Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2006., 17:04   #1
Zaštitar - skupna tema

Čujem da se dosta traži. Pa ako netko zna informacije...kakav treba tečaj završit, kolike su im plaće otprilike, da li treba imati završen vojni rok, da li ima limit godina (ja konkretno imam 37), itd?
Unaprijed zahvaljujem dobrim ljudima na pomoći. Još ću se potrudit da iznazivkam zaštitarske tvrtke, ali ako netko ima bilo kakva saznanje, nek pomogne savjetom.
Hvala.
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 17:56   #2
Plaće su im oko 2500 do 3000 za one što osiguravaju objekte. Oni što rade u pratnji novca imaju nešto više. Ekipa koju ja znam, a rade u Sokolu imaju mjesečnu satnicu od 180-190 sati, a rade šihte po 12 sati u ritmu na 2 dnevne jedna noćna.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 15:35   #3
Ja sam radio u Zvonimiru dva mjeseca i katastrofa.Dao sam otkaz.satnica ti je 12 kuna a radiš ko rob.Plaća ti je 2200 kuna na objektu.
ALEKSANDAR VELIKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 23:15   #4
radiš kao rob??? a kaj??? kopaš kanale,štihaš vrt??
možda silno sjedenje na portama ili sl, je tako teško??

kakav posao takva lova, kome treba novac neka se zaposli, naravno negdje gdje se ipak privređuje.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 01:34   #5
Quote:
keš kaže:
radiš kao rob??? a kaj??? kopaš kanale,štihaš vrt??
možda silno sjedenje na portama ili sl, je tako teško??
Ajd se sjeti ona dva jadnika (po tvom ispada neradnika) šta su ih izrešetali pljačkaši.
Netko mora i na porti sjedit

Quote:
kakav posao takva lova, kome treba novac neka se zaposli, naravno negdje gdje se ipak privređuje.
Nemoj pljuvat po tuđem radu - neukusno je

BTW:
Nisam te struke i zadovoljan sam svojom, al mi ovaj dio sa pljuvanjem po tuđem poslu uvijek digne tlak
OK je napisat da se nađe bolje plaćen posal, al to se može i bez obezvrijeđivanja drugih
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 14:26   #6
Quote:
keš kaže:
radiš kao rob??? a kaj??? kopaš kanale,štihaš vrt??
možda silno sjedenje na portama ili sl, je tako teško??

kakav posao takva lova, kome treba novac neka se zaposli, naravno negdje gdje se ipak privređuje.
Vjeruj mi,većinom bi rađe kopao kanale 12 sati već sjedio sam u sobičku i buljio u prazno,monitor ili tv 12 sati. Sam sa svojim mislima. Psihički,posao je jako težak.

@okultis-nazovi Vidikom,traže radnike,plaća je 15kn/h za čuvanje objekta(gradilišta),netreba ti nikakav tečaj,a ako će trebat oni će ti ga platit. Za limit nisam ziher,al mislim da ga nema. Bolje plaćaju već većina ostalih,tako da tamo prvo probaj. Sretno.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 13:01   #7
Svaka gradjevinska firma traži i treba ljude. odeš do bilo kojeg gradilišta i pitaj, nećeš trebati puno tražiti.
lova je daleko bolja, jedino kaj se ipak radi.

nije pljuvanje po tudjem radu, nego komentar na ocjenu težine posla naspram zarade.
osobno mi je to isprazni posao, za ljude bez osobnih ambicija.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 08:24   #8
Hvala svima, puno!
__________________
mozda i nisam neki biser ali sam barem svoj reziser...
profesor okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 10:31   #9
Uvjet za zastitara je zadrstvena sposobnost za nosenje oruzija, sss IV stupanj te prekvalifikacija (za cuvara KV III stupanj , ne smije nositi oruzije).Bivsi policajci i vojni policajci sa min SSS mogu aplicirati bez tecaja i ispita. Zastitarske firme placaju tecajeve ljudima uz obavezu odradjivanja ugovora od... godina ili povrata naovaca. Jedan od uvjeta je i hrvatsko drzavljanstvo.
savjet - posao samo ako moras , ili iskoristi vrijeme da na tom poslu ucis za ispite tokom nocne smjene.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 01:10   #10
Quote:
Marakeš kaže:
Vjeruj mi,većinom bi rađe kopao kanale 12 sati već sjedio sam u sobičku i buljio u prazno,monitor ili tv 12 sati. Sam sa svojim mislima. Psihički,posao je jako težak.
Baš sam to htjela komentirati..da sam muško taj mi posao bome ne bi bio ni blizu popisa mogućih poslova..gledam ove jadničke zaštitare po stud. menzama.....doktorirat će na novinama, brojanju pločica, tipkanju mobitela i sl....katastrofa .....naravno, slažem se da ima i dinamičnijih i bolje plaćenih mjesta od ovoga-...ali opet......
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 09:53   #11
Quote:
ovisnica kaže:
Baš sam to htjela komentirati..da sam muško taj mi posao bome ne bi bio ni blizu popisa mogućih poslova..gledam ove jadničke zaštitare po stud. menzama.....doktorirat će na novinama, brojanju pločica, tipkanju mobitela i sl....katastrofa .....naravno, slažem se da ima i dinamičnijih i bolje plaćenih mjesta od ovoga-...ali opet......
Nedavno sam navratio do zgrade u kojoj sam prije nekoliko godina radio, i zaštitar mi se pohvalio da upravo završava fakultet, fino čovjek za noćne smjene obavi svoj posao (ima definirano koliko obilazaka), većinu vremena je ionako u zgradi, pa mjesto da gleda noćni program uči za ispite.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 00:08   #12
Quote:
Vojky kaže:
Nedavno sam navratio do zgrade u kojoj sam prije nekoliko godina radio, i zaštitar mi se pohvalio da upravo završava fakultet, fino čovjek za noćne smjene obavi svoj posao (ima definirano koliko obilazaka), većinu vremena je ionako u zgradi, pa mjesto da gleda noćni program uči za ispite.
Pa svaka mu dala
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 19:54   #13
Quote:
Vojky kaže:
Nedavno sam navratio do zgrade u kojoj sam prije nekoliko godina radio, i zaštitar mi se pohvalio da upravo završava fakultet, fino čovjek za noćne smjene obavi svoj posao (ima definirano koliko obilazaka), većinu vremena je ionako u zgradi, pa mjesto da gleda noćni program uči za ispite.
pa nocna je i na nekim lokacijama....najjaca....nis skoro ne radis...svakih tolko vremena napravis obilazak....i super....i za to te placaju....a sve zavisi na tocno kojoj si lokaciji...od 12 kuna do 20kn...a shifte su po 12 sati...

a u biti....sto se tice tog joba na pocetku....ti si obican kakti portir zastitar....i sad sve zavisi na kojoj si lokaciji...mos bit na nekom gradilistu...di imate svoj kontenjer..pa je po zimi jebada....pa do nekog trg.centra di se non stop seces....pa do toga da glumis detektiva po ducanima i hvatas kradljivce..pa do videonadzora.pa do nekakve porte po bankama, zgradama od nekakvih vecih ducana.i tak...a sto si dulje u tom poslu...+ ak si normalan i trudis se..tj. ne radis sranja i zajebavas se, ne zatice te kontrola na spavanju na nocnim smjenama...napredak je moguc...a stime ti i placa bude veca...

Uglavnom nije neki bog zna kakav posao ali nije ni lose..ok...bolje to nego gradjevina,konobarenje.....i slicne pizdarije....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 22:33   #14
Quote:
keš kaže:
Svaka gradjevinska firma traži i treba ljude. odeš do bilo kojeg gradilišta i pitaj, nećeš trebati puno tražiti.
lova je daleko bolja, jedino kaj se ipak radi.

nije pljuvanje po tudjem radu, nego komentar na ocjenu težine posla naspram zarade.
osobno mi je to isprazni posao, za ljude bez osobnih ambicija.
zato nam novogradnja i je sumnjiva
kad zaposljavaju ljude bez iskustva sa ceste,
uostalom bolje da sjedi za tih 3000-3500 kn nego da krampa na bausteli,
kaj mislis da su tam pripravnicke place nekaj bolje,
ak je uporan moze nakon par godina napredovati do kontrolora,
dobiti sluzbeni auto i sl.
moze se zaradit po koncertima nekakav bonus i sl.

pomocni baustelci idu sa 18,20 25 kn ovisno jesu s prijavom ili bez te u kakvu firmu ulete, jos ovi koji im obecaju 25 tko zna da li i docekaju mjesecima tu lovu...
te uostalom koliko je znalo biti slucajeva da je sljaker opal sa klimave skele jer se kakti gradevinarci "odlicno" pridrzavaju zastite na radu...

ima ljudi koji nisu sposobni za tezi fizicki rad te osobno smatram da je u danasnje vrijeme zastitarski posao u nekim segmentimaa postao opasan, bil je opasan i 90-tih kad se nije znalo tko pije tko placa pa su recimo cikaticeve tigrove pijani naoruzani "specijalci" naganjali po bestu i sl.

i sam vojky kaze da je idealan za studose, nekaj si zarade,a usput i studiraju,a smjene obicno ovise o objektu, te su si decki znali interno dogovarati,
netko bi gulil cijelo vrijeme jutarnju, netko nocnu i sl.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 12:52   #15
Sokoli su na minimalcu, ako rade noćne i po 12 sati stalno onda natuku 2.500 do 3.000. Koma posao. Poslije 12 sati na objektu uredno te gurnu na neku nogometnu utakmicu ili koncert...pa ti vidi...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 22:04   #16
reply

Daj okanite se te profesije..
trcite pred metak za 2 soma ?!!
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 11:11   #17
Quote:
ovisnica kaže:
Baš sam to htjela komentirati..da sam muško taj mi posao bome ne bi bio ni blizu popisa mogućih poslova..gledam ove jadničke zaštitare po stud. menzama.....doktorirat će na novinama, brojanju pločica, tipkanju mobitela i sl....katastrofa .....naravno, slažem se da ima i dinamičnijih i bolje plaćenih mjesta od ovoga-...ali opet......
treba ga dobiti, a? to i je poanta... svaki od njih kopa da pobjegne... puno lakše je raditi nešto kreativno nego lutati mislima u 3 ujutro
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 21:58   #18
Quote:
imago2007 kaže:
Sokoli su na minimalcu, ako rade noćne i po 12 sati stalno onda natuku 2.500 do 3.000. Koma posao. Poslije 12 sati na objektu uredno te gurnu na neku nogometnu utakmicu ili koncert...pa ti vidi...

to po zakonu nesmiju...poslije 12 satne smjene...obavezno moras biti free min 12 h.....plus kolko mi se cini sokoli su potpisali kolektivni i minimalac im je oko 3000 kn sad.....plus sokol je najveca firma kod nas u svezi zastitarstva...imaju najvise zaposlenih....i mogucnost napredovanje je jako mala...

u manjim ali kvalitetnijim(manjim po broju djelatnika) firmama mogucnost napredovanja je puno veca...ako se naravno ne zahebavas(ne spavas u nocnoj, ako se ne micas sa mjesta na kojem trebas biti, imas normalan odnos prema ljudi sa kojima radis i koje bi trebao kontrolirat, ne kasnis na posao...)...plus naravno ak imas licencu za zastitara jos i bolje...a jos ktome ak imas za zastitara tehnicara(postavljanje kamera, alarma i ostalih pizdarija) jos i bolje....dinamicniji je posao i bolje si placen...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 00:42   #19
Zaštitar - skupna tema

jel ima ko kakvih iskustava? uskoro polažem pa su savjeti dobrodošli!
dr_sol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 16:34   #20
dragi moj, po zakonu se svšta mora, ali se u praksi ne radi.

ovo za koncerte i utakmice nakon 12 sati smjene na objektu je istina, nisam to izmislila. ti vjeruj ako hoćeš, ako nećeš...probaj raditi kao zaštitar u sokol mariću pa mi javi kaj misliš o mom postu. pozdrav!
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.