Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2009., 11:34   #241
Provjereno na HZZO-u prema Zakonu od o1.01.2009.
Pomoć za opremu djeteta (HZZO)
Visina jednokratne naknade za pomoć pri opremanju novorođenog djeteta iznosi 2.328,20 kn.

Ova naknada ne ovisi o imovinskom cenzusu, već pripada svim zdravstveno osiguranim majkama. Ukoliko je majka nezaposlena, a zdravstveno osigurana preko oca djeteta, tada se prilaže osobna i zdravstvena iskaznica oca, kao nositelja osiguranja, te navedeno pravo ostvaruje otac. Naknada se ostvaruje podnošenjem zahtjeva, kojem se prilaže:

djetetov izvod iz matice rođenih,
svoju osobnu i zdravstvenu iskaznicu (preslike).

Za naknadu od Grada Zagreba sve imate na linku: http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

Nadam se da sa pomogla
__________________
20.08.2009. stigla nam Iva
skarambela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 12:24   #242
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
evo ako nekog zanima karlovačka županija..

grad ogulin daje 2000 kn,dobije se i ona jednokratna pomoć 2400kn sa socijalnog,a županija nedaje ništa za prvo i treće dujete samo za drugo što je po meni čista glupost al eto ,to je naša država..

Pa koja zupanija uopce daje nesto? Meni je ovo prvi glas da i zupanije daju Koliko mi je poznato, dobijes od drzave, tj.hzzo-a i od lokalne zajednice tj. grada kojem teritorijalno pripadas
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 14:04   #243
pa evo karlovačaka daje samo za drugo dijete,mislim oko 4000 kn,nisam 100% sigurna...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 22:06   #244
Zagrebačka županija ne nadje ništa, ali većina gradova daje lovu. Čula sam da Vrbovec ima krasan običaj da bebu dođu vidjeti iz uprave donesu lovu i košaru.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 20:28   #245
Novčana pomoć za novorođenu bebu

Bokic!

Jel zna netko nesto o ovoj odredbi grada Zagreba da se za djecu rođenu nakon 31. 03. 2009. g. isplaćuje 7200,00 kuna ali u tri godišnja obroka. Da li to znači da će grad isplaćivati svake godine po 7200kn jednokratko ili po 2400kn godišnje pa tako tri godine?

Naime ja sam za prvog bebeka dobila po starim pravilima cca 3000kn il kolko vec je bilo jednokratno, pa mi sad nije jasno sta cemo dobit za drugo a termin poroda samo sto nije.... a love manjka
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 20:38   #246
mislim da se sad sve isplacuje kroz tri godine
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:53   #247
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Bokic!

Jel zna netko nesto o ovoj odredbi grada Zagreba da se za djecu rođenu nakon 31. 03. 2009. g. isplaćuje 7200,00 kuna ali u tri godišnja obroka. Da li to znači da će grad isplaćivati svake godine po 7200kn jednokratko ili po 2400kn godišnje pa tako tri godine?

Naime ja sam za prvog bebeka dobila po starim pravilima cca 3000kn il kolko vec je bilo jednokratno, pa mi sad nije jasno sta cemo dobit za drugo a termin poroda samo sto nije.... a love manjka
2400 godišnje tri godine...
Lijepo bi bilo da svake godine isplate 7200, mam bi na drugo išla .
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 12:49   #248
sad po novome i za prvog bebača ide na tri rate... 3 600 kn na tri rate...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 18:56   #249
sramota da veca ne moze bit. Pa to je manje neg kaj su davali jednokratno. Ok, hvala, samo sam trebala potvrdu onog kaj sam i sama mislila.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:25   #250
Imam jedno pitanje pa ako netko zna.Živim u Zg-u oduvijek.Trebam uskoro roditi a neda mi se mjenjati dokumenti(još uvijek sam prijavljena kod staraca).E sad me zanima s obzirom da mislim tražiti novčanu naknadu od grada da li muž i ja moramo biti prijavljeni na istu adresu(beba će biti prijavljena na mene).Te da li kasnije gubim naknadu s obzirom da se isplaćuje na 3g,a promjenim adresu recimo sljedeće godine zbog toga da dijete može dobiti vrtić u kvartu kojem živimo?
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 21:04   #251
Koliko znam ne morate biti prijavljeni na istoj adresi. Ako je beba na tebe, dovoljno je da jedna osoba bude najmanje tri godine prijavljena u Zagrebu da dobije jednokranu novčanu pomoć.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 14:05   #252
Curke iz Osijeka koje ste nedavno rodile, molim vas po tko zna koji put da mi razrijesite misterij o lovi koja se dobije od grada i zupanije. Znam da se od grada dobije 4 000 kn i od zupanije 500 kn ali sad nedavno mi jedna osoba kaze da kad dobijes ta vrijednosna pisma, snjima moras u banku otvoriti neku knjizicu i zatim u turbo limach uclaniti bebu i te novce kao mozes potrositi samo tamo (turbo limachu) Pa ne kuzim, sta se to ne dobije u kešu? Isto sam tako cula da te novce ne mozes dirati do djetetove 18 god.

Tako da sad zbilja nista neznam a svako ima drugu pricu pa sam odlucila obratiti se vama svjezim mamama koje ste to nedavno prosle pa znate i upucene ste...

Hvala
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:38   #253
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje pa ako netko zna.Živim u Zg-u oduvijek.Trebam uskoro roditi a neda mi se mjenjati dokumenti(još uvijek sam prijavljena kod staraca).E sad me zanima s obzirom da mislim tražiti novčanu naknadu od grada da li muž i ja moramo biti prijavljeni na istu adresu(beba će biti prijavljena na mene).Te da li kasnije gubim naknadu s obzirom da se isplaćuje na 3g,a promjenim adresu recimo sljedeće godine zbog toga da dijete može dobiti vrtić u kvartu kojem živimo?
ne morate biti prijavljeni na istoj adresi, samo moraju obje adrese bit u zagrebu(ako ste u braku, a jeste.)

kasnije gubiš naknadu samo ako ti nova adresa nije zagrebačka
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:24   #254
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:54   #255
Jedna ispravka,Split daje 1500 kn,a ne 1200.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 08:37   #256
Bol(Brač) daje 7000kn za dijete, nije loše ali nije ni neki razlog za preseliti se na skupi otok
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:34   #257
Nije mi jasno ovo za grad Zagreb. Ok, jedan od roditelja mora biti prijavljen u Zagrebu minimalno pet godina. Muž je iz Zagreba pa je to riješeno. Međutim, ja, iako živim u Zagrebu već 9 godina, nisam svake godine prijavljivala boravište. Sad imam prijavu boravišta, ali nisam shvatila da li mora biti boravište (ono što se produžuje svakih godinu dana) za drugog roditelja ili baš za stalno - prebivalište?
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:13   #258
Pravo na novčanu pomoć može ostvariti i koristiti roditelj:
- za dijete rođeno nakon 31. ožujka 2009. ;
- koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidno prijavljenim prebivalištem u Gradu Zagrebu od najmanje pet godina neposredno prije rođenja toga djeteta i dalje neprekidno sve do isplate novčane pomoći u cijelosti;
- ako drugi roditelj ima prijavljeno prebivalište u Gradu Zagrebu ili ako je drugi roditelj stranac s privremenim ili stalnim boravkom u Gradu Zagrebu u vrijeme podnošenja zahtjeva i dalje neprekidno do isplate novčane pomoći u cijelosti.

dakle - jedan roditelj mora imati trajno prebivalište bar već 5 godina u zg, a drugi može imati i privremeni boravak u zg u vrijeme podnošenja zahtjeva pa koja ti je adresa na osobnoj? ako je zagrebačka, imaš tu prebivalište. ako prijavljuješ svake godine, onda je to boravište,ali i to ti je dovoljno ako je muž iz zg.
dana003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:06   #259
Quote:
dana003 kaže: Pogledaj post
- ako drugi roditelj ima prijavljeno prebivalište u Gradu Zagrebu ili ako je drugi roditelj stranac s privremenim ili stalnim boravkom u Gradu Zagrebu u vrijeme podnošenja zahtjeva i dalje neprekidno do isplate novčane pomoći u cijelosti.

dakle - jedan roditelj mora imati trajno prebivalište bar već 5 godina u zg, a drugi može imati i privremeni boravak u zg u vrijeme podnošenja zahtjeva pa koja ti je adresa na osobnoj? ako je zagrebačka, imaš tu prebivalište. ako prijavljuješ svake godine, onda je to boravište,ali i to ti je dovoljno ako je muž iz zg.
"Privremeni boravak", kako ti kažeš, ne postoji. To nije prebivalište kako se traži. Koliko sam ja shvatila jedan mora imati PREBIVALIŠTE 5 godina, a drugi može imati i kraće PREBIVALIŠTE (od pet godina). Oba, dakle, moraju imati prebivalište u Zgbu, samo je različit vremenski rok za stjecanje prava. Prebivalište i boravište nije jedno te isto.

Samo ako je drugi roditelj stranac dovoljno je za tog roditelja "boravište" (a ne prebivalište). Jesam dobro shvatila, ima drugih tumačenja?
Eklektika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:22   #260
ovako, završih upravnu nekad prije, vjerujte mi: prebivalište je trajna adresa s nakanom da se tamo za stalno živi.
boravište je mjesto u kojem osoba privremeno boravi (mislim da je uvjet 3 mjeseca biti na određenom mjestu da bi se ono moglo zvati boravištem, naravno, ako je prijavljeno!) npr. meni je zg bio boravište za vrijeme studija, a sad kad sam se udala i kad sam tu prijavljena za stalno, to mi je prebivalište. a termin privremeni ili stalni boravak i cijeli taj odlomak je skinut sa stranice grada zagreba i kak se meni čini bitno je da on postoji (da je prijavljen) u trenutku podnošenja zahtjeva (za tog drugog roditelja). Prema tome, meni to djeluje kao da ti možeš danas prijavit na MUP-u boravak u zg i sutra predat zahtjev za novčanu pomoć.
naravno, ispravite me ako griješim..
dana003 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.