Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 14:53   #101
Quote:
Giulia kaže: Pogledaj post
Bolje nisi mogla napraviti. Uostalom, posao prodavačice nije za trudnicu. Barem je to moje mišljenje. Ja sam ostala do trećeg tromjesečja, ali meni je plaća za 1500 kn (minimalno, bez terenskog dodatka) veća od 4200 i nešto koliko se dobije na kompliukacijama. Srećom pa ću 1 mjesec biti na komplikacijama , pa kreće obavezni porodiljni , a sada se (fala bogu) naknade delimitirane.
prodavačica, profesorica, odvjetnica, liječnica...nijedan posao nije ako je pod stresom i ako je pod pritiskom i stresom

Uz posao prodavačice (stres od svakakvih ljudi) dodala bih važan faktor...nošenje teške robe, slaganje polica, pranje podova... što definitivno nije za trudnicu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:51   #102
Hmm.
Ja sam u 5om tjednu i mislila sam jos malo radit pa ic na bolovanje za cuvanje trudnoce.
Ali jucer kad sam rekla ginekologu to reka mi je da cu morat radit ocito,jer mi je zasada trudnoca uredu.
Nezelin zvat vraga al stvarno san tila ic na to bolovanje da cuvan bebu i sebe,jer nezelin komplikacije.
Jer radim 12 sati dnevno,imam i nocnih smjena i svega.Posal mi je stresan,naporan,pogotovo u sezoni sad.
Nikidan sam imala gadnu situaciju na poslu,di sam mogla bit povriđena i neželin da se takve stvari vise dogadaju.
Kako objasnit to njemu i doktorici opce prakse,da zelim na to bolovanje i da jednostavno moram.
Ma makar mi i ne dali placu,zelim ovu trudnocu ocuvat! <3
__________________
..ima tisina kojih se sjecam vise nego najljepsih rijeci..
k0keee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 18:25   #103
Question Komplikacije u trudnoći

Molim vas pomoć, svaki savjet dobrodošao...
Naime morala sam hitno otvoriti bolovanje za komplikacije u trudnoći, pa pitanja glase:
1. Preporuka je da do 12.tj budem na čuvanju, a onda bi išla raditi još nekoliko mjeseci (ako naravno sve bude u redu), čitala sam negdje da će mi sad ovo bolovanje rušiti prosjek plaće kasnije na porodiljnom i roditeljnom dopusta, točno? Savjet...!
2. Ostalo mi je nekoliko dana starog godišnjeg za 2018. (moram iskoristiti do kraja 6.2019.) I cijeli za 2019. (moram istaknuti do kraja 6.2020.)naime termin je tek kraj 8.mj, što znači ako mislim i želim biti doma sa bebom do punih godini dana... Da će mi svi dani godišnjeg propasti ili mogu prekinuti porodiljni dopust, koristi godišnji (novi) i nastaviti koristiti porodiljni, kako to funkcionira? Ja sam sva zbunjena... I koliko se uopće dobi love kad si na bolovanju... Hvala
Druga trudnoća, al prva je bila prije 7.5 godina, sve sam zaboravila...
tanjaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 18:47   #104
Quote:
tanjaa1 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć, svaki savjet dobrodošao...
Naime morala sam hitno otvoriti bolovanje za komplikacije u trudnoći, pa pitanja glase:
1. Preporuka je da do 12.tj budem na čuvanju, a onda bi išla raditi još nekoliko mjeseci (ako naravno sve bude u redu), čitala sam negdje da će mi sad ovo bolovanje rušiti prosjek plaće kasnije na porodiljnom i roditeljnom dopusta, točno? Savjet...!
2. Ostalo mi je nekoliko dana starog godišnjeg za 2018. (moram iskoristiti do kraja 6.2019.) I cijeli za 2019. (moram istaknuti do kraja 6.2020.)naime termin je tek kraj 8.mj, što znači ako mislim i želim biti doma sa bebom do punih godini dana... Da će mi svi dani godišnjeg propasti ili mogu prekinuti porodiljni dopust, koristi godišnji (novi) i nastaviti koristiti porodiljni, kako to funkcionira? Ja sam sva zbunjena... I koliko se uopće dobi love kad si na bolovanju... Hvala
Druga trudnoća, al prva je bila prije 7.5 godina, sve sam zaboravila...
Ne znam ti tocno reci za ovaj dio da se vratis na posao i hoce li ti to rusiti prosjek ili ne, nek se javi netko tko je bolje upucen u to.

Mogu ti samo reci da godisnji od ove godine koji u pravilu mozes koristiti do kraja 6.mj sljedece godine, ustvari imas pravo koristiti do kraja sljedece godine, ako nisi u mogucnosti bila iskoristiti do kraja 6.mj zbog porodiljnog. Tako da, taj ti godisnji nece sigurno propasti.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 18:01   #105
nek me ispravi netko ako grijesim al mislim da mozes prekinuti roditeljski u 4.ili 5. mj. 2020. i onda koristiti godisnji pa onda nastaviti roditeljski u vremenu koje ti je preostalo te na taj nacin ne izgubis godisnji odmor za 2018. i 2019.
medisecer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 14:11   #106
Vec neko vrijeme su u zakonu trudnice izjednacene s pomorcima i slicnim zanimanjima kad je godisnji u pitanju tako da se porodiljni vise ne mora prekidati pa nastavljati (Hvala Bogu da je netko uvidio da je to nepotrebni posao za sve) nego iskoristis GO koji ti je ostao nakon porodiljnog u dogovoru s poslodavcem.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
katijaforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2020., 19:58   #107
Cure koje su friškije trudne...da li vas je doktor slao na cuvanje trudnoce kad ste dosle na 1. pregled s obzirom na koronu i izlozenost...npr.ja radim sa strankama i tek sam na pocetku trudnoce. Hvala
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2020., 22:47   #108
Quote:
Bowlica kaže: Pogledaj post
Cure koje su friškije trudne...da li vas je doktor slao na cuvanje trudnoce kad ste dosle na 1. pregled s obzirom na koronu i izlozenost...npr.ja radim sa strankama i tek sam na pocetku trudnoce. Hvala
Pozdrav svima. Ovo i mene zanima ako tko ima iskustva. Trudna sam par tjedana, jos nisam bila ni na prvom pregledu jer sam nažalost zavrsila u samoizolaciji. Na poslu sam imala kontakt sa osobom kojoj je potvrdena korona. I ja radim sa strankama. Na sreću nemam nikakve simptome (iako pokazalo se da to ne mora nista znaciti) a zbog trudnoće idem na testiranje na kraju samoizolacije pa onda naravno na pregled. Nadam se da ce test biti negativan. Ako bude povratak na posao je normalan slijed. Sam posao mi nije tesko raditi i da nije korone ne bih razmisljala o čuvanju trudnoće ali ovih evo sada vec 10 dana u izolaciji su psihicko mučenje i sad si vec razbijam glavu sto ako se opet ponovi ovaj scenarij jer radim na takvom mjestu gdje svakodnevno bude preko 150 stranaka.
Kinglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2020., 23:29   #109
Mene je gin odmah poslao na čuvanje jer sam rekla da radim sa strankama i izložena sam i strah me korone. Plus mučnine...sretno reci tako ginu.
Bowlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.