Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 12:21   #761
Quote:
Nuclear Bitch kaže: Pogledaj post
Ma nemoj
I pritom ne mislim na ljubav nego na Ljubav!

A ti samo samo izvodi svoje jeftine spellove(joj šta mrzim ovu rijeć) o kojima nemaš pojma i jaši po metlama..

wannabe

Ps. NE čitati viktoriju fanus i anal vesnu..
Nisam te knjige nikada imala u rukama.
Ne bavim se magijom.
Niti ikakvim magijskim ritualima.

Ljubav je jača od magije, a pogotovo ova LJubav koju ti spominješ.
Magija ne može izazvati pravu iskrenu ljubav, nego samo imitaciju, privid ljubavi. Obmanu. Igranje kemijskim reakcijama u mozgu.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:24   #762
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
Eto sto bi ja bez andela veli cura sto ja mislim samo sto se neznam izrazit tako dobro
Joooj znaš da mi je mag pod kožom
S poštovanjem
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:28   #763
Quote:
Nuclear Bitch kaže: Pogledaj post

A ti samo samo izvodi svoje jeftine spellove(joj šta mrzim ovu rijeć) o kojima nemaš pojma i jaši po metlama..
E da zaboravila sam... ovo sa metlama... pa ne znam baš
Da si bar reko u jednini pa ajde, ali metlama...
Ja kad bi imala svoju metlu ja bi nju poštivala i jahala
Al ju nemam, kaj sad da napravim...
uh, ne znam a partviš zvuči tak bez veze.
Uopće nije mistično
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:31   #764
Ah da, !!!!
pa kaj će mi metla, pa ja sam

YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 12:54   #765
Quote:
YourAngel kaže: Pogledaj post
Nisam te knjige nikada imala u rukama.
Ne bavim se magijom.
Niti ikakvim magijskim ritualima.
Vidi se

Quote:
YourAngel kaže: Pogledaj post
Ljubav je jača od magije, a pogotovo ova LJubav koju ti spominješ.
Magija ne može izazvati pravu iskrenu ljubav, nego samo imitaciju, privid ljubavi. Obmanu. Igranje kemijskim reakcijama u mozgu.
Ne mislim na love spellove..dddddd!
Nuclear Bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 14:04   #766
Quote:
Nuclear Bitch kaže: Pogledaj post
Vidi se



Ne mislim na love spellove..dddddd!
Ne zanimaju me apsolutno nikakvi spelovi jer se ne želim baviti sa time.
Niti sa magijom. Upoznata sam sa mehanizmom na koji djeluje, upoznata sam sa posljedicama i / ili blagodatima bavljenja njome, upoznala sam se i susrela sa moćima velikog Maga , ima njegovu zaštitu, i to mi je više nego dovoljno.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:53   #767
Quote:
YourAngel kaže: Pogledaj post
Ne zanimaju me apsolutno nikakvi spelovi jer se ne želim baviti sa time.Niti sa magijom. Upoznata sam sa mehanizmom na koji djeluje, upoznata sam sa posljedicama i / ili blagodatima bavljenja njome, upoznala sam se i susrela sa moćima velikog Maga , ima njegovu zaštitu, i to mi je više nego dovoljno.
Zašto?
Nuclear Bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:20   #768
Quote:
Nuclear Bitch kaže: Pogledaj post
Zašto?
Možda zato što sam vidjela svoju sudbinu.
A možda zato što sam vidjela i svoju prošlost.
Možda zato što sam veoma stara duša koja je već prošla kroz mnoge razine, pa ih se sada ponovo prisjeća. I Magija mi jednostavno više nije potrebna.
Možda zato što sam baveći se eonima kroz vrijeme tim stvarima natovarila teške dugove koje tek sada do kraja otplaćujem.
A možda zato što znam tko sam i naučila sam da je izbor i odluka samo na meni.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 13:34   #769
Quote:
YourAngel kaže: Pogledaj post
E da zaboravila sam... ovo sa metlama... pa ne znam baš
Da si bar reko u jednini pa ajde, ali metlama...
Ja kad bi imala svoju metlu ja bi nju poštivala i jahala
Al ju nemam, kaj sad da napravim...
uh, ne znam a partviš zvuči tak bez veze.
Uopće nije mistično
Moderniziraj uzmi usisavac to ti onda dode ko konjska zaprega=metla, porshe=usisavac

naj se s nuclaer prepucava angele
a moram napomenut nuclaer, ramzes13 i onaj Realle mi imaju iste filozofije pa bas na njih i ne obracam puno paznje i na njihove komentare nije da nisu nacitani ali samo jedan smjer citaju... u svijetu literature postoji puno autora nemoras ih sve voljet ali nemozes samo jednog citat i mislit da sve znas
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:12   #770
Ja imam malo pitanjce..htjela bih upitati znali itko za neku dobru knjigu o magiji. To me interesira, no neznam otkud bih počela. Unaprijed hvala
AnToNelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 21:41   #771
Npr: ovo?
NoOneIsThere is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 21:52   #772
Quote:
AnToNelica kaže: Pogledaj post
Ja imam malo pitanjce..htjela bih upitati znali itko za neku dobru knjigu o magiji. To me interesira, no neznam otkud bih počela. Unaprijed hvala
Za početnike su idealne sljedeće knjige :

"Visual Magick" : Jan Fries
"The Way of Mystery: Magick, Mysticism & Self-Transcendence" : Nema
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:54   #773
Quote:
AnToNelica kaže: Pogledaj post
Ja imam malo pitanjce..htjela bih upitati znali itko za neku dobru knjigu o magiji. To me interesira, no neznam otkud bih počela. Unaprijed hvala
Vrlo dobra: Magick of Thelema, Lon Milo DuQuette (samo na engleskom)
Obavezna: Magika (I i II, s tim da se I tom sastoji ugl. od mistike i mističke analize Magičkih oružja itd, a II je Magika u teoriji i praksi)

Prva je baš za početnika, a druga je nešto što svaki ozbiljniji praktičar mora imati.
__________________
Čini što ti Volja, i to neka ti bude sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.
Fr. A.U.N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 18:13   #774
Quote:
AnToNelica kaže: Pogledaj post
Ja imam malo pitanjce..htjela bih upitati znali itko za neku dobru knjigu o magiji. To me interesira, no neznam otkud bih počela. Unaprijed hvala
Antonelica, već si magična. A prije nego posegneš za nekom knjigom i tuđim idejama, probaj biti kreativna na svoj način. Recimo, pripremi si jedan poseban obrok, ono što voliš, onako s guštom. Onda posebno pripremi stol sa svim rekvizitima kojih se sjetiš da bi bili prikladni. Uskladi sve tako da budu prisutni svi elementi( matrijali i boje, mirisi, itd). Ti to već znaš ionako. To je početak tvoje magije.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 11:05   #775
Primjećujem da ljudima obično Magika nije baš najjasnije područje, pa ne znaju zašto se bi ili ne bi počeli baviti njome ili ju istraživati.
Opća definicija bila bi da je Magika umijeće izazivanja promjena u svijesti po Volji. No, čemu ona služi? Ljudi se obično uvuku u Harry Potterovske zablude, no Magika je zapadnjački sustav samorazvoja, po metodama suprotan istočnjačkim sustavima. Dok istočnjački sustavi uništavaju Ego u samom početku, Magika je sustav izgradnje savršenog Ega formulom "Solve et Coagula" ("rastavi te ponovno sastavi"). Ego se odbacuje tj. nadilazi tek pred samim Ciljem. Dakle, metodom je prirodniji sustav za prosječnog zapadnjaka nego Yoga, jer je savršeno uklopiv u svakodnevnicu.
Magički sustavi su obično usmjereni ka samorazvoju. Naravno, sposobnosti koje se razvijaju lako je zlorabiti, naročito u početnim stadijima samorazvoja, jer svijest o zakonu uzroka i poslijedice još nije dovoljno razvijena. Tako nastanu brojne "crnomagijske" organizacije, koje se koncentriraju na nuspojave (određene sposobnosti stečene bavljenjem Magikom) umjesto na cilj.
Zato ja osobno mislim da je jako dobro imati i dobru literaturu i po mogućnosti nekoga tko ima određeno iskustvo za povremene korekcije eventualnih grešaka, više u svojstvu konzultanta nego "gurua".
__________________
Čini što ti Volja, i to neka ti bude sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.
Fr. A.U.N. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.