Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 03:01   #141
A i HRT se nekim cudom udostojio prenositi danasnju tekmu protiv Slovenaca.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:51   #142
12.8. Njemačka - Rusija 60:89

Njemačka: Akpinar 6, Barthel 9, Benzing 11, Heckmann 10, King 6, Staiger 10, Thiemann 6, Vargas 2

Rusija: Mozgov 15, D. Kulagin 3, Kurbanov 8, Fridzon 10, Zubkov 5, Votontsevich 8, Khvostov 4, Antonov 7, M. Kulagin 13, Baburin 5, Ivlev 1, Trushkin 8, Ilnitckiy 2


12.8. Mađarska - Island 56:60

Mađarska: Benke 4, Allen 8, Keller 7, Perl 17, Eilingsfeld 5, Váradi 7, Rujak 3, Csorvasi 5

Island: Hermannsson 14, Hlinason 6, Bæringsson 13, Fridriksson 2, Vilhjálmsson 3, SA Björnsson 3, Gunnarsson 3 , BT Björnsson 3 , Acox 13


12.8. Hrvatska - Slovenija 85:81

Hrvatska: Šarić 25, Bogdanović 23, Žorić 11, Planinić 8, Ramljak 4, Simon 2, Popović 2, Krušlin 2

Slovenija: Dončić 27, Murić 20, Prepelič 12, Dragić 8, Vidmar 6, Zagorac 3, Dimec 3, Blažič 2


12.8. Finska - Turska 93:88

Finska: E Murphy 15, Wilson 12, Lee 8, Markkanen 10, A Murphy 9, Salin 9, Koivisto 8, Rannikko 11, Kotti 4, Nuutinen 4, Huff 3

Turska: Erden 16, Osman 19, Mahmutoglu 9, Dixon Muhammed 18, Koksal 7, Balbay 4, Aldemir 4, Guler 3, Korkmaz 2, Sipahi 2, Veyseloglu 2, Sanli 2


12.8. Srbija - Grčka 93:61

Srbija: Bogdanovic 14, Lucic 13, Marjanovic 11, Macvan 8, Jovic 5, Kuzmic 5, Kalinic 4, Milosavljevic 4, Bircevic 4, Micic 7, Guduric 8, Stimac 8, Lazic 2

Grčka: Bourousis 13, Printezis 9, Mantzaris 9, Pappas 8, Papanikolaou 5, Papapetrou 5, Agravanis 3, Sloukas 2, Calathes 2, Papagiannis 2...58
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:29   #143
Za Švabe neće igrati Schröder?
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:40   #144
Čini mi se da i Hrvatska i Srbija nisu dobro tempirale formu. Previše je ovo dobro za ovu fazu priprema.
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:20   #145
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Čini mi se da i Hrvatska i Srbija nisu dobro tempirale formu. Previše je ovo dobro za ovu fazu priprema.
Ti olako zaključuješ. Mi dobili 3 utakmice protiv jakih suparnika, no da briljiramo, ni blizu a i svaka je bila na 1 loptu di su protivnici promašili čiste šuteve za produžetak/pobjedu.

Srbima 1.utakmica , jedni i drugi bez najboljih igrača, doma. A jednostavno igraju fantastično, imaju kemiju i jasnu ideju
Bossmanidis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:16   #146
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Čini mi se da i Hrvatska i Srbija nisu dobro tempirale formu. Previše je ovo dobro za ovu fazu priprema.
možda Srbija, mi kako igramo nismo ni blizu da imamo neku formu, dakle govorim timski, za Šarića i Bogdanovića je sve jasno oni i kad nisu u formi igraju dobro. govorim za ostale, još se nisu ni pošteno zagrijali, tako da nema govora da je Aco loše tempirao formu, to što pobjeđuju i to ovako tijesno je znak da je riječ o jakoj ekipi, čim se jake momčadi pobjeđuje u tijesnim završnicama to pokazuje da smo konačno počeli igrat košarku, i opustili ruku. a onda je sve moguće, i protiv najboljih. nadam se samo da će na prvenstvu biti isti scenarij, da se neće uplašit pobjede-a i da će raditi sve ovo što sada rade na priprema, i to još za nijansu bolje. jer sam siguran da ovo nije maksimum od njih.

neki igrači tek trebaju ući u formu, i treba im dati više minuta, vjerujem do kraja priprema da će se više manje svi uigrat, i onda na prvenstvu očekujem najbolje.

ps lijepo sam rekao da nema zime, dok nam je Žorić ispod koša pobjeđujemo.
akropol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:45   #147
Quote:
akropol kaže: Pogledaj post
možda Srbija, mi kako igramo nismo ni blizu da imamo neku formu, dakle govorim timski, za Šarića i Bogdanovića je sve jasno oni i kad nisu u formi igraju dobro. govorim za ostale, još se nisu ni pošteno zagrijali, tako da nema govora da je Aco loše tempirao formu, to što pobjeđuju i to ovako tijesno je znak da je riječ o jakoj ekipi, čim se jake momčadi pobjeđuje u tijesnim završnicama to pokazuje da smo konačno počeli igrat košarku, i opustili ruku. a onda je sve moguće, i protiv najboljih. nadam se samo da će na prvenstvu biti isti scenarij, da se neće uplašit pobjede-a i da će raditi sve ovo što sada rade na priprema, i to još za nijansu bolje. jer sam siguran da ovo nije maksimum od njih.

neki igrači tek trebaju ući u formu, i treba im dati više minuta, vjerujem do kraja priprema da će se više manje svi uigrat, i onda na prvenstvu očekujem najbolje.

ps lijepo sam rekao da nema zime, dok nam je Žorić ispod koša pobjeđujemo.
Šta možda Srbija?
Igrali protiv umorne i bez Janisa Grčke...išao šut i dobar protok lopte.Burusis nije mogao da pomeri Bobana i to je bilo to.I sami igrači su rekli da nije realna slika i da je rezultat prevelik i da Grci nisu ni na 50%.
S druge strane kod Srbije svi su dali koš a najefikasiji igrač je imao svega 14 poena.Uz to nisu igrali Teodosić,Raduljica,Nedović i Simonović.
Nije Đorđević budala i dobro zna kada je bitna prava forma,jednom je realno pogrešio 2015 kada smo morali biti na početku prvenstva u formi(brutalna grupa) da bi pali i ostali bez snage u polufinalu protiv Litvanije.
Nema mesta euforiji,pričama o zlatu i slično da su Bjelica posebno i Jokić tu onda bi bio siguran da imamo medalju ovako pitaju se i drugi nešto.
Mondragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:36   #148
ajde da se ne lažemo, Srbija i mi idemo na zlato, Španjolska Francuska Litva Grčka Turska neka se tuku za srebro i broncu, nekakve češke ne želim namjerno da spominjem jer red je da ih oderemo tako jako da plaču zbog onih nerealnih -20 odnosno +20. nadam se samo da su naši konačno postali dovoljno bezobrazni ne bahati, već bezobrazni ko Srbi i da će taj bezobrazluk odraditi svoje u skupini, a kasnije i uzeti medalju.

http://www.crosport.hr/wp-content/uploads/2016/08/Hrvatska-%C5%A0ari%C4%87-FIBAcom-758x380.jpg

s ljubavlju i ljepotom do zlata.

ono što je nama uvijek falilo, po meni to je taj bezobrazluk, ovaj mali Dončić što igra za Sloveniju je isto Srbin ako se ne varam, i vidi se da je bezobrazan u pozitivnom smislu, meni je osobno uvijek baš taj pozitivni bezbrazluk kod naših košarkaša falio ta doza više sportske drskosti. npr kod Šarića se to točno vidi, a Šarić je isto po majci Srbin. jednostavno htjeli mi to priznat ili ne, Srbi u košarci pogotovo imaju taj prijeko potrebni bezobrazluk da su spremni svakoga izazvat i nadmetati se s svakim pa i amerikom do zadnje lopte. dok smo mi godinama tu u deficitu, ali nas sada Šarić i Bogdanović guraju prema vrhu jer imaju dosta tog "bezobrazluka" o kojem pričam. uvjeren sam da njih dvojica mogu biti dovoljni za medalju ako ostanu zdravi do kraja turnira i ako ih Aco ravnomjerno "troši" do završnice. to je ključ uspjeha, a u budućnosti kada dobijemo Srbijansku širinu mislim da možemo i do zlata na EP, a do medalja i na SP-Olimpijadi. vjerujem u ovu novu generaciju naše košarke, i nadam se da će se Hezonja uozbiljit jer ima jebene atletske sposobnosti i šteta bi bila da takav igrač propadne zbog neozbiljnosti, njemu treba prava ekipa za rast i trener koji će imati sluha za njega i pružiti mu podršku da se razvije do kraja igrački. s njime benderom mazalinom slavicom zubcom žižićem i mnogim drugim mladima što dolaze uvjeren sam da možemo biti u vrhu svijetske košare dugi niz godina, najmanje 10tak godina. a tu se onda može i uzet pozamašan broj medalja i konačno skinut s kurca to "prokletstvo" koje tobože traje od silaska s postolja u ateni 1995. a zapravo se radi o tome da nismo imali trenere na razini, i nismo imali ni igrače koji su bili na razini za uzeti pokoju medalju, ova generacija je po meni drugačija imamo sve preduvjete da budemo u vrhu dugi niz godina i da uzmemo dosta medalja, ako opet treneri i savez ne useru stvar što će biti stvarno znanstvena fantastika imati toliko mladih talentiranih igrača i ne napraviti ništa, ako iim to pođe za rukom onda im stvarno treba dati zlatnu medalju za neviđenu košarkašku glupost.

po meni ako ćemo iskreno, Srbija i Hrvatska na ovom EP na papiru imaju najjači roster, i bilo bi lijepo da se nekako mimoiđemo do finala, a onda neka pobjedi bolji. ovi ostali, ako dođu do finala biti ću iznenađen s obzirom na njihov trenutni sastav. sad će neki opet reći da se previše busa u prsa na račun priprema, pripreme su isto pokazatelj nečega, nama je problem uvijek bio što mi nikad nismo to s priprema znali pretočiti u natjecateljski dio, bilo na EP bilo SP i Olimpijadi, nekako imam osjećaj da će ovaj put biti sve kako treba, i ako prođemo 1/4 finale uvjeren sam u medalju. Srbija je zbog veće širine momčadi, definitivno najveći potencijal za zlato, i ne vjerujem da Turska Grčka i Litva Španjolska su na toj razini s ovim sastavom koji imaju, ne vidim kakva to njihova forma mora biti da bi dobili čak i nas, a kamoli Srbiju, ako Srbija i Hrvastka nastave podizat formu i dođu na prvenstvo ovakvi i još malo boljoj formi uvjeren sam da ćemo dominirat, jedino što želim da konačno uzmemo tu medalju da nas vi Srbijanci prestanete prozivat za tobožnje "prokletstvo" iz 1995, jer kad skinemo medalju skinut ćemo i "prokletstvo".

http://www.eurohoops.net/wp-content/...75194544_n.jpg

ps i baš me briga što će me sad neki prozivat da sam previše bahat, jer sam samouvjeren i jer vjerujem u uspjeh naših na ovom EP. onaj koji ne vjeruje, i koji kao što sam rekao nema sportske drskosti i bezobrazluka bere drvene medalje ili ga nema nigdje, a onaj koji to ima ko Srbija redovno igra završnicu i osvaja medalje, što vi želite biti u toj priči pitanje je sad ? opcija A berete medalje i tučete se za završnicu, ili opcija B gubite prije završnice ili u najboljem slučaju uzimate drvenu medalju ?

http://sportske.jutarnji.hr/incoming...C5%A1ari%C4%87

...i opcija C, kad imaš ovakvog kauboja u ekipi, ne možeš izgubit.

Zadnje uređivanje akropol : 13.08.2017. at 18:05. Reason: Šarićius vozi do zlata!
akropol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:36   #149
Ne treba bas pretjerivati sa tim "srpskim bezobrazlukom" i genetikom... Srbi u kosarci imaju jednostavno savez sa glavom i repom i kontinuitet ... sto klupskih sto reprezentativnih igara... kult repke u basketu im je ostao uvijek jak bas kao kod nas u nogometu.

Oni stalno svrsavaju na nase nogometase kao sto mnogi ovdje na njihove basketase.
Sve u svemu forme jos nisu na maksimumu ni kod nas ni kod njih, ta kemija momcadi je ipak posebno oruzje za srbe.
Kao primjer svega tog sto oni rade sa svojim kosarkasima je evo danasnji rez sa U16 Eurobasketa.

https://scontent.fbeg4-1.fna.fbcdn.n...73&oe=5A29543F

Zadnje uređivanje Luyindula : 14.08.2017. at 01:09.
Bojshaa is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.08.2017., 01:55   #150
Bojshaa@ nisam pričao o genetici, pobogu ako ćemo do genetike, između nas i Srba je minimalna razlika. ako ćemo do mentaliteta e tu je već priča drugačija, bez obzira na slično područje, mi smo mentalno što i rezultati u svim sportovima pokazuju dosta labilni, Srbi su ipak kud i kamo stabilniji. u nogometu smo i rukometu bolji od njih ne zato jer smo mentalno jači, već smo kvalitetom jači, da su oni približno naše kvalitete vjerujem da bi nas i tu tukli. na bazi psihe, puno bolje treniraju svoje omladince, i puno bolje moj je dojam se nose s pritiskom na leđima, dok naši čim postoji određeni minimalni pritisak pucaju, eto sjetimo se vaterpola i što se dogodilo ? naši su uzeli psihloginju, i gle čuda odmah smo ih tukli 12-11 dakle ista stvar je i s košarkom, motivacija i mentalne priprema je pola posla, jer ne da ovi nisu bolji za 50 već vjerojatno ni za 20 koševa. prema tome to je ono kad ti voda uđe u uši, i to se njima u košarci stlano događa baš s Srbima taj strah i nenormalni respekt prema njima naše u startu koči da naprave dobar rezultat i da ih pobjede. to je stvar za ljude u našem savezu da se pozabave time, ja kužim da Aco to razumje ali i igrači moraju to shvatit, jer ako igrači ne shvate džabe mu sve.

a što se tiče tih kadeta, iskreno da ti kažem nije da me previše dira, ali da nas Srbija dobije u bacanju kugle 50 razlike ako postoji takva opcija u bacanju kugle bilo bi neugodno, a kamoli ne košarka, to je odraz mentalne slabosti naših igrača, ništa više ovi što su igrali tu utakmicu danas su mentalni slabići s očiglednim manjkom kvalitete, a onda se dobije recept za ovu katastrofu koju su doživjeli. dakle da bi se ovakve stvari izbjeglo, mora se zvat samo najbolje i od malena klin oštrit a to Srbi rade, dok naši sjede ispod palme i češu jaja vjerojatno, ne mislim samo na igrače već i one koji vode cijelu tu priču iz saveza i većina naših trenera, kada vidim da 20 godina nismo u stanju izbacit jednog pravog playmakera za reprezetnaciju znam kakvi ljudi nam vode to sve. ne da je neozbiljno da ne stvaramo playmakere, već je to tragedija, da jedna Slovenija ima Dončića a mi nemamo ni nikoga izbliza dobrog kao on, ne zato što nema talenta već zato što struka definitivno ne radi svoj posao.

a isto je i po pitanju mentaliteta ekipe, što mislite kako su Srbi pobjednički nastrojeni u košarci ? upravo zato jer vjeruju u uspjeh, i zato jer sve podređuju istom. ono što mi očito ne radimo, i ne stvaramo ekipu planski dugoročno već kratkoročno, na jednom prvenstvu nam igraju jedni, na drugom drugi, na trećem treći, to tako ne ide, izuzev par igrača stalno se sve mjenja. a onda nema ni kemije, niti plana igre niti rotacije niti se igrači "znaju u dušu" da bi mogli napraviti pravi rezultat. uglavnom, Srbi u košarci imaju muda i glavu za velike stvari, a to se ne uči s time se rađa. pogledaj Šarića, jel mali ima muda i glavu ? nije sigurno Aco i stari mu usadio muda, on se rodio s njima i koristi ih svaki put kad igra. možda podbaci u jednoj tekmi, kao onomad u 1/4 protiv Srbije jer je izgorio u motivaciji, ali za njega znaš da neće omanut dvije za redom, a što je s ostalima po tom pitanju ? nema gotovo nikog za koga možeš jamčit, da će imati dve tri dobre vezane tekme. i kod Šarića nije problem motivacija, već isključivo loš dan ili atlecizam koji nema možda na onoj razini kao neki drugi igrači, ali za njega se zna u važnoj tekmi neće podbacit zbog inspiracije već upravo navedenog prevelike želje ili činjenice da to "nije njegov dan". svi ostali su toliko labilni u našoj reprezentaciji da je to čudo, imaš još Bojana i to je to, njih dva guraju, a njih dva ne mogu do medalje sami, dakle moramo imati još igrača u igri koji će im pomoći, koji su to ? ja ne znam, iako ne sumnjam da mogu i s njih dva do medalje, jer su toliko dobri da mogu praktički sami do medalje, ali bez ispomoći ostatka ekipe teško je očekivati prodor do trećeg mjesta. dakle morati će ovi ostali što se nadam da će biti slučaj na ovom EP odraditi svoj dio posla, vrijeme je!

a Srbija ima prije svega TRADICIJU USPJEHA u ovom sportu, to je ono što je njihovo najveće oružje protiv nas, koji imamo TRADICIJU GUBITNIKA u ovom sportu od 1995.

ja sam uvjeren da s likovima kao Šarić i ovim ostalim mlađima možemo to promjenit, uvjeren sam ako budemo imali trenera s iti malo logike i znanja da ćemo doći do medalja, jer ova generacija što dolazi pršti talentom, pitanje je samo hoće lije itko znati dobro voditi, usaditi im muda i mentalitet pobjednika ???? ali kao što sam rekao s time se rađa, teško se to uči. e to je ono na što ni ja ne mogu naći odgovor, jer sigurno da Srbija nije za to kriva, već isključivo mi. a ako mladima nije ni Srbija dovoljni motiv, da odigraju kako treba, o kakvoj to mi košarci onda u hrvatskoj pričamo ? meni bi bilo motiv da protiv njih se natječem u pikadu, a ne u košarci praktički drugom najvažnijem sportu u europi, a negdje je i prvi. nije ovo nikakav nacionalizam, Srbija je nama NAJVEĆI sportski rival, bez ikakve dileme i zato to govorim. a u americi je košarka jedan od praćenijih sportova, baš zbog NBA. uglavnom ne pušim te teze da je samo nedostatak kvalitete kriv za ovu sramotu, već su i sami igrači previše bili impersionirani Srbima a prevelika impresija uvijek vodi u teški poraz. ako si došao na natjecanje, onda se natječeš daješ sve od sebe, a ne vadiš se na fraze "ušla nam je voda u uši" iako to tako i je, daješ sve od sebe da ako ništa ublažiš poraz da bude što blaži a ne da dozvoliš ovakvim rivalima da te zgaze ko plitak potočić 50 razlike. jer se s ovakvim rezultatima od mladih uzrasta nabija određene limite, nije to samo Srbija u pitanju, ovako će oni popušit možda ne s 50 već 30 od litve i ko zna koga još, dakle to se stječe taj luzerski mentalitet i onda ne možeš nazad, to Dario razumje, jel njegova generacija pušila s 50 od Srbije ? naravno da nije. jer je on bio u ekipi, i zato mi stoji u avataru, jer on je posljednja nada za našu košarku, posljednja i nadam se da će je baš on vratit tamo gdje joj je i mjesto u sam vrh europske košarke !

ps "bezobrazluk" je imati muda, jel naši imaju muda ? ako gledamo od 1995, očigledno je da nemaju. jer da imaju, imali bi i pokoju medalju. eto o kojem "bezobrazluku" pričam, jer nije sve u kvaliteti, nije Srbija kao ni u većini ostalih sportova bila nikada puno bolja od nas, već je jednostavno bila kuražnija i bolje je vodila svoje do cilja, a cilj je uvijek bio postolje i medalja, dakle vrh, natječeš se da bi bio najbolji, a ne da bi bio 4 8 10 22 ili 45. smisao natjecanja je da budeš prvi, i da radiš na sebi dok god ne postaneš prvi, tako razmišlja pravi sportaš i košarkaš. a očito je da to kod hrpe naših "košarkaša" nije slučaj, zato sam stavio ovo košarkaša pod navodnike jer im je očigledno važnija dobra plaća u nekom klubu, nego sam smisao košarke i sporta općenito. Srbi kuže da se natjecanje svako odvija, da bi se pokazalo i dokazalo odgovor na pitanje "TKO JE NAJBOLJI" ??? očito neki u hrvatskoj nikako da to pojasne našim "košarkašima", ali eto nadam se da je Aco taj, i da je Dario taj koji ima tu pobjedničku crtu, vidjelo se to i protiv Slovenije kad ne ide ko vuče stvari na naš mlin. jednostavno dečko je rođeni pobjednik, mrzi gubiti i to je ono što mi još uvijek daju nadu u bolje sutra naše košarke, iskreno da njega nema, i Bojana svaka čast ostalima ali ne bih imao nikakve vjere u bilo kakav uspjeh na predstojećem EP. ovako ipak vjerujem, i nadam se medalji. zbog njih dvojice!

Zadnje uređivanje akropol : 14.08.2017. at 02:20.
akropol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 13:57   #151
Pobednički mentalitiet ili "sportski bezobrazluk" kod srpskih reprezentacija nije baš toliko prisutan ako gledamo sve sportove. Postoji samo u košarci i vaterpolu, bio je dugo i u odbojci, međutim fudbal i rukomet se time ne mogu pohvaliti. Posmatranje tradicije sportskih rezultata unazad 10,20 i više godina je bitno jer pokazuje uspešnost i klasu reprerezentacije u pojedinom sportu. Ipak interesantno je pogledati i rezultate na poslednje završenim prvenstvima a tu nam baš i ne cvetaju ruže. Evo pregled za srpske reprezentacije na poslednjim završenim takmičenjima.

Fudbal: EP 2016: nk, SP 2014: nk

Košarka: EP 2015: 4, SP 2014: 2, OI 2016: 2

Rukomet: EP 2016: 15, SP 2017: nk, OI 2016: nk

Odbojka: EP 2015: 7, SP 2014: 9, OI 2016: nk, SL 2017: 5, SK 2015: nk

Vaterpolo: EP 2016: 1, SP 2017: 3, OI 2016: 1, SL 2017: 1, SK 2014: 1

(nk - nisu se kvalifikovali)

Možda sam nešto pogrešio / prevideo, ali mislim da je to to.

Izvinjavam se na off-u.
kec na n-ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:29   #152
Srbi jos uvijek zive na lovorikama Atine, Indijanapolisa, Atlante ... njihovi klinci su imali te uzore na koje su se svi lozili. Slucajno sam upao u pricu sa jednim kolegom iz iste profesije kao ja i pricali smo bas o basketu. Kaze da svaki klinac koji i jednom uzme kosarkasku loptu u ruke pri sutu na kos ako ne uzvikne, makar pomisli "DJORDJEVIC" ! Ja i vjerujem u to, plus realno kod njih se mnogo bolje radi sa klincima. Ja mislim da ce sada biti u padu, jer ova Zvezda nije ni blizu onoga sto Partizan predstavlja za njih i kakve je on igrace pravio. Pogledajte njihovog Bogdanovica sada, imam dojam da se on projektovao da bude superstar, od toga da ga je Vujosevic kao djecka od 18 forsirao u Partizanu da bude match winner i da zavrsava akcije, pa onda slucajno ga uzima Obradovic koji nastavlja sa forsiranjem da bude prvi igrac prebogatog Fenera i sad pazi slucajnosti Divac ga dovodi u Sakramento za ogroman novac. A i tamo ce imati sigurno slobode. Jednostavno mislim da pored svega oni strasno vole svoje igrace, svi treneri ih dovode i imaju ogromnu vjeru njih. Sve to utice na snagu repke i tu posvecenost koju oni imaju.
Bojshaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:37   #153
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Anthony Randolph igra za Slovence
Baka mu je iz Slovenj Gradca, pa šta sad...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:11   #154
14.8. Hrvatska - Ukrajina 79:74

Hrvatska: Mavra 11, Krušlin 7, Popović 3, Simon 2, Šarić 16, Žorić 3, Planinić 5, Ramljak 2, Buva 17, Bender 7, Tomas 6, Bogdanović

Ukrajina: Pustozvonov 9, Kolchenko 2, Lukashov 10, Otverchenko 8, Lypovyi 5, Korniyenko, Bobrov 6, Zaytsev 3, Pustovyi 18, Koniev 11, Mishula 2


13.8. Rusija - Island 82:69

Rusija: M. Kulagin 20, D. Kulagin 4, Kurbanov 2, Votontsevich 5, Mozgov 15, Baburin 3, Fridzon 11, Ivlev 8, Antonov 8, Kolyushkin 3, Ilnitsky 3.

Island: Hermannsson 22, Palsson 12, Vilhjalmsson 11, Baeringsson 7, Hlinason 5, Acox 4, Steinarsson 3, Fridriksson 3, Ermolinskij 2


13.8. Njemačka - Mađarska 67:65


Njemačka: Akpinar 12, Barthel 7, Benzing 25, Doreth 8, Heckmann 3, King 1, Staiger 8, Vargas 3

Mađarska: Eilingsfeld 18, Vojvoda 17, Varadi 8, Allen 7, Kovacs 6, Wittmann 3, Perl 3, Keller 2, Toth 1


13.8. Gruzija - Češka 68:64

Gruzija: Shengelia 17, Dixon 15, Shermadini 11, Markoishvili 9, Tsintsadze 7, Pachulia 6, Sanadze 3

Češka: Satoranský 20, Kříž 10, Hruban 8, Palyza 8, Peterka 7, Auda 5, Bohačík 4, Pecháček 2


13.8. Slovenija - Ukrajina 78:67


Slovenija: Blažič 14, Murić 13, Dimec 10, Prepelič 10, Randolph 9, Dončić 8, Nikolić 6, Dragić 5, Kosi 3

Ukrajina: Pustovji 13, Lukašov 9, Pustozvonov 8, Bobrov 8, Mišula 8, Zajcev 8, Lipovji 5, Kravcev 5, Kornijenko 3


13.8. Izrael - V. Britanija 78:69

Izrael: Mekel 16, Zalmanson 10, Halperin 9, Dowson 9, Eliyahu 8, Casspi 7, Howell 6, Ohayon 5, Blayzer 4, Timor 4

V. Britanija: Lawrence 15, Clark 12, Okereafor 11, Olanseni 10, Murray 7, Johnson 6, Nelson 4, Wheatle 2, Achara 2


13.8. Italija - Turska 73:53

Italija: Hackett 6, Belinelli 14, Aradori 4, Filloy 3, Biligha 3, Vitali 2, Melli 7, Pascolo 6, Cervi 4, Abass 2, Baldi Rossi 3, Burns 2, Datome 17

Turska: Guler 9, Gecim 3, Erden 4, Muhammed 6, Sanli 10, Korkmaz 14, Koksal 3, Sipahi 4


13.8. Srbija - Crna Gora 82:71

Srbija: Mačvan 4, Bogdanović 25, Lučić 6, Milosavljević 5, Birčević 15, Štimac 2, Lazić 5, Gudurić 6, Jović 4, Kuzmić 6, Marjanović 4

Crna Gora:
Vučević 10, Mihailović 8, Radončić 5, Rice 3, Todorović 2, Đurišić 10, Nikolić 5, Dubljević 13, Vraneš 3, Ivanović 11

Zadnje uređivanje fortaleza : 14.08.2017. at 21:07.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:35   #155
Quote:
Bojshaa kaže: Pogledaj post
Srbi jos uvijek zive na lovorikama Atine, Indijanapolisa, Atlante ... njihovi klinci su imali te uzore na koje su se svi lozili. Slucajno sam upao u pricu sa jednim kolegom iz iste profesije kao ja i pricali smo bas o basketu. Kaze da svaki klinac koji i jednom uzme kosarkasku loptu u ruke pri sutu na kos ako ne uzvikne, makar pomisli "DJORDJEVIC" ! Ja i vjerujem u to, plus realno kod njih se mnogo bolje radi sa klincima. Ja mislim da ce sada biti u padu, jer ova Zvezda nije ni blizu onoga sto Partizan predstavlja za njih i kakve je on igrace pravio. Pogledajte njihovog Bogdanovica sada, imam dojam da se on projektovao da bude superstar, od toga da ga je Vujosevic kao djecka od 18 forsirao u Partizanu da bude match winner i da zavrsava akcije, pa onda slucajno ga uzima Obradovic koji nastavlja sa forsiranjem da bude prvi igrac prebogatog Fenera i sad pazi slucajnosti Divac ga dovodi u Sakramento za ogroman novac. A i tamo ce imati sigurno slobode. Jednostavno mislim da pored svega oni strasno vole svoje igrace, svi treneri ih dovode i imaju ogromnu vjeru njih. Sve to utice na snagu repke i tu posvecenost koju oni imaju.

Ja ću prvo kao Zvezdaš da kažem da nisam objektivan pod broj jedan.Ali reći da će sada biti u padu jer "Zvezda nije to što je Partizan bio".A šta je to Partizan bio?I kojeg je to Dule igrača napravio za reprezentaciju Srbije osim Bogdana Bogdanovića(i za to mu skidam kapu) mada ima tu i Željkovog rada sigurno da se ne lažemo.
S druge strane svi ostali u reprezentaciji su ponikli ili u FMP-u ili u drugim lubovima a afirmaciju stekli u Zvezdi tipa Jovića recimo,Nedovića itd.
Jedna velika zabluda je da je Dule pravio igrače,jeste za CG,Francusku i Latviju.
Mondragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 01:23   #156
Zaboravljas Lucica, Milosavljevica koji su trenutno veoma bitni igraci u Djordjevicevom timu. Kroz povjest Vujosevic je pravio igrace za srbe. Dok realno Nedovic nije stekao neku afirmaciju u Zvezdi, otisao je bolje reci pobjegao iz posrnulog tima. Guduric, Jovic, Kalinic i Marjanovic su igraci Zvezde koji su u tom timu bili bitne stavke i sjajni pojedinci ( iako mi je Marjanovic malo reci oduran igrac ).
Ne bih da sad raspravljam o klubastvu... mislim da je moje subjektivno misljenje da je Partizan stub srpske kosarke, sto kroz igrace sto kroz trenere. U nekom narednom periodu mislim da ce Mega imati najveci utjecaj na srpsku reprezentaciju.
No opet to je moj stav sto ne mora da znaci da je tocan.

No, da se osvrnem na nesto sto sam ranije natuknuo u vezi sa onim mentalitetom srba i klince koji mastaju da su Djordjevic.

http://www.mozzartsport.com/vesti/bo...a-video/175315

Jednostavno to svaki od vas - njih mora da ima u sebi, ti si srbin, vjerojatno si igrao basket i sigurno si makar jednom u zivotu zamislio da si Djordjevic, i ako nista zabijas tricu nama u posljednjoj sekundi ...
Bojshaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:53   #157
16.8. Češka - Turska 66:67

Češka: Bohačík 16, Peterka 15, Satoranský po 15, Auda 10, Švrdlík 3, Kyzlink 3, Hruban 2, Kříž 2

Turska:Osman 19, Aldemir 11, Muhammed 9, Erden 7, Hersek 6, Sipahi 5, Korkmaz 3, Köksal 2, Güler 2, Mahmutoglu 2, Şanlı 1


15.8. Španjolska - Venecuela 90:44

Španjolska: Rubio (7), San Emeterio (7), Sastre (2), Marc Gasol (16), Pau Gasol (2), Rodríguez (10), Navarro (9), Willy Hernangómez (12), Oriola (11), Abrines (3), Juancho Hernangómez (11).

Venecuela: Vargas (6), Graterol (6), Chourio (3), Pérez (10), Colmenares (7), Cox (9), García (3).


15.8. Litva - Francuska 96:71

Litva: Kalnietis 18, Mačiulis 15, Motiejūnas 13, Kuzminskas 11, Valančiūnas 10, Gecevičius 8, Milaknis 6, Bendžius 6, Gudaitis 3, Kairys 2, Lekavičius 2, Girdžiūnas 2.

Francuska: de Colo 16, Heurtel 13, Jackson 12, Fournier 10, Seraphin 6, Tillie 5, Labeyrie 5, Westermann 3, Diaw 1

Zadnje uređivanje fortaleza : 18.08.2017. at 20:33.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:16   #158
Raduljica propusta Eurobasket

Nisam previse razocaran
J.R.E is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:28   #159
Opa, znači Srbi bez prvog i drugog centra te prve četvorke, bez Markovića, a visi i Nedović. Bit će im gadno, nisu ni oni više toliki favoriti za medalju. Prva petorka odlična, ostalo škart.

Nema više picka Raduljica i Teodosić koji im je nosil 30-ak koševa po tekmi, a nema ni čvrste obrane na centru ni pritiska na bekove. Jesu izgledali fantastično protiv Grčke, ali Grci su tu malo odigrali ispod mogućnosti.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:31   #160
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Opa, znači Srbi bez prvog i drugog centra te prve četvorke, bez Markovića, a visi i Nedović. Bit će im gadno, nisu ni oni više toliki favoriti za medalju. Prva petorka odlična, ostalo škart.

Nema više picka Raduljica i Teodosić koji im je nosil 30-ak koševa po tekmi, a nema ni čvrste obrane na centru ni pritiska na bekove. Jesu izgledali fantastično protiv Grčke, ali Grci su tu malo odigrali ispod mogućnosti.
Raduljica je hranjen od Miloša, al zašto to ne bi bili Boban i Kuzma, uostalom zašto kažeš bez čvrste obrane pod košem, pa Jokić i Raduljica su sinonim očajne obrane, pogotovo picka. ŠKART ? Gudurić,Jović, Štimac, Gagi,Luić su ti škart, a šta onda imaju ostale reprezentacije na klupi poečvši od nas ?
Bossmanidis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.