnje?što mislite??
Malo je roditelja sposobno pružiti zrelu ljubav. Nezreli, ograničeni, i sami isprogramirani da budu nešto drugo a ne ono što stvarno jesu.
ZBregov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:31   #3
oba posta potpisujem.
Oni rade nama ono što su njihovi radili njima....vječni cinični zatvoreni krug....
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:44   #4
želim maknut se od staraca, malo će mi bit teže jer studiram! oprostit i nikada više dozvolit da se upliću u moj život, ako treba ne dati im uvid u njega( iako ih previše ne zanima, nakon 2 kćeri, ja sam treća više ih ne interesira ni moj studiranje, koliko će to još morat financirat)...i samo neka mi netko priča o važnosti obitelji i kako im se ne može okrenut leđa...no mor drama in my life...
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 13:04   #5
pa najvaznije je prvo se fizicki odvojiti od njih (i da su najnormalniji). zasto se ne mozes odvojiti od njih jer studiras? sto nije faks najbolji izgovor da se maknes od njih? ako u tvom rodnom gradu ima faks, mozes li se prebaciti na studij u neki drugi grad. izboris se za dom, menzu...
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 17:43   #6
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
oba posta potpisujem.
Oni rade nama ono što su njihovi radili njima....vječni cinični zatvoreni krug....
moja stara je svjesna da ponavlja greške koja je njena stara radila njoj...
i onda ponavlja rečenicu: Svi smo mi žrtve nečijih žrtava.
Mangy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 18:00   #7
najgori su oni "šta će susjedi reć"..
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 18:21   #8
roditeljska ljubav nije uvjek bezuvjetna. Ona itekako ima uvjet
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 18:54   #9
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
roditeljska ljubav nije uvjek bezuvjetna. Ona itekako ima uvjet
Naravno.
Ili kako bi Gogoljev Taras Buljba rekao (otprilike) jednom od svojih sinova(ne sjećam se sad kojemu) kad se naljutio:"Ja sam ti život dao,ja ti ga mogu i oduzeti!"

I meni je danas moja majka rekla da moja riječ u prepirci ne bi trebala biti zadnja jer ona je ipak majka.Nema veze što je prepucavanje počelo njenim prigovorima o tome kak ja debelo gulim krumpir .
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:25   #10
Quote:
Mangy kaže: Pogledaj post
moja stara je svjesna da ponavlja greške koja je njena stara radila njoj...
i onda ponavlja rečenicu: Svi smo mi žrtve nečijih žrtava.
I zato jer su oni"žrtve",morali bi i mi bit žrtve.A svaka žrtva je jedan vid pasivnog sadizma."Mi smo za tebe ovo,ono,a ti nama tako..."I tako do unedogled.Bezuvjetna ljubav podrazumijeva slobodu izbora onda kada dijete postane sposobno samostalno donositi odluke,podrazumijeva suprotstavljanje strahu kad se dijete pušta iz gnijezda i podrazumijeva slanje susijeda kvragu kad pokušaju zavirit iza vrata.Moje dijete je uvijek moje dijete;i da mi nedajbože dođe krvavih ruku,mogu osuditi čin ali i dalje je to moje dijete.Često mi se učini da starci postaju ljubomorni kad djetetu krene dobro i bez njih.Toliko su fokusirani na svoju ulogu žrtve da su izgubljeni kad to više ne moraju bit i tada,jer je NJIHOV mir,NJIHOV svijet poljuljan,nastoje zagorčat život onima koje"bezuvijetno vole".I jako su povrijeđeni kad im se to saspe u lice,postaju zlobni cinici i to odjednom nisu oni ljudi koje si poznavao.Ne daj se smesti,stari.Majčina suza jest teška ali treba razlučiti što je zbiljska tuga,a što manipulacija.Imaš pravo na svoj put.Ne treba starce izbaciti iz života nego im pokazati njihovo mjesto.Kako?Nemam pojma.Ja nastojim živjeti svojim životom ignorirajući otrovne komentare.Ali,ne živim i ne ovisim o njima pa nisam ni mjerodavna.
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:28   #11
da nažalost nije bezuvjetna između ostalog i zato jer su oni ljudi koji se znaju duriti
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:32   #12
Quote:
zoija kaže: Pogledaj post
želim maknut se od staraca, malo će mi bit teže jer studiram! oprostit i nikada više dozvolit da se upliću u moj život, ako treba ne dati im uvid u njega( iako ih previše ne zanima, nakon 2 kćeri, ja sam treća više ih ne interesira ni moj studiranje, koliko će to još morat financirat)...i samo neka mi netko priča o važnosti obitelji i kako im se ne može okrenut leđa...no mor drama in my life...
Obitelj jest važna a ti se trebaš potruditi da budeš bolja od njih."ŽELIM ISPRAVITI NA SVOJOJ DJECI ŠTO SAM DIJETE SVOGA OCA I NA SVKOJ BUDUĆNOSTI OVU SADAŠNJOST."F.N.
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:13   #13
Quote:
zoija kaže: Pogledaj post
ja osobno mislim da se desi da jedan od 100 000 ljudi dobije takve roditelje! vjerujem da ima roditelja koji zapravo ne vole svoju djecu, a za mene su to svi oni koji ne komuniciraju sa svojom djecom , zlostavljaju ih na fizički, sexualni ili verbalni način,ne žele upoznat svoju djecu i žele imat kontrolu nad životima dotičnih...hipotetski , da ja objavim da sam gay...stari bi ubio boga u meni i otjerao me od kuće...dal on mene voli....ne, nimalo!!hiotetski...ja imam anksiozne napadje i moji roditelji zakljuće da je to durenje i da pomoć nije potrebna , jer što bi susjedi rekli da saznaju da ja hodam sihijatru ili psihologu...jel to ljubav? i onda kada želite takve roditelje poslat u rodno mjesto onda ispadate nezahvalni što neznate cjenit njihovo žrtvovanje, jer kolikosu puta oni uskratili sebi da bi školovali svoju djecu...jel to ljubav, nabijanje krivnje?što mislite??
neki ljudi uspijevaju biti sretni u životu bez obzira kakve roditelje imaju, što daje naslutiti da postoje bitnije stvari u životu.

krivljenje roditelja za svoju nesreću ti neće pomoći koliko god to bilo "istinito" u tvojoj glavi. postoji teza da je locus of control direktno povezan sa osobnom srećom i samopouzdanjem, tj. što više osoba osjeća da sama upravlja svojim životom, to je sretnija; obrnuto - što više misli da su drugi odgovorni za trenutnu situaciju - to je manje sretna.

utuvi si u glavu da si ti odgovorna za sebe i svoju sreću i poduzmi sve što treba da ostvariš ono što želiš.
btw. jesi sigurna da ti treba odobrenje roditelja da ideš kod psihologa?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:46   #14
Quote:
zoija kaže: Pogledaj post
ja osobno mislim da se desi da jedan od 100 000 ljudi dobije takve roditelje! vjerujem da ima roditelja koji zapravo ne vole svoju djecu, a za mene su to svi oni koji ne komuniciraju sa svojom djecom , zlostavljaju ih na fizički, sexualni ili verbalni način,ne žele upoznat svoju djecu i žele imat kontrolu nad životima dotičnih...hipotetski , da ja objavim da sam gay...stari bi ubio boga u meni i otjerao me od kuće...dal on mene voli....ne, nimalo!!hiotetski...ja imam anksiozne napadje i moji roditelji zakljuće da je to durenje i da pomoć nije potrebna , jer što bi susjedi rekli da saznaju da ja hodam sihijatru ili psihologu...jel to ljubav? i onda kada želite takve roditelje poslat u rodno mjesto onda ispadate nezahvalni što neznate cjenit njihovo žrtvovanje, jer kolikosu puta oni uskratili sebi da bi školovali svoju djecu...jel to ljubav, nabijanje krivnje?što mislite??
...ako te išta tješi i moja majka je tako postupila. ali ja čim sam počela radit (što se desilo jako brzo nakon što su počele te neke psihičke krize) našla sam sama sebi psihijatricu (koju plaćam svojom lovom naravno ) i s kojom pričam o svemu...uključujući i o roditeljima...ako ne možeš nešto privatno naći uzmi preko svog liječnika dobiti uputnicu, idi, popričaj s nekim psihologom /psihijatrom..ne moraš nužno reći svojima..sretno!
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:16   #15
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
krivljenje roditelja za svoju nesreću ti neće pomoći koliko god to bilo "istinito" u tvojoj glavi. postoji teza da je locus of control direktno povezan sa osobnom srećom i samopouzdanjem, tj. što više osoba osjeća da sama upravlja svojim životom, to je sretnija; obrnuto - što više misli da su drugi odgovorni za trenutnu situaciju - to je manje sretna.

utuvi si u glavu da si ti odgovorna za sebe i svoju sreću i poduzmi sve što treba da ostvariš ono što želiš.
bravo aphex...ali se upravo o tome radi, da otimamo svaki dan po komadic svog zivota od njih...to se ne radi "okrivljavanjem" roditelja, nego razumijevanjem njihove uloge. ali pocinje se banalnim okrivljavanjem...da shvatis sta su ti ucinili, kako te postavili...

he, prije sam ljude procjenjivala po tome kakvu muziku slusaju...sad ja slusam njih, sta misle, ko upravlja njihovim zivotom? i bjezim ko vrag od tamjana onima koji su na milost i nemilost "zlim sefovima", "sudbini", bla bla...
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:20   #16
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
našla sam sama sebi psihijatricu (koju plaćam svojom lovom naravno ) i s kojom pričam o svemu...uključujući i o roditeljima...
hehe, meni psihijatar kaze da bi mi trebalo vise nego 1 tjedno...ono, bas sam se zalaufala dobro radit...a ja do grla u kreditima. pomislim, da starce pitam...a moji starci naucili djecu kupovat lovom. i umrem od smijeha: da od njih trazim pare da mi pomognu da se sta prije njih rijesim???

nou. bolje da se izborim za povisicu (nadam se da i hocu )
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:31   #17
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:48   #18
s kime god da sam pričala o svom odnosnu odnosno antiodnosu sa roditeljima , naglasila sam da ne želim glumit žrtvu iako možda u mom početnom postu se može dobiti takav dojam. zapravo naglasak bi trebao bit na dijelu o osjećaju krivnje kada ih odbacimo , kada nisu dobrodošli u našim životima , pa ćak i srcima! dok smo djeca uzimaju nas kao zdrvo za gotovo da bi kada shvate da smo dovoljno jaki i sposobni da funkcioniramo bez njih posegli za najočajnijim sredstvom: nabijanjem krivnje... o žrtvi, predanosti i o tome kako smo mi njima bili centar života i sve što im život sadrži obojeno je našom prisutnošću...u nekih to stvarno jest veliki gubitak jer samo djecu su imali u životu..no to je čin očajnika okupiranog sobom , a ne zdrave i ljubavi pune osobe...tako da zapravo ta dijeca koja su im bila jedin ispunjenje životne praznine su zapravo kompenzacija za osjećaj imanja moći...npr. moj stari je u ranim 20-im dobio djecu i počeo uzdržavat obitelj i cjelu mladost život ga je tjerao u kut i morao mu se prilagođavat ,bit "budan" i spreman za novu borbu...tako da je dolazeći kući djeci koja su ga gledala kao boga, ja vjerujem, nadomjestio taj osjećaj kontrole i mogućnosti da on vratit životu udarac na naćin da ga je ogranićavao i konrolirao meni i sestrama...imam 21 godinu ja još uvijek nesmijem neke stvari koje moji vršnjaci davno čine kao najormalnije...no polako se izbaram za svoja prava i bez osjećaja krivnje...
znam da to što su mi učinili svojim naćinom odgoja ostaje za cijeli život i da sve što ću kasnije ućinit na sebi bit će pokrpavanje krova koji prokišnjava...znam da je na meni da izgrađujem kvalitetan život i da kukanje o tome da me roditelji nisu voljeli nikuda ne vodi, ali činjenica ostaje da su mi dali jako slabe temelje jer im nisam bila toliko bitna koliko auto, kuća , status ,mišljenje susjeda, ispucavanje stresa na meni i sl....
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:59   #19
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
hehe, meni psihijatar kaze da bi mi trebalo vise nego 1 tjedno...ono, bas sam se zalaufala dobro radit...a ja do grla u kreditima. pomislim, da starce pitam...a moji starci naucili djecu kupovat lovom. i umrem od smijeha: da od njih trazim pare da mi pomognu da se sta prije njih rijesim???

nou. bolje da se izborim za povisicu (nadam se da i hocu )
Pa dobro počni malo rijeđe glavno da se počne..

Zoija nisi ništa komentirala bi li razgovarala s nekim..
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:24   #20
ma pocela sam davno i super je...jedino sto tip kuzi da mi treba vise. ono kad ostanem sva sokirana da je vec proso sat a ja jos nisam ni pola rekla...(a mjesecima bi nakon 20 minuta pitala jel je gotovo, mogu li sad doma)
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.