Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 16:23   #101
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
meni je 21.4. a mogla bi i prije...ma ja sam za sve strašljiva...a bol ne podnosim nikakvu...možeš si mislit kako će me trpit takvu paničarku tamo...
Nekako i ja imam osjećaj da ću ranije rodit...Imam trbuh kao da sam već pred porodom . Nastojim se što više informirat kako bih našla najbezbolniji način poroda prema iskustvima drugih...iako je to prilično individualno . I ja imam jako niski prag boli,bojim se da ću cijelo vrijeme plakat i kukat kad me ulovi panika...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:26   #102
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Samo ti vodi muža sa sobom.. meni žao do neba što nisam uspjela mog nagovorit da ide samnom... na porodu mi je čak i bilo ok da ga nema.. da me ne vidi u onom stanju.. al sad mi je baš krivo da nije bio...
Ovaj moj bi se onesvjestio već u čekaoni ,tako da smo se dogovorili da neću inzistirati da ide samnom. A i nisam baš za to da me vidi u tom stanju jer sam totalna paničarka .

I mislim da nema tog doktora koji će mene odgovorit od epiduralne...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:28   #103
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Hvala ti.Već sam tražila po netu i nigdje se ne spominje epiduralna u kombinaciji s porodom na stolčiću .
Mislim da je prirodnije i lakše roditi na stolčiću,jedino me brine što bi tada moj muž trebao biti samnom,a već smo se dogovorili da neće prisustvovat porodu.U prilog stolčiću ide i što umanjuje mogućnost puknuća međice.
odi na google i utipkaj " stolčić i epiduralna " pa će ti izbaciti...
tako je, lakše je i prirodnije... samo meni je malo bed da baš ne puknem meda je mala vjerojatnost-jer oni ne mogu radit epiziotomiju na stolčiću nego babica masira s uljem međicu..
koliko znam muž ne treba biti,ali ako nemaš pratnju trebaju bit 2 sestre, pa sad kako su slobodne... neznam kako to ide u Rijeci pa....
Sve me zanima!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:31   #104
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Joj.. ko da sebe gledam... samo što sam ja počela paničarit zadnji mjesec...

Isto sam mislila ja to neću moć.... hoću nazad.... ja bi bila 18 mj trudna da skupim hrabrosti... zadnji mjesec kad god me je nešto štrecunlo je bilo ajme nadam se da to nije to.... mm je doslovno ispalio na živce samnom...

Al kad je krenulo.. gotovo je.. povratka nema... dobiš neku nadljudsku snagu.. znaš da se ideš upoznat s malim stvorenjem koje te cijelo vrijeme lupka u trbuhu.... i to je to... jednom mora van....

Moram napomenut da nisam ni ja neki trpitelj boli ali epiduralnu nisam dobila jer je doktor rekao da se super otvaram i da će mi epi samo usporit stvar i još me šviknuo na drip... al ja glasa nisam pustila... već mi je predkraj bilo teško jer je mali bio visoko i morala sam se natiskat da izađe i tad sam malo zastenjala i to je to...

Ženske drage.. ne bojite se vi poroda.. nego je vas strah od nepoznatog... samo hrabro.... sve smo mi rodile.. netko brže netko sporije... al sve smo to preživile i sad uživamo sa svojom dječicom.....
malo si me utješila....ali na kratko dok ne počnem ja razmišljati... i još tog dripa me je strah!!
i još glupača idem gledat porod na netu i još gore si napravila!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:33   #105
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Ovaj moj bi se onesvjestio već u čekaoni ,tako da smo se dogovorili da neću inzistirati da ide samnom. A i nisam baš za to da me vidi u tom stanju jer sam totalna paničarka .

I mislim da nema tog doktora koji će mene odgovorit od epiduralne...
E tako sam isto i ja mislila.. al sad mi je baš žao jer mislim da bi neke stvari više cijenio da je bio samnom i vidio da to nije bilo onako kako to zna bit na filmu....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:34   #106
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Samo ti vodi muža sa sobom.. meni žao do neba što nisam uspjela mog nagovorit da ide samnom... na porodu mi je čak i bilo ok da ga nema.. da me ne vidi u onom stanju.. al sad mi je baš krivo da nije bio...
bilo bi lijepo da bude da...moj kaže da će ići, ma i mora
a neznam bi li ja izdržala sama tamo...ja mislim da ne bi..
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:34   #107
Ok,malo ću proguglat.Šta ako mi ne pomogne to masiranje međice s uljem,i na kraju popucam ?Čula sam da to boli kao sam vrag,čak više nego kada te ravno zarežu za vrijeme poroda i kasnije uredno zašiju ?Neke majke to ni ne osjete...I mene sve zanima,kažu da je lakše kada znaš šta te čeka...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:35   #108
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
malo si me utješila....ali na kratko dok ne počnem ja razmišljati... i još tog dripa me je strah!!
i još glupača idem gledat porod na netu i još gore si napravila!
A gledala sam i ja.. i još i mm-a tjerala da i on gleda...

A ne znam kako da ti još olakšam.. možda bolje da te strah.. i mene je bilo pa sam rodila za 2 i pola sata... možda ako se više bojiš prije rodiš...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:37   #109
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Ok,malo ću proguglat.Šta ako mi ne pomogne to masiranje međice s uljem,i na kraju popucam ?Čula sam da to boli kao sam vrag,čak više nego kada te ravno zarežu za vrijeme poroda i kasnije uredno zašiju ?Neke majke to ni ne osjete...I mene sve zanima,kažu da je lakše kada znaš šta te čeka...
Moj šav nije išao ravno nego koso... ima njih par vrsta.. negdje sam u nekoj knjizi vidjela.....

I imaš tu negdje temu na forumu o masiranju međice pa možda ju možeš već sad počet masirat.. ne može odmoć ako si se odlučila za porod na stolčiću...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:38   #110
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Nekako i ja imam osjećaj da ću ranije rodit...Imam trbuh kao da sam već pred porodom . Nastojim se što više informirat kako bih našla najbezbolniji način poroda prema iskustvima drugih...iako je to prilično individualno . I ja imam jako niski prag boli,bojim se da ću cijelo vrijeme plakat i kukat kad me ulovi panika...
tako i ja.... a svako doživi porod na svoj način. ja sam po svemu gledajući skužila da je porod na stolčiću čist okej, a ni kada nije loša samo šta mi se stvarno nedaju radit te silne procedure za nju. a trebaš mene vidjet kad krv vadim... koja drama..moj dragi nije mogao vjerovati da se tako jako bojim igle... a strah me je da neću moci pravilno disati jer kad mene nešto boli ja odmah počnem plakati i nemogu stat...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:39   #111
Čuj Žare,bolje je da ti daju drip pa da prije rodiš,nego da satima trpiš prirodne trudove.Danas to ide puno brže,nekad su žene rađale cijeli dan,čak i više .

Dragi neka čeka u čekaoni,a na porod bi možda povela mamu.Mislim da bi me ona više smirila i dala bi mi bolje savjete jer je i ona istio prošla,i to dva puta .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:40   #112
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
A gledala sam i ja.. i još i mm-a tjerala da i on gleda...

A ne znam kako da ti još olakšam.. možda bolje da te strah.. i mene je bilo pa sam rodila za 2 i pola sata... možda ako se više bojiš prije rodiš...
da neka vide kako je to!! e dobra si kad si to obavila u samo 2 i po sata.
možda ću i ja brzo...dao Bog!!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:45   #113
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
da neka vide kako je to!! e dobra si kad si to obavila u samo 2 i po sata.
možda ću i ja brzo...dao Bog!!
Meni ti je to ful puno zvučalo kad bi netko rekao rađala sam 3 sata.. 4 sata... o onima preko 10 sati neću niti pričat.... al je meni ovih 2 i pol... sa predrađaonom 4 i pol.. prošlo za čas... nisam se ni snašla kako treba a zvrk je već bio na meni i držao me za prst....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:03   #114
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Šta mislite o porodu na stolčiću?Može li se i tada dobiti epiduralna ?
mislim da stolčić i epiduralna ne idu zajedno. ipak ti moraš sjedit na stolčiću i samo se oslanjaš na osobu iza sebe, tko god to bio, a to ne bi mogla kad ne bi osjećala donji dio tijela. prije nego se dovoljno otvoriš da bi išla na stolčić možeš hodat, hopsat na lopti i bit aktivna da sve to ide brže, a s epiduralnom to ne bi mogla. kad primaš epiduralnu imaš kateter u leđima pomoću kojeg ti je doziraju i moraš ležat.
meni je u planu stolčić, a ako bude zauzet, onda plan B epiduralna. ovog klasičnog poroda na leđima se bojim ko vraga. isto tako i dripa i epiziotomije koji obično dolaze u paketu s takvim porodom .
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:04   #115
Mojoj šogorici su na prvom porodu klistir dali na stolu,a ispod je neka posuda,i kasnije ju je sestra samo polila vodom i onda obrijala .Možda zato što joj je vodenjak već puknuo ?Kaže da više od boli na porodu pamti sram i neugodu zbog tog klisira i činjenice da je predrađaona prilično prometna soba .

Zadnje uređivanje Tashi : 30.08.2011. at 22:01.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:09   #116
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Mojoj šogorici su na prvom porodu klistir dali na stolu,a ispod je neka posuda,i kasnije ju je sestra samo polila vodom i onda obrijala .Možda zato što joj je vodenjak već puknuo ?Kaže da više od boli na porodu pamti sram i neugodu zbog tog klisira i činjenice da je predrađaona prilično prometna soba .
Samnom u predrađaoni nije bio nitko... ja sama samcata... i nitko nije vidio kad mi se davalo klistir..a brijali me nisu jer sam ja to doma sama u 5 ujutro usred trudova se išla brijat...

I kad sam došla rodit više mi je bilo svejedno ko me gleda.. ko me pipa.. čak su bile i neke studentice..šta već i one su mi gledale plodnu vodu.. ma baš me bilo briga.... samo da ga vade van više...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:09   #117
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
mislim da stolčić i epiduralna ne idu zajedno. ipak ti moraš sjedit na stolčiću i samo se oslanjaš na osobu iza sebe, tko god to bio, a to ne bi mogla kad ne bi osjećala donji dio tijela. prije nego se dovoljno otvoriš da bi išla na stolčić možeš hodat, hopsat na lopti i bit aktivna da sve to ide brže, a s epiduralnom to ne bi mogla. kad primaš epiduralnu imaš kateter u leđima pomoću kojeg ti je doziraju i moraš ležat.
meni je u planu stolčić, a ako bude zauzet, onda plan B epiduralna. ovog klasičnog poroda na leđima se bojim ko vraga. isto tako i dripa i epiziotomije koji obično dolaze u paketu s takvim porodom .
Da,i ja sam mislila da stolčić i epiduralna ne idu u paketu. Onda sam ipak radije za epiduralnu. Čula sam da si je sama možeš dozirat do trenutka kada bebica izlazi,ovisi koliko su ti jaki trudovi.Moja gin porođaj sa epiduralnom naziva ˝bezbolni porođaj˝,pa mi jedino to zvuči kao dovoljno dobar izbor porođaja .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:11   #118
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Samnom u predrađaoni nije bio nitko... ja sama samcata... i nitko nije vidio kad mi se davalo klistir..a brijali me nisu jer sam ja to doma sama u 5 ujutro usred trudova se išla brijat...

I kad sam došla rodit više mi je bilo svejedno ko me gleda.. ko me pipa.. čak su bile i neke studentice..šta već i one su mi gledale plodnu vodu.. ma baš me bilo briga.... samo da ga vade van više...
Jel boli vađenje plodne vode ?Da li to rade svakome ili samo trudnicama koje dobiju trudove prije termina pa tako provjeravaju da li je plodna voda dovoljno zrela i da li se može obavit porođaj?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:13   #119
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
mislim da stolčić i epiduralna ne idu zajedno. ipak ti moraš sjedit na stolčiću i samo se oslanjaš na osobu iza sebe, tko god to bio, a to ne bi mogla kad ne bi osjećala donji dio tijela. prije nego se dovoljno otvoriš da bi išla na stolčić možeš hodat, hopsat na lopti i bit aktivna da sve to ide brže, a s epiduralnom to ne bi mogla. kad primaš epiduralnu imaš kateter u leđima pomoću kojeg ti je doziraju i moraš ležat.
meni je u planu stolčić, a ako bude zauzet, onda plan B epiduralna. ovog klasičnog poroda na leđima se bojim ko vraga. isto tako i dripa i epiziotomije koji obično dolaze u paketu s takvim porodom .
e tog klasičnog poroda je i mene jakooooo strah, a najviše dripa!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:15   #120
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Jel boli vađenje plodne vode ?Da li to rade svakome ili samo trudnicama koje dobiju trudove prije termina pa tako provjeravaju da li je plodna voda dovoljno zrela i da li se može obavit porođaj?
Meni to nisu radili niti jednom.. a bušenje vodenjaka (onome kome nije sam puknuo) ne boli ništa.. meni je tako lijepo bilo kad su ga probušili.. topla tekućina se sjurila niz noge.. ma milina...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.