Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 15:20   #1
Stipe Mesić II

Mesić, Jasenovac 2016g:

"Logor u Jasenovcu u koji su ljudi dopremani i gdje su ubijani, samo i isključivo zbog nacionalnosti ili vjere, kao i zbog drugačijeg svjetonazora, bio je izraz ustaške, a ne hrvatske, nego ustaške politike", kazao je. To je, ustvrdio je, bila zločinačka politika, dok se danas, kaže, vodi politika sakrivanja, negiranja, ili u najmanju ruku relativiziranja tih zločina, uz neskriveno obnavljanje idejne osnove ustaške zločinačke države".

Ako netko govori kao ustaša, ako zastupa i promiče ideje što su ih zastupali ustaše, ako ističe njihovo znakovlje i simbole, ako pjeva njihove pjesme, onda je on ustaša. I zato nije nikakvo pretjerivanje, a još manje laganje, ako se kaže, da se nad današnju Hrvatsku nadvio ustaški zloduh"






Mod edit: Prethodna tema je došla do tehničkog limita i zaključana je a link na nju je tu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=619217

Zadnje uređivanje Cuka : 24.01.2017. at 21:11.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:25   #2
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
a jadan saguaro.
ne možeš sad toliki smrad razbacati posvuda i po svima.

znamo mi da oni smrde, ali brate ovaj zaudara.
ne kažem da je nevin, ali treba pronaći prave krivce za ono što ga krive.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:42   #3
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Možda bi se i mogli složiti s jednom razlikom što je Mesić očito doživio katarzu, a Hasanbegović (još) nije. I Hasanbegović bi vjerojatno postao počasni antifašist da je promijenio retoriku kao što je to učinio Mesić.
Željac,
Kad ćeš pokušati misliti? Pokušaj realno ocjenjivati osobe! Uvjeravam te, Hasanbegović je neusporedivih kvaliteta prema Mesiću. U bilo kojem pogledu!
Veliš Mesić je doživio katarzu? Njegova katarza ima oblik sinusoide koja će trajati do njegove smrti, a da je vječan to bi išlo u beskonačnost. Hasanbegović ne treba katarzu. On je cjelovita osoba, vrijedna poštovanja.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:45   #4
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Mesić, Jasenovac 2016g:

"Logor u Jasenovcu u koji su ljudi dopremani i gdje su ubijani, samo i isključivo zbog nacionalnosti ili vjere, kao i zbog drugačijeg svjetonazora, bio je izraz ustaške, a ne hrvatske, nego ustaške politike", kazao je. To je, ustvrdio je, bila zločinačka politika, dok se danas, kaže, vodi politika sakrivanja, negiranja, ili u najmanju ruku relativiziranja tih zločina, uz neskriveno obnavljanje idejne osnove ustaške zločinačke države".

Ako netko govori kao ustaša, ako zastupa i promiče ideje što su ih zastupali ustaše, ako ističe njihovo znakovlje i simbole, ako pjeva njihove pjesme, onda je on ustaša. I zato nije nikakvo pretjerivanje, a još manje laganje, ako se kaže, da se nad današnju Hrvatsku nadvio ustaški zloduh"


Je se covjek opisao, ala mu ga vera!!!
Cak ovo oko radnog logora I premasuje normu....
Sad se pokusavam sjetiti,jeli ko od desnicara nazvao Jasenovac radnim logorom??
Zamisli da je to Hasanbegovic rekao, I da su njemu nasli ma 1000000 dio od ovog.....mislim da bi mogao selit u Mongoliju minimalno.....

I jos nesto I to NEPROCJENJIVO, da ih ne reklamiramo, zamisli samo jedan mali clancic....I to da se nema komentara.......zamisli....

Opet uzmimo Hasana Ili nekog drugog, pa mislim da bi I SPORT ukinili da mogu napunit sa svakakvim clancima....kontra te osobe....
Ono od stoljeca sedmog sta mu je cukunnnnnn cukun didaaa prico .....

Hhaahahaha,koji jad I bjeda!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:49   #5
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ne kažem da je nevin, ali treba pronaći prave krivce za ono što ga krive.
Joj što volim ono ali.....
Stipe je legenda, postigao je nešto što nitko nije, infiltrirala se Ustaša na mjesto predsjednika antifašista Hrvatske..... pa neka i druge godine drži govor u Jasenovcu.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:50   #6
Treba uzeti kontekst vremena u kojem se nešto govorilo. Osim toga, ljudi mijenjaju mišljenja kad znaju bolje, a gospodin Mesić danas sigurno zna bolje
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:52   #7
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Treba uzeti kontekst vremena u kojem se nešto govorilo. Osim toga, ljudi mijenjaju mišljenja kad znaju bolje, a gospodin Mesić danas sigurno zna bolje
Stipe zna se, u se na se i poda se...
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:59   #8
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Je se covjek opisao, ala mu ga vera!!!
Cak ovo oko radnog logora I premasuje normu....
Sad se pokusavam sjetiti,jeli ko od desnicara nazvao Jasenovac radnim logorom??
Zamisli da je to Hasanbegovic rekao, I da su njemu nasli ma 1000000 dio od ovog.....mislim da bi mogao selit u Mongoliju minimalno.....

I jos nesto I to NEPROCJENJIVO, da ih ne reklamiramo, zamisli samo jedan mali clancic....I to da se nema komentara.......zamisli....

Opet uzmimo Hasana Ili nekog drugog, pa mislim da bi I SPORT ukinili da mogu napunit sa svakakvim clancima....kontra te osobe....
Ono od stoljeca sedmog sta mu je cukunnnnnn cukun didaaa prico .....

Hhaahahaha,koji jad I bjeda!!!
Čekamo Jasenovac 2017g

Mesić o odluci Ustavnog suda 2016g:

"Pobjeda je to zagovornika i protagonista povijesnoga revizionizma, revitaliziranja fašizma i njegovih idejnih zasada, propovjednika mržnje i netolerancije, odnosno svih onih koji sve agresivnije trasiraju put koji Hrvatsku vodi u prošlost."
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:59   #9
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Možda bi se i mogli složiti s jednom razlikom što je Mesić očito doživio katarzu, a Hasanbegović (još) nije. I Hasanbegović bi vjerojatno postao počasni antifašist da je promijenio retoriku kao što je to učinio Mesić.
Daj molim te stani i sačuvaj obraz. Pa meni je ovo neugodno čitati u tvoje ime.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:08   #10
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Treba uzeti kontekst vremena u kojem se nešto govorilo. Osim toga, ljudi mijenjaju mišljenja kad znaju bolje, a gospodin Mesić danas sigurno zna bolje
Ne treba se uzeti kontekst vremena u obzir, čovjek je imao više od 50 godina tada, niko ga nije mogao natjerati niti ga je tjerao da drži takve govore i da ima takve stavove, nema on šta sa 70 godina mijenjati stavove jer ako nije mogao doći do nikakvih novih saznanja u tim godinama nije mogao ni danas. Mesić je ili ucijenjen pa je naglo promijenio ploču ili se priključio današnjim mainstream medijima i udrugama kao politički kameleon zbog osobne koristi, a zapravo ni sam ne vjeruje u to šta danas govori. Vjerovati da se Mesić promijenio od tada zato jer je "progledao" je isto kao vjerovati da su Nikolić i Vučić progledali sami od sebe i da više nisu četnici nego europejci, mirotvorci itd. Jedini razlog zbog kojeg čovjek u tim godinama toliko radikalno mijenja stav može biti prisila ili osobna politička korist.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:22   #11
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Treba uzeti kontekst vremena u kojem se nešto govorilo. Osim toga, ljudi mijenjaju mišljenja kad znaju bolje, a gospodin Mesić danas sigurno zna bolje
Molim, bar, bez gospodin!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:25   #12
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Je se covjek opisao, ala mu ga vera!!!
Cak ovo oko radnog logora I premasuje normu....
Sad se pokusavam sjetiti,jeli ko od desnicara nazvao Jasenovac radnim logorom??
Zamisli da je to Hasanbegovic rekao, I da su njemu nasli ma 1000000 dio od ovog.....mislim da bi mogao selit u Mongoliju minimalno.....
to ti sve govori o žalosnom stanju u kojem živimo, kako zapravo Jasenovac kao povijesna činjenica nije uopće zanimljiv političarima.

I da u tim govorancijama o zločinima i ideologijama, o suočavanju sprošlosti, nema ni traga iskrenosti i osobnog dostojanstva.

Sve su to priručni alati kojih se s vremena na vrijeme hvata kad treba poentirati nad političkim i ideološkim protivnicima.
I jedino su interesantni kao takvi.

a da ne spominjem kako je naša scena sastavljena od lažnjaka i kako je uglavnom riječ o Potemnikovim selima kad se sagledava sadržaj političkog spektra od ljevice do desnice.
Lažni antifašisti, lažni ustaše, lažni liberali, lažni socijaldemokrati...




Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Treba uzeti kontekst vremena u kojem se nešto govorilo. Osim toga, ljudi mijenjaju mišljenja kad znaju bolje, a gospodin Mesić danas sigurno zna bolje
ja sam uvjeren da nije govorio iz uvjerenja.

jer ne možeš iz uvjerenja 1991. biti na čelu SFRJ, već 1992. pričati o Jasenovcu ko cirkusu Colorado, a 1993. rušiti Tuđmanovu agresorsku ustašku politiku prema BiH (kako je on to interpretirao).

takve oscilacije bi predstavljale ozbiljne promjene mentalnog sklopa i cjelokupnog sustava stavova i vrijednosti... i to ima u psihologijskom i psihijatrijskom smislu svoju dijagnozu

ovdje nije riječ o uvjerenjima, već o tom da čovjek gazi principe i da nema obraza kad je riječ o moralu, niti ima trunku pokrića docirati danas bilo kome.
A glavni je moralizator. Kad se ukidao ured, urlao je o antifašizmu ko da ga napadaju Musolinijive i Frankove divizije.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:26   #13
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
kontekst vremena
Kontekst vremena, ilitiga, kako vitar puše.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:30   #14
no najžalosnije od svega je da se Mesićeva strategijska ustaško-antifašistička akrobatika komentira na način "sjebo je desničare, govori im što vole čuti...koji maher".

zbog tog i takvog mentalnog sklopa ovaj kutak svijeta i ide u provaliju jer caruje balkanizam najgore vrste, a ljudske kvalitete se prepoznaju u muljanju, zajebu i prevari ... umjesto da se presingom javnosti takvi maheri politički pokopaju momentalno bez izgleda na ikakvo javno djelovanje.

no dobro je tu i tamo "pustiti" u eter ovakve indikatore zaostalosti, koji će na izmamiti relativističke reakcije, poput Mesićevih videa... čisto da nas podsjete koliko smo jadni i bijedni u okvirima šireg europskog konteksta.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:40   #15
Mesić se drži one Churchillove "Nema vječnih neprijatelja i nema vječnih prijatelja, samo je vječan interes.Taj bi sutra i Turski fes na glavu natakario za dobre pare ko Jajan iz noćne more, beskičmenjak
možda je on intimno ustaša samo zbog para se pretvorio u partizana ko i milanović i grbin thompson, treba mesića dobro napit i raspucat ga podilazit mu na niske strasti pa mu malo pustit tomsona pa bi ga vidio kak mjeri kukuruz, taj bi za kilu janjetine digo ruku evo ovde me reži ak nebi, to su takvi ljigavci svakoj jaliji se priklone i guze im se za pivu i cigaru, svaki kvartovski kafić ima takvog jednog

Zadnje uređivanje Loui : 24.01.2017. at 17:01.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:57   #16
možda bi trebalo iz cijelog opusa izvući neka zrnca mudrosti i zapisati to blago za budućnost i mlade generacije, ko one umne poruke na bocama Jane.

npr.

"Nije mogao biti u PTS-u jer je cigan"
----------------------- Stjepan Mesić
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:01   #17
Što bi se reklo, teško da se ova novootkrivena snimka može iskoristiti kao dokaz za išta. 1992 je bila situacija kada se često svašta govorilo da se nešto dobije- na primjer onaj čuveni Mesićev govor o Srbima koji desničari vole navoditi kao primjer njegovog licemjerja je bio radikalan iz prostog razloga da HDZ, čiji je Mesić onda bio član, iskamči financijska sredstva od desne emigracije.

Ova nova snimka liči na neki neslužbeni razgovor... vidi se da se tu jede, pije, da je atmosfera ležerna, da su svi opušteni. Znači, po svoj prilici nikakva službena politika, nego večera.

Usporediti sa tajnom snimkom Zokijevog brbljanja sa braniteljima. Što je rečeno, rečeno je neformalno i privatno.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:02   #18
I sam Mesić je potvrdio ono što sam rekao, govorio je ono što je tada bila mainstream, dominantna politika

"U vrijeme vođenja neformalnog razgovora početkom ratne 1992. godine u Novskoj obnašao sam dužnost predsjednika Izvršnog odbora HDZ-a. Cijeli događaj se zbio pod velikim pritiskom tadašnjih ratnih zbivanja i političkih stavova HDZ-a koje sam kao predsjednik Izvršnog odbora provodio ma koliko se s jednim dijelom istih nisam slagao. U takvom ambijentu sam izrekao nekoliko neprovjerenih tvrdnji za koje se tek naknadno utvrdilo da nisu činjenice koje odgovaraju istini."
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:04   #19
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Čekamo Jasenovac 2017g

Mesić o odluci Ustavnog suda 2016g:

"Pobjeda je to zagovornika i protagonista povijesnoga revizionizma, revitaliziranja fašizma i njegovih idejnih zasada, propovjednika mržnje i netolerancije, odnosno svih onih koji sve agresivnije trasiraju put koji Hrvatsku vodi u prošlost."
Samo se ti ceri, sva zla na ovom svijetu su nastala tako da je narod mislio kako su to sve bezopasne i nebitne stvari.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:13   #20
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
I sam Mesić je potvrdio ono što sam rekao, govorio je ono što je tada bila mainstream, dominantna politika

"U vrijeme vođenja neformalnog razgovora početkom ratne 1992. godine u Novskoj obnašao sam dužnost predsjednika Izvršnog odbora HDZ-a. Cijeli događaj se zbio pod velikim pritiskom tadašnjih ratnih zbivanja i političkih stavova HDZ-a koje sam kao predsjednik Izvršnog odbora provodio ma koliko se s jednim dijelom istih nisam slagao. U takvom ambijentu sam izrekao nekoliko neprovjerenih tvrdnji za koje se tek naknadno utvrdilo da nisu činjenice koje odgovaraju istini."
Nemoj Zeljac, korektan si forumas I netreba ti ovo.....
Ustastvo nije sinonim za hrvatstvo...tako da pricas pizdarije.
Ko to brka je ili provokator,ili idiot treceg nema.

Tako da sve to pada u vodu. Mesic se sam razotkriva kao jedan obican bizantijac koji je sam sebe sa tim ponizio I napravio nulom od covjeka!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.