Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 12:39   #81
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Mislim da te kužim.
Hočeš zapravo reći da je dugačak put od interesa,zaljubljenosti,radoznalosti,simpatija itd do pravog voljenja(ispravi me ako te krivo interpretiram).
S tim se slažem i mislim da je praktični nekog i nemoguće istinski zavoljeti(milsim na romantičnu ljubav dakako) ako nisi sa njim barem u nekoj vrsti veze.
Ako je to točno a meni se čini da bi moglo biti točno onda pada u vodu pitanje "kako ne željeti vezu ako nekog voliš?" jer je zapravo i nemoguće voljeti nekoga ako nisi u vezi to jest prije potencijalno moguće veze to jest prije konzumiranje iste.
Voljenje nekoga ne ukljucuje zeljenje nekoga cak stovise u principu su to suprotne strane.

Voli se zivot. Svoj i neciji drugi.

Zele se objekti. Koji ti ne pripadaju.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:41   #82
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
jedan period u svom životu svjesno nisam željela vezu.
Ne mislim tu samo na osobe koje su mi se površno sviđale a nisam znala više o njima nego i na one prema kojima sam počela dobijati emocije, čim sam osjetila da mi se netko jako sviđa i da bih se mogla zaljubiti odlazila sam.
Razlog je bio taj što nisam imala energije niti predanosti za posvećivanje vezi, barem ne onako kako ja to znam da mogu a smatrala sam da druga strana ne zaslužuje nekoga tko se ne može u potpunosti posvetiti vezi odnosno smatrala sam da zaslužuje bolje od onoga što sam ja u stanju pružiti.
prilično fer i korektno od tebe.I vrlo rijetko se sreće takav stav,čini mi se
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:41   #83
Quote:
addx kaže: Pogledaj post

Sto se teme tice, ponovit cu, autorica maladaptivno pokusava rijesiti svoj problem i zato tema i jest takva.

Dakle, muskarac koji joj se potencijalno svidja ima stav da ne zeli vezu i ona se osjeca kao da se on NJOJ sveti za ljubavnu proslost koju je skrivila neka druga. Zapravo je imala zelju s njim, on je uzrokovao razocaranje odbijanjem sudjelovanja u realizaciji te zelje i ona mu pokusava pripisati krivicu za to razocaranje napuhujuci patologiju takvog izbora. I pri tom ne razumije samu sebe i otvara temu jer je nesto u njoj primjetilo nenormalno razmisljanje pa treba validirati da je ipak normalno.
He, pa lakše joj je u kombinaciji fantazirati i racionalizirati ( poznati mehanizam ) da tip garant ima gadnu prošlost i zato je postao emocionalni osvetnik uskraćivanja veze prema njoj the Victory-iji kao "voljenoj" osobi nego si priznati da tip s njom jednostavno ne želi vezu, jer mu se bazično i jednostavno dovoljno ne sviđa

Njen victory ego ne može podnijet da je problem u njoj, pa mora izvrnut da je zacijelo neupitno i bespogovorno problem u njemu, jer joj takav uobražen odgovor više odgovara egu i nezadovoljenim emocionalnim tlapnjama.


( dam glavu na panj, da će me kad pročita prijavit za vrijeđanje )

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 28.02.2014. at 12:53.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:44   #84
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Nije svima zanimljivo, te prelazimo granice teme. Kao sto rekoh, moj mail je otvoren za one koji su zeljni osobne rasprave. Slobodno se javi ako te nesto zanima.

da...thanks..i ti se meni javi ako šta zatreba
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:45   #85
Mnogima je teško shvatiti da ima ljudi koje boli klinac za veze, ne plaču svaku večer u jastuk zazivajući sudbu kletu, proklinjući život i sl. Jednostavno žive svoj život i bave se drugim stvarima...
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:56   #86
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
prilično fer i korektno od tebe.I vrlo rijetko se sreće takav stav,čini mi se
mislim da je kod žena to zapravo jako rijetko jer sam ja nailazila na jako čuđenje, nevjericu i traženje pozadinskih uzroka kada sam objasnila o čemu se radi, zapravo sam od početka napominjala da ne želim vezu no nisu me uzimali za ozbiljno sve dok se nije dogodilo to da prekinem s objašnjenjem da niti ću dopustiti da se taj odnos forsira kao veza jer ja to ne želim, nisam za to spremna i ne mogu pružiti od sebe puno a s druge strane smatram da partner zaslužuje kvalitetnu partnericu jer ja sebe tada nisam smatrala takvom.
Kada su vidjeli kroz neko vrijeme da se ja zaista i ponašam onako kako govorim te da sam i prema drugima takva jednostavno mi nisu zamjerili i ostali su sa mnom u dobrim odnosima, sa nekima čak imam i jako dobro prijateljstvo
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:10   #87
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
mislim da je kod žena to zapravo jako rijetko jer sam ja nailazila na jako čuđenje, nevjericu i traženje pozadinskih uzroka kada sam objasnila o čemu se radi, zapravo sam od početka napominjala da ne želim vezu no nisu me uzimali za ozbiljno sve dok se nije dogodilo to da prekinem s objašnjenjem da niti ću dopustiti da se taj odnos forsira kao veza jer ja to ne želim, nisam za to spremna i ne mogu pružiti od sebe puno a s druge strane smatram da partner zaslužuje kvalitetnu partnericu jer ja sebe tada nisam smatrala takvom.
Kada su vidjeli kroz neko vrijeme da se ja zaista i ponašam onako kako govorim te da sam i prema drugima takva jednostavno mi nisu zamjerili i ostali su sa mnom u dobrim odnosima, sa nekima čak imam i jako dobro prijateljstvo
Može biti da si ti idealist.Nisam siguran koliko idealisti dobro prolaze u životu.
Svako ima raznoraznih faza u svom životu.Nadam se da te ta faza brzo prošla.
Bilo bi loše ostati duže u takvoj fazi jer može odvest samopodcjenjivanju.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:12   #88
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Može biti da si ti idealist.Nisam siguran koliko idealisti dobro prolaze u životu.
Svako ima raznoraznih faza u svom životu.Nadam se da te ta faza brzo prošla.
Bilo bi loše ostati duže u takvoj fazi jer može odvest samopodcjenjivanju.
ta faza je prošla a trajala je par godina.
Nisam idealist nego perfekcionist no rezultat je isti
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:36   #89
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Znam ,al mi se odlično uklopio dio tvog posta da zasolim onom Russu
Moja sadasnja veza je izasla iz takvog odnosa. Jebali smo se godinu i pol, sad, 4 godine kasnije, na pragu smo da pocnemo zivjeti zajedno.

Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Tema živi...od dosade valjda se može bilo što pisati....
Ne mogu vjerovati da ovo govorim, ali vjerujem da bi bolje prosla da si na LJES-u otvorila.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 16:50   #90
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mozda mislis da si naucio ali i mnogo stariji i mudriji od tebe se ne bi usudili ovako nesto reci za sebe. To je moj problem s tvojim izjavama. Takodjer mi je i problem prihvatiti tvoju navodnu apsolutnu kontrolu nad tvojom psihom, mislim da je to apsolutno samozavaravanje i put u slijepost.



Ovo dalje sve isto zvuci lijepo, krasno, savrseno, presavrseno tj. racionalizirajuce obrambeno. Ti zapravo nemas mana, nemas problema ili ih rijesavas kako treba, vrijeme provodis kompulzivno ustanovljavajuci da imas sposobnost rjesavanja tudjih problema. A sta ces drugo kad se tebi ne desavaju ili ih tako lako rijesis, moras vjezbat na drugima? Ili mozda svoje ne zelis vidjet? Ili ih ne moras gledat jer znas da imas sposobnost rjesavanja ako ih ikad pogledas, svejedno.
Zoki se ponasa kao psihijatri i doktori
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 16:51   #91
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Zoki se ponasa kao psihijatri i doktori
A vidi tek mene...


addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 18:11   #92
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
jedan period u svom životu svjesno nisam željela vezu.
Ne mislim tu samo na osobe koje su mi se površno sviđale a nisam znala više o njima nego i na one prema kojima sam počela dobijati emocije, čim sam osjetila da mi se netko jako sviđa i da bih se mogla zaljubiti odlazila sam.
Razlog je bio taj što nisam imala energije niti predanosti za posvećivanje vezi, barem ne onako kako ja to znam da mogu a smatrala sam da druga strana ne zaslužuje nekoga tko se ne može u potpunosti posvetiti vezi odnosno smatrala sam da zaslužuje bolje od onoga što sam ja u stanju pružiti.
To je na tragoz onoga o čemu sam i ja pisao. Takve su osobe nadasve iskrene i ne žele povrijediti drugu osobu.
Što bio bilo da se ja tmuška osoba upustila u seksualnu vezu s autoricom teme i da ju je odbacilo. Da li bi to bilo bolje?? To bi se tek onda moglo smatrati osvetom zbog neuspjeha prijašnje veze.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 20:25   #93
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
To je na tragoz onoga o čemu sam i ja pisao. Takve su osobe nadasve iskrene i ne žele povrijediti drugu osobu.
Što bio bilo da se ja tmuška osoba upustila u seksualnu vezu s autoricom teme i da ju je odbacilo. Da li bi to bilo bolje?? To bi se tek onda moglo smatrati osvetom zbog neuspjeha prijašnje veze.
ja osobno to ne vidim kao problem ako je muškarac iskren a jednostavno ne želi dalje s tom osobom Ne kažem da nema muškaraca koji žele samo iskoristiti neku ženu seksualno te odbaciti ali takve baš i nije teško prepoznati, no žene znaju zamjerati muškarcima već i samu činjenicu što ih nije izabrao za vezu, a zašto bi bilo koji muškarac to morao ako, osim seksualne, ne osjeća nikakvu drugu kompatibilnost sa ženom odnosno ako je od početka naglašavao da ne želi ništa ozbiljnije po meni je pošteno od njega da takav odnos prekine što prije, čim primjeti da partnerica želi vezu.
Tu naravno ima i mnogo iznimaka a većina se tiče onih kada partner ne pritišće definiranjem odnosa stranu koja za to nije spremna jer svaka vrsta forsiranja će osobu koja nije spremna na obvezu samo natjerati u bijeg

Zadnje uređivanje RedSonia : 28.02.2014. at 20:31.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 22:01   #94
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
He, pa lakše joj je u kombinaciji fantazirati i racionalizirati ( poznati mehanizam ) da tip garant ima gadnu prošlost i zato je postao emocionalni osvetnik uskraćivanja veze prema njoj the Victory-iji kao "voljenoj" osobi nego si priznati da tip s njom jednostavno ne želi vezu, jer mu se bazično i jednostavno dovoljno ne sviđa
A bokte, sta se sprdas? Nije ti fora...

I uopce problem ne mora biti u njoj, osoba mozda jednostavno opcenito ne zeli vezu.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 17:00   #95
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
A bokte, sta se sprdas? Nije ti fora...

I uopce problem ne mora biti u njoj, osoba mozda jednostavno opcenito ne zeli vezu.
Ma kakvi, kako je onda došla na ideju da glede toga ispituje uokole zašto ljudi ne žele vezu s nekim koga vole?

Uživit se u postavku da se radi o nekom voljenju ,što je prilično jaka teza, a da čak nije bilo ni veze, može samo osoba koja puno fantazira (što prevedeno znači da ima problem)
ili da druga strana jednostavno pokazuje sklonost ka stvarima ljubavne prirode, ali dotičnu jednostavno nije želio dovoljno.
Što znači da je ova to sve sebi lijepo iskonstruirala, o voljenju jel, ili je tip pokazao da nije baš totalni off za veze, ali ne i u njenom slučaju.

P.S. Nisam sadist, samo volim istinu
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.