Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2013., 03:05   #1
Oduzimanje vozačke dozvole / zabrana upravljanja motornim vozilom

evo ovako uvatilo me sa 1.02 promila alkohola molim za odgovor ako je netko bija u sličnoj situaciji kazna mi je tri tisuće kn i to sam spreman platit al policajac je stavija zabran upravljanja vozilom 9 mjeseci, jel moguće izvuć uvjetnu zabranu jer mi auto treba za posao, ako je netko to izvuka il zna dal se može neka odgovori unaprijed hvala
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 10:08   #2
Napišeš prigovor u kojem priznaješ prekršaj, kaješ se, navedeš olakotne okolnosti... i navedeš da prihvaćaš novčanu kaznu, ali moliš da ti se ukine mjera jer ti je vozačka potrebna za posao i njeno oduzimanje će ugroziti egzistenciju tebe i tvoje obitelji, a da će i sama novčana kazna ispuniti svrhu kažnjavanja. Sud obično smanjuje te mjere, a ne znam točno po kojem principu. Obično smanje na 1 mjesec, a ponekima ih potpuno i ukinu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:29   #3
e da tako sam i mislija, al imam prijatelja koji je sudac za kaznena dijela i on mi kaže da ne pišem ništa u prigovoru široko nego samo da upućujem prigovor jer ako pišem na široko da mogu shvatit kao žalbu i bez saslušanja odlučit a ovako da napišem prigovor i tražim saslušanje i onda osobno zamolit za ukidanje te mjere jer vozačka je potrebna za posao, baza je šta on kaže da će mi teško ukinit mjeru zabrane a čitao sam na nekim forumima da je moguće nekakva uvjetna..pa me to zanimalo jel sudac može to dat ili zakonski mora propisat minimalno 3 mjeseca
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 20:19   #4
Da, možeš i tako prigovor sročiti, pa ćeš osobno reći što trebaš. Što se tiče ovog zadnjeg, vidio sam da stalno smanjuju i na 1 mjesec, a da poneki uopće ne dobije oduzimanje, ali nemam pojma po kojem principu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 00:05   #5
aha hvala ti na odgovorima
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 02:06   #6
da, sudac te može kazniti i samo novčano, tj. bez oduzimanja vozačke, odnosno zabrane upravljanja
i sto se tiče prigovora, najbolje je samo napisati: prigovaram na rješenje/nalog br. taj i taj te molim da me se sasluša pred nadležnim tijelom.


+to je sve sto treba pisati. baš niš vise.

Zadnje uređivanje Ančica. : 07.11.2013. at 02:14.
Ančica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 10:45   #7
Quote:
Ančica. kaže: Pogledaj post
da, sudac te može kazniti i samo novčano, tj. bez oduzimanja vozačke, odnosno zabrane upravljanja..
Ne u svim slučajevima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 10:51   #8
Ja sam uhvaćen sa 0.72 i stiglo mi je doma 1000 kn kazna novčana i pošto sam mladi vozač zabrana upravljanja B kategorijom na 6 mjeseci s tim da sam uložio žalbu i evo čekam odgovor već 3 mjeseca, bar možeš dobiti na vremenu a što se tiče zastare neznam kako to ide
Roby Scorpions is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 10:55   #9
Zastara da se riješi prekršaj tj.donese pravomoćna presuda je 3 godine za prek nalog i 4 za optužni prijedlog od dana počinjenja prekršaja.
Zastara naplate kazne je 3 godine od pravomoćnosti presude.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 20:43   #10
Quote:
Ančica. kaže: Pogledaj post
da, sudac te može kazniti i samo novčano, tj. bez oduzimanja vozačke, odnosno zabrane upravljanja
i sto se tiče prigovora, najbolje je samo napisati: prigovaram na rješenje/nalog br. taj i taj te molim da me se sasluša pred nadležnim tijelom.


+to je sve sto treba pisati. baš niš vise.
e tako sam i predao danas prigovor, ma zanimalo me samo ako znate koga da mu je dalo uvjetno ili bar na mjesec dana zabranu dalo..9 mjeseci mi je uff pa i tri i šest, znam da san triba prije mislit ne sidat pijan..i nije isprika al eto godišnjicu slavija i da me prostite na izrazu jebiga uvatilo me..inaće ne pijen kad vozim i protivnik sam toga :P
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 13:44   #11
Da, znam ti za slučajeve da je mjera smanjena na 1 mjesec, ali i da je potpuno ukinuta.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 19:04   #12
thx
sinn3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 18:41   #13
Vozdra raja.Sinoć sam napuho 0.79 promila i napisao mi cajo 1000kn,ako platim u roku od 8 dana onda je samo 2/3 iznosa. E sad,na prekršajnom nalogu mi piše da se izriče zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim b kategorije 6 mjeseci,a na drugom papiru naredba o određivanju mjere opreza piše da ne smijem smijem vozit b kategoriju idučih 12 sati.Što je tu točno i ima li smisla pisat prigovor ako stvarno ne smijem 6 mj vozit auto? Nisam prije imao ovakvih prekršaja. Imam 26 god
rvp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 00:58   #14
Zabrana traje 12 sati kao što piše na naredbi, a ovo s naloga (drugi papir) vrijedi jedino ako postane pravomoćno (ako se ne žališ).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 10:26   #15
Quote:
rvp kaže: Pogledaj post
Što je tu točno i ima li smisla pisat prigovor ako stvarno ne smijem 6 mj vozit auto? Nisam prije imao ovakvih prekršaja. Imam 26 god
Oboje.12 sati je da te spriječe da dalje u alkoholiziranom stanju činiš prekršaje a 6 mjeseci je prijedlog.Napiši žalbu na visinu zaštitne mjere pa čekaj odluku suca koliko mjeseci ćeš dobit.Novčanu možeš i platit i priložit uz žalbu ako nećeš i po tom pitanju tražit smanjenje.Ako se ne žališ 6 mjeseci će postat pravomoćno i toliko ćeš bit pješak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:48   #16
Unhappy Zabrana upravljanja vozilom B kategorije

Pozdrav,

Prošli mjesec mi je stigla presuda od Prekršajnog suda gdje mi je prihvaćen prigovor na prvotni prekršajni nalog, te je kazna smanjena na niži novčani iznos, te sa 9 mjeseci na 1 mjesec zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije.

Rješenje je dostavljeno kući 4.11.2013, ali s obzirom da nisam bio kući, predigao sam ga u pošti četiri dana poslije.
Novčani iznos je odmah plaćen, a ne vozim već mjesec dana, te ako sve zbrojimo i oduzmemo, danas mogu početi voziti.

U presudi piše da mjera počinje teći "slijedećim danom kad je okrivljeniku nadležno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisu izrečene mjere u evidenciju vozačkih dozvola."

Moje pitanje je - Jesam li ja svojih mjesec dana odradio dana kad sam zaprimio ovo rješenje ili tek moram čekati tek da primim JOŠ jednu obavijest i tek tada ne smijem voziti?

Nadam se da ima netko tu tko se razumije ili je imao slična iskustva.
toniiiim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:54   #17
Odradio si pripremu za zabranu ali tek kad ti policija o zabrani pošalje obavijest.Dobio si presudu kojom se kažnjavaš a ne obavijet o početku zabrane.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 17:30   #18
Presuda se šačje i MUP-u, a kad nastupi pravomoćnost, MUP će ti poslati obavijest o početku trajanja zaštitne mjere. Ona vrijedi od onog dana kad ju preuzmeš, a do tada možeš normalno voziti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 15:52   #19
znači mogu voziti sve dok ne dobijem obavijest, bez obzira kad sam dobio presudu?
Da_killah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 17:47   #20
Da, voziš sve do obavijesti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.