Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 11:00   #61
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Prema ovome video s indexa ispada da ga terete za 540000 kn i 1360000 eura.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ma/949572.aspx
malo si se zaigrao s nulama kod eura...toliko novaca bi ipak netko puno prije primjetio

misim da je 1.360,00 (dakle nekih 9 tis kuna..)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:01   #62
Ma to je sitnica... nije ni za kruh namazati. 540.000 kn je tek samo za putne troskove, znate, autoput i benzin kostaju, a ovaj ostali sitnis u ojrima to je tek za janjetinu uz put....
kilkenny is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:03   #63
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ovo je rekord sto se tice vremena proteklog od otkrica afere do podizanja optuznice.
Ma zaista rekord. Revizija je ovo objavila ako se ne varam još u 9. mjesecu prošle godine.

Rad DORH-a = brzina svjetlosti
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:10   #64
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
malo si se zaigrao s nulama kod eura...toliko novaca bi ipak netko puno prije primjetio

misim da je 1.360,00 (dakle nekih 9 tis kuna..)
Jesam, priznajem. Valjda podsvjesno očekujem da političar opljačka toliko.

Ovi iz SDP-a ni krasti ne znaju.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:11   #65
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Ma zaista rekord. Revizija je ovo objavila ako se ne varam još u 9. mjesecu prošle godine.

Rad DORH-a = brzina svjetlosti
Da afera nije dospjela u medije pitanje je bi li DORH uopće reagirao.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:11   #66
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
hm...da, ali ti imaš dosta slučajeva gdje ljudi (kao poslovno) odu negdje i odsjednu privatno, kod prijatelja , rodbine i sl.
Tada nema troška noćenja i ne postoji dokumentacija osim putnog naloga i zahtjeva za dnevnicom, ali opet postoji kilometreaža i dnevnica. I računovodstvo normalno izdaje pare za trošak dnevnica.

Ja znam dosta ljudi koji rade u Zgb, ali su rodom iz Splita npr. Oni kada idu na službeni put -redovito odsjedaju kod sebe doma, a ne u hotelu. Naravno, dobe dnevnice bez problema.
U slučaju da se nekuda išlo bez ikakvih putnih troškova osim dnevnice, treba priložiti izvještaj gdje si bio sa popratnom službenom dokumentima.
Ako je bila inspekcija, inspekcijski izvještaj
ako si bio na konferenciji, izvještaj o konferenciji...
Tko te uopće tamo poslao, neki službeni dokument...

Nemoguće je imati isplatu za dnevnicu za koju ne postoje popratni dokumenti.
Takav slučaj je za reviziju neopravdani trošak.
Ako se takvi iznosi penju preko deset tisuća, već se može govoriti o kaznenoj odgovornosti.
500.000 je već organizirani kriminal.

A na kraju, na dnevnicama su zapisani ljudi koji tvrde da sa tim nemaju veze.
Properatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:16   #67
Koji sitni kokošar, koji mentalitet, koja duboka i iskrena istinska svjesnost da je sad jednom na Vlasti*, jednom da je blizu izvoru i da nema znanja niti vještina na neki pošteni način sam zaraditi 500,000 kn, nego da ih mora ukrasti dok je u mogućnosti.

Kolika mu je bila plaća kao Milanovićevog chief of staffa? Negdje oko 15000, jel? Dakle, samo od svoje plaće je zaradio toliko, i morao si je mamlaz poduplati krađom. Pljuc. Ne postoji toliko veliki pljuc koliki ova kretenčina zaslužuje.

Good news je da je na ovaj način potpuno zatvorena ikakva mogućnost da mu se šef (isti takav jadnik u glavi, koji je vjerojatno tek sad postao svjestan da si sam neće za cigarete moći zaraditi u životu) ikad više vrati u visoku politiku. Morao je za ovo znati, a ako nije znao - pa jebote, to je još gore, da ti je najnajnajbliži suradnik sitni džepar, a da ti to ne znaš? Pa ne znam što je gore.

* - Vlasta je namjerno veliko, po onoj pjesmi Pipsa...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:19   #68
Istina. Ako ima ista dobroga u ovome, to je da si je ovime Zoran Milanovic zauvijek zatvorio vrata bilo kakvog povratka u politiku. Morat ce jadan na burzu, a sta ce raditi, tko ce to znat...sta on uopce zna raditi, jel zna cistiti podove, pometati ulice?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:29   #69
@John Wayne
Kaj nema Zole pravo aktivirat mandat, ne dolazit na sjednice i primat plaću pa nakon toga u saborsku mirovinu?
I to je posao i to dobar.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:31   #70
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Koji sitni kokošar, koji mentalitet, koja duboka i iskrena istinska svjesnost da je sad jednom na Vlasti*, jednom da je blizu izvoru i da nema znanja niti vještina na neki pošteni način sam zaraditi 500,000 kn, nego da ih mora ukrasti dok je u mogućnosti.

Kolika mu je bila plaća kao Milanovićevog chief of staffa? Negdje oko 15000, jel?
Imao je 13.500 po imovinskoj kartici. Radi se o tipu koji 12 mj prije stupanja na dužnost nije radio baš ništa, a sve nekretnine koje ima je stekao darovnim ugovorom. Tako da mi se čini da je kod toliko privilegiranog tipa, sa više sreće nego pameti i sposobnosti, sasvim moguće da nije ni znao da radi nešto protuzakonito. Srećom, takva obrana ne prolazi na sudu jer neznanje ne ispričava.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:33   #71
Pa ja ne znam može li na kraju ovog mandata već u mirovinu, pa onda k'o Kosorica glumit "političkog analitičara" po opskurnim televizijama

EDIT:

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Tako da mi se čini da je kod toliko privilegiranog tipa, sa više sreće nego pameti i sposobnosti, sasvim moguće da nije ni znao da radi nešto protuzakonito. Srećom, takva obrana ne prolazi na sudu jer neznanje ne ispričava.
Oooooooooooo, znao je, itekako je znao. I ja sam privilegirana osoba sa više sreće nego pameti, pa jako dobro znam kad radim nešto protuzakonito i svjesna sam toga i spremna preuzeti odgovornost za to, samo se nadam da me neće uloviti da nisam zavezana i da pričam na mobitel u autu

Itekako je znao. Nema šanse da nije.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:41   #72
Nemre rec da nije znao, pa nema 5 godina.

Moze se jedino pokusat izvuc na to da je recimo mentalno ogranicen, ali onda se tu otvaraju i neka dodatna pitanja kao npr. sto takva osoba uopce radi u politici i to na mjestu glavnog savjetnika premijera...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:42   #73
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Prema ovome video s indexa ispada da ga terete za 540000 kn i 1360000 eura.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ma/949572.aspx
hej imas ponesto nula viska u deviznom dijelu, sudeci na sliku u izvorniku.

Inace nije mi jasno zasto Sabor RH i Vlada RH dijele racunovodstvo, pa to su dva razlicita drzavna tijela ( ili nisu?). U svakom slucaju celniku tog racunovodstva bi pod hitno trebalo sprasiti otkaz, jer takav nemar sa drzavnim novcima je nedopustljiv.

Poslije mulaze u ministarstvu Kulture od strane ministrice Violic ( poslije izgleda i od iduceg ministra Sipusa) isle su okruznice po kojima su postrozeni kriterili dokumentacije za sluzbena putovanja, pa su se trazile i potvrde o boravku na nekom skupu ( memorandum hotela i potpis plavom olovkom), bez obzira tko je financirao boravak. Ovo izgleda naivno, kao samo sam uzeo dnevnice, a sve je platio organizator, OK a onda to napises u vlastorucnom izvjestaju na poledjini putnog naloga i potpises.

Sjecam se "famoznih" izvjestaja Ivana Sukere bivseg ministra finacija:
Clanak u novinama sa slikom poledjine putnog naloga na kojem je pisalo nesto u stilu "isao se zajebavat na sastanak u Sisak"... ali ne mogu naci izvor, bilo je jako lijepo, citko i vlastorucno napisano i potpisano od ministra financija Sukera.
( moze li tko naci taj izvor, nema na Indexu)
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:43   #74
Koja se tu nauka radi i koliko gubljenje vremena oko nečega što zahtjeva dva sata istraživanja jednog običnog knjigovođe i pola sata suđenja uz obaveznu zapljenu stečene imovinske koristi navedenim djelom i sprovođenja u zatvor na odsluženje zatvorske kazne.

Stvarno smo neracionalni!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:43   #75
Grafološko vještačenje je potvrdilo da je na nalozima njegov potpis.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:44   #76
Kada je pukla afera meni je prvo na pamet pao Saucha jer je javna tajna da voli pošmrkati bijelog. To bi objasnilo poriv za kokošarenjem jer je stvarno blesavo ovako pokušati ukrasti lovu.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:45   #77
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Koja se tu nauka radi i koliko gubljenje vremena oko nečega što zahtjeva dva sata istraživanja jednog običnog knjigovođe i pola sata suđenja uz obaveznu zapljenu stečene imovinske koristi navedenim djelom i sprovođenja u zatvor na odsluženje zatvorske kazne.

Stvarno smo neracionalni!
Moraš imati vještačenje grafologa, jer moraš pokazati da je on potpisao a ne netko drugi.

Sad kad to znaju, vjerujem da suđenja uopće neće biti, da će se danas nagoditi i izbjeći daljnje gaženje.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:48   #78
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Kada je pukla afera meni je prvo na pamet pao Saucha jer je javna tajna da voli pošmrkati bijelog. To bi objasnilo poriv za kokošarenjem jer je stvarno blesavo ovako pokušati ukrasti lovu.
Jadne li drzave. Smrka na racun drzave. Ustvari, ovo je super drzava, za povlastene.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:50   #79
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Da afera nije dospjela u medije pitanje je bi li DORH uopće reagirao.
DORH sada sluša prvenstveno HDZ pa je slučaj pričekao povoljan trenutak. Pa tko je medijima poslao informaciju i potrudio se da afera pukne u javnosti baš sada? Nije valjda SDP..
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:52   #80
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Jadne li drzave. Smrka na racun drzave. Ustvari, ovo je super drzava, za povlastene.
Ja se nadam da koka nije motiv, ali se bojim da bi mogla biti. Samo narkomani mogu biti toliko očajni i glupi ovako ukrasti pol milje kuna.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.