Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 21:08   #981
Ispucale se projekcije pa tema zamrla,do sljedećeg punjenja i pražnjenja ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 12:37   #982
Prevedeni dokumentarci o masonima

Zagonetke u kamenu https://vimeo.com/35314757

Oko feniksa https://vimeo.com/35368935
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:24   #983
Svevideće oko je sunce kojem ništa ne može umaći ima sve na vidiku barem što se tiče zemlje.

To sunce je kod solarnih kultova bog no kod lunarnih kultova na bliskom istoku to je neprijatelj jer sunce u pustinjama donosi smrt a mjesec neophodnu vlažnost pad temperature.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:12   #984
11.9. 23.05 na 4. programu HRT

repriza radio emisije

Susret u dijalogu
Emisiju posvećujemo odnosu katoličkog marijanskog pokreta "Vojske Bezgrešne" i masonerije. Povod je znanstveni skup koji se uz 100. obljetnicu "Vojske Bezgrešne" sljedeći vikend održava u Zagrebu. Sudjelovat će organizator znanstvenoga skupa i provincijal hrvatskih franjevaca ...

Jedan od gostiju je admiral Lošo drugi je don Blažević
zabava garantirana.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:45   #985
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
11.9. 23.05 na 4. programu HRT

repriza radio emisije

Susret u dijalogu
Emisiju posvećujemo odnosu katoličkog marijanskog pokreta "Vojske Bezgrešne" i masonerije. Povod je znanstveni skup koji se uz 100. obljetnicu "Vojske Bezgrešne" sljedeći vikend održava u Zagrebu. Sudjelovat će organizator znanstvenoga skupa i provincijal hrvatskih franjevaca ...

Jedan od gostiju je admiral Lošo drugi je don Blažević
zabava garantirana.
Lošo je u ekipi najlucidniji na temu.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:44   #986
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
11.9. 23.05 na 4. programu HRT

repriza radio emisije

Susret u dijalogu
Emisiju posvećujemo odnosu katoličkog marijanskog pokreta "Vojske Bezgrešne" i masonerije. Povod je znanstveni skup koji se uz 100. obljetnicu "Vojske Bezgrešne" sljedeći vikend održava u Zagrebu. Sudjelovat će organizator znanstvenoga skupa i provincijal hrvatskih franjevaca ...

Jedan od gostiju je admiral Lošo drugi je don Blažević
zabava garantirana.
Ni manje, ni više, nego znanstveni skup...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:25   #987
Vojska Bezgrešne (Djevice Marije) je specijalna jedinica osnovana za borbu protiv slobodnih zidara, heretika, šizmatika... (pssssst, valjda i ateista).

Vojsku Bezgrešne osnovao je sv. Maksimilijan M. Kolbe kao student u Rimu 1917. godine kao reakciju na masonske manifestacije po Rimu prigodom obilježavanja 200 godina postojanja masonerije. Cilj Vojske Bezgrešne, prema riječima samog njezinog osnivača, jest zauzimanje za obraćenje svih grešnika, “općenito shizmatika, heretika, pogana, a posebno slobodnih zidara, pa tako u konačnici ona teži k posvećenju svih pod zaštitom i pod zagovorom Bezgrešne Marije.” (Sv. Maksimilijan Kolbe, Spisi, 688a). Simpozij će se održati u Zagrebu, 15.-16. rujna 2017. godine.
Simpozij


PS Moram brzo angažirat zidare za obavit neke zidarske zahvate na kući dok ih Vojska Bezgrješne ne potaraca!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:11   #988
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vojska Bezgrešne (Djevice Marije) je specijalna jedinica osnovana za borbu protiv slobodnih zidara, heretika, šizmatika... (pssssst, valjda i ateista).
Neumoljiv do boli i neicrpan u snazi, makar to bilo i uvjetovano.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 05:40   #989
Quote:
Vitez kaže: Pogledaj post
Tko su masoni?
katolici.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:36   #990
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
katolici.
Niposto. Jedino su mozda neki od njih bivsi katolici. Masoni su ekskomunicirani iz Katolicke crkve.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:05   #991
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vojska Bezgrešne (Djevice Marije) je specijalna jedinica osnovana za borbu protiv slobodnih zidara, heretika, šizmatika... (pssssst, valjda i ateista).

Vojsku Bezgrešne osnovao je sv. Maksimilijan M. Kolbe kao student u Rimu 1917. godine kao reakciju na masonske manifestacije po Rimu prigodom obilježavanja 200 godina postojanja masonerije. Cilj Vojske Bezgrešne, prema riječima samog njezinog osnivača, jest zauzimanje za obraćenje svih grešnika, “općenito shizmatika, heretika, pogana, a posebno slobodnih zidara, pa tako u konačnici ona teži k posvećenju svih pod zaštitom i pod zagovorom Bezgrešne Marije.” (Sv. Maksimilijan Kolbe, Spisi, 688a). Simpozij će se održati u Zagrebu, 15.-16. rujna 2017. godine.
Simpozij


PS Moram brzo angažirat zidare za obavit neke zidarske zahvate na kući dok ih Vojska Bezgrješne ne potaraca!
Neš ti vojske koja nije uspjela pomoći ni vlastitom "generalu". Mislim da možeš slobodno zidati tu šupu ili što već.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:29   #992
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Niposto. Jedino su mozda neki od njih bivsi katolici. Masoni su ekskomunicirani iz Katolicke crkve.
Nisu (vise). Iako je crkva zadrzala opcenito negativan stav prema masoneriji ukinula je automatsku ekskomunikaciju ako se dobro sjecam.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:30   #993
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nisu (vise). Iako je crkva zadrzala opcenito negativan stav prema masoneriji ukinula je automatsku ekskomunikaciju ako se dobro sjecam.
Samo za masone ili i za komuniste?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:32   #994
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Samo za masone ili i za komuniste?
Njima je to sve isto - vrag sa rogovima i repom!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:38   #995
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Samo za masone ili i za komuniste?
Zar je postojala automatska ekskomunikacija komunista? Prvi put cujem
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:51   #996
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Zar je postojala automatska ekskomunikacija komunista? Prvi put cujem
Ja sam za to prvi put čula na forumu. Izgleda da su ipak prestali s tim.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:14   #997
auto-ekskomunikacija for dummies

Tko zapravo podliježe automatskoj ekskomunikaciji iz Crkve (anatema? proklet dok se ne pokaje?)

Znam samo za automatsku ekskomunikaciju onih žena koje su pobacile neželjene zametke i liječnika koji su im to omogućili. kao i ostali koji su to joj olakšali na bilo koji način.

Ah taj internet:
Evo crkvenjački sročenog odgovora:

Full Question
Having an abortion means automatic excommunication from the Church. Are there other sins that carry this penalty?

Answer

Yes. In the 1983 Code of Canon Law (CIC) eight other sins carry the penalty of automatic excommunication: apostasy, heresy, schism (CIC 1364:1), violating the sacred species (CIC 1367), physically attacking the pope (CIC 1370:1), sacramentally absolving an accomplice in a sexual sin (CIC 1378:1), consecrating a bishop without authorization (CIC 1382), and directly violating the seal of confession (1388:1).
Sažetak ako želite auto-ekskomunikaciju:
- izlazak iz katolicizma (taj sam)
- hereza (širim ih)
- šizma (podupirem šizmatike)
- gaženje posvećene hostijice (to sam savjetovao onima koji žele ispis iz Crkve)
- dati vritnjak Papi (to ne bih činio, ali sam pljucnuo na pod Katedrale svetog Petra u Rimu)
- sakramentalno osloboditi suučesnika u spolnom grijehu (WTF - sporazumni seks u svakom humanom obliku podržavam)
- posvetiti biskupa bez dozvole (Svečano posvećujem Alatničara za biskupa! )
- prepričavanje onoga što je netko rekao na ispovijedi? (malo kompliciranije je sročeno i ne da mi se ulazit u to) (takav trač je nešto što ne bih napravio osim ako se radi o kriminalu, onda da)

****

Dakle uspio sam ispuniti skoro sve uvjete za ekskomunikaciju.
A vi?

https://www.catholic.com/qa/apart-fr...xcommunication

Sitna slova:

Quote:
No one is automatically excommunicated for any offense if, without any fault of his own, he was unaware that he was violating a law (CIC 1323:2) or that a penalty was attached to the law (CIC 1324:1:9). The same applies if one was a minor, had the imperfect use of reason, was forced through grave or relatively grave fear, was forced through serious inconvenience, or in certain other circumstances (CIC 1324).
Auto-ekskomunikacija ne stupa na snagu ako niste znali da se primjenjuje na taj slučaj. Budući da ste svi čitali ovo gore i link, nema vam opravdanja. lol
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 12.09.2017. at 17:25.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:54   #998
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nisu (vise). Iako je crkva zadrzala opcenito negativan stav prema masoneriji ukinula je automatsku ekskomunikaciju ako se dobro sjecam.
To valjda zato što su se neki od njih infiltrirali i u strukture KC.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:13   #999
Nikad cula za taj dekret. Ni Gugl ne izbacuje nista sto ce reci da navedeni Zoran Ostric laze.
Nije mu prvi put.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:56   #1000
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nikad cula za taj dekret. Ni Gugl ne izbacuje nista sto ce reci da navedeni Zoran Ostric laze.
Nije mu prvi put.
Koji dekret? Gdje je taj Oštrićev post?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.