Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 17:57   #1
Kada u braku nestaju kemija i strast?

molim da odgovaraju samo oni koji imaju iskustvo braka...zanima me nakon kojeg vremena u braku (nakon 2..3.5 ili više godina) po vašem iskustvu nestaje kemija i strast?...i što onda?
i-girl is offline  
Old 28.11.2010., 18:31   #2
Quote:
i-girl kaže: Pogledaj post
molim da odgovaraju samo oni koji imaju iskustvo braka...zanima me nakon kojeg vremena u braku (nakon 2..3.5 ili više godina) po vašem iskustvu nestaje kemija i strast?...i što onda?
Namjeravaš nekome "preoteti" muža, pa te zanima pravi tajming?

Zanima te općenito ili za neki konkretan brak?

mislim da bi trebala malo bolje otvoriti temu...ovako ti npr. mogu reći da su Pero i Mira nakon 4,5 godine osjetili prve znakove krize u braku, jer je Pero počeo piti i trošiti na kladionicu, a Mira se bavila djecom, prala, peglala, kuhala. Nakon toga je Pero izgubio posao, ali unatoč svemu ostali su u braku...

Zadnje uređivanje maramko2 : 28.11.2010. at 18:36.
maramko2 is offline  
Old 28.11.2010., 19:18   #3
Nakon četrdeset godina...
__________________
Pravim mušku djecu. Ako prvi put omanem drugi put je džabe....
Klose is offline  
Old 28.11.2010., 19:46   #4
Quote:
maramko2 kaže: Pogledaj post
Namjeravaš nekome "preoteti" muža, pa te zanima pravi tajming?

Zanima te općenito ili za neki konkretan brak?

mislim da bi trebala malo bolje otvoriti temu...ovako ti npr. mogu reći da su Pero i Mira nakon 4,5 godine osjetili prve znakove krize u braku, jer je Pero počeo piti i trošiti na kladionicu, a Mira se bavila djecom, prala, peglala, kuhala. Nakon toga je Pero izgubio posao, ali unatoč svemu ostali su u braku...

zanima me općenito...nemam namjeru nikomu uzeti muža (otkud ti takve misli?!..ne mogu vjerovati!!)...
i-girl is offline  
Old 28.11.2010., 19:52   #5
10 GODINA smo skupa, 2 u braku...nama jos nije pocela da se trosi kemija i strast,nadam se ni da nece uskoro, a krize kako dodju tako i prodju,bude toga al ne treba od toga praviti preveliku dramu.
SSDM is offline  
Old 28.11.2010., 19:52   #6
Kod mene je ta faza trajala 12 godina, a kod mog supruga se još nije izgubila.
Omaha is offline  
Old 28.11.2010., 20:03   #7
Sa ženom sam skupa već 23 godine

Naravno da je drugačije nego prve godine. S gubitkom strasti, dolazi dobitak u drugim aspektima veze. produbljuje se privrženost, prijateljstvo i ljubav. Odnos se mijenja. Ni na bolje, ni na gore. Jednostavno se mijenja.

Tako da, ako je veza zasnovana samo na strasti i seksu, teško će odoljevati nestanku istih, do kojih neminovno mora doći.

Nadalje, bilo bi idealno kada bi obadva partnera istodobno prolazili faze prestanka strasti, no to u praksi nije baš često.
vivekananda is offline  
Old 28.11.2010., 20:04   #8
Quote:
i-girl kaže: Pogledaj post
zanima me općenito...nemam namjeru nikomu uzeti muža (otkud ti takve misli?!..ne mogu vjerovati!!)...
zakaj nemreš bilivit?
maramko2 is offline  
Old 28.11.2010., 20:05   #9
svatko na žalost ima svoj trenutak...svaka veza i brak,jednostavno dođe...siguran znak je kad seks zamre ili nestane...onda je to put bez povratka
kao brod u tamnu noć
redlips is offline  
Old 28.11.2010., 20:10   #10
da li misliš na kemiju ili na zaljubljenost? mislim da to dvoje ne treba miješati. zaljubljenost bude i ako kemije ne bude. ona dođe i prođe, preraste u ljubav, poštovanje...ovisno koliko par radi na vezi.

kemija je nešto čega ima ili nema, to je ona iskonska muško-ženska veza, osjeti se na miris, okus, dodir...isto tako nije nužno sinonim za strast i mislim da se teško, ako ikako troši. to je i ono kad se dvoje godinama "voli i mrzi", ako se desi da se pored kemije ne slažu na nekim drugim poljima. imaju izvrstan seks, ali katastrofalne međuljudske odnose, na primjer.

tako barem ja razmišljam. i još mislim da ta kemija sve skupa i nije tako česta pojava.
InventurA is offline  
Old 28.11.2010., 20:12   #11
Quote:
i-girl kaže: Pogledaj post
zanima me općenito...
Pero i Marica su izgubili strast i kemiju nakon 6 godina, 2 mjeseca i tri i pol dana. Danas, 15 godina nakon toga, eno ih zajedno k'o da su živi.

Marko i Marina su izgubili strast i kemiju nakon točno godinu dana. Danas, pet dana nakon toga, Marko troši kemiju i strast sa sisatom trafikanticom, a Marina izrađuje voodoo lutkicu...

I što ćeš sad s tim podacima?
Lord Byron is offline  
Old 28.11.2010., 20:14   #12
Tema prežvakana i loše postavljena.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.