Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 22:53   #21
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ne baš veliki, ali ima ih...
Al' da vole da im bude alfa, vole. Ustvari koja ne voli?
biti alfa (voda) nije sinonim za mlacenje i teror, naprotiv
to je tek pokazatelj straha i nesigurnosti nekoga tko da zivi u coporu ne bi ni dobio priliku za parenje
voda ne tjera druge da ga slijede , oni to cine jer mu vjeruju i osjecaju se sigurnim uz njega
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:57   #22
Quote:
Evil Cookie kaže: Pogledaj post
molim te nemoj bacati ovakve neozbiljne konstatacije. kakav velik broj žena? gdje je to utvrđeno? da si rekao neke žene, ajde, tu se nemam što raspravljati jer svega ima. ili neke hrvatice, ajde. ili začuđujući broj hrvatica, ajde (koliko god meni padao mrak na oči).
ali velik broj žena, tu moram prigovoriti. ne slažem se nimalo i mislim da je bacanje takvih izjava štetno.
stvar semantike
meni je taj neki broj zena veliki

ne razumijem zasto i kako mislis da je to sto sam rekao stetno??
ja nisam ni rekao ni insinuirao kako je to nesto dobro i pozitivno
i ne mislim samo na hrvatice

i da ne bude daljnje zabune: smatarm to losim po obje strane, o bilo kojem obliku dominacije ili manipulacije da se radi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 17:55   #23
Quote:
ardea79 kaže: Pogledaj post
Djece nažalost nemamo.
Za dijete bih sve dala, na sve pristala. Čak da otac bude osoba koja me je premlatila.
Upravo zbog svojeg djeteta nikada ne bi trebala pristati na život sa zlostavljačem.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:31   #24
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
stvar semantike
meni je taj neki broj zena veliki

...
ma razumijem da nisi ništa loše mislio. ali kažem da je bacanje takvih izjava štetno radi svoje implikacije. velik broj ičega zvuči kao većina, zvuči kao objektivna kategorija (tipa 100 000 od 600 000, nešto izmjereno), a ne subjektivna (tebi velik broj, što može biti i 4 žene i 4 milijarde žena.. zato sam rekla 'začuđujući' kao bolji izbor, jer je odmah jasno da je subjektivan kvalifikator).
implikacije takve izjave su nezgodne, bez ikakvih tvojih loših namjera. to je kao da kažeš npr 'velik broj židova su škrti' ili 'velik broj hrvata su nasilnici'. implicira nešto o toj skupini, što je nepravedna generalizacija i može se iskoristiti za produžavanje ciklusa predrasuda (dakle tvoja izjava se bez obzira na tvoje namjere može upotrijebiti u te svrhe). u ovom slučaju za opravdavanje obiteljskog nasilja.
ne mislim uopće da je išta od toga namjerno ili sa lošim namjerama s tvoje strane ili da ti ikako odobravaš obiteljsko nasilje. ti si zapravo mogao misliti baš kako je i jedna takva žena prevelik broj za tebe, a da ta izjava bude iskorištena za apologetiku nasilja. zato sam i rekla nešto. nekome je ovo sve samo semantika, ali način na koji pričamo o nečemu izrazito je povezan sa načinom na koji razmišljamo o tome (ova veza je više puta znanstveno potvrđena).
Evil Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:15   #25
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Zivimo kazu u svjetu demokracije..kazu veca su prava,vece slobode..
A jos postoji ropstvo u brakovima!
Tipa..ne smijes na kavu,ne smijes obuci minicu,evo ti samar,saka..
Ili obrnuto-dragi,hocu vilu,auto,stotine haljina ili razvod..crnci,rintaj ja hocu da imam..
Toliko je jos brakova gdje nema tolerancije,jednakosti,razumjevanja..upravo sve lici na "ropstvo" obavezama,radu,duznosti..strahu,nemanju kamo,nezaposlenosti..
Zelim vas pitati,dal trpite i sto u braku,a sto ste mislili da necete nikada? Do koje mjere tolerirate nesporazume,greske,svadju ili cak batine?
Koji su razlozi ostanka u braku,iako je sloboda mozda teza,al prihvatljivija?
Ako su brakovi takvi onda se pitam
a.) jel se ljudi nisu dovoljno upoznali
b.) jel su ljudi tako dobri glumci sve do braka a tek onda pokazu svoje pravo lice
c.) tolerirali su takve stvari misleci da ce se u braku sve promjenit?
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 01:30   #26
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Ako su brakovi takvi onda se pitam
a.) jel se ljudi nisu dovoljno upoznali
b.) jel su ljudi tako dobri glumci sve do braka a tek onda pokazu svoje pravo lice
c.) tolerirali su takve stvari misleci da ce se u braku sve promjenit?
nasmijana ,ovo su zaista bas dobro postavljena pitanja!
Kako se sjajna ploca,okrene u rdjavu s druge strane?
Potakla sam ovu temu citajuci knjigu P.Brasje "Umijece zivljenja u braku" gdje ima i opisa kako partner,s vremenom ogranicava slobodu svog supruznika,a da supruznik katkad nije svjestan.Jer se polako suzava krug,gotovo neprimjetno.
Evo mi i kolegica rekla rjeci svog psihologa-gospodjo,omladina od 15g ima vise slobode od vas sa 30i kusur!
Nije to receno bez razloga!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 01:41   #27
Quote:
Evil Cookie kaže: Pogledaj post
molim te nemoj bacati ovakve neozbiljne konstatacije. kakav velik broj žena? gdje je to utvrđeno? da si rekao neke žene, ajde, tu se nemam što raspravljati jer svega ima. ili neke hrvatice, ajde. ili začuđujući broj hrvatica, ajde (koliko god meni padao mrak na oči).
ali velik broj žena, tu moram prigovoriti. ne slažem se nimalo i mislim da je bacanje takvih izjava štetno.

@otvarač teme: nisi mi baš jasno postavila temu. želiš pričati o nefunkcionalnim brakovima ili o brakovima sa zlostavljanjem ili o brakovima općenito? ili želiš pričati o tome je li zlostavljanje posljedica karaktera ili okoline? ili?
(ali svaka ti čast na sintagmi demokratsko ropstvo )
evil,mozda sam krivo postavila temu ili sam trebala stavit anketu?
No,vidim da ljudi se ipak snadjose!
Sto se mene tice,mozda sam trebala postavit pitanje ovako-utjece li negativno agresivno ponasanje na gubitak slobodnog djelovanja,razmisljanja i na sveukupni suzivot?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 09:40   #28
Dragi moji evo ja imam u svom braku tipičan primjer prikladan za ovu temu samo što MM misli da je on ograničen u slobodi
naime sinoč smo imali raspravu oko njegovog igranja igrica i ja sam rekla to na nekom neprikladnom mjestu pred nekim mi je izletilo to da sam izjavila da on ne radi visio bi za kompom od 0-24 alo ovako nema vremena a na to mi je on počeo nabijati na nos što ja svaki dan odem na kavu kod kolegice (nezaposlena sam i imam malu djecu pa odem čisto da malo napunim baterije ).On meni kaže da sam ja njega zatvorila u kuću ( i ako jednom tjedno ode na sebi dati oduška ,prije posla je na kavi i bla bla da ne duljim ) kao poslije posla (oko 16 h ) ja njemu nedam da spava,da ide na kave,da ide na nogoš...sjedi za kompom zato što nezna šta bi drugo radio -e ovo kada sam čula poludila sam !
I tko je tu rob? ja koja kuham perem cijeli dan ? ili on koji ide na posao pa ne može kad dođe sa posla još kavenisat?
A ja naravno nebi trebala iči nigdje-mislim strašno
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 10:12   #29
To ti je rekao nasamo ili pred tim nekim na neprikladnom mjestu?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 12:16   #30
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
To ti je rekao nasamo ili pred tim nekim na neprikladnom mjestu?
nasamo...
ema778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:11   #31
Ja trpim svakodnevna prebacivanja za bezbroj sitnica...uzdahe, zgrazavanja, prenemaganja, kuknjavu, hvalospeve samom sebi, svojoj zrtvi i svasta jos ...jer sam organizovala zivot tako da ne budem niciji sluga.
BelaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 23:18   #32
karakter: samozivost
__________________
Kao jučer...
Klonirana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.