Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2014., 20:45   #1
Sprečavanje infekcije rane - zamjena za antibiotike?

Recimo da imate ranu sa nekoliko savova, i sad treba uzimati antibiotike cija je svrha sprjecavanje infekcije na rani. Ne mozete uzimati antibiotike iz nekog razloga ili ne zelite, ili ih nemate pri ruci. Cime se posluziti? Postoji li neki prirodni lijek za ovo?
zilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 15:52   #2
ja bi uzeo caj od kamilice. i vise puta na dan nakapio ili mal zamotao i kamilicni caj na to...

i prestao meso jesti, za cijeli zivot.

a ti radi kako ti mislis i reklame na televizije i svi drugi.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,

Zadnje uređivanje Blues Willis : 17.05.2014. at 16:18.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 16:14   #3
-.- umjesto antibiotika na usta moze ići antibiotska mast ili prah, kao što je bivacyn, a što se tiće čajeva, ništa nebi ja nakapío. Ako se koriste čajevi, onda se sa time samo ispire umjesto sa fiziološkom otopinom, i višak tekučine treba ukloniti laganim tapšanjem sa čistom gazom, nikako ne zamotati nakvašenu gazu. Tek tada bi se moglo inficirati! Čaj moze biti kamilica, kadulja, u biti bilo koji sa antiseptičkim djelovanjem!
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 16:17   #4
Zaboravih napomenuti, previjanje ide jednom dnevno do jednom u dva dana, ovisi o opsežnosti i veličini rane!
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 22:42   #5
samo spricaj SREBRNOM VODOM. za 6 minuta rana ti je sterilna!
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:09   #6
Za dezinfekciju i zarastanje bilo kakve rane, ionsko srebro je bez konkurencije, sredstvo broj 1.
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 14:45   #7
propolis
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 12:10   #8
Quote:
vjekos30 kaže: Pogledaj post
Za dezinfekciju i zarastanje bilo kakve rane, ionsko srebro je bez konkurencije, sredstvo broj 1.
ionsko srebro=koloidno srebro=srebrna voda. slazem se, apsoutno sredstvo br.1!
propolis je takodjer u samom vrhu.

Zadnje uređivanje kopam i sadim : 20.05.2014. at 12:15.
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 13:51   #9
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
ionsko srebro=koloidno srebro=srebrna voda. slazem se, apsoutno sredstvo br.1!
propolis je takodjer u samom vrhu.
I ja se slažem s navedenim. Isprobano na vlastitom iskustvu, alergična sam na antibiotike.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 14:31   #10
Quote:
zilo kaže: Pogledaj post
Recimo da imate ranu sa nekoliko savova, i sad treba uzimati antibiotike cija je svrha sprjecavanje infekcije na rani. Ne mozete uzimati antibiotike iz nekog razloga ili ne zelite, ili ih nemate pri ruci. Cime se posluziti? Postoji li neki prirodni lijek za ovo?
Nije cilj sprečavanje infekcije na rani jer je ionako nesterilna, nego sprečavanje bakterijemije i eventualno sepse. Dakle - sistemski.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 10:30   #11
Quote:
zilo kaže: Pogledaj post
Recimo da imate ranu sa nekoliko savova, i sad treba uzimati antibiotike cija je svrha sprjecavanje infekcije na rani. Ne mozete uzimati antibiotike iz nekog razloga ili ne zelite, ili ih nemate pri ruci. Cime se posluziti? Postoji li neki prirodni lijek za ovo?
Postoji stolječima staro sredstvo,koje su ranarnici koristili kod rana na bojnim poljima,a zove se Natron(Natriumhydrogencarbonat,prodaje se pod imenom Kaiser Natron)koje je vrlo djelotvorno upravo kod saniranih i nesaniranih povreda,te niza drugih mogućnosti,čak i uz određeno razređivanje oralna primjena i može se piti.
Nesretnim slučajem amputirala sam si jedan prst,koji je uspješno kirurški prišiven natrag.
Bez antibiotika,uz svakodnevno kupanje šake u otopini Natrona,prst se primio bez ikakvih upala,te mi je nakon nekoliko mjeseci i postao velikim dijelom ponovno funkcionalan.
Natron je u evropi lako dostupan,cijena mu je prihvatljiva,te bi bilo dobro da se u svakom kućanstvu nađe po jedno pakovanje.Koristim ga kod ogrebotina,posjekotina,ujeda insekata,bez korištenja antibiotika,mada mi je iz određenih uzroka imunosistem oslabljen,izbjegavam koristiti antibitike samo tako.
Nažalost u Hrvatskoj ga nema,a liječnici "nikad čuli" za njega...
jer lakše je dati antibiotik,no čovjeka uputiti.
Nije ga ipak teško nabaviti,putem apoteka koje naručuju iz inozemstva,ili pak internetom,otkako smo dio evrope.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 02:36   #12
Jasno vam je da su srebrovi ioni otrovni?
Ili ipak nije?

A tek lokanje "koloidnog" srebra.
Nije mi jasno kako neko uopce moze pomislit pit teske metale.

Doduse,nema stete ako se koristi povrsinski.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat

Zadnje uređivanje Hawker : 23.05.2014. at 02:43.
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 21:15   #13
tinktura joda ?Jod je antibiotik ima antivirusno i antiseptičko djelovanje.

Zadnje uređivanje Merlina : 29.05.2014. at 21:27.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 01:48   #14
Quote:
zilo kaže: Pogledaj post
Recimo da imate ranu sa nekoliko savova, i sad treba uzimati antibiotike cija je svrha sprjecavanje infekcije na rani. Ne mozete uzimati antibiotike iz nekog razloga ili ne zelite, ili ih nemate pri ruci. Cime se posluziti? Postoji li neki prirodni lijek za ovo?
najprirodnije je pustit nek bog/krishna/alan/perun/velika vibracija/nistavilo odluci o zivotnim planovima mikroba koji se motaju oko tvoje rane...
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 13:50   #15
dobar imunitet....jedi zdravo,ne sekiraj se i puno se kreći po friškom zraku

a ranu prebriši prokuhanom vodom i mijenjaj zavoje non stop...nakon poroda sam imala puno šavova i trebala sam ih mazati i špricati...nisam ništa samo sam prala vodom i pazila da je rana uvijek na čistom...

tijelo se zna pobrinuti samo za sebe
OTKUD-JA-OVDJE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.