Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 12:36   #7021
Brijem da 50% Rimčevih financija odlazi na marketing, PR i obmanu
_MK_ is offline  
Old 16.10.2017., 12:46   #7022
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...da/995806.aspx

Je li moguće da je i priznati znanstvenik pao pod utjecajem medija kojima Rimac plaća svoje oglase? Je da Rudan nije stručan za automobilsku industriju, ali mi je čudno da bi se išao blamirati i okaljati svoj ugled precijenjivanjem sina tajkuna
Mozda mu je gurno u dzep da se slikaju i da ga nahvali s par rijeci za index ljudi za lovu i obične ženske ćipkaste gaće se odreknu i rođene braće
Loui is offline  
Old 16.10.2017., 13:10   #7023
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...da/995806.aspx

Je li moguće da je i priznati znanstvenik pao pod utjecajem medija kojima Rimac plaća svoje oglase? Je da Rudan nije stručan za automobilsku industriju, ali mi je čudno da bi se išao blamirati i okaljati svoj ugled precijenjivanjem sina tajkuna

U Rimac Automobilima doista se jasno vidi kako se iza svake inovacije kriju timovi koji rade na njihovu otkriću, patentiranju i stalnom unapređenju. U svaki je napredan automobil, izrađen u 21. stoljeću, ugrađena nevjerojatna količina znanja prikupljenog znanstvenim istraživanjima tijekom cijele ljudske povijesti.


Baza patenata u RH kaže da pod Mate Rimac su prijavljena dva patenta (rukavica i retrovizor), pod Rimac automobili nula patenata pa me zanima što je cijenjeni g Rudan vidio od inovacija i patenata.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 16.10.2017., 13:58   #7024
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post

U Rimac Automobilima doista se jasno vidi kako se iza svake inovacije kriju timovi koji rade na njihovu otkriću, patentiranju i stalnom unapređenju. U svaki je napredan automobil, izrađen u 21. stoljeću, ugrađena nevjerojatna količina znanja prikupljenog znanstvenim istraživanjima tijekom cijele ljudske povijesti.
Naaaajbolje dolazi u sljedećem paragrafu gdje se govori da je kotač jedan od izuma koji se koristi u Matinim automobilima. Nakon tog bisera se objašnjava što su klima uređaji i čemu služe. Kaže da je to tehnologija koja se, prije nego je hladila aute, koristila za hlađenje u zgradama.

Taj članak je stvarno vrijedan izvor informacija.
vamvam is offline  
Old 16.10.2017., 14:15   #7025
Kotac je "vec" patentiran u Australiji 2001. ;-)
https://www.newscientist.com/article...-in-australia/
Robert Mugabe is offline  
Old 16.10.2017., 17:02   #7026
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...da/995806.aspx

Je li moguće da je i priznati znanstvenik pao pod utjecajem medija kojima Rimac plaća svoje oglase? Je da Rudan nije stručan za automobilsku industriju, ali mi je čudno da bi se išao blamirati i okaljati svoj ugled precijenjivanjem sina tajkuna
Argument iz autoriteta nikad ne funckionira, pa ni sada.

Umjesto da je uslikao selfie, mogao je uslikati strojni park u Rajmekovom pogonu da pokaže gdje to Rajmek proizvodi 90% najboljeg automobila na svijetu.
Ili je mogao uslikati papir na kojem stoje rezultati testiranja na nekoj stazi tipa Nürburgring. Ovako je samo bezveze potrošio 4 MB memorije na mobitelu za selfie, a o Rajmeku i njegovom automobilu niš vrijedno čitanja nije napisao.

Btw., upao mi u oko komentar ispod tog posta na Facebooku:
Quote:
Mate nije samo izumitelj već i humanist. Pjesnik tehnologije. I upravo ta komponenta ga čini najvećim među velikim

eqinor is offline  
Old 17.10.2017., 12:50   #7027
Izgleda da je Rajmek imao neke insajderske informacije u vezi Todorića pa baš tempirao ovu "donaciju" od 52 milje, baš u vrijeme dok je narod vani s vilama i bakljama, traže Todorića...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 17.10.2017., 12:56   #7028
A možda su mu se (Mejtu Rajmeku) počeli znojit dlanovi, sad kombinira koja je vjerovatnija opcija -

a) ako je gazda ovako pao u nemilost, mogao bih i ja uskoro ako se sazna da gradim Ponzzi piramidu

b) sad su u gazdi našli Pedra, narod će biti zadovoljan najmanje cijelo desetljeće i neće tražiti dalje, pogotovo ne sitne ribe kao što sam ja...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 17.10.2017. at 13:08.
Halo Effect is offline  
Old 17.10.2017., 13:41   #7029
http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...a/1001482.aspx
Fleka bt is offline  
Old 17.10.2017., 14:36   #7030
Enega jopet oni masoni iz Deljotea pomažu Mati da laže ovaj napaćeni narod


"RAST prihoda srednjoeuropskih tehnoloških tvrtki i dalje se ubrzava pri čemu je, prema Deloitteovom izvješću o Pedeset najbrže rastućih tehnoloških tvrtki u 2017. godini, prosječna stopa rasta u razdoblju koje obuhvaća 2013. do uključivo 2016. godinu dostignula novi rekord od 1.127 posto. Najbolje rangirana hrvatska tvrtka ove godine je Rimac Automobili iz sektora čistih tehnologija i energetike, koja je deseta na ljestvici s rastom od 1.059 posto."


P.S. Dnevni podsjetnik da većina pljuvača na ovoj temi su psihički neformirani, a neki i bolesni, pojedinci
kulezoglu is offline  
Received Infraction
Old 17.10.2017., 21:39   #7031
Da ne bi bilo zabune, ja nisam zaljubljenik u Rimca, više sam skeptik. Živciraju me priče o spasitelju hrv. gospodarstva koji zapošljava 200-tinjak ljudi (studente i volontere, koliko vidim) i čija se proizvodnja i prodaja baš i ne vide.
Fleka bt is offline  
Old 17.10.2017., 21:51   #7032
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post

U Rimac Automobilima doista se jasno vidi kako se iza svake inovacije kriju timovi koji rade na njihovu otkriću, patentiranju i stalnom unapređenju. U svaki je napredan automobil, izrađen u 21. stoljeću, ugrađena nevjerojatna količina znanja prikupljenog znanstvenim istraživanjima tijekom cijele ljudske povijesti.


Baza patenata u RH kaže da pod Mate Rimac su prijavljena dva patenta (rukavica i retrovizor), pod Rimac automobili nula patenata pa me zanima što je cijenjeni g Rudan vidio od inovacija i patenata.
I sad se pojavi neka ekipa tipa mercedes ili VW prekopira njegove famozne ˝patente˝ patentira ih i automatski tuži rimca da ih je pokrao i sve ode u k....
Ja znam jednog privatnika sa 10 zaposlenih koji je napravio par alata za CNC rezanje pa ima 15 prijavljenih patenata a godišnji promet mu je 2 milijuna kuna naspram veličanstvenog rimca sa 200 ljudi i ulaganjima od 300 milijuna kuna bar je nesto mogao patentirati ili je to več netko drugi patentirao a rimac to samo koristi
A tek zadnji dio rečenice sere mi se od toga ˝količina znanja prikupljena tijekom cijele ljudske povjesti˝
Bog te jebo ko da je izlječio sve znane bolesti,istrijebio glad sa planeta i poklonio svijetu besplatnu energiju fuzijskog reaktora
Davorček is offline  
Old 18.10.2017., 06:36   #7033
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam Prvomajske i njihovih kataloga alatnih strojeva. Kad sam u školi bio, na praksi na tokarskim strojevima, nastavnik - stari meštar iz škvera nam je govorio da su to odlični strojevi. Jednom sam vidio i katalog njihovih CNC strojeva ako se ne varam.
Sve ove firme ne da su uništene, nego je i cijeli know - how nestao. Te se firme moglo restrukturirati i unaprijediti proizvodnju, kao što je lakše od jedne Škode, Dacie, Zastave napraviti modernu tvornicu, koja će raditi makar i po licenci, nego otvarati u Hrvatskoj tvornicu auta od nule, u zemlji di radni i inženjerski kadar imaju nula sati iskustva u proizvodnji auta. A do danas nula sati iskustva u obradi metala općenito, jer su svi stari meštri pomrli, a mladi nemaju ni di ni na čemu raditi.

Nego...pitanje za 1000 kn. Koliko tokarskih strojeva ima tvrtka Rimac Automobili? Koliko glodalica?
Oni su moderni, oni printaju dijelove na 3d printeru.
zulualpha is offline  
Old 18.10.2017., 08:20   #7034
Kakvog žmuklera mi imamo.

Ne samo da je prodal spiku najvećem auto showu na svijetu već je sad prodo spikicu najvećim svetskim ekonomskim žmuklerima.

Jobs u nastajanju.

Da nije sin hercegovačkog kleptomana, bil bi double o seven.

I sve to bez ijedne glodalice i tokarskog stroja.
Johnny Quid is offline  
Old 18.10.2017., 13:10   #7035
samo glavno da vama nije uspio prodat pricu

jer ste vi najpametniji... ovi iz najveceg svijetskog auto showa i najveci svijetski ekonomski strucnjaci nisu vam ni do koljena. Svaka cast
Forumskaluda is offline  
Old 18.10.2017., 13:40   #7036
Quote:
kulezoglu kaže: Pogledaj post
Enega jopet oni masoni iz Deljotea pomažu Mati da laže ovaj napaćeni narod

"RAST prihoda srednjoeuropskih tehnoloških tvrtki i dalje se ubrzava pri čemu je, prema Deloitteovom izvješću o Pedeset najbrže rastućih tehnoloških tvrtki u 2017. godini, prosječna stopa rasta u razdoblju koje obuhvaća 2013. do uključivo 2016. godinu dostignula novi rekord od 1.127 posto. Najbolje rangirana hrvatska tvrtka ove godine je Rimac Automobili iz sektora čistih tehnologija i energetike, koja je deseta na ljestvici s rastom od 1.059 posto."

P.S. Dnevni podsjetnik da većina pljuvača na ovoj temi su psihički neformirani, a neki i bolesni, pojedinci
Takve top liste ne puši niti jedan ozbiljni ekonomist, poduzetnik ili investitor. Pola tih firmi sa liste za 3 godine više neće biti. Prva na toj listi je firma za prodaju avio karata. To je sprdačina a ne nekakva relevantna lista. A čak i na toj sprdačini od liste Rimac spada u vrlo dubioznu kategoriju najbrže rastućih firmi. Pa kako ne bi bio brzorastući kad je uspio namaknuti 52 milje bespovratnih sredstava na temelju šarenih laži?

Još jednom ponavljam, Rimac nema niti jedan ozbiljni patent na svjetskoj razini ! Niti jedan. Čak ništa ni u procesu patentiranja. Nula! Zero! Zilč!
Rimac niti jednu godinu nije poslovao u pozitivi! Nit jednu! Plivao je isključivo na bespovratnim sredstvima, svojim vlastitim pozajmicama i fonda crne love koju je mrknuo stari te lovi dubioznih kineskih investitora za koje je vrlo upitno koji im je cilj (pranje love, ulazak na EU tržište preko europske žrtvene firmice ili slično). Prodao je samo jedan auto i to američkom oftamologu koji je sad u upravi firme i kojeg gledamo na pola reklamnih filmića na Youtubeu već godinama.
Uz to, prosjek neto plaća im je strahovito niskih 4800 kuna što je na 200 zaposlenika prestrašno. To je na razini niskotehnološke drvne i tekstilne industrije a ne visokotehnološke firme koja probija tehnološke granice. Ovo je firma u kojoj nitko osim čistačica ne bi trebao imati ispod 7500 neto ako žele da ih itko shvaća ozbiljno. Sve drugo je smijurija jer 150 friško diplomiranih studenata (od 200 zaposlenih) na minimalcu nije pokazatelj uspješne firme a kamoli da je to neka top tehno firma. To je sprdačina a ne firma, to se iz godišnjeg izvještaja vrlo dobro vidi i to svatko tko razumije tehnološke firme može vidjeti.
Naravno, u Hrvatskoj gdje 90% stanovništva ne zna ni beknuti drugi jezik, gdje je STEM područe totalna nepoznanica, gdje cvatu pravni i ekonomski tečajčići koji produciraju pametnjakoviće u odijelima jedan Rimac može prodavati muda pod bubrege a to i radi i tako uspješno cucla lovu iz proračuna.
Hebo vas sve, do jučer ste pljeskali Todoriću kao najuspješnijem gospodarstveniku koji drži pola Hrvatske, koji je oporavio bezbroj poduzeća a danas svi pljujete po njemu kao zadnjem ciganu koji je sve zajebao. U isto vrijeme Rimac vam je novi Tesla.
To samo znači da znate kitu a ne nešto o poslovanju, tehnologiji i osnovama financija. I da će vas svaki jebeni hohštapler i skorojević moći zajebati i zašprehati u budućnosti. Padate na šarene reklame, naslikavanja sa poznatima, šuplje priče, skupa odijela, staklo i mramor, plaćene članke, namještene snimke ostalo....
Kerefek76 is offline  
Old 18.10.2017., 17:38   #7037
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
samo glavno da vama nije uspio prodat pricu

jer ste vi najpametniji... ovi iz najveceg svijetskog auto showa i najveci svijetski ekonomski strucnjaci nisu vam ni do koljena. Svaka cast
Za doći na auto show, samo trebaš imati love.

Ne bi se čudio da možeš zakupiti prostor, staviti svoju fotelju i sjesti u nju, te gledati ljude kako prolaze kraj tvog "štanda". Samo, vjerojatno, treba imati dovoljno novaca.
rocker1987 is offline  
Old 18.10.2017., 18:31   #7038
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Takve top liste ne puši niti jedan ozbiljni ekonomist, poduzetnik ili investitor. Pola tih firmi sa liste za 3 godine više neće biti. Prva na toj listi je firma za prodaju avio karata. To je sprdačina a ne nekakva relevantna lista. A čak i na toj sprdačini od liste Rimac spada u vrlo dubioznu kategoriju najbrže rastućih firmi. Pa kako ne bi bio brzorastući kad je uspio namaknuti 52 milje bespovratnih sredstava na temelju šarenih laži?
Obožavam ovakve "nema glodalice" matuzaleme kojima je IT "tipkanje stranica u wordpressu". Volio bih da ti i takvi pametnjakovići onda objasnite Deloitteu i amerikancima kakvi su to imbecili kada su im takve firme vrh oštrice industrije, a ne proizvodnja strojeva i brodova; industrije za prave muškarce poput kerefeka i Halo Effecta. Da je nama više tih "stranica za prodaju karata" bili bi srednjoeuropska Irska, a ne prčija di je industrija sinonim za mastodonte koji mogu u Kini plaćati radnu snagu 10$.

Quote:
Naravno, u Hrvatskoj gdje 90% stanovništva ne zna ni beknuti drugi jezik,


Proportion_of_pupils_in_primary_education_learning _foreign_language

Dva ili više jezika 94%

6. u EU za drugi strani jezik

Rađe se ti primi glodalice umjesto da vrijeđaš sugrađane, a i sam si doslovno "uletio ko budala u kredit" kao i hrpa pametnjakovića koji su te 2007. i 2008. kužili sve o nekretninama i tržištu
Johnny Quid is offline  
Old 18.10.2017., 19:56   #7039
Na stranu sve što se moglo pročitati na ovih nekoliko zadnjih stranica. Mate proizvodi supersportske električne automobile. Koji koštaju koliko koštaju. Proizvodi ih već koliko ono godina? Četiri-pet? Koliko ih je prodao? Ekonomija i računovodstvo je u osnovi obična matematika, s malo povremenih nebuloza.

Firma kakvu ima on može napredovati, razvijati se i prosperirati:
- štancanjem automobila (ili nečeg drugoga) i njihovom prodajom;
- štancanjem tehnologije, patentima i njihovim ustupanjem uz popriličnu novčanu naknadu drugim i puno većim tvrtkama ili sklapanjem različitih oblika partnerskih odnosa s tim tvrtkama sa zajedničkim ili odvojenim nastupom;
- mužnjom poticaja od RH, EU, i kredita od banaka;
- kombinacijom prva tri.

U prva dva slučaja ukupni troškovi moraju biti manji od zarade ili se manjak pokriva kreditima banaka ili poklonima države odn. EU

Volio bih vidjeti na koji način razmišlja uprava Rimac automobila.

Nešto se govorilo da planiraju napraviti i tvornicu Litijevih baterija. Želim im sve najbolje u tome. Da je bilo imalo pameti u naše političke vrhuške ta tvornica je već trebala početi s radom. Bili bi prvi takvi u EU, tko prvi njegova djevojka...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 18.10.2017., 20:36   #7040
Quote:
kulezoglu kaže: Pogledaj post
Enega jopet oni masoni iz Deljotea pomažu Mati da laže ovaj napaćeni narod


"RAST prihoda srednjoeuropskih tehnoloških tvrtki i dalje se ubrzava pri čemu je, prema Deloitteovom izvješću o Pedeset najbrže rastućih tehnoloških tvrtki u 2017. godini, prosječna stopa rasta u razdoblju koje obuhvaća 2013. do uključivo 2016. godinu dostignula novi rekord od 1.127 posto. Najbolje rangirana hrvatska tvrtka ove godine je Rimac Automobili iz sektora čistih tehnologija i energetike, koja je deseta na ljestvici s rastom od 1.059 posto."


P.S. Dnevni podsjetnik da većina pljuvača na ovoj temi su psihički neformirani, a neki i bolesni, pojedinci
Koliko će tek sada rasti kad su mu dali 52.000.000 kunića...bespovratno.
bizon_9 mm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.