Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2012., 21:46   #61
Zanima me slijedeće - dobila sam proizvode od Aloe - žuti kanistar od litre, jedan bijeli s dodatkom brusnice( više kao za djecu) i tablete Forever lycium plus za osobe koje su imale rak i sl. (ja spadam u tu skupinu).
Ono što mene smeta - nigdje nema nikakvih uputa o mogućim nuspojavama.
A nisam sigurna da ih nema.
Druga stvar koju sam gledala je da recimo žuti i bijeli aloa vera gel sadrži natrijev benzonat no ne piše u kojoj količini. Bi li to trebalo pisati??
Jer ja kada sam to upisala u google - nisam baš oduševljena s pročitanim - posebno jer sam počela davati i djetetu.
Tablete Forever lycium plus sam počela koristiti prije 2 dana i počela imati strašne glavobolje i užsno mi se spustio tlak - 80/40 i ne mogu ga dići nikako.
Ima li kakve veze ne znam ni sama.
Inače nemam štitnjaču i ne znam ni sama jel mi išta od toga pametno koristiti ili davati djetetu..
Jel koristio tko te tablete, zna li netko ikakve nuspojave tih gelova - za koga nisu dobre??
Recimo - ehinacea - ne smiju je koristiti osobe s autoimunim bolestima i bolestima štitnjače - to mi rekla teta u ljekarni.
Sada držim doma te proizvode i gledam u njih a skupi su za poluditi
Sreća - dobila ih u najboljoj namjeri te osobe ali me brinu ove moje glavobolje, nizak tlak i ta supstanca u aloi za koju ne piše kolika je
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:37   #62
sto se tice aloe, ja, licno, ne bih nista uzimala osim svjeze aloe. moze li se ona uzgajati u saksijama (zivim u stanu) i kakvi vremenski uslovi joj trebaju?

sto se tice nonija - obicno se kaze da je original noni onaj tahitian noni ( a i meni licno najvise lici na original - staklena flasa, reljefastog, noni oblika na vrhu i ima serijski broj svaka pojedinacna flasa) ovaj noni se ne mzoe kupiti ni u jednoj apoteci, nego samo kod ovlastenih distributera za odredjene drzave. medjutim, i ovaj noni se pravi procesom (izmedju ostaog) pasterizacije, biljke se dovoze u odredjene drzave (u mom slucaju to je bio Tahitian noni proizveden u njemackoj, po licenci) u prahu, radi lakseg transporta. znaci plodovi nonija nisu svjezi. e sad, pasterizacija + prah (umjesto svjeze biljke), ne znam vise koliko to zadrzi svoju originalnu hranjivu vrijednost. a to je najbolji noni koji se moze dobiti, jer je tahiti predaleko da bi se noni u evropu dostavljao u flasama. ja cu za par dana popiti svoju prvu flasu nonija. nisam primijetila nikakav ucinak. inace, pocela sam ga piti jer sam cula da pomaze kod raznih bolesti, ali nikakav ucinak nisam osjetila da je noni imao na holesteatom u mom uhu, iako se po netu pise da su pacijenti vrlo brzo poceli osjecati poboljsanje (nakon 5-6 dana). ne vjerujem da je sok na stetu zdravlju, ali ja nisam vidjela ni mnogo koristi. opet neka svako prosud za sebe.
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 09:47   #63
a što se tiče onog sirupa od aloe arborescens koji kao liječi rak? od romana zage? ima netko iskustva s njim?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:50   #64
Noni i čuvarkuća protiv h.pylori

Imao velike bolove u želucu dugo vremena. Ralog je bila bakterija Helicobocter pylori. Tablete nisu pomagale pa sam probao noni napitak i uz to sam svakodnevno uzimao po list ove biljke...
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/...ve-200345.html
Preporodio sam se nakon par dana. Sad natašte pojedem list te biljke, a ubrzo ću opet uzeti noni. Meni je to pomoglo
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:11   #65
tahitian noni--sve najbolje . preporucam!
la danse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 07:35   #66
Noni je adaptogena biljka čija je popularnost temeljena na najvećem sadržaju prokseronina u prirodi. Čitav niz zanimljivih tvari čini u plodu nonija jedinstvenu cjelinu koja na staničnoj razini proizvodi i jedinstven biološki učinak. Visoki sadržaj djelatnih tvari, farmaceutska kvaliteta sirovine, savršena očuvanost nepropusnom ambalažom i ugodan okus opravdavaju dugogodišnju popularnost Noni soka. Domovina Nonija je Francuska Polinezija u Tihom oceanu, skupina 118 otoka i atola, među kojima je najpoznatiji Tahiti. Noni je poznat kao kraljica voća, a koristi se više od 2000 godina kao prirodni tonik i lijek za poremećenu ravnotežu probavnog, crijevnog i dišnog sustava te imuniteta. Znanstvena istraživanja provedena tijekom posljednjih godina otkrivaju sve veći broj djelatnih tvari Nonija i tako stoljetna privrženost starosjedioca prema ovom voću dobiva i znanstveno objašnjenje. Tvar po kojoj je noni postao poznat i koja je na neki način temelj njegovih terapeutskih sposobnosti je velika molekula prokseronina, kojega organizam/jetra pretvara u fiziološki aktivni oblik kseronin. Tijelo koristi kseronin u ciljanim stanicama za pokretanje metaboličkih procesa. To se zbiva na staničnoj razini posredstvom bjelančevina. Naime, mnoge bjelančevine koriste kseronin za svoju aktivnost što se odražava na funkcioniranje cjelokupnog organizma. To ne iznenađuje budući da su bjelančevine ključne životne tvari - one omogućuju transport hranjivih tvari diljem organizma, čine osnovnu građu našega tijela, djeluju kao hormoni, djeluju kao enzimi koorinirajući sve tjelesne procese na molekularnoj razini te na kraju djeluju kao protutijela u imunološkom sustavu. Koristeći kseronin stanice se mogu brže i uspješnije obnavljati, no za svaku obnovu treba vremena pa za tu svrhu Noni treba koristiti najmanje 3 mjeseca. Skopoletin pojačava proizvodnju serotonina i melatonina u organizmu. Redovitom uporabom nonija osiguravamo njihove normalne razine u mozgu, što izaziva bolje raspoloženje, bolji san, suzbijanje potištenosti i napada migrene, ali se smanjuje/regulira osjećaj gladi koji je često posljedica stresa i nemira. S obzirom da skopoletin općenito možemo opisati kao tvar za opuštanje dobrobit se očituje i kod povišenog kao i sniženog krvnog tlaka, grčeva, mišićnih i menstrualnih bolova, astme i plućnih tegoba itd. Damnakantal sudjeluje u procesima kontrole stanične diobe te tako koči nekontrolirano bujanje stanica, a može pomoći i pri zaštiti od negativnih posljedica zračenja na ljudski organizam. Budući da sudjeluje u postizanju optimalne razine tzv. T- i B-stanica, pojačava djelotvornost imuniteta. Aktivne tvari u Noniju pospješuju proizvodnju dušičnog monoksida (NO) koji je prisutan u gotovo svim tjelesnim funkcijama i nužan za njihovo odvijanje. Ova jednostavna, ali djelotvorna molekula ima sposobnost smanjiti angioznu bol, sprečava tvorbu krvnih ugrušaka te putem mehanizma opuštanja krvnih žila doprinosi smanjenju visokog krvnog tlaka. Dušični monoksid poboljšava rad crijeva, sprečava lijepljenje krvnih pločica (trombocita), pomaže izlučivanju inzulina, hormona rasta, a poznato je i prirodno sredstvo za potenciju. Manje poznata tvar je i limonen, tvar snažnog protutumorskog djelovanja, a kao sastojak nonija djeluje sinergijski sa prokseroninom i damnakantalom. Tu su i eugenol i asperulozid, tvari protuupalnog djelovanja.za narudžbu javite se u inbox
B&G&L is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 21:21   #67
Aloa vera sirup i vasa iskustva - visoki krvni tlak, zatvor, hemeroidi?

Na internetu sam nasao razne savjete, cak suprotne u vezi koristenja aloa vera sirupa kod osobe koja ima visoki krvni tlak, slabu stolicu tj zatvor i hemeroide?

Koja su vasa iskustva, da li se smije ili ne smije koristiti kod ovih problema?

Negdje pise da smeksava stolicu i lakse prazni crijeva, negdje pise da je laksativ, a opet negdje pise da je toliko jak laksativ da se crijeva krenu grciti i jos se naparvi veci problem.

Pise i suprotno, da regulira probavu kod IBS tj zna cak stvoriti i zatvor.

Sto se tice krvnog tlaka, negdje pise da regulira tlak tj da dize niski i spusta visoki, a negdje pise da se ne smije koristiti ako se ima visoki krvni tlak zato sto aloa dize tlak.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 23:28   #68
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed...274519/related
evo. link na relevantne studije objavljene. na pub medu
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 00:57   #69
Sa Zdravlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 06:39   #70
Zanimaju me osobna iskustva ljudi ovdje na forumu ili ako nekoga znaju tko koristi aloju.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 20:08   #71
Moja mama ce pocet uskoro da koristi sok Noni, plucne nalaze su joj jako slabe ... pije tablete ide plucnoj doktorici kisik ima... pa da vidimo hocel bit bolje. Nadam se i molim se bogu da hoce!!
__________________
Ne brini, poslje kise opet dodje sunce, kad tad
Katja Princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:00   #72
Zanimaju me iskustva i nacin primjene svjeze Aloa vere. Moja majka je sadi i nasao sam na jednoj stranici da se moze izvadit sirov gel i koristit, al ne pise kako ga tocno koristit, u kojim kolicinama i koliko dugo. isto tako me zanima dal je toksicna i u kojim kolicinama, i kako pada na zeludac, dali nadrazuje gastroint. trakt.
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 12:57   #73
Dižem temu iz pepela,kamo kupiti Aloe vera napitak?Ali da je dobar i nije skup?Imam gastritis pa su mi to preporučili.
Tahitian Noni za ovo su rekli da je super,kamo kupiti?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 13:24   #74
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dižem temu iz pepela,kamo kupiti Aloe vera napitak?Ali da je dobar i nije skup?Imam gastritis pa su mi to preporučili.
Tahitian Noni za ovo su rekli da je super,kamo kupiti?
Tahitian imaju ovi - http://shop.naturala.hr/tahitian-noni-sok-morinda.html

A aloe veru, ima ih puno, esi je dobra.
I probiotike obavezno za gast, francuske ili talijanske.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.