Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 16:44   #41
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Osjećam se totalno zbunjeno. Zašto? zbog toga što mi nije jasno zasto ovaj svijet funkcionira na nacin na koji funkcionira, kompletna logika se NIKAKO ne slaze sa mojom. Ne shvacam zasto uopce je sve ovako kako je i cini me ludim polako. Svaki dan oko mene gdj god pogledam su samo loše stvari. Upalis tv, procitas novine, razgovaras s nekim, ukoliko je i neka pozitivna vijest - njena realizacija ce kad tad prijeci u negativu (primjerice, rodjenje djeteta - samim njegovim rodjenjem nastaje milijun pitanja i milijun problema, promjerice..).

Rijetko kad me nesto cini sretnim, smjesak na lice mi cesto baca kada je netko inteligentan - ne racunam kad me cura privlaci pa se smjeskam, to je priroda - rijetko sto me stvarno cini sretnim i zadovoljnim.

Ne pronalazim se u nicemu i zbunjen sam. Meni NIŠTA nije jasno, meni nije jasno zasto je netko gladan ako ima viska hrane uvijek negdje. Pored toliko vode, mnogo njih se nema gdje okupati. Ono, nekakve osnovne stvari da uopce mozes zivjeti. Nitko nikog vise ne podnosi, sto je i logicno jer su ljudi sami po sebi djubrad. Tolika SEBICNOST da to nije normalno gledajuci sve oko sebe.

Uopce neznam niti sto vise da pisem, kada mi nema logike zasto uopce sada i ovo radim. U biti znam, nadam se da ce mi biti lakse i da ce odnekud se stvoriti netko tko ce me razuvjeriti.

Ali meni stvarno vise nista nije jasno

Ovo je samo nekoliko uvodnih slova, nisam htio previse pisati jer u biti niti neznam sto tocno da napisem. Volio bih kada bi pisali i ostali koje neke stvari muce, jer mene kompletan zivot i zivotna logika toliko zbunjuju i nista mi nije jasno da je to postalo katastrofalno.
http://www.youtube.com/watch?v=b0QlI4655_I
Medena 2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 18:00   #42
Pokretač teme je dobar dečko sa ok razmišljanjima i muče ga govna koja su oko nas posvuda i ne vidim razlog zašto o tome nebi mogao malo prodiskutirati na forumu. Meni osobno je super kada čujem da ima takvih mladih ljudi.

Mislim da će on imati više cura nego mi neki ovdje.. pravih cura.

Kome nebi smetalo da ljudska bića stradavaju u ratovima koji se započinju zbog profita i moći i takvih odvratnih stvari koje mi toleriramo samo zato što taj metak nije nas pogodio ili naše voljene?

Da gladnima u Africi daš svu moć svijeta šta mislite da li bi bilo gladnih na ovom svijetu?

Ako već tu ništa ne možemo možemo bar pričati o tome i jedni drugima pokazati da smo još uvjek ljudi a ne idioti kojima kurac,želudac i tekući račun znači sve u životu.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 18:04   #43
Quote:
Medena 2008 kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=vp1HVg_J7QA
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 18:46   #44
Mislim da je našem pokretaču ova dovoljna: https://www.youtube.com/watch?v=2glD2qYUXJM
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:32   #45
Quote:
beaconjaeger kaže: Pogledaj post
Aj dosadno ti je pa se radiš pametan ovdje. Koliko ti je godina? ganjaj cure i to, a ne da sa lažno skromnom patetikom propituješ smisao egzistencije. Ako te to zanima imaš Schopenhauera ili Heideggera ili budizam i te pizdarije. ovdje na forumu nećeš naći pametan odgovor. Osim ovog mojeg normalno.
Nije mi dosadno, evo sad sam dosao s posla i mrtav sam umoran. Imam curu

Upoznat sam s navedenim i nisam odusevljen. Na forumu nisam zbog neznam kakvih odgovora, htio sam samo podijeliti razmisljanja s drugima bez nekakvog ocekivanja.

Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Pokretač teme je dobar dečko sa ok razmišljanjima i muče ga govna koja su oko nas posvuda i ne vidim razlog zašto o tome nebi mogao malo prodiskutirati na forumu. Meni osobno je super kada čujem da ima takvih mladih ljudi.

Mislim da će on imati više cura nego mi neki ovdje.. pravih cura.

Kome nebi smetalo da ljudska bića stradavaju u ratovima koji se započinju zbog profita i moći i takvih odvratnih stvari koje mi toleriramo samo zato što taj metak nije nas pogodio ili naše voljene?

Da gladnima u Africi daš svu moć svijeta šta mislite da li bi bilo gladnih na ovom svijetu?

Ako već tu ništa ne možemo možemo bar pričati o tome i jedni drugima pokazati da smo još uvjek ljudi a ne idioti kojima kurac,želudac i tekući račun znači sve u životu.
Svaka cast na iskrenim rijecima.

Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Mislim da je našem pokretaču ova dovoljna: https://www.youtube.com/watch?v=2glD2qYUXJM
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 07:09   #46
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Nije mi dosadno, evo sad sam dosao s posla i mrtav sam umoran. Imam curu

Upoznat sam s navedenim i nisam odusevljen. Na forumu nisam zbog neznam kakvih odgovora, htio sam samo podijeliti razmisljanja s drugima bez nekakvog ocekivanja.
Znaći ti si sad odrasla osoba koja ne razumije jasan zakon uzroka i posljedicu. Očito nisi upoznat inače nebi pisao.
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 08:30   #47
Quote:
beaconjaeger kaže: Pogledaj post
Znaći ti si sad odrasla osoba koja ne razumije jasan zakon uzroka i posljedicu. Očito nisi upoznat inače nebi pisao.
Jasan je meni uzrok i posljedica, ali mi nije jasno zasto je tako. U srednjim dvadesetima sam, neznam koliko sam odrastao. I ta pitanja me muce cijeli zivot, nikako se ne mogu pomiriti sa svime time i prihvatiti to.

S cime nisam upoznat?
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 08:35   #48
Počeo si postavljanjem dobrih pitanja, te će se odgovori pojaviti. Mogao bih ti odgovoriti sve što si pitao, te znatno više, ali riječi nisu dovoljne. Neke stvari jednostavno moraš uvidjeti, te osobno shvatiti.

Ukratko, evo odgovora na tvoje pitanje:

Zamisli jednu točku. Ona poželi spoznati desnu stranu, ali ne može ako istovremeno ne spozna i lijevu stranu. Stoga se javlja važnost uravnoteženosti, iz kojeg proizlazi uzrok i posljedica o kojemu govori "beaconjaeger".

Da bi naše duše iskustvom spoznale svoju bit i istinu, moraju istovremeno naučiti eliminirati ono što nisu i što je lažno. Naravno, iskustva nisu unaprijed određena, već sami kreiramo igru koju igramo. Ovo što vidiš u ovom fizičkom svijetu, posljedica je naših svjesnih i nesvjesnih izbora. I zaista, zar to nije savršeni učitelj? Čim više loših odluka donosimo, posljedice su bolnije. Čim više ispravnih odlukama donosimo, više uživamo i ljepše nam je.

Znam, pitati ćeš se a što je sa patnjom djece i drugih nedužnih ljudi? Kreni od toga da su život i smrt samo početak i kraj jedne uloge naših duša. Npr. Prošlih desetljeća zabilježeno je više od 2500 djece sa neobjašnjivim sjećanjima na prošle živote. To uključuje poznavanje mjesta, jezika, zanimanja i osoba koje nikako nisu smjeli znati. Drugim riječima, uzrok i posljedica nisu ograničeni samo na jedan fizički život, a tu dolazimo do karme. Ne radi se o kazni za počinjeno, već alatom spoznaje kojeg naše duše svjesno biraju u razdoblju između fizičkih života.

Pročitaj za početak prvu knjigu "Razgovori s Bogom" od Walsha. Postavljena su jako dobra pitanja i odlični odgovori. Mislim da ta knjiga najviše objedinjuje neke odgovore do koje sam došao godinama istraživanja i mnogim osobnim iskustvima.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 08:58   #49
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Počeo si postavljanjem dobrih pitanja, te će se odgovori pojaviti. Mogao bih ti odgovoriti sve što si pitao, te znatno više, ali riječi nisu dovoljne. Neke stvari jednostavno moraš uvidjeti, te osobno shvatiti.

Ukratko, evo odgovora na tvoje pitanje:

Zamisli jednu točku. Ona poželi spoznati desnu stranu, ali ne može ako istovremeno ne spozna i lijevu stranu. Stoga se javlja važnost uravnoteženosti, iz kojeg proizlazi uzrok i posljedica o kojemu govori "beaconjaeger".

Da bi naše duše iskustvom spoznale svoju bit i istinu, moraju istovremeno naučiti eliminirati ono što nisu i što je lažno. Naravno, iskustva nisu unaprijed određena, već sami kreiramo igru koju igramo. Ovo što vidiš u ovom fizičkom svijetu, posljedica je naših svjesnih i nesvjesnih izbora. I zaista, zar to nije savršeni učitelj? Čim više loših odluka donosimo, posljedice su bolnije. Čim više ispravnih odlukama donosimo, više uživamo i ljepše nam je.

Znam, pitati ćeš se a što je sa patnjom djece i drugih nedužnih ljudi? Kreni od toga da su život i smrt samo početak i kraj jedne uloge naših duša. Npr. Prošlih desetljeća zabilježeno je više od 2500 djece sa neobjašnjivim sjećanjima na prošle živote. To uključuje poznavanje mjesta, jezika, zanimanja i osoba koje nikako nisu smjeli znati. Drugim riječima, uzrok i posljedica nisu ograničeni samo na jedan fizički život, a tu dolazimo do karme. Ne radi se o kazni za počinjeno, već alatom spoznaje kojeg naše duše svjesno biraju u razdoblju između fizičkih života.

Pročitaj za početak prvu knjigu "Razgovori s Bogom" od Walsha. Postavljena su jako dobra pitanja i odlični odgovori. Mislim da ta knjiga najviše objedinjuje neke odgovore do koje sam došao godinama istraživanja i mnogim osobnim iskustvima.

To odmah njemu o postojanju reinkarnacije i karme.

Dakle, ovi su u africi gladni i žedni jer su u prethodnim životima bili svi redom ubojice, lopovi i bludnici.

Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Jasan je meni uzrok i posljedica, ali mi nije jasno zasto je tako. U srednjim dvadesetima sam, neznam koliko sam odrastao. I ta pitanja me muce cijeli zivot, nikako se ne mogu pomiriti sa svime time i prihvatiti to.

S cime nisam upoznat?
Sa mnogo toga. Npr. http://www.jutarnji.hr/matthieu-rica...estina/247044/
Matthieu Ricard: Na sreći se treba raditi, trenirati je. Ona je samo jedna od ljudskih vještina
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 09:16   #50
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Dakle, ovi su u africi gladni i žedni jer su u prethodnim životima bili svi redom ubojice, lopovi i bludnici.
Ne nužno i ne ide to kao da si pred sudom koji ti postavlja uvjet. Karma se temelji na slobodnom izboru duše da iskusi posljedice vlastitih djela kada se osjeti spremnom za to. To čini da spozna obje strane, postigne uravnoteženost, te napreduje prema većoj razini svjesnosti. Također neka duša može poželjeti namjerno iskusiti takav život kako bi nešto naučila ili pomogla drugima. Naša trenutačna perspektiva govori nam da bi to izbjegli da zaista imamo izbora, ali perspektiva duše je drugačija. Za nju je ovo igranje uloga, kreiranja i spoznaje kreacije, učenja i druženja. Nešto poput snova iz naše perspektive. Čak i zastrašujući snovi mogu biti veoma zanimljivi.

Mi trenutačno igramo igru jedne veće igre, koja je pak dio još veće igre. Također igra ide u širinu, a ne samo dubinu, ali to je već tema za sebe. I zanimljivo je da u ovoj igri i mi stvaramo neke igre poput virtualnih svijetova Sve je to proces širenja i skupljanja, zaboravljanja i prisjećanja. Glavni smisao te igre je igranje samo po sebi, iz kojeg nešto i naučimo. Iskustvo proširuje znanje, a znanje pak omogućava stjecanje novih iskustva.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 06.12.2013. at 09:25.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 10:13   #51
Quote:
lickpickstick kaže: Pogledaj post
Knjiga Sebicni gen,Dawkins...
bravo

mizantropija mi je pod kontrolom otkako sam se susresla s ovom knjigom, a to je bilo dvocifren broj godina unatrag.
bez pretencioznih "život je čaroban, samo ako to odlučiš vidjeti" preseravanja, čovjek je objasnio zašto smo takvi kakvi jesmo i mene je to umirilo smislom. smislom koji je jedini imao smisla i na kraju me je malo dohvatio i awe, da život fakat jeste čaroban, ali ne na sparkling fairies kinda way, već na onaj način na koji se i diviš i pribojavaš strahote i veličanstvenosti majke prirode kad stojiš npr. pored glomaznog zaglušujućeg vodopada.

majmunčad jednostavno ne znaju bolje. a ne mogu znat kad je takva priroda svemira da, jebiga, ne mogu.

po meni bi sebični gen trebao biti obavezna lektira u školi, pri biologiji, poražavajuće je da sam tek u ranim dvadesetim saznala (i to pukim sretnim slučajem) za knjigu koja sadrži tako osnovne i bitne stvari.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 10:24   #52
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Počeo si postavljanjem dobrih pitanja, te će se odgovori pojaviti. Mogao bih ti odgovoriti sve što si pitao, te znatno više, ali riječi nisu dovoljne. Neke stvari jednostavno moraš uvidjeti, te osobno shvatiti.

Ukratko, evo odgovora na tvoje pitanje:

Zamisli jednu točku. Ona poželi spoznati desnu stranu, ali ne može ako istovremeno ne spozna i lijevu stranu. Stoga se javlja važnost uravnoteženosti, iz kojeg proizlazi uzrok i posljedica o kojemu govori "beaconjaeger".

Da bi naše duše iskustvom spoznale svoju bit i istinu, moraju istovremeno naučiti eliminirati ono što nisu i što je lažno. Naravno, iskustva nisu unaprijed određena, već sami kreiramo igru koju igramo. Ovo što vidiš u ovom fizičkom svijetu, posljedica je naših svjesnih i nesvjesnih izbora. I zaista, zar to nije savršeni učitelj? Čim više loših odluka donosimo, posljedice su bolnije. Čim više ispravnih odlukama donosimo, više uživamo i ljepše nam je.

Znam, pitati ćeš se a što je sa patnjom djece i drugih nedužnih ljudi? Kreni od toga da su život i smrt samo početak i kraj jedne uloge naših duša. Npr. Prošlih desetljeća zabilježeno je više od 2500 djece sa neobjašnjivim sjećanjima na prošle živote. To uključuje poznavanje mjesta, jezika, zanimanja i osoba koje nikako nisu smjeli znati. Drugim riječima, uzrok i posljedica nisu ograničeni samo na jedan fizički život, a tu dolazimo do karme. Ne radi se o kazni za počinjeno, već alatom spoznaje kojeg naše duše svjesno biraju u razdoblju između fizičkih života.

Pročitaj za početak prvu knjigu "Razgovori s Bogom" od Walsha. Postavljena su jako dobra pitanja i odlični odgovori. Mislim da ta knjiga najviše objedinjuje neke odgovore do koje sam došao godinama istraživanja i mnogim osobnim iskustvima.
Ti si to sve lijepo objasnio sa svoje strane gledista, a ja nisam trazio objasnjenje duse, karme i sl. stvari - vec sam trazio rijesenje. A rijesenja ocito nema. Jer ti govoris o spoznaji, ucenju, govoris kao da covjek je na ovom svijetu da bi spoznao zasto je sve ovako i da bi to iskusio i naucio nesto. Cemu onda uopce takav zivot? Mene to sve skupa jako zbunjuje. Evo meni osobno nije jasno sto ti imas od tog svog kompletnog znanja o kojemu toliko govoris, sto imas od toga sto imas odgovor na sve? po meni nemas bas nista, jer stojis sa strane i sve vidis i znas, a nista ne mijenjas niti na ista djelujes. Sori stari, al meni to nema smisla. I eto, osjecam se ko majmun jer vjerojatno tebi i ostalima ima, ali meni nema.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Sa mnogo toga. Npr. http://www.jutarnji.hr/matthieu-rica...estina/247044/
Matthieu Ricard: Na sreći se treba raditi, trenirati je. Ona je samo jedna od ljudskih vještina
A tko kaze da ja nisam sretan? nigdje nisam naveo da je moj proglem da nisam sretan, da sam depresivan i sl. Ja svakodnevno radim na svojoj sreci, imam divnu djevojku, skroz okej obitelj, nekoliko prijatelja, posao, stalno se zanimam s mnogim stvarima, ne kazem da nemam problema - imam ih mnogo ali ih uspijem rijesiti, samo sto se cesto osjecam glupavo jer ne vidim smisao u mnogim stvarima.
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 11:17   #53
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Ja svakodnevno radim na svojoj sreci, imam divnu djevojku, skroz okej obitelj, nekoliko prijatelja, posao, stalno se zanimam s mnogim stvarima, ne kazem da nemam problema - imam ih mnogo ali ih uspijem rijesiti, samo sto se cesto osjecam glupavo jer ne vidim smisao u mnogim stvarima.
Suštinski gledano,smisao života ti je da u sadašnjosti živiš što ugodnije možeš (u okvirima svojih mogućnosti),ali nikako do maksimuma niti 100 na sat,jer si moraš osigurati egzistenciju i štogod ugode i u budućnosti (naravno,ako želiš da ju sam kreiraš,a ne da ti život servira što mu se sprdne).
Također, smisao je i da pomažeš drugima i da budeš human,ali nikako ne pretjerano i nikako ne sebi na sadašnju ,a još manje buduću štetu.

A to što u mnogo stvari ne nalaziš smisao niti proživljaje kao drugi,možda samo znači da naginješ temperamentu flegmatika.
Možda si jednostavno od onih osoba koji imaju mišljenje i stav o svemu,a emocije o ničemu.
Jer primjetih,većina ljudi funkcionira tako da ima emocije o svačemu,a mišljenje i kristalni stav o ničemu,a
tako različiti ljudi se međusobno jako teško razumiju.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.12.2013. at 11:22.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 11:32   #54
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Ti si to sve lijepo objasnio sa svoje strane gledista, a ja nisam trazio objasnjenje duse, karme i sl. stvari - vec sam trazio rijesenje. A rijesenja ocito nema. Jer ti govoris o spoznaji, ucenju, govoris kao da covjek je na ovom svijetu da bi spoznao zasto je sve ovako i da bi to iskusio i naucio nesto. Cemu onda uopce takav zivot? Mene to sve skupa jako zbunjuje. Evo meni osobno nije jasno sto ti imas od tog svog kompletnog znanja o kojemu toliko govoris, sto imas od toga sto imas odgovor na sve? po meni nemas bas nista, jer stojis sa strane i sve vidis i znas, a nista ne mijenjas niti na ista djelujes. Sori stari, al meni to nema smisla. I eto, osjecam se ko majmun jer vjerojatno tebi i ostalima ima, ali meni nema.
Znam prijatelju, te sam očekivao odgovor ovog tipa. Stoga sam i napisao da ti mogu odgovoriti na sva tvoja pitanja, ali ti to ništa neće značiti dok osobno ne iskusiš i uvidiš istinu. Jedno vodi drugome, te govor o krovu djeluje suludo onome tko gradi temelje.

Recimo to ovako - ti gledaš pravocrtno, te tražiš rješenje/smisao na jednoj krajnjoj točki te linije. Ja više gledam u obliku kruga, a tu krajnje točke kao takve ne postoji. Mogu postojati samo određena različita razdoblja, poput godišnjih doba, života i smrti, uzroka i posljedice. Sada zamijeni taj krug sa navojem, te ćeš dobiti sliku spiralnog uzdizanja svjesnosti svakim učinjenim krugom. Ide to još dalje od toga, ali zaista, nema smisla da sad nabrajam.

Čovjek vidi ono što um razumije, a reagira sukladno onome što vidi. Sukladno reakciji, nastaje njegova stvarnost. Svjesnost i znanje vode smirenosti i prihvaćanju. To smanjuje i vodi poništenju patnje. Sa druge strane, također se porastom svjesnosti i znanja pred nama pojavljuje više izbora. Prekida se krug izbor > posljedica > reakcija (nesvjesni izbor) > posljedica itd. Sada se javlja izbor > posljedica > svjesnost i znanje > donošenje novog neovisnog izbora i smireno prihvaćanje posljedice.

Ipak, nisam govorio o učenju čovjeka kao individualca, jer čovjek se samo prisjeća namjerno zaboravljenog. Ako se pojavi iskustvo/znanje kojeg do sada nije bilo, čovjek to neće prepoznati sa svoje trenutačne perspektive. Govorio sam o učenju i napretku svih i svega što jest. To jest jedan od smisla naših života.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:34   #55
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Jasan je meni uzrok i posljedica, ali mi nije jasno zasto je tako. U srednjim dvadesetima sam, neznam koliko sam odrastao. I ta pitanja me muce cijeli zivot, nikako se ne mogu pomiriti sa svime time i prihvatiti to.

S cime nisam upoznat?
Opet iznova schopenhauer, budizam ili kako ti je Krena linkao. Ako se pitaš zašto je život patnja ili okrutan itd odgovor je jednostavan. Zato jer drugačiji ni ne može biti.
Nije bitno dali se možeš pomiriti sa time bitno je dali se želiš i iz toga izvući najbolje što možeš. Uslove egzistencije ne možeš izmjeniti. Oni su apodiktični i takvi će i ostati.
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:13   #56
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
bravo

mizantropija mi je pod kontrolom otkako sam se susresla s ovom knjigom, a to je bilo dvocifren broj godina unatrag.
bez pretencioznih "život je čaroban, samo ako to odlučiš vidjeti" preseravanja, čovjek je objasnio zašto smo takvi kakvi jesmo i mene je to umirilo smislom. smislom koji je jedini imao smisla i na kraju me je malo dohvatio i awe, da život fakat jeste čaroban, ali ne na sparkling fairies kinda way, već na onaj način na koji se i diviš i pribojavaš strahote i veličanstvenosti majke prirode kad stojiš npr. pored glomaznog zaglušujućeg vodopada.

majmunčad jednostavno ne znaju bolje. a ne mogu znat kad je takva priroda svemira da, jebiga, ne mogu.

po meni bi sebični gen trebao biti obavezna lektira u školi, pri biologiji, poražavajuće je da sam tek u ranim dvadesetim saznala (i to pukim sretnim slučajem) za knjigu koja sadrži tako osnovne i bitne stvari.

Točno to,razočarala sam se,baš volim tu čaroliju...a onda ta knjiga u kojoj je sve tak logički opisano da nemreš poreći...kak je 1+1=2 i nikak nemre bit 3 ili 4,tak je ta knjiga neoporevica istina....da,lektira u srednjoj školi naprimjer..

Savjetujem autoru,da ako nije,neka ju pročita
lickpickstick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:22   #57
2+2=4 je čista sramota i 2+2=4 ubija u pojam
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:37   #58
http://www.youtube.com/watch?v=DKA0ZAJafZc

A šta je ovo?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:40   #59
Mislim da je dobra ova stavrčica za ovu temu: http://www.youtube.com/watch?v=ZLUj-jh_UyQ
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!

Zadnje uređivanje Altec777 : 06.12.2013. at 16:42. Reason: tipflr
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:51   #60
Joooj Tekstualan, nisi ni svjestan koliko slicno razmisljamo, i ja sam dosta mlad, tek mi je dvadeset godina ,a i mene muce ovakva pitanja.

To mi cak predstavlja problem u nekim situacijama u svakodnevnom zivotu, jel npr. kad odem na kavu s frendovima jako tesko mogu pokrenuti razgovor o takvim i slicnim pitanjima, jel se obicno vrte neke glupa pitanja o cugi, drogi, kockanju, tracanju itd... Naravno, nisam ja sad neki frik, pa se i ja ukljucim u razgovor, jel sam i sam to sve prosao i prolazim , ali imam osjecaj kao da sam iznad njih svih po intelektu, necu sad da ispadne da sam neki ego manijak, ali je to jednostavno tako. Ja svakodnevno citam, ucim nesto novo, istrazujem itd... pa je i normalno da imam neko vece znanje od nekoga tko to ne radi, a samim time mi se i sve vise otvaraju druga pitanja na koja trazim odgovore, samo su neka pitanja toliko kompleksna, kao ovo od tekstualnog, da ponekad mislis da si lud.



Meni isto nije puno toga jasno, kako recimo amerikanci trose milijarde dolara godisnje na nekakvu obranu od "terorista" , dok ljudi umiru od gladi i zedi sirom svijeta. Ne govorimo o milijunima nego o milijardama dolara godisnje, to je po meni sokantno. Psi i macke imaju grobnice, pa bogatasi placaju takve gluposti masno, a ljudi umiru na cesti....

Da ne pricam o drogama, koliko je to rasprostranjeno diljem svijeta, tko god zeli kupiti drogu u roku pola sata ce ju nabaviti, bilo da se radi o bijelom, zutom ili zelenom, ako me razumijete , barem u Hrvatskoj, a koliko cujem i znam tako je i u ostatku svijeta.

I to sad otvara puno pitanja, zasto je to tako, ima tu jos puno primjera ali da ne nabrajam sad sve.

Nisam neki pobornik teorija zavjera, i mislim da je opasno vjerovati u takve stvari iz vise razloga, ali nekad se stvarno zapitam, jel istina da se zeli napraviti da nekolicina ljudi vlada cijelim materijalnim svijetom, da ce banke i nekolicina ljudi posjedovati svo bogatstvo svijeta, jel istina da je takvim ljudima ( vladarima svijeta kako ih nazivaju), u cilju da ima sto vise droge da bi ljudi bili sto gluplji, a oni zaraduju masne pare na tome, jel ne znam kako moze biti toliko droge dostupno, ako se toliko svi bore protiv droge , ne znam koliko ste upuceni u te teorije zavjere, ali spominje se najcesce amerika kao izvor zla , pa u nekim knjigama je pisalo da se droga sverca u americkim mrtvacima i da to sve organiziraju americke vlasti itd...



Treba imati na umu da zivimo u sustavu neoliberalnog kapitalizma, i da se sve vrti oko para. Svi zele sto vise zaraditi , zanemaruje se etika, moral i sve sto nas cini ljudima, da bi se netko dokopao sto vise novaca, pa od tud dolazi prodaja alkohola, takve reklame na televiziji, otvaranja kladionica na svakih 20 metara, kasina itd ..... sve u svrhu obogacivanja, naravno svi oni se lijepo ograde od svega po svojim statutima, npr. kasina sluze samo za igru i tako nikom ne steti, ako netko razjebe obitelj, prokocka svu svoju imovinu i zavrsi na cesti , oni "nisu" krivi za to.

Mislim da je taj cijeli sistem sjeban, i da treba nesto pod hitno mjenjati, a kako ne znam kad su vecina ljudi ovce, a ovce su za sisanje.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.