Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 11:56   #21
Iz osobnog iskustva (mnogo puta u oba smjera) govorim da je cijeli put sa Ryanairom (postoji jos i opcija preko Trsta) iscrpljujuc. Ako dolazite dovoljno rano da se imate vremena odmorit ok, al ako ne - izgubit cete cijeli dan, ustedit nesto malo novaca i bit crknuti.
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 11:56   #22
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Jel to 350 jurekov samo za karte, ili i za eventualni smještaj tamo noć prije testiranja?
ako je kao i za prevoditelje, svi dobijete 350 eura, a na vama je da odlucite sto cete i kako cete.
viskoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 11:57   #23
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Da vam svima napišem za slučaj da niste znali: postoje jako jeftini wizzairovi letovi iz Ljubljane za Brisel. Jedina mana je da koliko vidim lete samo ponedjeljkom i petkom. Ovisi o datumu, ali možete povratnu kartu nabaviti za oko 100 EUR.
Gledao sam Ryanair, ima iz Pule i Zadra od 50€ povratna, naravno ovisi o datumu, iz Pule 2x tjedno, a Zadra 4 ili 5 cini mi se, mozda ce se nesto moci iskombinirati
zvonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 11:58   #24
Smile

Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
ako je kao i za prevoditelje, svi dobijete 350 eura, a na vama je da odlucite sto cete i kako cete.
Ajme jesam glup. Povlacim svoje visoko misljenje o sebi. Mogu ja i autobusom do gore

ante21000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:00   #25
Quote:
zvonius kaže: Pogledaj post
Gledao sam Ryanair, ima iz Pule i Zadra od 50€ povratna, naravno ovisi o datumu, iz Pule 2x tjedno, a Zadra 4 ili 5 cini mi se, mozda ce se nesto moci iskombinirati
Mislim da ima i sa Krka od sljedećeg mjeseca.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:14   #26
Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
ti ces dobiti 350 eura bez obzira na cijenu karte, tako da ipak razmisli...
ovo nisam znao... super informacija ..


Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva (mnogo puta u oba smjera) govorim da je cijeli put sa Ryanairom (postoji jos i opcija preko Trsta) iscrpljujuc. Ako dolazite dovoljno rano da se imate vremena odmorit ok, al ako ne - izgubit cete cijeli dan, ustedit nesto malo novaca i bit crknuti.
istina .. ja sam jednom išao i rekao nikad više.
stype is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:18   #27
Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
Tko putuje s ryanairom neka vodi racuna o slijedecem:

Karta ili benzin do Zadra/Pule + eventualni parking.
Karta od Charleroi aerodroma do grada.
Karta od grada do Brisela.
Zar nema više izravan bus s aerodroma Charleroi do Brux Midi kolodvora? Ja sam tak išla prije 6-7 god.
Edit: sad vidim da je ovo već odgovoreno.
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:22   #28
trudnoća

zna li netko što se događa ako u međuvremenu osoba ostane trudna, a sve je prošla i ponude joj posao? čula sam neka iskustva da kažu da će posao čekati, ali nekako mi zvuči to predobro.
i ako će čekati, koliko će čekati? pod kojim poslodavcem se onda vodi trudnoća?
niki_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:24   #29
Pahuljica..

Moze biti, nisam nikad isla direktno u Brux iz Char, jer zivim u drugom gradu, tako da nisam nikad gledala jel ima direktni bus za Brux. Moja greska.
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:34   #30
Quote:
zacitana kaže: Pogledaj post
a sto znaci dosadan?

meni su oba teksta ovaj puta za nijansu bila zahtjevnija od prvog puta (ne mislim teza za razumjeti, nego je bilo vise idiomatskih izraza za koje sam trazila odgovarajuce ekvivalente u hrv), ali tome je mozebit pridonijelo i moje slabije psiho-fizicko stanje u trenutku pisanja (citaj: rasturala me migrenska glavobolja, mislila sam da ce mi mozak iscuriti na ocne duplje, nosnice i usi, a nisam imala nikakvu tabletu )
Ouch za glavobolju Mene je toga isto bilo strah tako da sam čak furala i tablete sa sobom za svaki slučaj, ali mi nasreću nisu trebale.

Meni je EN tekst bio nešto teži od prošlog, dok je DE bio puno lakši. Kao i prošli put, mislim da sam solidno odradila, ali svejedno su mi poslije testa još satima padala na pamet bolja rješenja. A sad, ko što bi viskoza rekla, chichi i chekaj.
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:36   #31
Da li je AC u Brux. gotov u jedan dan ili se produzi na dva?
zvonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:39   #32
Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva (mnogo puta u oba smjera) govorim da je cijeli put sa Ryanairom (postoji jos i opcija preko Trsta) iscrpljujuc. Ako dolazite dovoljno rano da se imate vremena odmorit ok, al ako ne - izgubit cete cijeli dan, ustedit nesto malo novaca i bit crknuti.
Slažem se. Ryanair se isplati ako živite blizu aerodroma, jer kad se uračunaju svi dodatni troškovi, a najviše od svega utrošeno vrijeme i živci, ispada da vas ta neka druga non-budget opcija zapravo i ne košta toliko više. Još jedna stavka je i prtljaga, to sad ovisi o tome koliko ste vješti u origami pakiranju.

Što se tiče pokrivenih troškova, nemojte zaboravit na smještaj (ako niste srećkovići koji se mogu nekome uvaliti ), putovanje od/do aerodroma i po gradu, hranu i ostale điđe-miđe - nakupi se toga na kraju...
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:46   #33
Quote:
niki_m kaže: Pogledaj post
zna li netko što se događa ako u međuvremenu osoba ostane trudna, a sve je prošla i ponude joj posao? čula sam neka iskustva da kažu da će posao čekati, ali nekako mi zvuči to predobro.
i ako će čekati, koliko će čekati? pod kojim poslodavcem se onda vodi trudnoća?
Nemam nikakve info o tome, ali logično mi se čini da ako si na RL i nekome se svidi tvoj CV/profil, pozove te na razgovor i tamo se dogovorite. Ako si ti malo trudna i spremna raditi do kraja (kod nas je 28 dana prije termina, ne znam za EU) onda te možda i uzmu.
Mislim da te ne bi smjeli diskriminirati samo zbog trudnoće, a opet ako netko želi biti na čuvanju nekoliko mjeseci + godinu na porodiljnom ja ga sigurno ne bih zaposlila. Ako im doista treba netko tvojih kvaliteta možda bi se i dogovorili za razgovor netom prije tvog povratka s porodiljnog .
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:53   #34
Jel me može netko prosvijetliti zašto u ovim pravilima piše 300€ a vi spominjete 350?
Btw. Parlamentarium, bila sam uvjerena da si muško
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:58   #35
Quote:
Pahuljica82 kaže: Pogledaj post
Jel me može netko prosvijetliti zašto u ovim pravilima piše 300€ a vi spominjete 350?
Btw. Parlamentarium, bila sam uvjerena da si muško
Article 11:
The above provisions shall apply for competitions published as from 1st January 2013.

Za nas još vrijede ova pravila:
http://europa.eu/epso/doc/rules_reim...ch_2011_en.pdf

Očito su i u EPSU-u uveli stezanje remena...
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:59   #36
To je valjda zbog mog ljupkog avatara
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:03   #37
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Jel to daju 350 jurekov samo za karte, ili i za eventualni smještaj tamo noć prije testiranja?
i mene to zanima, al iz onog kaj su napisali u tekstu o reinburst. travel exp. se niš ne da zaključit
http://europa.eu/epso/doc/rules_reim...ch_2011_en.pdf

znači treba nam odgovor od nekog ko je to izveo/la.

Ako nas niko/nika ne prosvijetli svojim navođenjem iskustva s tim ja svejedno mislim dat za kartu 300 i do 50 za B&B i to im uredno sve priložit

ups, dok sam tipkala ovo već odgovoreno -tnx viskoza!

a kad im priložimo komplet troškova ?

Zadnje uređivanje EUfema : 20.03.2013. at 13:10.
EUfema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:04   #38
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Mene stažist mrzi i nije mi ništa poslao. Samo mi je stigao automatizirani mail da je moja pritužba zaprimljena.
Sad ozbiljno, koje si opcije izabrala u padajućim izbornicima? Možda su fakat zagubili moju žalbu.
I ja sam dobio samo to. 3 dana, nista o tome da je proslijedjeno itd. Mozda ne znaju kako odgovoriti, mozda nas je previse, a mozda je zagubljeno ili neznam sto drugo.

Ja mislim da cu poslati na sva 3 ona emaila i pasteati cijelu zalbu. Tako cu biti siguran da su to vidjeli. Preporucujem da vi napravite isto.

Je li itko tko je trazio neutralizaciju dobio ikakav odgovor do sada?
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:10   #39
stvari se odvijaju malo prebrzo na ovom forumu za moj ukus nisam bio online par dana i ne mogu pohvatat sta se zapravo dogadja...

moze li mi molim vas netko ukratko rec o kakvoj zalbi govorite? tko se zeli na sto zalit?
acidophilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:11   #40
Quote:
zara.zna kaže: Pogledaj post
Article 11:
The above provisions shall apply for competitions published as from 1st January 2013.

Za nas još vrijede ova pravila:
http://europa.eu/epso/doc/rules_reim...ch_2011_en.pdf

Očito su i u EPSU-u uveli stezanje remena...
Thanx! Sva sreća da sam verbal čitala malo pažljivije nego ovo .
Quote:
Parlamentarium kaže: Pogledaj post
To je valjda zbog mog ljupkog avatara
Vrlo vjerojatno, a i nick je srednji rod ak se išta latinskog sjećam.
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.