Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 12:06   #6761
Al ako ekonomski gurui poput Cvetojevića, Prpića kažu da je on tehnološki guru i budućnost, onda sigurno jest tako.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.09.2017., 12:15   #6762
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Al ako ekonomski gurui poput Cvetojevića, Prpića kažu da je on tehnološki guru i budućnost, onda sigurno jest tako.
I nikako da nađu neke novce da ulože u njegovu firmu. Iako je Mate prilika samo takva.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 23.09.2017., 12:16   #6763
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
stari mu je posudio neku sicu za start i to je vec odavno vratio.


Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Svaka cast, dobra teorija.

jel itko od vas konacno skupio tih 30-50eur da konacno platite taj tour i osobno se uvjerite kako se nista tamo ne radi.
Je, nakon 300 stranica ove teme i more dokaza protiv Rimca (mnoge od kojih nam sam svojim laprdanjem ponudi) i nula dokaza ZA Rimca, vama fali eto samo to da netko od negatora ode tamo i zakune se da se tamo ne rade auti (ili štogod već Rimac tvrdi da se radi)pa da povjerujete...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.09.2017., 13:02   #6764
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post




Je, nakon 300 stranica ove teme i more dokaza protiv Rimca (mnoge od kojih nam sam svojim laprdanjem ponudi) i nula dokaza ZA Rimca, vama fali eto samo to da netko od negatora ode tamo i zakune se da se tamo ne rade auti (ili štogod već Rimac tvrdi da se radi)pa da povjerujete...
Ja sam bio tamo i vidi cuda, vise od 100 ljudi radi nekog cuda tamo.

Imas na slici 4 auta i skoro 200 ljudi. Mislis da je photoshop ?
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 13:06   #6765
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Ja sam bio tamo i vidi cuda, vise od 100 ljudi radi nekog cuda tamo.

Imas na slici 4 auta i skoro 200 ljudi. Mislis da je photoshop ?
Da se ne vrtimo ukrug: koliko je automobila prodalo poduzeće pod nazivom Rimac Automobili? Mene to žarko zanima. Jer ja još uvijek nisam načistu je li riječ o jednom, nula ili osam automobila
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 23.09.2017., 13:40   #6766
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Da se ne vrtimo ukrug: koliko je automobila prodalo poduzeće pod nazivom Rimac Automobili? Mene to žarko zanima. Jer ja još uvijek nisam načistu je li riječ o jednom, nula ili osam automobila
Rimac Automobili d.o.o prodao je u 2016. godini roba / usluga u desetinama milijuna kuna. To je javan podatak i mozes provjeriti na https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1

Rimac Automobili d.o.o ne bavi se primarno prodajom automobila nego su ti automobili vise ogledni primjeri njihove tehnologije.
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 13:52   #6767
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Rimac Automobili d.o.o prodao je u 2016. godini roba / usluga u desetinama milijuna kuna. To je javan podatak i mozes provjeriti na https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1

Rimac Automobili d.o.o ne bavi se primarno prodajom automobila nego su ti automobili vise ogledni primjeri njihove tehnologije.
Zašto se manipulira već godinama s brojkom prodanih automobila????
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 23.09.2017., 14:03   #6768
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Zašto se manipulira već godinama s brojkom prodanih automobila????
ne znam, a nije niti bitno. 2016-te je prodana vrijednost od nekoliko desetaka milijuna kuna. Dali su tu auti, tehnologija ili magla totalko je nebitno.

I vrlo je moguce da se preuvelicavaju rezultati u smislu broja prodanih automobila konkretno. To je PR spin, a mozete slobodno nazvati i laz ako vam je tako draze.

Poslovni svijet na takvoj razini je okrutan, svakodnevno vam firme serviraju lazi i fake news zbog nekih svojih ciljeva, sve od Facebooka i Google-a pa prema dolje.. Zao mi je sto vam je to povrijedilo osjecaje, ali njih i Rimca boli briga za vase osjecaje...
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 14:08   #6769
Quote:
Forumskaluda;65645249[B kaže:
]Ja sam bio tamo i vidi cuda, vise od 100 ljudi radi nekog cuda tamo.[/B]

Imas na slici 4 auta i skoro 200 ljudi. Mislis da je photoshop ?
To su ti sve vrtlari i domari koji povremeno AKO ŽELE rade i na automobilu koji ide preko 300km/h onak štef jesi gotovo sa obrezivanjem živice jesam gazda ajde sad podesi špur na C1 zadnji put je zbog toga lik izletio

Daj stari to je sve kazališna kulisa kak oni nešto rade vjerovatno ih je okupio i rekao evo vam lova za drkanje kurca 8h na dan ne pitate ništa,ne govorite ništa,ne znate ništa i ne vidite ništa
Od te ekipe ima par ljudi koji znaju kompletnu priču o pranju love i oni svi skupa u tome sudjeluju uz dobar profit a ˝gazdi˝ od glavnice ostaje 200milja čiste oprane svježe love

Sve drugo su priće za malu djecu o ovih par milijuna se ne priča jer tamo negdje postoji 40milijardi duga pa je ovo kikiriki za uskok i sl naravno kad bi bili sposobni i nezavisni
Davorček is offline  
Old 23.09.2017., 14:45   #6770
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
To su ti sve vrtlari i domari koji povremeno AKO ŽELE rade i na automobilu koji ide preko 300km/h onak štef jesi gotovo sa obrezivanjem živice jesam gazda ajde sad podesi špur na C1 zadnji put je zbog toga lik izletio

Daj stari to je sve kazališna kulisa kak oni nešto rade vjerovatno ih je okupio i rekao evo vam lova za drkanje kurca 8h na dan ne pitate ništa,ne govorite ništa,ne znate ništa i ne vidite ništa
Od te ekipe ima par ljudi koji znaju kompletnu priču o pranju love i oni svi skupa u tome sudjeluju uz dobar profit a ˝gazdi˝ od glavnice ostaje 200milja čiste oprane svježe love

Sve drugo su priće za malu djecu o ovih par milijuna se ne priča jer tamo negdje postoji 40milijardi duga pa je ovo kikiriki za uskok i sl naravno kad bi bili sposobni i nezavisni
lova se ne pere tako da zaposlis 200 ljudi u medijski najeksponiranijoj firmi u RH. Iskreno sumnjam da ti uopce znas sto to znaci pranje love.

Logika 0 bodova.
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 14:59   #6771
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
stari mu je posudio neku sicu za start i to je vec odavno vratio.
Aj ne seri, sića da, zato se hvalio na faksu kad je gostovao da je već s 19,20 godina vozio X5, da mu novac niš ne znači i sl.
Ak mu stari kupovao takve makine za nemalu lovu, kolko mu onda tek para dao za startup.
I logika, da stari mu posudio, no da nije navodno ukrao taj novac, ne bi imao šta posudit i ne bi bilo ove teme sad.
zoomzoom888 is offline  
Old 23.09.2017., 15:15   #6772
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Aj ne seri, sića da, zato se hvalio na faksu kad je gostovao da je već s 19,20 godina vozio X5, da mu novac niš ne znači i sl.
Ak mu stari kupovao takve makine za nemalu lovu, kolko mu onda tek para dao za startup.
I logika, da stari mu posudio, no da nije navodno ukrao taj novac, ne bi imao šta posudit i ne bi bilo ove teme sad.
Navodno nije nista ukro prema zadnjoj odlici suda, mada jos nista nije pravomocno.
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 15:28   #6773
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Rimac Automobili d.o.o prodao je u 2016. godini roba / usluga u desetinama milijuna kuna. To je javan podatak i mozes provjeriti na https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1

Rimac Automobili d.o.o ne bavi se primarno prodajom automobila nego su ti automobili vise ogledni primjeri njihove tehnologije.
Automobili su PR šminka i sredstvo za izvlačenje EU poticaja. Bez kojih bi firma po tom istom izvještaju poslovala u minusu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 23.09.2017., 16:49   #6774
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Ja sam bio tamo i vidi cuda, vise od 100 ljudi radi nekog cuda tamo.

Imas na slici 4 auta i skoro 200 ljudi. Mislis da je photoshop ?
Jesi li vidio kako liju felge ili kliještima za kočnice? Kako vade stakla iz peći? Kako pretvaraju litij u baterije? Kako tokare osovine? Jesi vidio kovačnicu? Krojački pogon di se šije unutrašnjost vozila?

Zašto nisi?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 23.09.2017., 17:22   #6775
"Do 2022. godine cijeli Mercedesov portfelj uključivat će barem jedan model koji je na neki način pogonjen strujom, u cijelosti, hibrid ili djelomični hibrid. Najveći dio ulaganja, 60 milijardi dolara, otpast će na proizvodnju baterija. To je u skladu s procjenom najveće njemačke automobilske grupacije kako je potrebno izgraditi čak 40 tvornica baterija veličine Tesline Gigafactory do 2025. godine kako bi se omogućio adekvatan razvoj električnih vozila".

https://www.vecernji.hr/auti/gigant-...dolara-1196321

Koliko je Rimac uložio u svoje pogone za proizvodnju baterija i gdje su mu?
Istiphul Amue is offline  
Old 23.09.2017., 18:50   #6776
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Jesi li vidio kako liju felge ili kliještima za kočnice? Kako vade stakla iz peći? Kako pretvaraju litij u baterije? Kako tokare osovine? Jesi vidio kovačnicu? Krojački pogon di se šije unutrašnjost vozila?

Zašto nisi?
ne

dio operacija je normalno outsourcean, Rimac je premali da radi sve sam sve od 0
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 18:52   #6777
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
"Do 2022. godine cijeli Mercedesov portfelj uključivat će barem jedan model koji je na neki način pogonjen strujom, u cijelosti, hibrid ili djelomični hibrid. Najveći dio ulaganja, 60 milijardi dolara, otpast će na proizvodnju baterija. To je u skladu s procjenom najveće njemačke automobilske grupacije kako je potrebno izgraditi čak 40 tvornica baterija veličine Tesline Gigafactory do 2025. godine kako bi se omogućio adekvatan razvoj električnih vozila".

https://www.vecernji.hr/auti/gigant-...dolara-1196321

Koliko je Rimac uložio u svoje pogone za proizvodnju baterija i gdje su mu?
sicu naspram Mercedesa, ali eto i sa mizernim budgetom nesto se kotrlja. Od nekud se mora krenuti.
Forumskaluda is offline  
Old 23.09.2017., 18:57   #6778
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
ne

dio operacija je normalno outsourcean, Rimac je premali da radi sve sam sve od 0
koje operacije nisu outsourceane (osim sranja po medijima)?
gmit is offline  
Old 23.09.2017., 20:28   #6779
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
lova se ne pere tako da zaposlis 200 ljudi u medijski najeksponiranijoj firmi u RH. Iskreno sumnjam da ti uopce znas sto to znaci pranje love.

Logika 0 bodova.
Hočeš ukratko ili opširniji opis postupka kako oprati recimo ukradeni novac ili lovu od droge i da sve prođe kroz poreznu i svi sretni i zadovoljni
Evo jedan dobar primjer zasposliš 200 ljudi i daješ im plaće

Dalje ti neču pričati smrdš mi na drota jedno oni koriste logika i 0 bodova u istoj rečenici
Davorček is offline  
Old 23.09.2017., 20:32   #6780
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
ne

dio operacija je normalno outsourcean, Rimac je premali da radi sve sam sve od 0
Rajmek se ne bi s tobom složio. On je već puno puta plasirao sljedeće isprdke u medije:

http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...oj-concept-one

Quote:
Mate i njegova tvrtka “Rimac automobili” proizvodi gotovo sve elemente od električnih, karbonskih, kočionih sustava do samih kotača, ali najveća i najtraženija stvar u cijeloj industriji orijentiranoj na elektropogon jesu pogonske baterije
https://www.vecernji.hr/techsci/sve-...mobilom-532704
Quote:
...Zbog vlastite proizvodnje praktično svega...
http://emedjimurje.rtl.hr/automobili...vatskih-tvrtki
Quote:
Rimac automobili je firma koja se danas pozicionira kao inovatorsko-tehnološka firma koja sama izrađuje sve svoje dijelove
http://balkans.aljazeera.net/vijesti...-nije-prepreka
Quote:
U sjedištu firme u Svetoj Nedelji proizvode se svi dijelovi za njegov bicikl i automobil, osim komponenti kao što su gume i slični dijelovi, koje bi bilo isplativo proizvoditi u vlastitoj radinosti.

Dosta je minuta guglanja da bilo tko pri zdravoj pameti otkrije kolki je Rajmek serator.


Btw., jel itko od Rajmekovim apostola zna gdje su ti Nijemci koji proizvode njegov Concept One?
eqinor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.