Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 11:57   #141
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
a meni dr. frančišković baš i nije ostao u najboljem sjećanju jer je i meni bio.
eto koliko je sve to individualno
Perverznjacina Nadam se da ga nece biti blizu...
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:06   #142
Curke, koliko se placa apartman po danu?
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:20   #143
Što se tiće apartmana, ja nikad nebi bila sama u sobi. Stvarno ti puno zanći da imaš nekog pored sebe, možeš otići na wc ili otuširati se i uvijek ti neko pripazi na bebicu.
Imaš sa kim prićati i razmjenjivati iskustva, posuditi nešto ako ti fali, podjeliti hranu. Ja se nisam mogla ustati prvi dan i cimerice su mi pomagale, dodavale su mi čaj i nosile hranu u krevet. Pored mene je bila divna žena kojoj je to drugo djete i puno mi je pomogla svojim savjetima.
Ja sam uvijek mogla spavati, ponekad čuješ bebice da plaću ali ne smeta.
verdilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:04   #144
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Nije kava, ali valjda će mi netko odgovoriti
Kako ide s pohranom matičnih stanica u riječkom rodilištu? Na stranicama sam našla ovo:
Od ožujka 2007.godine postoji mogućnost uzimanja krvi iz pupkovine za pohranu u banku umbilikalne krvi (matičnih stanica) u svrhu autologne primjene. Set za uzimanje krvi, transport i pohranu u banku umbilikalne krvi roditelji kupuju i organiziraju sami. Ova usluga se sukladno odluci Upravnog vijeća KBC Rijeka naplaćuje 1150 kn.

Dakle, ako doniramo u Zakladu Ana Rukavina, plaćamo tih 1150 kuna, ako pohranjujemo privatno plaćamo to+koliko se već to privatno plaća. Jesam li dobro shvatila?
I da, je li neka od vas to napravila i kakva su iskustva - kompliciraju li doktori i sestre ili sve ide glatko?
Ako pohranjuješ u obiteljsku banku onda plaćaš Rebru oko 15300 kn i plaćaš tu naknadu ri bolnici 1150 kn. Krv morate dopremiti sami u zg u roku od 24 sata.
Ako doniraš u zakladu onda mislim da se naknada ne plaća, čak i oni organiziraju prijevoz, ali nisam sigurna, provjeri još.
Nije mi samo jasno kad i kako se plaća ta naknada ri bolnici. kad odlaziš il kad? Ne vjerujem da se plaća unaprijed kad ni oni sami ne znaju kako će proć porod i dal će uopće moć uzet krv. Nekad kad dodje do frke, moguće da i ne uzmu. U tom slučaju vratiš neotvoreni set na Rebro, a oni ti vrate lovu.
Jel zna netko nešto više o plaćanju te naknade?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:52   #145
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Drage Skoro-mame. I ja imam jedno iskustvo iz Riječkog rodilišta staro 16 mjeseci, a za cca 3 mjeseca me očekuje još jedno. E sad, moja priča možda na prvu ruku ne izgleda utješno, ali je. Prvog poroda me uopće nije bilo strah, a u 37. tjednu mi je pukla voda, rađala sam 17 sati, uzela epiduralnu da stvari malo olakšam i na kraju svejedno morala na hitan carski rez zbog fetalne patnje (bradikardija djeteta). Ali, evo, 16 mjeseci kasnije moje malo čudo radosno leta po kući i muči nas sasvim novim problemima. Isad, nakon svega, nije me strah drugog poroda. Strašnija mi je pomisao na ponovno navikavanje na hranjenje žličicom kad već pišulinac/ka prođe koji mjesec života ili na neka slična iskustva koja su u puno daljoj budućnosti. Sve se to na kraju zaboravi, a samo beskrajna ljubav prema tim malim sebičnjacima ostane.
Dakle, hrabro- pogotovo zato što se u svakom trenutku možete odlučit za EA.
Meni je najstrašniji dio bio to što sam maloga vidjela tek poslije 24 sata kad su me napokon pustili sa intenzivne na odjel. Dotad mi je bilo strašno bit odvojena od njega unatoč svim bolovima koji su me parali.
Drago mi je da ti je porod na kraju ipak dobro prošao i da je sve bilo ok s tobom i bebom.
Jel epiduralnu zbilja možeš tražit u svakom trenutku (dok još nisi previše otvorena naravno) bez da ti naprave neke posebne pretrage krvi il nešto tako?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:27   #146
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti je porod na kraju ipak dobro prošao i da je sve bilo ok s tobom i bebom.
Jel epiduralnu zbilja možeš tražit u svakom trenutku (dok još nisi previše otvorena naravno) bez da ti naprave neke posebne pretrage krvi il nešto tako?
Pa da, meni je porod tekao na dripu već više od 12 sati, kad sam se ipak odlučila da je to sve već puno za trpiti, a postoji mogućnost da si olakšaš. S EA je sve bilo bajno, isto osjetiš trudove, ali su pjesma prema onima prije. I na kraju mi ni za carski nisu morali davati novu anesteziju. Tako da sam ja sve u svemu bila zadovoljna sa stvari.
Jedino je na samoj operaciji neugodno što isto sve osjetiš, čuješ, a i vidiš u onim okvirima od lustera, pa ne preporučujem onima osjetljivijima da gledaju gore.
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:12   #147
znaci epiduralnu moze bilo tko dobit?jel bas nista ne osjetis po njoj ili ipak ima bolova?zanima me bas ko je to prosao,jel netko kaze ovako,netko onako..

jel mojoj frendici i sestricni su davali pa kazu koda ni nisu da su krepivale od bolova,a pak neke govore da su pjevale i radjale po njoj.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:14   #148
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Pa da, meni je porod tekao na dripu već više od 12 sati, kad sam se ipak odlučila da je to sve već puno za trpiti, a postoji mogućnost da si olakšaš. S EA je sve bilo bajno, isto osjetiš trudove, ali su pjesma prema onima prije. I na kraju mi ni za carski nisu morali davati novu anesteziju. Tako da sam ja sve u svemu bila zadovoljna sa stvari.
Jedino je na samoj operaciji neugodno što isto sve osjetiš, čuješ, a i vidiš u onim okvirima od lustera, pa ne preporučujem onima osjetljivijima da gledaju gore.
a dali taj drip kad daju boli jako ili...
Ja ne razumijem-šta trudovi bole kao i menstrualni bolovi samo puno jače i koliko?
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:17   #149
Riječko rodilište

bok,žene,nedavno sam u Riječkom rodilištu rodila svoje treće dijete.Iskustva su mi odlična!Osoblje vrhunsko,s obzirom da mi je pauza 11 god.od zadnjeg poroda,sad je to sasvim druga priča.I za vrijeme prva dva poroda osoblje mi je bilo super,ali sada je krasno uređeno,muzika u rađaoni,privatnost...sve za pohvalu.Jedina zamjerka je što mi nisu htjeli dati epiduralnu,iako sam molila na vrijeme,ali ništa.Kao- trećerotka,ide to samo tako,ne treba......Naravno,kod mene svaki put jako bolno,pa i treći put.Sva sreća,sve se brzo zaboravi,a prelijepa bebica je tu.Zato,samo hrabro,u dobrim ste rukama.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:22   #150
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
bok,žene,nedavno sam u Riječkom rodilištu rodila svoje treće dijete.Iskustva su mi odlična!Osoblje vrhunsko,s obzirom da mi je pauza 11 god.od zadnjeg poroda,sad je to sasvim druga priča.I za vrijeme prva dva poroda osoblje mi je bilo super,ali sada je krasno uređeno,muzika u rađaoni,privatnost...sve za pohvalu.Jedina zamjerka je što mi nisu htjeli dati epiduralnu,iako sam molila na vrijeme,ali ništa.Kao- trećerotka,ide to samo tako,ne treba......Naravno,kod mene svaki put jako bolno,pa i treći put.Sva sreća,sve se brzo zaboravi,a prelijepa bebica je tu.Zato,samo hrabro,u dobrim ste rukama.
a zasto nisu htjeli dati epiduralnu?pa sta ne moraju dat ako se pita?
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:25   #151
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
znaci epiduralnu moze bilo tko dobit?jel bas nista ne osjetis po njoj ili ipak ima bolova?zanima me bas ko je to prosao,jel netko kaze ovako,netko onako..

jel mojoj frendici i sestricni su davali pa kazu koda ni nisu da su krepivale od bolova,a pak neke govore da su pjevale i radjale po njoj.

nadam se da ćeš je dobiti,meni ni ženama koje su rađale taj dan kad i ja,nisu htjeli dati,ne znam zašto.Ja sam molila dr.još u trudnoći,jer sam znala šta me čeka,rekao nema frke,ali na porodu-ni čut.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:28   #152
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
nadam se da ćeš je dobiti,meni ni ženama koje su rađale taj dan kad i ja,nisu htjeli dati,ne znam zašto.Ja sam molila dr.još u trudnoći,jer sam znala šta me čeka,rekao nema frke,ali na porodu-ni čut.
Pa to nije u redu...
Možda nije bilo anesteziologa...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:33   #153
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a zasto nisu htjeli dati epiduralnu?pa sta ne moraju dat ako se pita?
pitala je čim sam došla u rađaonu,pitale i druge žene,pitala ja opet,vikala,molila,prijetila za vrijeme trudova,ali ništa.Čuj,bolje je bez nje u svakom slučaju.Kad rodiš,gotovo.Nakon epiduralne glavobolja,neke ne osjećaju noge,sva iskustva koja sam čula su loša.Naravno,kad boli pristala bi na sve samo da mi bol popusti,ali sve to prođe.....žene sve izdrže
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:37   #154
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Pa to nije u redu...
Možda nije bilo anesteziologa...
Možda nije bili anesteziologa,ne znam,ali sestra mi je odmah šapnula da nema šanse da je dobijem.Ubila me u pojam,ali bar je bila iskrena,kad već dr.nije.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:39   #155
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
nadam se da ćeš je dobiti,meni ni ženama koje su rađale taj dan kad i ja,nisu htjeli dati,ne znam zašto.Ja sam molila dr.još u trudnoći,jer sam znala šta me čeka,rekao nema frke,ali na porodu-ni čut.
pa to je mene i strah jednog dana,jel namjeravam pitat pricala sam o tome vec sa ginek. i sta onda kad dodjes tamo ako te nitko ne slusa i ne daju ti,sta mozes nego umirat od bolova,pa to je strasno....svaka cast sta si izdrzala....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:44   #156
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
Možda nije bili anesteziologa,ne znam,ali sestra mi je odmah šapnula da nema šanse da je dobijem.Ubila me u pojam,ali bar je bila iskrena,kad već dr.nije.
barem ona nek je bila iskrena da ako niko drugi nije mogao....
nadam se da meni neće trebati a ako bude da ovo neću doživjeti...
Ja nikakvu bol ne podnosim ali ne bi htjela epiduralnu-ali to šta ti kažeš stoji-kad te boli sve je dobro samo da prestane...
a kako bole trudovi, kao menstrualni bolovi samo jače i koliko ili...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:52   #157
Smile

Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
barem ona nek je bila iskrena da ako niko drugi nije mogao....
nadam se da meni neće trebati a ako bude da ovo neću doživjeti...
Ja nikakvu bol ne podnosim ali ne bi htjela epiduralnu-ali to šta ti kažeš stoji-kad te boli sve je dobro samo da prestane...
a kako bole trudovi, kao menstrualni bolovi samo jače i koliko ili...
Ja nemam neke jake menstrualne bolove,pa ne mogu usporediti.Trudovi su,na žalost ,neusporedivo jači bolovi,ali svaka žena ima drugo iskustvo,najbolje ne misli o tome,misli o onom trenutku kad dobiješ bebicu na prsa........vjeruj,sva bol ODMAH se zaboravi
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:06   #158
ni ja ne podnosim bol,ali kad te uhvati,gotovo,to je to.Van iz svoje kože ne možeš.Moraš to odraditi.Ima žena koje nisu ni osjetile bol,nadam se da ćeš biti jedna od njih.
Sestra mi je stalno ponavljala dok sam ja vikala i plakala:"Gospođo,rodit ćete.Pa,ne mogu ja umjesto vas."
I to je istina.Otrpiš svoje i gotovo.Znaš da mora prestati kad-tad.

Zadnje uređivanje Tashi : 30.08.2011. at 22:09.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:49   #159
Baš mi je grozno čuti da netko nije mogao dobiti epiduralnu. Meni su ju više puta sami nudili i prije, mislila sam da će sve završiti i bez nje, ali 12 sati kasnije mišljenje se promijeni i pristala sam. Poslije nije bilo nikakve glavobolje ni "paralize" ni ničega, samo bolovi od carskog reza.
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 21:46   #160
Quote:
kiara7 kaže: Pogledaj post
Perverznjacina Nadam se da ga nece biti blizu...
joooooooj ovo je žina istina
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.