Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2003., 22:44   #121
Re: Financije u dvoje

Quote:
Susjed27 kaže:
Stvar je vrlo jednostavna

svaki raspolaze svojom lovom, nema zajednickog racuna, nema zajednicke kasice prasice.

vece stvari ( citaj ; skuplje ) placamo pola-pola (ili ako netko od nas dvoje ima dovoljno love sam pa se zna u slucaju raspada tko sto dobiva)
Rezije se plau pola-pola a hrana kupuje tko hoce, sto i kada oce a racune stravlja u posebnu kovertu, svaki ima svoju s imenom. svakih 3-4 dana ja na kompjutoru u Excelu napisem tko je sto kupio i koliko je potrosio. na kraju mjeseca, ili u nasem slucaju mjesec traje od 15-og do 15-og jer su nam tad place, izracunamo tko je koliko potrosio. A obzirom da jedan uvijek vise potrosi, onaj koji potrosi manje daje onom drugom toliko love dok se racunica ne izjednaci. Znaci, ako je jedan potrosio 100 a drugi 50 onaj "manji" daje drugome 25 tako da smo oboje potrosili 75.

To pali ako nijedan nije prerastrosan i ako je racunica postena.

Tako ja nju ne pitam zasto je opet kupila cipele a ona mene zasto mi svake 2 godine treba novi kompjuter.

Jasno?
a sta ako recimo ti smatras a ona previse trosi na hranu?

da li se u taj trosak o hrani racuna samo ono sto oboje jedete ili sve?

Ako recimo ona voli sladoled od vanilije a ti ni slucajno jel to ide iz zajednickog ili njenog budzeta?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 15:32   #122
Imamo svaki svoje racune,ja imam punomoc na njegove,on nema na moje.Jer ne zeli,nego komotno uziva da ja sve rjesavam.Cak i kad tanka,ako smo skupa,zeli da ja peglam karticu,njemu tesko prosetati.I bas nikad ne zvoca oko trosenja.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 08:40   #123
Financije u dvoje

Srecom pa nijedno od nas nije previse rastrosno. Cjelokupna hrana ide od nasih financija osim nekih stvari koje ono drugo izricito ne jede ili se nosi negdje ( izlet, u Hr i sl. ) Inace i sladoledi idu po zajednicku racunicu. Ako ja ne jedem vaniliju, sigurno cu jednom kupiti nesto sto ona ne jede, gorgonzola sir ili tako to.
__________________
Susjed27
Susjed27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 19:40   #124
Moj je princip vrlo jednostavan: ja trošim, muž plaća...

Oboje imamo iznadprosječne plaće, ja dvostruko više od njega; on je ovlašten na moj račun, ja na njegov nisam (vidi vraga)

Redovno mi pregledava novčanik u koji ja bez reda i evidencije trpam sve slipove, uredno posloži i plati kad dođe vreme; uz put ostavi nešto love - da se nađe...

Velike kupovine (stan, namještaj...) obavljamo kako je zgodnije: ja sam vlasnik prvog stana, jer je kredit glasio na mene, on drugog jer sam ja u to doba bedinala male bebaće. U principu, on je daleko racionalniji u kupovini (malo se duže borim s njim oko skuplje ali trajnije sjedeće garniture), pa mi dobro dođe kao glas savjesti...al' kad sam gluha na uši, nama mu spasa.

Kad je mojoj sestri trebalo posuditi lovu za stan, nije rekao ni riječi; kad nam je pofalilo keša za stan - posudio je od svoga buraza. Mojoj mami smo bespovratno doplatili za stan kad je selila u Zgb, a sestri za auto kad joj je pofalilo.

Jednom riječju - postoji samo naše i do sada oko toga nitko nije postavljao pitanje. Moje cure se sve redom čude, ali ja stvarno do sada nisam našla ni najmanji razlog da to promjenim!
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 05:59   #125
Svaka vam cas zivjeti i primati zaradu jednom mjescno. Evo ja sam odrasla u USA i ovdje se prima svaki petak. Ne mogu da zamislim kako bih mogla da cekam 30 dana da dobijem cek, ludnica.......Hvala Bogu ja i moj dragi imamo dosta love za sada. On ima super posao i zaradi mnogo vise od mene. Od mog ceka mogli bi biti samo potstanari.... Nikada ne cekiramo budget ni koliko trosimo. Ja mislim da bi me bolila glava od toga. Ako mozemo da trosimo i guramo onda nema ni potrebe da me boli glava. Jednom smo mladi tako da mi nije ni zao da se ovako razbacivamo.....Pozdrav svima!!!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:12   #126
Režije i stanarinu platim ja jer moja plaća sjeda prije njegove. On plati kredu za auto, benzin i sve ostalo što se na auto odnosi.
Sve ostalo se miksa, odnosno troši se ovisno koliko ko ima para na računu (ne držimo lovu zajednički u ladici jednostavno zato jer je na računima i dižemo s bankomata koliko nam treba).

Ne vodimo nikakvu evidenciju tipa tko je više dao. Na kraju oboje završimo u solidnom minusu . Što se ušteđevine tiče on ima neku svoticu od ranije dok još ni nismo bili skupa, koju troši za plaćanje svog studija. Veće zajedničke ušteđevine nemamo.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 20:02   #127
prvo sam nas ja hranila
onda nas je on hranio

sad smo podjednaki i pitam ja njega neki dan... kaj ti mislish os' ovak il onak... pol pol ili kak?

kak smo do sad tak bumo i dalje...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 20:31   #128
Vidim, topic se dignuo nakon dvije godine...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 07:10   #129
Quote:
Vojky kaže:
Vidim, topic se dignuo nakon dvije godine...

heheheh heheheh
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 16:43   #130
Quote:
slavkec kaže:
A sad da ne ispadne da samo teoretiziram, evo kako je to kod mene (opet - to je individualno i nama tako najbolje pase). Oboje imamo dobre place i svatko ima svoj racun, ali je lova zajednicka. To u prijevodu znaci da racune placa onaj koji u to vrijeme ima vise love, a kad onaj drugi recimo potrosi svoju lovu, a treba cipele, to opet ide s racuna koji je u plusu. Ne gleda se tko je sto kupio ni tko je sto platio. Svaki veci izdatak (putovanje, auto, stan) se dogovara zajednicki i dobro se planira, uzimajuci u obzir dvije place koje imamo na raspolaganju.
Eto, samo da potpišem ovo. Svi novci su kod nas zajednički i ne gledamo tko je koliko potrošio i na što i nama tako paše. S tim da smo i draga i ja prilično štedljivi i disciplinirani s novcima (tako da nikad nismo bili u nekom ozbiljnom minusu, dapače u zadnje vrijeme smo u debelom plusu ), a vjerojatno (ili bolje, sigurno) stvar ne bi štimala da jedan troši a drugi štedi.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 19:20   #131
nama je sve na hrpi. imamo dva racuna, a placa se kak se dohvati u principu se dogovorimo za sve vece izdatke, vece sopinge i to, a za ovo sitnije, nit se pitamo, nit se dogovaramo. nama stima. plan nam je doc do samo jednog kredita (stan) i zivjet od kesa. javim se za godinu dana pa ispricam jel nam uspjelo

eh, da. mi to tako od prvog dana. ne znam, nekak nam je prirodno bilo tako.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:36   #132
Quote:
Katie kaže:
Svaka vam cas zivjeti i primati zaradu jednom mjescno. Evo ja sam odrasla u USA i ovdje se prima svaki petak. Ne mogu da zamislim kako bih mogla da cekam 30 dana da dobijem cek, ludnica.......

Time sto dobijes novac cesce nemas nis vise novaca nego onaj tko dobi istu svotu jednom mjesecno. Moguce je cak da ga imas manje. Kakve veze ima mladost i razbacivanje? Mozes se i kao stara razbacivati ako imas s cime.
Ako bi ti bio bed cekati cijeli mjesec na placu, to vise upucuje na cinjenicu da zaradjujes jako malo ili nedovoljno za svoje potrebe.
Nisam siguran jesam li odgovorio- uglavnom, bila je opcija da smo imali dvije place, moja i tad puno veca, ja sam otplacivao stan i placao rezije i neke vece stvari tipa putovanje, registracija auta itd. a ona je placala hrnau, izlaske, hobije. Sad je na porodiljskom i ta naknada je taman za potrebe bebe hoces pelene, hoces dohrana, hoces odjeca i malo za mamu. Ja placam ostalo. Nama je o.k.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 20:50   #133
Mi to ovako....
dragi plati stan, hranu, režije, auto i ostale gluposti... ostane moja plaća, dajem mu dnevni džeparac i svi sretni, zadovoljni..... da je obrnuto bili bi debelo u minusu i ništa ne bi uštedili....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.