Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 16:19   #1
PBZ index -Studentski start paket

zna ko, možda, kako to funkcionira??
naime zelja mi je kupiti računalo za 7000 kuna na 24 rate.jel to moguće preko studentske american express.........
fredy_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 16:51   #2
nemreš na 24 rade misllim ali moguće je na
daju na rade ali mislim da kartica vrijedi god. dana
evo ti broj pa nazovi i provjeri 0800 365 365
e da i javi da znamo za ubuduće
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 18:03   #3
Kartica ti vrijedi 3 godine, možeš bez problema računalo od 7000 kn kupiti na 24 rate (ukoliko trgovina u kojoj želiš kupiti daje na toliko rata). Naravno postoji jedan "ali" Najprije u dućanu pitaj da li kupnju na rate obavljaju preko POS aparata. Naime, u nekim je dućanima moguće bez ikakvih problema kupovati na rate sa studentskim AMEX-om, a u nekima nije. Dakle, najprije provjeri u trgovini hoćeš li moći kupiti na rate sa takvom karticom (to ne ovisi od AMEX-a već od trgovine do trgovine).
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 19:31   #4
mjesečno plaćanje nesmije prijeći 2000 kn..
ja sam isto htio kupit računalo i odbijeno je jer je limit po kartici mjesečno 2000 kn, s tim da moraš imati iznos traženi na računu.. glupo i bezveze...

->
Poštovani gospodine ******,

zahvaljujemo na Vašem dopisu.

American Express Start Card za studente nema mogućnost realizacije potrošačkih kredita.

Kartica je namjenjena bezgotovinskoj potrošnji . Maksimalna potrošnja po kartici je 2.000 kn mjesečno.

Po navedenoj kartici postoji mogućnost obročne otplate, putem beskamatnih rata. No, raspoloživ iznos za potrošnju je 2000 kn, a pri kupovini na rate potrebno je imati raspoloživ iznos sukladan ukupnom cjelokupnom utrošku proizvoda ili usluge.

Srdačan pozdrav,

Miro Dragičević
Odjel odnosa s korisnicima
Sektor korisnika

PBZ Card d.o.o.
Radnička 44, Zagreb
zboraeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 15:16   #5
Quote:
zboraeq kaže: Pogledaj post
mjesečno plaćanje nesmije prijeći 2000 kn..
ja sam isto htio kupit računalo i odbijeno je jer je limit po kartici mjesečno 2000 kn, s tim da moraš imati iznos traženi na računu.. glupo i bezveze...
Pa koja je onda razlika između te kartice i Maestro debitne od tekućeg računa? Isti đavo.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:18   #6
PBZ studentski start paket

Jel zna netko do kojeg iznosa se može uzeti nešto na American? Nešto sam načula do 2 000 kn,ali želim biti sigurna.Hvala.
I i ma li netko uopće taj paket,kako je zadovoljan s njime itd....?
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 01:44   #7
Mislim da trebaš kontaktirati PBZ Card help desk na:
Radnička cesta 44
Tel.: 01/ 612 44 22
Faks: 01/ 611 93 51
[email protected]
__________________
Pozdrav, Z.
znatizeljan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 00:13   #8
Ja imam taj paket. Nista posebno, ali opet, kad si student, uvijek dobro dodju oni koji ti odobravaju na rate. Meni dodje ok kod placanja nekih manjih racuna na odgodu te trajni nalozi placanja racuna.

Maksimalan mjesecni iznos je 2000kn. Ako zelis na rate, opet ti je ukupan maksimalni iznos 2000kn. PBZ ti otvori i tekuci racun (ukoliko ga nemas) s dopustenim minusom od 1000kn.
Moras donijet index i potvrdu da si na drugoj godini faksa.

Najveca zamjerka mi je sto kartica nije reljefasta, tj ne moze se "peglati".. Na pocetku sam par puta imala neugodnost jer sam rekla amex, oni su rekli moze pa smo potom skuzili da moj amex ide samo na pos uredjaj... I sto mi s vremena na vrijeme blokiraju karticu na 2 dana jer "nisu vidjeli uplatu", iako su mi jos prije 2 dana skinuli novce s tekuceg. Njihov odgovor je: "nije nam proknjizeno jos, pokusajte danas popode ili sutra".
kontradiktorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 00:28   #9
A kako plačaš račun ako ga bude? Stigne ti kući uplatnica ili ti kao kod Amex debitnih automatski terete tekući račun?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 02:54   #10
Terete tekuci racun oko 10-og u mjesecu.
kontradiktorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:13   #11
A jel ima kakvih kamata i sl. ako bih recimo od tih 1 000 kn dozvoljenog minusa "posudio" 600 kn na cca. par mjeseci ?
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 20:24   #12
Naravno, od 12,98 do 13,98% godišnje, ovisi.
Naplaćuje se svaki mjesec.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:04   #13
Znači, onda je bolje nešto uzeti na american pa uplaćivati na račun dogovoreni iznos rate nego posuditi od minusa...


Hvala !
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:28   #14
Da, jer je na Amex beskamatno. Naravno, ako trgovina to nudi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:30   #15
Ja sam prva godina faksa tako da nemam račun povezan sa amex-om za studente ali...u 24 sata pojeo mi je pbz 12 kn na sto nemam pojma. Da siznes !
dona.barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:32   #16
Ja imam isto zasad samo tako ali meni ništa ne jede... Jesi dao na šalteru da ti Index iskopiraju ili su ti dali obični tekući ?
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:53   #17
Quote:
Procesor kaže: Pogledaj post
Ja imam isto zasad samo tako ali meni ništa ne jede... Jesi dao na šalteru da ti Index iskopiraju ili su ti dali obični tekući ?
ma kad sam otvarala dali su mi taj paket onako ...bez indeksa jer nisam dobila indeks (glupi faks) onda sam donijela da mi ga iskopiraju i skoro sam se sokirla koje novce mi pojeli..i sad nis do subote (petak ne rade)
dona.barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:59   #18
Aha. E to već ima logike...


Imam ja još jedno pitanje za veće znalce. Ja bih uzeo sutra ili prekosutra taj studentski PBZ start paket ali ja bi to koristio u prijekoj potrebi. Da li ću morati što plaćati ako ništa od toga ne budem dirao (amex niti minus) ? Znači to bi si uzeo ako bi mi za nešto hitno trebalo a trenutno mi još nije sjela neka lova iz drugih izvora. Kako stvari funkcioniraju kada se prestane biti student ?


Hvala !
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 00:03   #19
Ni Amex ni minus te ništa ne koštaju. Kad prestaneš biti student pretpostavljam da ti ukinu taj paket i karticu, ali to ne bih znao točno jer sam još uvijek student.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 02:02   #20
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ni Amex ni minus te ništa ne koštaju. Kad prestaneš biti student pretpostavljam da ti ukinu taj paket i karticu, ali to ne bih znao točno jer sam još uvijek student.
Ne ukinu, osim ako to sam ne zatražiš. Ja sam nedavno diplomirao i pitao sam u banci što sad. Rekoše mi da slobodno mogu nastaviti koristiti studentski paket do kad želim (i tekući i amex), no promjenom statusa računa dobivam "privilegije" poput većeg mogućeg minusa, dizanja kredita ili izrade "pravog" amexa. Za promjenu statusa tip mi je spominjao da je potrebno donijeti potvrdu o zaposlenju na neodređeno, ili potvrdu o plaći zadnja 3 mjeseca, ili tako nekako, iskreno taj dio me nije zanimao, ja sam zadovoljan ovim paketom jer je baš ono što mi treba. Jedino mi je limit na amex premalen, al ok.
p177 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.